Page 2 of 44 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 658

Thread: Компютърната индустрия в България, минало и настояще.

  1. #16
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Абе демокрацията унищожи и компютърния ни гений, подострен от бай Тошо, Станко Тодоров, Гришата и Кубадински - това е подтекста на темата-тъпо и невярно.
    Нисога не сме били японците на СИВ.
    Аман от комунистически носталгии-у нас високи технологии никога не е имало.Компютарната индустрия не може да вирее в планова икономика, командвана от ЦК на БКП.
    Имаше едно две предприятия, които бяха създадени от мегаломанията на българските комунисти и никога не произведоха нищо практично (освен качествени пиратски дискове)-нямаха продукция, нямаха и пазари, нямаха и идея. Само дето още им плащаме дълговете, понеже всичко се осъществяваше с народна пара.
    Затова Бил Гейтс се роди в САЩ, а не в СССР или България (тука и да беше се родил, щеше да си умре безивестен), по времето, когато беше почти 16 съветска република.
    Last edited by fred; 26-05-2012 at 14:40.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #17
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Абе няма ли кой да разчисти мушмулите от тази тема че пак започва да мирише на гнилоч. Ей, някои хора няма да надживеят комплексите си.

  3. #18
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Абе няма ли кой да разчисти мушмулите от тази тема че пак започва да мирише на гнилоч. Ей, някои хора няма да надживеят комплексите си.
    Ти като нямаш доводи и започваш да обиждаш, иначе си прав за комплексите! Никога няма да ги надживееш.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  4. #19
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Ако има интерес,ще ви разкажа за един Елпром - Пловдив,за едни асинхронни електродвигатели.Произвеждани за износ за СССР и какво се е правело там с тях.И как медните навивки са се връщали обратно в завода в Пловдив,без дори да си направят труда да свалят табелките за ОТК

  5. #20
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Не съм започнал аз да обиждам и аз сериозни мнения почти не виждам в тази тема, хайде със здраве на комплексарите и модераторът да я затваря темата че то от бръщолевенията на разни изтрещяли маниаци няма никакъв смисъл. Да ходят да поддържат системите на САП и HP и да се радват.

  6. #21
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Не съм започнал аз да обиждам и аз сериозни мнения почти не виждам в тази тема, хайде със здраве на комплексарите и модераторът да я затваря темата че то от бръщолевенията на разни изтрещяли маниаци няма никакъв смисъл. Да ходят да поддържат системите на САП и HP и да се радват.
    Самата тема е безсмислена компютърна ИНДУСТРИЯ в България никога не е имало и опонентите ти го доказаха с твоите собствени източници на информация. Павлине, някои сме на повечко години и сме живели и работели по онова време и помним и знаем какво беше. Твоето си е чиста и евтина пропаганда и когато те хванат на тясно ставаш злобен.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  7. #22
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Нямало такава индустрия в България ама друг път, 300 000 заети, научна развойна дейност и милиарди като приходи. Истината е че някои хора не могат да надскочат собствените си комплекси. Аз в началото споменах че няма смисъл ако темата се превърне в поредното грачене на разни маниаци мислещи се всезнаещи. Така че ако ще се продължава в същия дух, темата да се изтрие.

  8. #23
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    При социализма безработни нямаше, така че това за заетите изобщо не го коментирай. Виж за останалите ти твърдения очаквам да ги потвърдиш с факти от надеждни източници. С открадната технология какъв пазар сме имали, ако въобще можем да говорим за пазар при плановата икономика в рамките на СИВ.?
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  9. #24
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Абе няма ли кой да разчисти мушмулите от тази тема че пак започва да мирише на гнилоч. Ей, някои хора няма да надживеят комплексите си.
    Да, ти си от тях определено.Ми да те разчистят, като искаш +
    И не знам, след като никой не те е нарекъл малоумник, мушмула или нещо друго - ТИ защо си позволяваш да квалифицираш кой какъв бил, само защото някои не ти споделят комунистическите възгледи?! Ако си отворя устата, може да ти измисля двайсетина епитата за 15 секунди, които няма да ти харесат, но дали има смисъл?

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Нямало такава индустрия в България ама друг път, 300 000 заети, научна развойна дейност и милиарди като приходи. Истината е че някои хора не могат да надскочат собствените си комплекси. Аз в началото споменах че няма смисъл ако темата се превърне в поредното грачене на разни маниаци мислещи се всезнаещи. Така че ако ще се продължава в същия дух, темата да се изтрие.
    Не дрънкай глупости, баща ми беше професор, не в сферата на тия технологии, на така или инче се занимаваше с наука (за него пише в книга кой кой е в България, издателство 199, за разлика от твоя не е бил никога член на БКП.Заплатата му беше по-малка от тази на шофьор в градския или на ватман.Това беше отношението към хората на науката.
    Да, такава индустрия никога не е имало у нас. Тия милиарди дето ги драскаш ей така не се видяха, но държавния ни дълг от тия "светли" години още го плащаме, за разлика от теб, който плаче за миналото отUSA.
    От темата няма смисъл, защото идеята и е мъртво родена-но не трябва да се трие, защото може и някой по млад колега примерно, който се стреми да мисли, да прочете и да не вярва на всяка глупост, написана тук или където и да е другаде.
    Last edited by fred; 26-05-2012 at 19:44.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #25
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Абе, хора, дайте да съберем малко пари да го пратим тоя човек на лечение или поне да си вземе малко по-добро пиене и да се успокои малко. Писна ми да му чета мушмулите и простотийте.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  11. #26
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Съвсм уверено мога да ви кажа, че 1989 год. имаше доста Правец 16 във ВМЕЙ"Ленин". В подземията имаше 32 битови перални, дето им викаха "терминали"
    Електрониката и у нас си беше на добро ниво, но не това беше важното.
    Важното беше, че тогава компютърните технологии навлизаха в малката ни страна като тайфун.
    Нещо, с което не можеха да се похвалят много по-големи държави.
    На тая база правете сравненията, а не какво производство сме имали
    То е ясно, че сме пооткраднали по нещо, друго сме променили, защото с такава база сме разполагали, но все пак нещо сме правили.
    Я вижте около нас, че и еднин телевизор не са могли да направят!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #27
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Мордохай, тук в този форум сериозни дискусии не могат да се водят. Тук преобладава дребната еснафщина, злобата и сеирщината. Хайде със здраве на всички расли и недорасли многознайковци и повече няма да видите нищо написано от мен. В едно съм сигурен че същите тези комплексари на които все нещо им пречи, няма да станат нито по-умни нито по-щастливи.

  13. #28
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Добре си се обрисувал.Ти понеже си дорасъл, мъдър, великодушен и преливащ от щастие, ни пишеш бащински от САЩ, Флорида.Ма ний-ний сме идиоти
    Това, че няма да пишеш, означава по малко глупости тук.
    Пък като ти писне от гнилата американска действителност можеш да организираш сказки на братята кубинци, които са избягали от райския режим на Фидел от Куба, а можеш и да ги разубедиш пък и да се върнат обратно, ако преди това не ти теглят ножа примерно....
    Last edited by fred; 26-05-2012 at 23:12.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #29
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Съвсм уверено мога да ви кажа, че 1989 год. имаше доста Правец 16 във ВМЕЙ"Ленин". В подземията имаше 32 битови перални, дето им викаха "терминали"
    Електрониката и у нас си беше на добро ниво, но не това беше важното.
    Важното беше, че тогава компютърните технологии навлизаха в малката ни страна като тайфун.
    Нещо, с което не можеха да се похвалят много по-големи държави.
    На тая база правете сравненията, а не какво производство сме имали
    То е ясно, че сме пооткраднали по нещо, друго сме променили, защото с такава база сме разполагали, но все пак нещо сме правили.
    Я вижте около нас, че и еднин телевизор не са могли да направят!
    Приятелю при всичките ми уважения към това което пишеш в други раздели, ще ти кажа, че тук тезата ти е погрешна. В темата става въпрос за "индустрия" която не е съществувала, това, че сме сглобявали продукт прекопиран от големите в бранша с части от запада или изтока изобщо не ни е правило фактор, още повече, че това което сме правили се е изнасяло за СССР (защо ли?!), никъде другаде нямаше пазар. Аз също мога да ти дам пример с изчислителният център в Пловдив където машините бяха по второ направление ай би ем и компукорп. Ние нищо не сме измислили, а просто сме го откраднали от IBM и Apple. А Павката направо ме просълзи със заплахите си, че нямал да пише повече тук- недей човек стой си и си пиши, ти си страхотен пример за щетите нанесени върху духовността и здравият разум от комунистическият режим.


    Това е една табличка за БВП през 1990 година публикувана от Евростат. Ние сме там долу в на кита гъза, а вечно фалиращата Гърция, но имаща късмета да не е управлявана от комунисти е доста по-нагоре

    By blue11 at 2012-05-26
    Last edited by BLUE1; 26-05-2012 at 23:12.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  15. #30
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Приятелю при всичките ми уважения към това което пишеш в други раздели, ще ти кажа, че тук тезата ти е погрешна. В темата става въпрос за "индустрия" която не е съществувала, това, че сме сглобявали продукт прекопиран от големите в бранша с части от запада или изтока изобщо не ни е правило фактор, още повече, че това което сме правили се е изнасяло за СССР (защо ли?!), никъде другаде нямаше пазар. Аз също мога да ти дам пример с изчислителният център в Пловдив където машините бяха по второ направление ай би ем и компукорп. Ние нищо не сме измислили, а просто сме го откраднали от IBM и Apple. А Павката направо ме просълзи със заплахите си, че нямал да пише повече тук- недей човек стой си и си пиши, ти си страхотен пример за щетите нанесени върху духовността и здравият разум от комунистическият режим.


    Това е една табличка за БВП през 1990 година публикувана от Евростат. Ние сме там долу в на кита гъза, а вечно фалиращата Гърция, но имаща късмета да не е управлявана от комунисти е доста по-нагоре

    By blue11 at 2012-05-26

    Ако забелязваш, не казвам, че сме били компютърен гигант, а че сме човъркали по нещо, съвсем надлежно откраднато. Но това го правеха всички и продължават да го правят
    Иначе примера на Фреди с компотите не е чак толкова измислен. Даже и кораба по една ирония на съдбта е добре извстният "Али ботуш"
    Ако изчислиш всички, които се занимаваха по онова време компютри, може и да се надхвърли цифрата 300 000. Продуктивността и беше по-ниска от цех за имам баялдъ, но какво от това. По това рвеме се пояиха и "Млад техник", ТНТМ и други подобни, от които се пръкнаха доста добри машинарии.
    Сателитът ни 1300 изкара доста повече от предвиденото, та ако не работи и до днес.
    Ако на някой му е странна позицията ми, нека знае, че за мен най-отвратителното нещо е национал-нихилизма и отричането на всичко старо.
    Да! Телефона ми сега е по- мощен от всички компютри събрани накуп в Университета тогава, но ...
    Това беше тогава, а сега е сега
    Ако някой знае точните мащаби да казва, вместо да се плюем като малоумници
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 44 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •