Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Въпрос за скоростна кутия 33ка

  1. #16
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Попринцип можеш да си сложиш която и от кутиите да е , един вид са универсални
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  2. #17

    Default

    Добре ще си задам по друг начин въпроса- има ли с дълбоки или са само с плитки/в смисъл...колко е хода/ и всички ли са толкова чупливи?

    ---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:18 ----------



    ---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:20 ----------


    Quote Originally Posted by Kris View Post
    Попринцип можеш да си сложиш която и от кутиите да е , един вид са универсални
    Толкова ли е трудно да давате такива отговори като на Крис и RealSeX .

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, скоростните кутии са общо-взето два вида.
    Къса и дълга. Разликата е в диференциала.
    Сигурно има и други разновидности, но само Добри и Боби ги знаят тия подробности.
    За нашите изисквания няма никакво значение.
    Както няма значение и с какъв мотор си, за да имаш къса или дълга скороста кутия.
    Имахме 1.2 с дълга кутия, като Алфи 1.4 ми беше с къса.
    Сегашната ми 1.7 е с къса, до като червеният кенеф на Боби е с дълга, само защото той си е я е сложил, а не защото му е 16 В.
    Останалото е игра с гумите и там е най-тънкият момент.
    1.2-1.4 са със 165/70/13 , а 1.7 отиват на 185/60/14 или други подобни валяци.
    Аз съм със 195/65/15"
    При 4 000 об/мин аз съм със 140, а Боби със 160 км/ч.
    Това е разликата между късата и дългата.
    Която и да сложиш става!
    И двете имат силни и слаби страни.
    Моята е планински катър 4х4 и на него не му трябва дълга, а къса кутия.
    На Боби червеният бензинояд му трябва дълга и за това има дълга.
    На добри (Дригата) кочината му май беше + 270 коня, така, че там нещата са съвсем други.
    С една дума, мятай каквото имаш , карай и си свиркай!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by Toyo9494 View Post
    Добре ще си задам по друг начин въпроса- има ли с дълбоки или са само с плитки/в смисъл...колко е хода/ и всички ли са толкова чупливи?

    ---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:18 ----------



    ---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:20 ----------




    Толкова ли е трудно да давате такива отговори като на Крис и RealSeX .
    Ами аз съм доволен от стоковите кутии на боксерите от към здравина.
    За сега съм счупил само една кутия(най дългата за боксер) и то виеща,тоест очаквах да се предаде,жалкото е ,че неможахме да премерим колата на 1,6 пик и 1,5 холдбуст колко коня е и колко нютона.

    А и за отговорите на въпроса ти- така зададен въпрос-такъв отговор!

  5. #20
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Наще скоростни се оказват доста необикновенни явно заради тоя алфа 33 челинч шампионат който съществува в Италия ,за кутиите ни се продава цялата вътрешна карантия за спортно каране секвенцялна със 6 скорости която обаче струва десетки хиляди ,а ползват само кожуха .
    Във външността на кутия от 33 и 145/146 има видима разлика само в охлаждащите ребра на 145/146 са малко по вече за това е и малко по-широка скоро ще разберем дали ще влезе на 33 но смятам,че няма да има проблем . На 33 синхронизаторите са по калпави ,като ги почнем ще има снимков матерял нагледно да видим разликите и къде се предават наще ,че е със зацепила 3та както четох и в друга тема има същите проблеми наш колега ,ще видим ко дефектира там .
    Last edited by RaIDeR; 01-06-2012 at 11:05.
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •