Page 176 of 530 FirstFirst ... 76126166174175176177178186226276 ... LastLast
Results 2,626 to 2,640 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #2626
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    А бе,а при ТI кожата различна ли е?
    Щот поне на мен тъй ми се струва,виждал съм кожа на 156-ци дет е в пъти по-арна от на 159-ки,при 159 ТI ми се чини,че кожата е друга.....мое само ми се чини......
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #2627

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Кое точно не разбра, да ти го удебеля
    з-д-р-а-в-и
    Така по-добре ли е?
    Смени дилъра Здрави са ма друг път, еле па 2,4. 1,9 ако и махнеш пеперудки, ДПФ и т.н. става здрава, ма па за купето си е тежка и трябва чип и на сите турбините засвират като на Шкода Европа.
    КОйто не вярва да пробва да намери глава за 2,4 да видим колко време ще му отнеме и колко пари ще му искат.
    Last edited by thecleaner; 09-08-2014 at 02:29.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #2628
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Кайо View Post
    А бе,а при ТI кожата различна ли е?
    Щот поне на мен тъй ми се струва,виждал съм кожа на 156-ци дет е в пъти по-арна от на 159-ки,при 159 ТI ми се чини,че кожата е друга.....мое само ми се чини......
    Следващия път като се видим, ще прецениш сам. Ако кажа,че е хубава чистача ще донесе от 9 кладенеца вода

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Смени дилъра Здрави са ма друг път еле па 2,4................
    Пунто 1.4 Турбо пука 5 пъти повече глави от 2.4, нали си знаеш 2.0 TDI, примерно също. Не виждам с какво сравняваш. 5 коли не са представителна извадка. И 50 не са
    Моите пеперудки си стоят и са напълно здрави. Пеперудките, ДПФ-а и ЕГР -а са проблем на всичкото дизели дето ги имат. За турбините пък въобще няма какво да говорим. Или си на друго мнение?!
    Друго, което да те притеснява в 2.4?
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  4. #2629

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Следващия път като се видим, ще прецениш сам. Ако кажа,че е хубава чистача ще донесе от 9 кладенеца вода



    Пунто 1.4 Турбо пука 5 пъти повече глави от 2.4, нали си знаеш 2.0 TDI, примерно също. Не виждам с какво сравняваш. 5 коли не са представителна извадка. И 50 не са
    Моите пеперудки си стоят и са напълно здрави. Пеперудките, ДПФ-а и ЕГР -а са проблем на всичкото дизели дето ги имат. За турбините пък въобще няма какво да говорим. Или си на друго мнение?!
    Друго, което да те притеснява в 2.4?
    Обяснявам: купува се даден екземпляр 8-9-10-12 хиляди се тая. Окачване части 1200лв., обслужване 500лв., Махане пеперудки, ДПФ, ЕГР , чип 800лв., труд 300лв. И даваме 3к. за да подкараме 7-8 годишна кола, която е красива, но гори за страх. Всеки спестен разход от горе описаните може да те разори. Нооо приказката не свършва до тук... покарваш малко и трее смениш рейка почти задължително, хидравлично казанче и течност и да се молиш съединитела и маховика да за здрави, че струват от 1500 до 2500 в зависимост от модела. Да всички дизели ги имат подобни проблеми, но да се твърди, че 159 е здрава е леко казано несериозно.


    П.С. Колко Пунто ГТ на 7-8 години си видял със спукани глави и що сравняваш най-ниския клас кола на Фиат от преди 20 години, с премиум класа на Алфа, където струва 90 000лв. преди 3.
    П.С. 2 Средно статистическа 159ка на 200-250 хиляди а те са 90% такива в бг. интериора и изглежда, като къщичка на диво прасе в сватбения му период.
    П.С. 3 Който не е отишъл до морето с 159ка на задната седалка не знае, че има по неудобна кола за возене отзад от 147 да кажем
    Last edited by thecleaner; 09-08-2014 at 02:59.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #2630
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Обяснявам: купува се даден екземпляр 8-9-10-12 хиляди се тая. Окачване части 1200лв., обслужване 500лв., Махане пеперудки, ДПФ, ЕГР , чип 800лв., труд 300лв. И даваме 3к. за да подкараме 7-8 годишна кола, която е красива, но гори за страх. Всеки спестен разход от горе описаните може да те разори. Нооо приказката не свършва до тук... покарваш малко и трее смениш рейка почти задължително, хидравлично казанче и течност и да се молиш съединитела и маховика да за здрави, че струват от 1500 до 2500 в зависимост от модела. Да всички дизели ги имат подобни проблеми, но да се твърди, че 159 е здрава е леко казано несериозно.


    П.С. Колко Пунто ГТ на 7-8 години си видял със спукани глави и що сравняваш най-ниския клас кола на Фиат от преди 20 години, с премиум класа на Алфа, където струва 90 000лв. преди 3.

    И кое от горното не важи за поне половината други марки на пазара за тия пари?! Нито едно.
    И БМВ-тата пукат глави. И Аудитата. И Фолксвагените.
    Там пък има ред други проблеми, някои от тях и по-солени.
    Спора е безсмислен. 59-ката е прилично здрава Алфа. Факт.

    П.П
    Ако нямаш кво да правиш ми звънни утре да си бистриме, за да не спамим
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  6. #2631
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    И кое от горното не важи за поне половината други марки на пазара за тия пари?! Нито едно.
    И БМВ-тата пукат глави. И Аудитата. И Фолксвагените.
    Там пък има ред други проблеми, някои от тях и по-солени.
    Спора е безсмислен. 59-ката е прилично здрава Алфа. Факт.

    П.П
    Ако нямаш кво да правиш ми звънни утре да си бистриме, за да не спамим
    Само факта, че се измисли чисто нов носач за от пред е показателно колко е здрава и какви части ще намериш в последствие.
    И една 159-ка ако я напомпаш колкото едно Пунто ГТ, да не мислиш, че няма да пукат всички глави на масовка?
    Я виж колко Пунго ГТ са със спукани глави, които са сток...

    Всяка кола си има кусури, това е факт. Но я се обади в морга и питай за глава за 2.4. Сигурно 80% ще са продадени. Това ако казваш, че е случайност...
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #2632
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Само факта, че се измисли чисто нов носач за от пред е показателно колко е здрава и какви части ще намериш в последствие.
    И една 159-ка ако я напомпаш колкото едно Пунто ГТ, да не мислиш, че няма да пукат всички глави на масовка?
    Я виж колко Пунго ГТ са със спукани глави, които са сток...

    Всяка кола си има кусури, това е факт. Но я се обади в морга и питай за глава за 2.4. Сигурно 80% ще са продадени. Това ако казваш, че е случайност...
    Кой какви самодейности извършва, слабо ме интересува. Пък било то и изобретяване на носачи. Аз горни носачи смених на 70-80 хиляди километра, пък не знам колко са здрави
    Моята 59-ка е достатъчно изпомпана, даже мааалко повече от някои пунтовци, а има още доста накъде. Така че, айде да не си говорим за масовки. Я вие потърсете глава за Пунто ГТ и то здрава.
    Не говоря за случайности. Аз лично смених глава и за това си имаше ред причини, различни от това, че колата е кенеф примерно.
    Нека ми е позволено да знам колко здрава е 59-ката при положение, че я карам и поддържам няколко години

    П.П
    Отваряме първия сайт за обяви. Колко 59-ки 2.4 има на части? ЕДНА!
    Е, къде я търсите тая глава прословута?!
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  8. #2633
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Е то и всички други са сменили глави по причини различни от това, че колата е кенеф.
    И виж, че сам си казваш - както не може да намериш глава за Пунто, така не може да намериш и от 2.4.
    Ако намериш плюеш 2 пъти в пазвата някой да не я вземе преди теб и бегом марш към моргата с парите в ръка, че знае ли се късмета колко може да те държи.

    Здравите жтд-та бяха 8 и 10 клапанови. От както умножиха клапаните, тия двигатели не се различават по здравина от останалите производители на дизелови двигатели, освен с мега лакомия си нрав.
    Фиат е може би една от малкото компании, на която по-новите дизелови двигатели харчат повече от по-старите събратя.
    Last edited by BO; 09-08-2014 at 17:15.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #2634
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Е то и всички други са сменили глави по причини различни от това, че колата е кенеф.
    И виж, че сам си казваш - както не може да намериш глава за Пунто, така не може да намериш и от 2.4.
    Ако намериш плюеш 2 пъти в пазвата някой да не я вземе преди теб и бегом марш към моргата с парите в ръка, че знае ли се късмета колко може да те държи.

    Здравите жтд-та бяха 8 и 10 клапанови. От както умножиха клапаните, тия двигатели не се различават по здравина от останалите производители на дизелови двигатели, освен с мега лакомия си нрав.
    Фиат е може би една от малкото компании, на която по-новите дизелови двигатели харчат повече от по-старите събратя.
    Не плюя никъде.
    Когато няма предлагане, разбира се, че я няма и стоката...за какво си говорим? Пак да питам, от къде я търсите, че не я намирате? Кои са "всички други", нямам идея.
    Лакоми е често употребявана дума. Наблюдения някакви? Цифри?
    Аз от разхода съм повече от доволен, имайки предвид теглото от 1800+ килограма, колко е "надута" и възможностите на колата. Мога и цифри да цитирам, но цапаме излишно.
    Това последното за компанията Фиат изобщо няма да го коментирам, защото е смешно.

    П.П
    Спрете да си редактирате постоянно мненията, щото не мога да си напиша и аз моето
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  10. #2635

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Не плюя никъде.
    Когато няма предлагане, разбира се, че я няма и стоката...за какво си говорим? Пак да питам, от къде я търсите, че не я намирате? Кои са "всички други", нямам идея.
    Лакоми е често употребявана дума. Наблюдения някакви? Цифри?
    Аз от разхода съм повече от доволен, имайки предвид теглото от 1800+ килограма, колко е "надута" и възможностите на колата. Мога и цифри да цитирам, но цапаме излишно.
    Това последното за компанията Фиат изобщо няма да го коментирам, защото е смешно.

    П.П
    Спрете да си редактирате постоянно мненията, щото не мога да си напиша и аз моето
    Я знаещия да та питам, защо си караш Файтона, гадния ВАГ, а не си караш извънземната 59ка и я продаваш. Лафове от рода, много коли станаха или писна ми не минават.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #2636
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Я знаещия да та питам, защо си караш Файтона, гадния ВАГ, а не си караш извънземната 59ка и я продаваш. Лафове от рода, много коли станаха или писна ми не минават.
    Господин осведомен, Фаетона от месец не го карам.
    Причината да го карам е много проста. Просто разнообразие.
    59ката, колкото и да е уникална, също омръзва. Карал съм много коли, сам знаеш.
    Обслужих си Алфата и си я карам с кеф.
    А и не смятам,че има нужда да обяснявам какво карам и защо
    Продавам и Фаетона, умнико
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  12. #2637
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Не плюя никъде.
    Когато няма предлагане, разбира се, че я няма и стоката...за какво си говорим? Пак да питам, от къде я търсите, че не я намирате? Кои са "всички други", нямам идея.
    Лакоми е често употребявана дума. Наблюдения някакви? Цифри?
    Аз от разхода съм повече от доволен, имайки предвид теглото от 1800+ килограма, колко е "надута" и възможностите на колата. Мога и цифри да цитирам, но цапаме излишно.
    Това последното за компанията Фиат изобщо няма да го коментирам, защото е смешно.

    П.П
    Спрете да си редактирате постоянно мненията, щото не мога да си напиша и аз моето
    Аз да питам ти къде търсиш глава за Пунто, че не я намираш?
    А за разхода - то и 20 да ти дава, ти може да си доволен, лошо няма.

    Ама викаш и ти караш здрав 2.4 двигател, ама обезглавяван вече. Защото иначе е много здрав.
    Last edited by BO; 09-08-2014 at 19:35.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #2638
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Еййй,не мирясахте,не разбрахте ли,че който харесва АЛФА,това,че си пукала главНЯта,няма да го спре да си я купи.

    М/у другото имам приятел с 320Д 2006,стопи бутало,имам познат с Кади 1.9 тди купено от магазина и редовно обслужвано.Скъса колянов вал и си изяде разпределителния.


    Аде спрете се,на никой не му пука дали са трошливи или не.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  14. #2639
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аз да питам ти къде търсиш глава за Пунто, че не я намираш?
    А за разхода - то и 20 да ти дава, ти може да си доволен, лошо няма.

    Ама викаш и ти караш здрав 2.4 двигател, ама обезглавяван вече. Защото иначе е много здрав.

    Разхода ми е 6.5л/100км. Гори ми дрехите.
    Спомням си как един познат си търсеше глава за ГТ и не му беше много лесно. В момента друг познат си търси. Достатъчно ли е?!
    Мотора ми е здрав е и върви на ужас. Заповядай да провериш сам, ако ти е толкова трудно да го повярваш.
    Аз не съм крил, че съм сменял глава, половината форум знае. Причините също не ги крия.
    Стига толкова, ясно е,че няма смисъл да се хабя, говорим си празни приказки. Доводи бол. Голословия също, както виждам...
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  15. #2640
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by wrc View Post
    Еййй,не мирясахте,не разбрахте ли,че който харесва АЛФА,това,че си пукала главНЯта,няма да го спре да си я купи.

    М/у другото имам приятел с 320Д 2006,стопи бутало,имам познат с Кади 1.9 тди купено от магазина и редовно обслужвано.Скъса колянов вал и си изяде разпределителния.


    Аде спрете се,на никой не му пука дали са трошливи или не.
    Да, ама тука колегата твърди, че 2.4 бил здрав двигател, а той не е. Дори лично той вече го е отварял.
    Както има 2.0 дизелови двигатели на БМВ, които късат ангренажни вериги за световно и има хиляди такива случаи, така и 2.4 двигател на 159-ка си има проблем и пука също така глави като за световно.
    Това си е дефект, който не може да отречеш.

    А, да, и сменил носачи на 70к. хаха

    Другото, което си казал са някакви частни случаи, като това не е масово явление. Прави разликата.
    Last edited by BO; 09-08-2014 at 20:52.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 176 of 530 FirstFirst ... 76126166174175176177178186226276 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •