Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37

Thread: Боядисване на кожен салон .

  1. #31
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Може и с течна боя за обувки и якета,ако кожата е само леко изтъркана.
    Тоест с течна боя за обувки става само за освежаване.
    Нанасяш слой,чакаш добре да изсъхне,после втори..трети слой,оставаш я ден добре да дръпне,взимаш хубав мек парцал лъскаш,после минаваш с някакъв спрей за кожа,аз ползвам този http://www.denicom.bg/avtokozmetika-...i-za-koja.html ,пръскаш,оставаш да поеме и пак лъскаш с мек парцал.

    Има и боя спрей за кожа http://www.denicom.bg/avtokozmetika-...plastmasi.html ,ефекта е по-добър от течната боя за обувки,тоест спрея запълва и леки пукнатини по кожата.

    Ако салона е доста износен и кожата е нацепена на места тогава ти трябва кит-филер за кожа http://www.allmarketone.com/category.php?id_category=19 и после боя http://www.allmarketone.com/product.php?id_product=316.
    Last edited by Кайо; 14-08-2014 at 11:00.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #32

    Default

    Ами да споделя мнение и аз - на старата ми кола седалките бяха зле и реших да си взема един пълен кит, който включваше - клийнър (като обезмаслител преди нанасяне на боята), 2 парчета сив и червен скочбрайт пак за подготовка за боядисване, кит-филер за пукнатините, самата боя, тампон за нанасяне на боята и спрей-лак за запечатване на боядисаната вече кожа. Всичко ми струваше около 120 лв, което не е много евтино и реших, че взимам нещо качествено по принцип. Не мога да кажа фирмата в момента, забравих я.

    Тъй като има инструкции и на БГ в комплекта та всичко правих според инструкциите бавно без да бързам. На някои места само боядисвах, на други китосвах и боядисвах. Крайния резултат беше супер, но за кратко... Там където само боядисвах нямаше проблем. Но там, където и китосвах си се нацепи пак и даже стана по-гадно, защото кита е бял и като се нацепи се виждаше белия кит отдолу. Абе трагедия.

    Държа да отбележа, че преди нанасянето на кита минах със скочбрайта, обезмаслих и нанасях кита. След нанасянето пак минах със скочбрайта да изравня всичко, пак обезмаслих и пак боядисах.

    Не знам къде е проблема, може и да има сполучливи опити, но не бих се хванал сам повече. Реално този опит на мен ми струваше колкото да я закарам на хората, които професионално си боядисват салони.
    Last edited by ducaticorse; 14-08-2014 at 18:37.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  3. #33
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Smile

    благодаря ви много колеги за съветите и предложенията кожата е лека протрита само на шофьорската седалка едно малко парче, така че ще търся боя-спрей и ще опитам да видя какво бих сътворил.
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  4. #34
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    В една фирма за автотапицерии днес ме замаяха с цени - боядисване на една седалка 160 лева. казвам им - братле, за 700 лева ще си купя 2-3 салона на старо.
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V

  5. #35
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Отиваш в магазин за бой, бъркат ти цвета, повече пластификатор и си ти

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #36
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Отиваш в магазин за бой, бъркат ти цвета, повече пластификатор и си ти
    Какъв магазин имаш предвид, за какви бои?
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V

  7. #37
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    авто...

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •