Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: Вода под стелката на пасажера

  1. #16
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default вода

    не е от стъклото - водата дето се насъбира в това легенче не се оттича през фабрично направените матрикуциики за тая цел. Махал съм пластмасовата решетка под чистачките, чистил съм всички възможни канали от мизериите (най-вече насъбрана шума и кал и запушени отточници) но не помага - водата си минава в другата половина, тече и от пасажерската, и от шофьорската страна в купето. Решението беше просто и ефективно - бургията и 2 дупки в легенчето от пасажерската страна но така, че да се оттича от тях водата в задната част на двигателния отсек, а не в купето. Оттогава не е текло вътре.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  2. #17
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    само да спомена че и при мен протече при наклон напред и нямаше дори да забележа,че тече но като си пуснах вентилатора на парното се чуваше шум като от торбичка.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by zimin View Post
    само да спомена че и при мен протече при наклон напред и нямаше дори да забележа,че тече но като си пуснах вентилатора на парното се чуваше шум като от торбичка.
    При мен е същото, при силен дъжд (дори и без наклон) тече като чешма А жабката е съвсем суха вътре, точно зад нея е теча.
    Тези дни ще поразглобя да видя дали ще намеря какво се е запушило.

  4. #19

    Default

    Колеги, днеска пак разглабяг кората от към пасажера, за да очистя, но пък кората от към шофьора главата на винтчето се е прецакало и немога да го отвия, наливах спирачно масло за ръждата но нищо, с клещи пробвах пак нестава и немога да отвия пустия винт

    Някакви идеи как как да отстраня това винтче?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0066.jpg  
    Without heart we would be mere machines

  5. #20
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Неприятно ...

    Опитай с клещи секачки - с едното острие хващаш вътре в отвора за отвертка, а с другото периферията и пробваш да го завъртиш.
    Last edited by tonov; 29-05-2012 at 19:10.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #21

    Default

    Кудев, алфата да не е случайно с ел.люк.Проблема идва от уплътнението му.Или маркучите за отводняване са задръстени.Водата прелива от легенчето и се стича по декоративните колонки.

  7. #22

    Default

    @MrVegas88 Да със шибидах е? Как така се стича от уплътнението?

    Къде се оттича водата ако пропуска уплтнението на шибидаха?

    Къде се намират тези маркучи за отводняване и как се почистват ако някой знае нека да каже, че 156 с шибидах май са рядкост.
    Last edited by kudev; 29-05-2012 at 22:05.
    Without heart we would be mere machines

  8. #23
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    По принцип говоря - всички люкове имат периферия под упльтнението си, защото не може да се рзчита че нама да пропуска по малко вода.
    Това легенче/периферия има обикновено дупки поне в двата предни ъгъла, по които водата се спуска до колонките и от там се отича навън.
    Огледай под люка пространството, начери дупките и със тънка стоманена тел ги прочисти. Налей вода и виж като е сухо ще протече ли под колата. Ако не - запушено ти е, събира се някъде и избива налъдето намери. Водата трябва да може свободно да се оттича.
    Огледай, само ти можеш да си решиш проблема.
    Огледай и помисли.

    За колегата с болтчето - ако не стане никак, вземаш дрелка или винтоверт, слагаш бургия малко по малка от главата на болта и внимателно пробиваш докато главата падне, като гледаш да не нараниш пластмасовата кора. Няма да натискаш много - бавно и полека. После остатъла - с клещи след като махнеш пластмасата.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #24

    Default

    На 156 има 4 маркуча изтичащи се от легенчето.2 минаващи към всяка предна колонка и изтичащи се в кухуто място кадето се намира между двигателя и предното стъкло(дето е машинката на чистачките).И 2 отиващи назад през задните колонки и стигащи до двете малки задни легенчете на багажника.Краят на самите задни маркучи се виждат като легнеш под колата, зад задните гуми, зад подкалниците.Та тези 4 маркучи се задрастват.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Колеги, днеска пак разглабяг кората от към пасажера, за да очистя, но пък кората от към шофьора главата на винтчето се е прецакало и немога да го отвия, наливах спирачно масло за ръждата но нищо, с клещи пробвах пак нестава и немога да отвия пустия винт

    Някакви идеи как как да отстраня това винтче?
    Хаха точно със същото нещо се борих сутринта, но при мен се предаде след 10 мин ръчкане и 1 спрей.

    Иначе мисля, че при мен се оказа най-лесния вариант.

    Свалих пластмасите които са под чистачките, дългото уплътнение и отдолу посредата на казанчето (което е в средата, под чистачките) има дупка, която беше затапена от random мръсотии и казанчето си беше пълно с вода. Само с отверката ги разръках тия работи (кал, листа ..) и си изтекога заедно с 1 кофа вода надолу. Самото маркуче което е 5-10см се отпуши и надявам се това да е бил проблема. При следващия силен дъжд ще докладвам

  11. #26

    Default

    След снощния дъжд, официално проблема при мен е решен по горепосочения начин

  12. #27
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default Теч в купето на 156 SW.

    Изчетох темите за течове в купето, но при мен случая ми се струва по-различен. Колата АР 156 SW е купих наводнена преди 2 месеца, но го забелязах седмица по-късно. От дясната страна отпред и отзад беше пълно с вода под мокета. Извадих всички вати отдолу под мокета и избърсах всичко тогава- имаше поне 5-6 литра вода. Водата беше много мръсна и с пясък и предположих, че има дупка някъде в купето отдолу, но не е намерих. Всички тапи в праговете си стояха и не намерих откъде влиза водата тогава. Сега след големите дъждове колата отново се напълни с вода. Някой имал ли е такъв проблем да каже къде да търся причината?
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  13. #28
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by danko84 View Post
    Изчетох темите за течове в купето, но при мен случая ми се струва по-различен. Колата АР 156 SW е купих наводнена преди 2 месеца, но го забелязах седмица по-късно. От дясната страна отпред и отзад беше пълно с вода под мокета. Извадих всички вати отдолу под мокета и избърсах всичко тогава- имаше поне 5-6 литра вода. Водата беше много мръсна и с пясък и предположих, че има дупка някъде в купето отдолу, но не е намерих. Всички тапи в праговете си стояха и не намерих откъде влиза водата тогава. Сега след големите дъждове колата отново се напълни с вода. Някой имал ли е такъв проблем да каже къде да търся причината?
    Не си изчел всичко,написал съм го в много теми,но ще се повторя пак,защото доста съм си блъскал главата преди 6 години.И така,сваляш чистачките,после пластмасите под тях,и най вероятно виждаш леген пълен с вода и боклуци.филтърът най вероятно е пълен и е за хвърляне.Изваждаш водата и намираш два отвора в легена(не един),които не само почистваш,но и елиминираш намиращите се в тях маншони(защото ако само ги почистиш,като в по горният пост,много скоро ще си в пак същият филм).Ако направиш гореспоменатото,проблемът ти е почти решен,защото водата вече преминала през вентилатора на купето,е направила куп поразий,така че хвърли и едно око там.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  14. #29
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Не си изчел всичко,написал съм го в много теми,но ще се повторя пак,защото доста съм си блъскал главата преди 6 години.И така,сваляш чистачките,после пластмасите под тях,и най вероятно виждаш леген пълен с вода и боклуци.филтърът най вероятно е пълен и е за хвърляне.Изваждаш водата и намираш два отвора в легена(не един),които не само почистваш,но и елиминираш намиращите се в тях маншони(защото ако само ги почистиш,като в по горният пост,много скоро ще си в пак същият филм).Ако направиш гореспоменатото,проблемът ти е почти решен,защото водата вече преминала през вентилатора на купето,е направила куп поразий,така че хвърли и едно око там.
    Мерси колега, но колата е фейслифт и филтъра е вътре в купето явно не е от това. А и се вижда как водата влиза от праговете явно като хвърлят гумите, но не мога да намеря никакъв отвор. Някой други идеи?
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  15. #30

    Default

    За течове проверете ревизионните отвори в коша, които са за прокарване на допълнителни кабели от коша към купето вътре. Някои "майстори" на аларми когато монтират аларма не уплътняват добре и после - наводнение. Колата да не би да е имала аларма и като са я продавали да са си я взели барабар с кабелите? Защото ако е така, то най-вероятно не са затапили отворите.
    Last edited by dansguardian; 11-04-2013 at 16:17.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •