Понеже задните амортисьори бяха тотално изпуснали смяната на предните ми изглеждаше абсолютно наложителна, в крайна сметка се оказа че имат още доста живот, надявам се че ще свършат работа на някой в нужда...
Окрилен от сравнително лесната смяна на задните амортисьори пристъпих към смяната на предните доста уверено... оказа се по-трудно от очакванията ми. За тези от вас/нас които не искат колата им да бъде бърникана и нямат доверен сервиз, препоръчвам да демонтирате амортисьорите заедно с пружините и да ги отнесете до най-близкия сервиз, преди да се вкарате в приключение със съмнителни скоби и без опит (като мен). Вероятно срещу наистина скромна сума и нула време, ще получите готови за монтаж макферсони....

Ето и най-важните моменти от демонтажа и монтажа според мен.

1. Задължително вдигнете цялата предница (ако нямате подемник), най-добре стойки специално направени за целта. Демонтажа при повдигната едностранно кола е невъзможна заради стабилизиращата щанга... разбрах го по трудния начин, за радост без последствия, усетих се на време каква е причината да не излиза биелата.

2. Скобата за вадене на шарнира на горния носач е задължителна според мен, не виждам как иначе ще излезе със здрав болт и без значително количество "мамата". Дори не съм опитвал без нея, след като видях с какво напрежение и пукот излезе първия.

3. Обърнете внимание как точно минава кабела за датчика на АБС-а, за да не се наложи да демонтирате амортисьора още веднъж (като мен)

4. Преди да развиете гайката която държи макферсона цял, отбележете (най-добре с бял коректор) положението на горната планка с двата болта спрямо пружината, всичко останало няма как да се обърка.

Повече можете да видите в рекламния клип на KYB:
https://www.youtube.com/watch?v=b0quJOzJmsY

Не съм снимал всичко, понеже при разглобяването на първия макферсон нещата се закучиха сериозно и загубих желание да снимам. Основния проблем се оказаха неподходящите скоби за свиване на пружините (снимка по-късно), "ушите" им се оказаха твърде дебели за да "захапят и 4-те едновременно. Навиването с тресчотка не е невъзможно, но приличен гайковерт е повече от желан. Захващането на пружината с 6 от 8-те "уши" на двете скоби беше голяма грешка, пружината е наистина твърда и поне при мен започна да се гъне и извива... нямам снимки от този момент и както писах по-горе бих посетил сервиз точно за тази операция. С много усилия и помощ от втори човек сглобих първия амортисьор, оказа се че не зная вярната позиция на планката с 2-та болта... последва демонтаж на втория амортисьор и сравняване кое къде се намира, едно спрямо друго и въпреки всичко успях. По-късно стана ясно, че съм извадил късмет с първия амортисьор... при втория едната скоба се приплъзна по витките на пружината и двете скоби се събраха една до друга, което накара пружината да се извие като дъга... страшен филм... нямам думи... тук се отказах и посетих сервиз, човека ми сглоби амортисьора за 15 минути без излишни мъки, тресчотки, псувни и пот.

Има още важни подробности, ще Ви ги споделя утре.