Page 258 of 530 FirstFirst ... 158208248256257258259260268308358 ... LastLast
Results 3,856 to 3,870 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3856
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Е какво пречи 159-ката да си е градска кола?
    Съвсем нормална, средностатистическа кола. Точно обратното - това е много по-хубава кола за градско, от колкото да караш някой 1000 кг. кенеф.
    А за магистралата си има съвсем други автомобили, съвсем друг клас, където може да кажеш, че там им е силата.
    Кола с дължина 4 метра и 66 сантиметра и тегло около (често над) 1500 килограма трябва доста да си поиграеш да потърсиш подходящ метод за смятане на средни стойности, за да я изкараш средностатистическа кола, особено в Европа

    За мен лично коли по-големи от C-сегмента, ако няма да я караш поне 50% от времето извън града, е непрактично и неудобно да си я купуваш само за да бръмкаш градско с нея.

    Иначе да, всяка кола която тежи 1500 кила е по-комфортна от тия дето са по 1000, (въпреки, че по толкова са вече само корсите и полотата), ама тва че си се возил 6 километра от вас до работа комфортно малко се обезмисля, като не можеш да я събереш на половината свободни парко места пред блока, щото секи е спрял както му падне
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  2. #3857
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Кола с дължина 4 метра и 66 сантиметра и тегло около (често над) 1500 килограма трябва доста да си поиграеш да потърсиш подходящ метод за смятане на средни стойности, за да я изкараш средностатистическа кола, особено в Европа

    За мен лично коли по-големи от C-сегмента, ако няма да я караш поне 50% от времето извън града, е непрактично и неудобно да си я купуваш само за да бръмкаш градско с нея.

    Иначе да, всяка кола която тежи 1500 кила е по-комфортна от тия дето са по 1000, (въпреки, че по толкова са вече само корсите и полотата), ама тва че си се возил 6 километра от вас до работа комфортно малко се обезмисля, като не можеш да я събереш на половината свободни парко места пред блока, щото секи е спрял както му падне
    Абе аз затова бях обявил Волво-то за продажба, ама като покарах няколко коли от по-нисък клас, дето иначе са по-удобни за града уж ... Нали знаеш какво казвал попът на Хитър Петър - ако някой ти каже, че е по-добре да ядеш качамак, отколкото печено прасенце, не му вярвай.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #3858
    започва да се пристрастява CoF's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    34

    Default

    Паркиранто не е проблем. В случая не ни е нужен и съвсем малък градски автомобил, защото искаме да можем да разчитаме, че ако се наложи колата ще отговори на нуждите и за извънградско пътуване с повечко багаж. Абе важното е да е италианска и да е красива
    Дано намерим запазена 159-ка. Даже и комбитата на 159-ките ми харесват (аз по принцип мразя комбита). Ще гледаме паралелно 159-ки и Браво-та, пък което намерим по-запазено и техническо изправно.
    Имах претенции и за цвят, но като гледам колко е беден пазара за тези коли, бързо ми се изпариха тези претенции.
    Giulietta 1.4 TB 170

  4. #3859
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    През очите ти имам чувството, че 159-ката е по-голяма от S класа.
    Ако следвам логиката, то Смарта е градска кола, а Пунтото междуградска.
    На кое ще намериш по-лесно място за паркиране? На 159 или пунто? Коя ще ти гори по-малко градско, пунто или 159? И за комфорта си прав но като говорим за градска кола, аз разбирам автомобил който се кара градско за по 15-20-30мин макс, колкото да се придвижиш от едно място на друго като в този случай ми е все тая колко е комфорта. Атвоя критерий за градска кола какъв е?
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  5. #3860
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    През очите ти имам чувството, че 159-ката е по-голяма от S класа.
    Ако следвам логиката, то Смарта е градска кола, а Пунтото междуградска.
    Не те разбирам? Чувстваш се длъжен да пишеш глупости ли? Не си длъжен.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  6. #3861
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by CoF View Post
    Паркиранто не е проблем. В случая не ни е нужен и съвсем малък градски автомобил, защото искаме да можем да разчитаме, че ако се наложи колата ще отговори на нуждите и за извънградско пътуване с повечко багаж. Абе важното е да е италианска и да е красива
    Дано намерим запазена 159-ка. Даже и комбитата на 159-ките ми харесват (аз по принцип мразя комбита). Ще гледаме паралелно 159-ки и Браво-та, пък което намерим по-запазено и техническо изправно.
    Имах претенции и за цвят, но като гледам колко е беден пазара за тези коли, бързо ми се изпариха тези претенции.
    Пробвай и Делтата .. макар, че цените са им доста високи към момента. Според мен си заслужава повече от Бравото конкретно. Даже Делтата лично мен по ми харесва от Жулиетата.

  7. #3862
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by CoF View Post
    Паркиранто не е проблем. В случая не ни е нужен и съвсем малък градски автомобил, защото искаме да можем да разчитаме, че ако се наложи колата ще отговори на нуждите и за извънградско пътуване с повечко багаж. Абе важното е да е италианска и да е красива
    Дано намерим запазена 159-ка. Даже и комбитата на 159-ките ми харесват (аз по принцип мразя комбита). Ще гледаме паралелно 159-ки и Браво-та, пък което намерим по-запазено и техническо изправно.
    Имах претенции и за цвят, но като гледам колко е беден пазара за тези коли, бързо ми се изпариха тези претенции.
    Колежке, вие с тая Жулиета си имате градски хечбек, защо си търсите друг ?!? Браво и Жулиета са един и същ клас автомобили, а предвид практиката на Фиат, сигурно и 60% от частите са еднакви Ако пътувате семейно повечко извънградско, 159 ще ви върши някаква работа /стига да не сте с малки деца, че е тясна за такива случаи/, ако ли пък не - нямате нужда от нея, тъй като е лакома и тежка в града. За втора градска кола едно Гранде Пунто, като по-ново, е далеч по-подходящо.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #3863
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    Абе колежката си го е написала,колата няма да се ползва всекидневно,а като евентуален резервен вариянт така че защо да не си вземе 159,и както е писала по-горе важното да е италиянска и да е красива,щом може да си го позволи не виждам причина да не си вземе каквото и е на сърце,аз съм за с двете ръце.

  9. #3864
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by tancho View Post
    Абе колежката си го е написала,колата няма да се ползва всекидневно,а като евентуален резервен вариянт така че защо да не си вземе 159,и както е писала по-горе важното да е италиянска и да е красива,щом може да си го позволи не виждам причина да не си вземе каквото и е на сърце,аз съм за с двете ръце.
    Тя е написала и, че очакваният пробег е 10 км. на ден... И това от дизелова кола тежка 1600 кила... Няма сми, наистина Браво/Гранде Пунто е по-добър вариант.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #3865
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    На кое ще намериш по-лесно място за паркиране? На 159 или пунто? Коя ще ти гори по-малко градско, пунто или 159? И за комфорта си прав но като говорим за градска кола, аз разбирам автомобил който се кара градско за по 15-20-30мин макс, колкото да се придвижиш от едно място на друго като в този случай ми е все тая колко е комфорта. Атвоя критерий за градска кола какъв е?
    Ами не знам за теб, ама мен не ми е проблем да паркирам и С класа някъде.
    От 10 места ако на едно не може да паркираш със 159-ката, а с Пунто да можеш, то пак ще е добре.
    Довода паркинг и тесни градски улици въобще не е довод за Пунто.
    И, за да не съм празнословен, то ще кажа, че лично на мен 80% от карането ми е градско. Има случаи от над 18 месеца да не съм излизал от града с колата. И никога не съм имал проблем да паркирам или да се провирам из "тесните" улички.
    Ако ти си се притеснил за това, то препоръчай Смарт както казах, а не огромното Пунто, ако искаш да накланяш везните в тази посока и търсиш сравнения.
    И най-накрая виж изискването на колегата. Прочети го и виж коя кола би му свършила най-добре работата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #3866
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Ти живееш в паралелен свят някакъв където С-класата е бюджетен градски автомобил а пунто, голф, поло и корса са от мега сегмента който само петролните шейхове могат да си позволят...или просто обичаш да пишеш само и само да си опонент на някой макар да осъзнаваш колко безсмислени са твърденията ти. А ако не го осъзнаваш, това вече е тъжно...
    Last edited by pesho_kj; 12-04-2015 at 12:34.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  12. #3867
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Ти живееш в паралелен свят някакъв където С-класата е бюджетен градски автомобил а пунто, голф, поло и корса са от мега сегмента който само петролните шейхове могат да си позволят...или просто обичаш да пишеш само и само да си опонент на някой макар да осъзнаваш колко безсмислени са твърденията ти. А ако не го осъзнаваш, това вече е тъжно...
    Човека искал ли е мнение за цената на автомобила?
    Искал е мнение за 159, а тук се казва, че не била градска кола.
    Кажи кое не ѝ е градското? Какво не може да направиш градско с нея?
    Хайде, един ден да се въртим из София, аз ще карам след теб, ти с градска кола, а аз със средностатистическо комби от Д сегмента и да видим ти къде ще може да минеш, а аз няма да мога, или да видим ти къде ще може да паркираш, а аз няма да мога. ОК?

    Само за сведение ще спомена, че завиващия диаметър на завой на 159-ката е 11.1 метра, а на Жулиета е 11 метра. Баси, ако 10 сантиметра ви съборят в града, то по-добре се научете да карате и да не си представяте, че карате танк. Всеки ден ги гледам по улиците такива шофьори, които имат по 30 сантиметра от двете страни на колата, когато трябва да минат в по-тясно място, и минават все едно са на 2 мм. от съседните коли.
    Last edited by BO; 12-04-2015 at 12:53.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #3868
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    И, за да не съм празнословен, то ще кажа, че лично на мен 80% от карането ми е градско. Има случаи от над 18 месеца да не съм излизал от града с колата.
    И си се набил с 4х4 комби, оборудвано с трилитров мотор?!? Ей затова града е задръстен, опушен и няма къде да се паркира... Твоята кола, както и еквивалента и 156, респективно 159 за следващото поколение БМВ Е 90 са всичко друго, но не и градски коли. Само ще спомена, че средната ми скорост е 47 км/ч по борд, от последният технически преглед до сегашният преди празниците съм минал 24 000 км., и то при положение, че последната една година не съм я карал чак толкова, колкото обикновено. Тези коли са затова. За твоят случай има Браво/Жулиета турбо бензин

    п.п. Същото мисля и за людете с Ес Ю Ви - тата, които се бутат из тесните сокаци на централна София, ма как беше "От студ умри, но гъзар бъди"
    Last edited by RPWWD; 12-04-2015 at 13:53.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #3869
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Toва е твое виждане. Аз повече малка лагерна количка няма да си взема, който е некадърен и не може да паркира и смарт да кара ... все тая.

    А градът ти е опушен, щото .... ае че т'ва е съвсем друга тема

  15. #3870
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    И си се набил с 4х4 комби, оборудвано с трилитров мотор?!? Ей затова града е задръстен,
    Аз пък до ден днешен не съм видял паркомясто, което да е разграфено за смартове и такива за С класи.
    Едно паркомясто се заема от един автомобил, било той малък или голям.
    Ако не видя разграфено паркомясто, дори и в синя зона, то не спирам. Въпрос на манталитет.
    За това както казах - управлението на автомобил в градска среда, в класа на 159-ка е все тая. Ако веднъж на 3 години един с Пунто мине там, където ти със 159-ката не можеш, то ще черпя, честно.
    Да не говорим точно в градското като си с някаква въшка, то как другите и по-нахалните участници те натискат и засичат постоянно. Това към кое да го броим? Към удобството да караш малка кола? Да, ако си с женско мислене и няма кой да ти покаже всички негативи от това да караш малка градска кола, то ще си мислиш така.

    Единствения довод, който някой може да каже за малката, хайде да я наречем "градска" кола е евтинията, цената. Ако някой иска евтино, то това е друга бира.
    На да не забравяме най-важното - живота. При едно ПТП кинетичната енергия от удара е се пренася правопропорционално в разликата на тежината на автомобилите.
    Та ти с едно Пунто ако ме срещнеш мен с една 159-ка, то моя шанс да оцелея е горе долу 2 пъти по-голям от твоя. Аз бих заложил на тази карта, ей така, за всеки случай.
    Last edited by BO; 12-04-2015 at 19:37.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 258 of 530 FirstFirst ... 158208248256257258259260268308358 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •