Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Алфа 166 впечатления за двигателите

  1. #16
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    как не разбра - човека казва "освен 2,5 и 3,0 другите ги забрави, особено дизела" т.е. според него 3,2 и 2,4 jtd нямат тяга и не стават...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Auto 166 View Post
    Само 2.5 или 3.0........внимавай с 2.0.....турбото.Другите двигатели просто ги забрави нямат тяга то 2.5 е малко муден на ниските обороти пък да не говорим за дизела и 155к.с!Купето нее малко ....!
    За поддръжката зависи колко изкарваш за мен лично е поносима. Кучето скача според тоягата....успех !
    точно че jtd може да е много по бързо от горе изброените

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    как не разбра - човека казва "освен 2,5 и 3,0 другите ги забрави, особено дизела" т.е. според него 3,2 и 2,4 jtd нямат тяга и не стават...
    И аз не го разбрах. 2.5 харчи колкото 3.0 и почти колкото 3.2, върви по-малко. Няма особен смисъл.

    JTD пък е съвсем друга бира и единодушно е чудесен.

  4. #19
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Градско/извънградско на 100:
    TS -35лв / 22лв
    2,5 -38лв / 25лв
    3,0/3,2 -45лв / 28лв
    2,4JTD -23лв / 17лв
    TS газ -20лв / 14лв
    2,5 газ -24лв / 15лв
    3/3,2газ -30лв / 17лв

    Те това е надявам се да съм полезен на някой и да съм му спестил бабешките сметки

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #20
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Градско/извънградско на 100:
    TS -35лв / 22лв
    2,5 -38лв / 25лв
    3,0/3,2 -45лв / 28лв
    2,4JTD -23лв / 17лв
    TS газ -20лв / 14лв
    2,5 газ -24лв / 15лв
    3/3,2газ -30лв / 17лв

    Те това е надявам се да съм полезен на някой и да съм му спестил бабешките сметки
    Е колегата е прав.. Аз съм на варианта с газово от подписа-11 инвън и 18 в града -получава се горната сметка
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  6. #21
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Е колегата е прав.. Аз съм на варианта с газово от подписа-11 инвън и 18 в града -получава се горната сметка
    Т.е. Разликата между това да караш TS на газ и 3,2 на бензин градско е 25 000лв на 100000км

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #22
    Младши алфист ITSV's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    София
    Posts
    27

    Default 166 2.0 v6 turbo

    Здравейте симпатяги, от тази тема никой с нищо не конкретизира относно v6 turbo, защо да се избягва, какви са му болежките, какви са му преимуществата, от какво най-много страда този двигател, естествено ако го глезиш с хубави масло и консумативи, защото ако издевателстваш над който и да е двигател и му наливаш боза и го обслужваш с най-евтиното възможно на пазара едва ли няма да страда от всичко, та бих бил благодарен, ако някой има опит с този двигатвл и може да каже нещо полезно.
    Поздрави.

  8. #23
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by ITSV View Post
    Здравейте симпатяги, от тази тема никой с нищо не конкретизира относно v6 turbo, защо да се избягва, какви са му болежките, какви са му преимуществата, от какво най-много страда този двигател, естествено ако го глезиш с хубави масло и консумативи, защото ако издевателстваш над който и да е двигател и му наливаш боза и го обслужваш с най-евтиното възможно на пазара едва ли няма да страда от всичко, та бих бил благодарен, ако някой има опит с този двигатвл и може да каже нещо полезно.
    Поздрави.
    Колега,
    Гледам, че си ми писал .. съжалявам, че не можах да ти отговоря веднага. Проблемни валове, повдигачи, редовно регулиране на хлабини .. скъпо масло ако искаш да изкара повече .. това разбира се ако попаднеш на читав екземпляр - откъм мотор, защото според мен лично шанса ти клони към нула - да намериш такъв. Моя кеф беше голем .. ама за кратко .. Доколкото съм запознат се вгражда в 166 само 1999 и 2000 година. Определено с разни процедурки - там ремап, чистене на кюнци и други пинизи почва да върви сериозно в повече от 3.0 .. за 3.2 не знам .. ама вероятно шго отвее и него. Преди да е баран требе да се държи във високи RPM за да има усмивка на физиономията. Спорт тротъл респонса - работи адекватно. Общо взето доколкото съм запознат - маторът си е пообъркан още на чертожната. Вече 2 коли с този мотор са окотили пред очите ми .. от нема нищо уж .. За това моя личен съвет е да се насочиш към атмосферните варианти - нали ако държиш да е Буссо двигателя. 2.5, 3.0 и 3.2 .. далеч, далееч по-здрави и надежни агрегати от 2.0 Turbo. Скоростите са 6 степенни и те страдат. Аз сменвах и кутия. Абе да намериш читаво V6 Turbo тука в БГ е невъзможно .. според мен ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ако попаднеш на читава кола не би трябвало да имаш проблеми,знам от четеното тук за склонност да износват кобилици и валове,май смукателните са с пулове,а изпускателните се регулират или бяха обратно,абе ако при загрял мотор има нехарактерни шумове от главите бегай далеко иначе адаша ако се включи ще имаш инфо от извора,но той е много доволен от двигателя,а на него може да му се вярва.

  10. #25
    Младши алфист ITSV's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Ами колата коята гледах е много запазен екземпляр и отвън и отвътре е супер лачена, но двигателя почуква, колегата е форумист, но не я е пуснал във форума за продажба.
    Почукването е именно от повдигачите от задната глава, отпред е разглабял и обрал хлабините, но отзад не могъл да разяие някакъв шестограм и се отказал.
    Колата върви добре, но след 3,5к оборота, а при изключен STR като натиснеш рязко педала и в един момент леко все едно се спъва и се изтрелва.
    Другото, което ми направи впечатление е, че на свободна двигателя тресе леко въпреки, че работи равномерно.
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...9&slink=b2bqcu
    Това е колата и е абсолютно същата като на снимките, няма пребоядисвано, скъсано, надрано а отвътре е почти като нова.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ако ти харесва я взимай какво да ти кажа,на всичко иначе се намира лек и на почукването на клапаните ще се намери лек,въпроса е с колко финикийски знаци си готов да се разделиш?
    П.С 166-та е уникално удобна и добра кола,ако я глезиш ще ти се отблагодарява,да някой път се чудя дали имат душа,но друг път сигурация вадят душите на собствениците си.

  12. #27
    Младши алфист ITSV's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Почукването на повдигачите е нещо крайно дразнещо за човек перфекционист и крайно се съмнявам, че това има лек, след като чух днес .
    Много ме изкефи колата, много запазена, но очаквах друг звук под капака, а в интервс на истината никога не бях чувал в6 турбо, очаквах да работи като 2,5 арезето, но доста по-шумен мотор се оказа.
    Като цяло съм сигурен, че мотора е читав и чукането е действител,но от повдигачите, но все пак искам хубави емоций, а не страх и дерзане кога ли ще "пръдне в кофата" въпросния двигател, било то само разпределителен вал или повдигач.
    Но като цяло 166-та е уникална кола, много добре вози и много комфорт от една почти 20 годишна кола.

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    35

    Default

    Извинявайте, че се намесвам в темата. Карал съм jtd 150 коня и 2.0 турбо 205 коня. Дизелът изглежда уж по-пъргав първите 2 хиляди оборота. След това може само да духа прахта на турбо бензинката. А на магистралата просто няма място за сравнение - турбо бензинът и като чудовище, докато 2,4 jtd след 140-150 км/ч просто се задъхва, няма тяга.
    Двигателите бяха на ланчи, но те са идентични с тези на 166-цата.
    Единственото, което беше по-сложно при 2.0 турбото, негова екзотика и трудност при намиране на части. Но с упоритост се намираха.
    Усещането да караш турбо бензин на бензин не може да се сравнява с нищо.

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    35

    Default

    Забравих да уточня, че ставаше въпрос за 2.0 turbo 16v, който май все пак е доста по-безпроблемен от 6v.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Този мотор за който ти говориш не се монтира на 166-ца,а на Капата иначе 2.0 V6 турбо не е лош мотор,но са си на километри.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •