Page 2 of 30 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 446

Thread: За забраната за пушене

  1. #16
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Забрани,бели държави и други глупости.....И са що?Забраниха пушенето и????
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #17

  3. #18
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Ще доведе забраната до спиране на пушенето, ама друг път.
    Чудно, защо контрабандния внос на цигари и на татива, родно производство, "свободни" от акциз нараства?
    Сигурно някой ги дъвче
    Освен това, хората и най-вече нашего брата, най-го дърпа към забраненото.Пък и има чуден пример в лицето на властимеющит.
    Това ще е поредния за КОН.За ЛЪВ, друга работа.
    А и "горките" ученици, как ще ги вкарат в училище, като няма една пушалня.Уйде ни и образованието
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #19
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Ще стане интерсено.
    Преди време слушах по радиото,как една водеща се пенеше как тя,когато идела в заведение или ресторант,неискала да се пуши в него.Когато се обадеше някой слушател,да я подкрепи,тя го слушаше внимателно,анатемосваше пушачите и беше много загрижена за здравето на хората.НО,когато слушател пушач,и задаваше смислени въпроси,тя го прекъсваше или направо му се подиграваше в ефир и прекъсваше връзката.

    Изводите които си направих;
    Непушачите искат да посещават заведения в които не се пуши изобщо.Но също така искат никъде да не се пуши,дори и в помещенията за пушачи.
    На пушачите не им дреме,дали ще са на тавана,мазето,сутерена или на тераса,те просто искат да си пият кафето с цигара.На тях не им пука дали има помещение за НЕпушачи,защото те така или иначе не влизат там.

    В едно ежедневно посещавано от мен заведение се случиха няколко трансформаций за около две години.

    Собсвеника,направи отделен вход за единия от етажите,специално за НЕпушачи.
    В този за пушачите вложи пари в адски спъпа вентилация с йонизатори.

    Резултата; Помещението за НЕпушачи беше на 99% празно,а в това за пушачите на 101% пълно.
    След около една година,отново отвори горния етаж и направи цялото заведение за пушачи.

    В момента,е решил че ще прекратява бизнеса си,защото е убеден че няма да има оборот достатъчен за да покрива дори разходите си.Човека взе решението си след локална анкета по интернет и резултата беше плачевен около 1300 човека заявиха че няма да ходят там,защото не пият кафе и алкохол без да пушат.

    42 непушачи гласуваха че ще посещават въпросното място.


    Много,ама много ми е интересно какво ще се случи с всички подобни заведения.

  5. #20
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Всеки си защитава тезата. Пушачите са в състояние да обясняват мноооого дълго защо не трябва да им се отнемат "правата". Посоката на събитията обаче е само една и малко по-малко ще трябва да се съобразят. Аз също съм бивш пушач. Не може да не си давате сметка, че времената на пушенето отминават и след 10-на години на пушачите ще се гледа като на втора ръка хора, отказвайте ги и това е. Хем ще живеете, хем ще си вдигнете доходите със 150лв на месец Хем няма да ви смърди в устата на мангал. По-малко ще кашляте, ще качвате стълби с кеф и още мноооого благинки от сорта.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #21

    Default

    Освен това аз съм за вдигането 3-4 пъти или повече на акциза за цигарите, като помощна мярка за спиране на пушенето.
    Lexus IS200

  7. #22
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Всеки си защитава тезата. Пушачите са в състояние да обясняват мноооого дълго защо не трябва да им се отнемат "правата". Посоката на събитията обаче е само една и малко по-малко ще трябва да се съобразят. Аз също съм бивш пушач. Не може да не си давате сметка, че времената на пушенето отминават и след 10-на години на пушачите ще се гледа като на втора ръка хора, отказвайте ги и това е. Хем ще живеете, хем ще си вдигнете доходите със 150лв на месец Хем няма да ви смърди в устата на мангал. По-малко ще кашляте, ще качвате стълби с кеф и още мноооого благинки от сорта.
    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Освен това аз съм за вдигането 3-4 пъти или повече на акциза за цигарите, като помощна мярка за спиране на пушенето.
    Баси тва непушачите са пълни расисти.....

    Да аз съм пушач и е мое право да пуша,както е твое право да не си длъжен да дишаш тютюневият дим от моите цигари,но има и по-лесни и либерални решения.

    Смешно е във форум,където над половината коли са без или с издуха катализатор да се пишат подобни неща.

    Вдигането на акцизите ще доведат само до по-голям нелегален внос на цигари.

    Ако пушенето беше глобалният проблем на човечеството още на момента спирам да пуша.

    Някой,някога беше казал нещо много вярно по тази тема,цялата тъпардия е за да се противопостави населението.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  8. #23
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Баси тва непушачите са пълни расисти.....

    Да аз съм пушач и е мое право да пуша,както е твое право да не си длъжен да дишаш тютюневият дим от моите цигари,но има и по-лесни и либерални решения.

    Смешно е във форум,където над половината коли са без или с издуха катализатор да се пишат подобни неща.

    Вдигането на акцизите ще доведат само до по-голям нелегален внос на цигари.

    Ако пушенето беше глобалният проблем на човечеството още на момента спирам да пуша.

    Някой,някога беше казал нещо много вярно по тази тема,цялата тъпардия е за да се противопостави населението.

    Ето я тънката граница.Да създадеш закон в който да предпазиш на 100% непушачите и в същото време да оставиш пушачите,като им съзададеш условия да си продължат с тези си навици.

    НО,целия този цирк,си е едно чисто противопоставяне от едните над другите.Толкова е елементарно и очебийно,че чак заслепява.

    НО,българина като типично преживно,все още не се е усетил какво ще се случи от утре и затова реакция до момента няма.

    Уважавам решението/желанието на НЕпушачите да не се пуши в тяхно присъствие.Винаги см се съобразявал с тях,както ще го правя и в бъдеще.В колата си никога не пуша,спирам на някоя отбивка и си осмърдявам на воля.

    Между другото,колко от вас пият алкохол без да пушат?

    И към пушачите; Ще ходите ли по барове,консумирайки алкохол без тютюнопушене?

  9. #24
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Пуших точно 35 години и нито ден повече или по-малко. Просто на датата, когато ги пропуших ги спрях. Пуших по 2-3 кутии на ден.
    Спрях ги, защото бях решил, че е време да ги споирам и защото се прибрах в България.
    В България няма цигари, а ментета, пълни с всякакви пълнители и боклуци.
    До като пушех в Гърция най-обикновените Президент, нямах никакви проблеми.
    У нас щях да си изплюя дробовете.
    Сега не пуша.
    Пия повечко, но не ме боли главата.
    Даже се чудя , дали още имам мозък, тема винаги актуална, защото не съм усещал там нищо от доста време.
    Все пак, подобна мярка я считам за дискриминационна.
    Това е, като да не можем да целуваме момичетата си на улицата.
    Инспекторите не можели да глобяват без полицаи?!
    Мда!
    Както казах преди няколко години, ще дойде време, полициата да ни стреля , заради запалена цигара.
    Казах го на майтам, а то си стана( не СЛУЧИ)
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #25
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Аз не пуша и съм доволна, че има разделение в заведенията. Искам да се храня без да се нагълтвам с тонове дим и да ми сълзят очите. Също така не одобрявам разни други майки, баби и лелки да ми окадяват децата на детските площадки. Сега ако се обясняваме за глобалните проблеми, еми сори ама трябва да се почне от някъде. Не може да искате да има правила и да се спазват, ама само докато ви изнася. Ние тука сме царе на искането да сме като У ЕВРОПА ама по нашенски. Само което ни изнася. Искам да ми е чисто ама се сърдя, че има глоби за пушачите дето си хвърлят фасовете по земята.

  11. #26
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Искам да ми е чисто ама се сърдя, че има глоби за пушачите дето си хвърлят фасовете по земята.
    Душко ако мислиш,че по Европата не си хвърлят фасовете по улиците сън те е лъгал.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  12. #27
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Сегашните цигари наистина смърдят страшно!
    Мисля си, че си е целенасочена политика.
    Някога тютюна миришеше омайно.
    Сега на кофти дизелов мотор
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #28
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Сегашните цигари наистина смърдят страшно!
    Мисля си, че си е целенасочена политика.
    Някога тютюна миришеше омайно.
    Сега на кофти дизелов мотор
    Прав си бат Иво,и със затворени очи кат дръпнех от една цигара ти казвах каква марка е,имаха различен аромат,вкус...сега всичко е боклук.
    Аз за това от години не пуша много цигари.

    renyx спомена за детски площадки а Mind_Control за повишаване на акцизите,та аз съм навит,и десет пъти да ги вдигнат акцизите но да правят детски и спортни площадки с тези пари.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  14. #29
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Прав си бат Иво,и със затворени очи кат дръпнех от една цигара ти казвах каква марка е,имаха различен аромат,вкус...сега всичко е боклук.
    Аз за това от години не пуша много цигари.

    renyx спомена за детски площадки а Mind_Control за повишаване на акцизите,та аз съм навит,и десет пъти да ги вдигнат акцизите но да правят детски и спортни площадки с тези пари.
    Ако това стане(а не случи) аз лично ще си купя най-голямата и акцизна пура и ако се налага ще я изпуша или изям, според правилата!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #30

    Default

    От сега нататък, няма пушене в 00:00 обрахме пепелниците на едно кафенето с шефчето някои хора не знаеха други забравили, но учудени че се спазва и доволни донякъде

    Иначе глобите са от физически лица от 300 до 500лв, за 2 път до 1000лв...
    За заведения и институции където се е случило това нещо от 3000 до 5000лв за 2 път до 10 000лв...

Page 2 of 30 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •