Page 135 of 530 FirstFirst ... 3585125133134135136137145185235 ... LastLast
Results 2,011 to 2,025 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #2011

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    159 е спортен седан/комби, не е лимузина. Това, че няма всякакви възможни гъзобъркалки не я прави по-малко кола.
    И друго - я кажете колко струва някое от великите халдита или вентилатори с "всички" екстри, за които говорите. Чак от Аутобилд се възмутиха.
    И пак стигаме до парите. "Имаш крава пиеш млеко". Немаш пари и ставаш индивидуалист караш кола със "сърце и душа". Има и изключения разбира се ма те потвърдават правилото
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #2012
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Пичове, излишни глупости се пишат...
    Какви есктри искаш да има Бо, нямам пибидах, налягане на гуми, голямото нави....като първите две са супер малоумни...какви глупости се говорят...
    Има много повече от средното ниво на екстри, че дори и повече.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #2013

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    За екстрите е много лесно да се направи съпоставка да речем на Ванката 159ката и Файтона, той да каже има ли някакви разлики, като Файтоня не съм го и виждал дори, но съм сигурен, че 59ката е много назад.
    Еми по назад е то Файтона си е баси чудовището

    http://www.swotti.com/tmp/swotti/cac...20Phaeton3.jpg

    http://www.scenicreflections.com/fil...2_1024x768.jpg
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #2014
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    И пак стигаме до парите. "Имаш крава пиеш млеко". Немаш пари и ставаш индивидуалист караш кола със "сърце и душа". Има и изключения разбира се ма те потвърдават правилото
    Или имаш пари и си правиш сметката например, че за Х отделени пари е по-добре да ги дадеш за кола, отколкото за емблема.
    Или пък ти е малка пишката и си купуваш вентилатор с екстри на Дачия (или пък с много екстри, но на половин милион километра) и си мислиш, че си хванал Господ за шлифера, каквито са 80% от собствениците на баварци и халдита.
    А ако наистина имаш пари и се чудиш какво да ги правиш - има Инфинити, Субару и т.н.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #2015
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Пичове, излишни глупости се пишат...
    Какви есктри искаш да има Бо, нямам пибидах, налягане на гуми, голямото нави....като първите две са супер малоумни...какви глупости се говорят...
    Има много повече от средното ниво на екстри, че дори и повече.
    Не знам дали особено първата екстра е тъпа, но аз лично съм преживявал случка да си караш по магистралата с гуми на има няма 100км, като в последствие след тръгването и монтирането на гумите единия винтил бил дефектен и докато се усети човек, че гумата му е фира, тя вече не става за нищо.
    За голямо мое щастие колата не беше моя и не аз олекнах с поредните 400лв за нова гума. И тази нова гума беше съпроводена с чакане от една седмица.
    Пък ти се радвай, че имаш алуминиев педал като "екстра".

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Или имаш пари и си правиш сметката например, че за Х отделени пари е по-добре да ги дадеш за кола, отколкото за емблема.
    Или пък ти е малка пишката и си купуваш вентилатор с екстри на Дачия (или пък с много екстри, но на половин милион километра) и си мислиш, че си хванал Господ за шлифера, каквито са 80% от собствениците на баварци и халдита.
    А ако наистина имаш пари и се чудиш какво да ги правиш - има Инфинити, Субару и т.н.
    Абсолютно автоматично - за какво да караш Алфа, вместо Дачия. Преценяваш, че за една емблема няма смисъл да даваш още толкова пари и просто си задоволяваш нуждите с Дачията.

    Не мога да ви разбера защо винаги гледате само едната страна - защитавате тезата за Алфата срещу по-скъп автомобил, а автоматично изключвате сравнението с по-евтин такъв. Нали говорим, че разликата е само в емблемата и рекламите. За какво карате 159-ки ако е така?
    Last edited by BO; 06-04-2014 at 18:12.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #2016
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Ами освен да се похваля, че от вчера една форумна 159 ка, вагонетка, си смени собственика...... Скоро - след преригистрацията и мивка, ще се похваля официално и с актуални снимки...

  7. #2017
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не знам дали особено първата екстра е тъпа, но аз лично съм преживявал случка да си караш по магистралата с гуми на има няма 100км, като в последствие след тръгването и монтирането на гумите единия винтил бил дефектен и докато се усети човек, че гумата му е фира, тя вече не става за нищо.
    За голямо мое щастие колата не беше моя и не аз олекнах с поредните 400лв за нова гума. И тази нова гума беше съпроводена с чакане от една седмица.
    Пък ти се радвай, че имаш алуминиев педал като "екстра".


    Абсолютно автоматично - за какво да караш Алфа, вместо Дачия. Преценяваш, че за една емблема няма смисъл да даваш още толкова пари и просто си задоволяваш нуждите с Дачията.

    Не мога да ви разбера защо винаги гледате само едната страна - защитавате тезата за Алфата срещу по-скъп автомобил, а автоматично изключвате сравнението с по-евтин такъв. Нали говорим, че разликата е само в емблемата и рекламите. За какво карате 159-ки ако е така?
    Защото Алфата ти дава мнооого повече от Дачията.
    А вентилатора, ако е с ниско ниво на оборудване и малък двигател, не ти дава нищо повече от Алфата.
    Отделно - аз бих дал и 10 бона за запазено БМВ Е46 330 хд от последните - 2004-та. Но не бих дал и 12 бона за е90 каквото и да е - просто не ми харесва.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #2018
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Еми човека, да се научи да си проверява налягането на гумите, а и при намаляване на гумите с 1 атмосферта (изпробвано на гърба ми), се усеща и имаш време да отбиеш.
    А ти за моите педали грижа не бере, аз съм педант, трябва да ми е приятно за окото, и това е. Ти като си купуваш 50 инчов тв, да не го купуваш да има, или за да ти гали окото на някое филмче...

    Както и да е, жив и здрав...аз не съм си купил алфа 159 защото исках кораб, а просто е логичното продължение на 156, която карах 6 години...има лев, и беше дошло време за нова кола....след 2 години ще се смени живот и здраве за Рендж Ровър спорт...защото алфа нямат джипка...а ми се кара сега джип.

    5-ците са адкси грозни машини. Новите троики са по-арни...ако те интересува, когато купувах 159, гледах и бмв 3-ка, 2006...пробвах няколко и не ми хареса.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #2019
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Жив и здрав Пешо .. квото ти е на сърце брат - такова ти пожелавам. Дано в следващата петилетка от Алфа изкарат нещо ново като модели та да има верно за какво да помечтаем.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #2020
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Е90 наистина е отвратителна кола във всяко едно отношение.
    Бих се прежалил за такова само ако е 330 хд, м-пакет и ми го дадат с доказана история и с 30% по-евтино от пазарната цена.
    Т.е. реално никога.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #2021

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Еми човека, да се научи да си проверява налягането на гумите, а и при намаляване на гумите с 1 атмосферта (изпробвано на гърба ми), се усеща и имаш време да отбиеш.
    А ти за моите педали грижа не бере, аз съм педант, трябва да ми е приятно за окото, и това е. Ти като си купуваш 50 инчов тв, да не го купуваш да има, или за да ти гали окото на някое филмче...

    Както и да е, жив и здрав...аз не съм си купил алфа 159 защото исках кораб, а просто е логичното продължение на 156, която карах 6 години...има лев, и беше дошло време за нова кола....след 2 години ще се смени живот и здраве за Рендж Ровър спорт...защото алфа нямат джипка...а ми се кара сега джип.

    5-ците са адкси грозни машини. Новите троики са по-арни...ако те интересува, когато купувах 159, гледах и бмв 3-ка, 2006...пробвах няколко и не ми хареса.
    По тази логика можеш и сам да си четеш СМС-ите и да си ползваш ръчната при наклон

    ---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Ами освен да се похваля, че от вчера една форумна 159 ка, вагонетка, си смени собственика...... Скоро - след преригистрацията и мивка, ще се похваля официално и с актуални снимки...
    Честито колега, само да те радва колата ти пожелавам

  12. #2022
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Извинявам се, но ми се струва че споровете от последните няколко страници са пълен офтопик. Предлагам тук да се съсредоточим конкретно при помощта за покупка, а пишкомеренето да се премести в общо приказки за модела... Или в отделна тема с подходящо заглавие. Нека в тази тема има полезна информация за покупка - обща и за конкретни коли.

    Не искам да се изживявам като модератор, за което се извинявам на колегите от този форум!


    Е, на, няколко пъти вече питам за тази...
    http://www.cars.bg/c548717
    Която май не е ку4... Щото ку4 почва от 2007ма доколкото знам.

    И за тази:
    http://www.cars.bg/c632513

    Явно никой не ги е гледал.
    Моля, някой знаещ ако има възможност да ги погледне, ще бъда много благодарен и ще почерпя!
    Дотолкова нямам избор на 159ки, че днес ходих едно Е61 да гледам... Ама като почетох в техния форум, разбрах че ние сме доста добре. И като атмосфера във форума и като дефекти по колите... Там за такива "страшни, сложни и неразбираеми" неща си говорят, и такива цифри се спрягат...

    Най странното е ле говорят за сходни дефекти - маховици, турбини, пеперудки, термостати ( имат по три, моля ви се), дпф-и, егри... Само дето там има още едн тон неща да се развалят - въздушно окачване, адаптивни фарове, сума ти електронни модули, дето си горят ей така, като решат.
    Макар че в Е61 като седнах ми хареса, честно казано. Ама свежа май трудно се намира, поне не и на достъпни за мен пари.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  13. #2023
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    По-назад в темата е писано и за двете коли. Монтанската се продава от доста време и до колкото си спомням беше с удар. Стоя известно време в Дупница и след това се върна обратно в Монтана. За другата колега беше писал , че на живо е по-зле отклокото на снимките.

  14. #2024
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Извинявам се, но ми се струва че споровете от последните няколко страници са пълен офтопик. Предлагам тук да се съсредоточим конкретно при помощта за покупка, а пишкомеренето да се премести в общо приказки за модела... Или в отделна тема с подходящо заглавие. Нека в тази тема има полезна информация за покупка - обща и за конкретни коли.

    Не искам да се изживявам като модератор, за което се извинявам на колегите от този форум!


    Е, на, няколко пъти вече питам за тази...
    http://www.cars.bg/c548717
    Която май не е ку4... Щото ку4 почва от 2007ма доколкото знам.

    И за тази:
    http://www.cars.bg/c632513

    Явно никой не ги е гледал.
    Моля, някой знаещ ако има възможност да ги погледне, ще бъда много благодарен и ще почерпя!
    Дотолкова нямам избор на 159ки, че днес ходих едно Е61 да гледам... Ама като почетох в техния форум, разбрах че ние сме доста добре. И като атмосфера във форума и като дефекти по колите... Там за такива "страшни, сложни и неразбираеми" неща си говорят, и такива цифри се спрягат...

    Най странното е ле говорят за сходни дефекти - маховици, турбини, пеперудки, термостати ( имат по три, моля ви се), дпф-и, егри... Само дето там има още едн тон неща да се развалят - въздушно окачване, адаптивни фарове, сума ти електронни модули, дето си горят ей така, като решат.
    Макар че в Е61 като седнах ми хареса, честно казано. Ама свежа май трудно се намира, поне не и на достъпни за мен пари.
    Колега не съм сигурен каква точно 159-ка търсиш, за колко пари, колко точно екземпляра досега си разглеждал и дори дали изобщо си "узрял" в избора си - както обича да се изказва един наш виден съфорумец, но определено избор има на въпросния модел и то солиден. Ако очакваш някой да продаде 159 - като на Пешо за 6 бона или 8 бона - по-добре наистина се ориентирай към друга марка. Свежи има доста и ти гарантирам, че за голяма част от тях дори НЕ са публикувани обяви.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  15. #2025
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    За дупнишката съм го чел, но не я беше палил и нищо повече не можеше да каже.

    За монтанската съм мяркал някъде нещо, ама не мога да го намеря.. Два пъти преглеждах от 50та страница насам...

    ---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Колега не съм сигурен каква точно 159-ка търсиш, за колко пари, колко точно екземпляра досега си разглеждал и дори дали изобщо си "узрял" в избора си - както обича да се изказва един наш виден съфорумец, но определено избор има на въпросния модел и то солиден. Ако очакваш някой да продаде 159 - като на Пешо за 6 бона или 8 бона - по-добре наистина се ориентирай към друга марка. Свежи има доста и ти гарантирам, че за голяма част от тях дори НЕ са публикувани обяви.
    Добре де, като не са публикувани обяви, аз как да ги намеря, за да ги видя? Пак някакъв мистицизъм.

    Знам какво намекваш с това, не съм чак толкова несхватлив.

    И повярвай, не очаквам за 6 или 8 бона да си купя като светия Граал на 159 ките - Пешовата... 2-3 страници по назад съм писал едно мнение по този въпрос.
    А за това колко съм узрял, остави аз да се тревожа.
    Ако знаеш нещо за колите, за които питам, отговори ми, не ми давай оценки ако обичаш. Все пак си малко по малък от мене, а и не ме познаваш. Аз оценки давам ли за тебе?
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 135 of 530 FirstFirst ... 3585125133134135136137145185235 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •