Page 248 of 530 FirstFirst ... 148198238246247248249250258298348 ... LastLast
Results 3,706 to 3,720 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3706
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш...и най-поддържаната кола да е и само оригинални части да са слагани, пак има вероятност да я купиш и след 1000км да счупиш мотор, турбина, окачване и т.н. С автомобил втора ръка 90% е късмет, 10% оглед и преглед.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  2. #3707
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш...и най-поддържаната кола да е и само оригинални части да са слагани, пак има вероятност да я купиш и след 1000км да счупиш мотор, турбина, окачване и т.н. С автомобил втора ръка 90% е късмет, 10% оглед и преглед.
    Тъй тъй ама не е баш тъй ... щото нека си е всичко както трябва ... нека си имаш ти 1 годишната гаранция която получаваш ако закупиш колата от представителство пък нека се надява някой на късмет ... то по тая логика да затварям очи и да бъркам в чувала и к'вото хвана това да е...
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  3. #3708
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Тъй тъй ама не е баш тъй ... щото нека си е всичко както трябва ... нека си имаш ти 1 годишната гаранция която получаваш ако закупиш колата от представителство пък нека се надява някой на късмет ... то по тая логика да затварям очи и да бъркам в чувала и к'вото хвана това да е...
    Ама няма да е за 7-8000лв нали се сещаш. Всичко си има цена. Забелязал съм, че някой колкото повече оглежда и намира кусури, толкова повече се набутва после за ремонти. Не знам защо така се получава но вече водя статистика!
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  4. #3709
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш...и най-поддържаната кола да е и само оригинални части да са слагани, пак има вероятност да я купиш и след 1000км да счупиш мотор, турбина, окачване и т.н. С автомобил втора ръка 90% е късмет, 10% оглед и преглед.
    Ха ха ха ... времето ще покаже , аз просто мисля логично .

    Ето например колегата Vovata продаде своята 1,9 защото искаше 2,4 автоматик с цел да я дооборудва и да стане изстребител ... сега е намерил и закупил 2,4 автоматик , но някак си нелогично ми се струва веднага след като е закупена да се пуска за продажба , вместо да се тунингова както беше решил и да си я кара . http://www.cars.bg/c1104122
    В същото време на мен обявява една цена твърда , а в нета е на друга макар и с малка разлика .
    Нищо лично към никой , просто малка констатация .
    Мисля, че всеки нормален човек ще се усъмни , че навярно на предлаганото 2,4 му има нещо и то е бая сериозно след като той и приятелите му които пипат тук и там по колите не могат да коригират . Ето до такива мисли ме навеждат лично мен несъответствията в думите и действията на хората . Може да съм прекалено мнителна ама то може би е щото сме в Бг и всеки си мисли, че може да те прекара като да си го премести от единия в другия крачол ...
    Също така странно ми стана от едно изказване , че никой не може да докаже на колко километра реално е една кола ... което пък вече съвсем ме наведе на мисълта, че тук нещо не как требе ...
    И все пак това са само мои разсъждения ! Просто съм човек който мрази да го лъжат и то по начин по който се не лъжа . Виж ако някой измисли хитър начин и се хвана супер , хем аз доволна , хем той . Ето защо много ама много се страхувам от тия коли тук в Бг , защото нещо през последните години ни куца морала на цялата нация , не че всички коли са кенефи ... ама без морал каквото и да правиш не води до добър край .
    Last edited by Bella; 19-03-2015 at 10:11.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  5. #3710
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Той винаги така прави, за мен е неразбираемо как му се занимава ама всеки сам си решава. Купува кола, обслужва я, стяга я отвсякъде и я пуска за продажба. Аз нямам нерви и желание да се занимавам да купувам, продавам и пак да обикалям да търся. А за километрите си е напълно доказуемо на диагностика.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  6. #3711
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Той винаги така прави, за мен е неразбираемо как му се занимава ама всеки сам си решава. Купува кола, обслужва я, стяга я отвсякъде и я пуска за продажба. Аз нямам нерви и желание да се занимавам да купувам, продавам и пак да обикалям да търся. А за километрите си е напълно доказуемо на диагностика.
    Tва с километрите не е баш така,ама карай,джамбазите се понаучиха на доста кушии,така че никога нямаш гаранция,пак има начин...............Не говоря конкретно за тая кола,а по принцип.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #3712
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Tва с километрите не е баш така,ама карай,джамбазите се понаучиха на доста кушии,така че никога нямаш гаранция,пак има начин...............Не говоря конкретно за тая кола,а по принцип.
    Съгласен съм ама малко отделят време и средства да се пипнат както трябва за коли до 10000лв. Както беше при една крома която гледах на скоро. Километража на табло беше 126000, по еку беше 10км, сервизния интервал беше 15км, единствено на "последна смяна на ДПФ" излезе 262000км.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  8. #3713
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Той винаги така прави, за мен е неразбираемо как му се занимава ама всеки сам си решава. Купува кола, обслужва я, стяга я отвсякъде и я пуска за продажба. Аз нямам нерви и желание да се занимавам да купувам, продавам и пак да обикалям да търся. А за километрите си е напълно доказуемо на диагностика.
    Възможно е , не го познавам , но ако винаги така прави защо тогава за продажбата на предходната има друга версия ?
    Също така тази в момента не е правена , внесена е скоро !
    Значи по пътя на логиката за кенефите за да му излиза сметката на човека той купува коли за не повече 2 500 - 3 000 евра , прави това онова което също си струва пари дори само консумативите да плаща и продава за по 12 000 лв ... което ме води на мисълта , че се купуват кенефи , стягат се и се продават ... преди това се покарват малко тук за да не изскочи някой дефект и хоп на пазара ! Да ме прощава Колегата , ако греша . Тук нямам нищо лично негативно към никой , наясно съм , че всеки за пари прави това . Но да се поддържа теория , че само за 11 - 12 К има хубави коли е нелепо при все, че тези коли преди това са биле навярно кенефи за по 6 - 7 К , защото нали се сещаш , че те тия коли трябва да пристигнат някак си в Бг , а и "дребните" ремонти които им се случват тук пак си струват пари ... а и разбира се печалба трябва да има ... е , значи стигаме до извода , че 12 К супер колите в Бг са всъщност кенефите на Европа . Ако ще се дават 12 К за кола в случая сякаш е по - добре да си я купи човек директно от вън за тези парички и да си има колицата история и да знаеш какво взимаш . Разбира тук ще има още едни 1 000 лв за еко , регистрация , гражданска ... но за 12 К или 6 000 евро от вън човек получава съвсем читава кола от сорта на качваш се и караш ама без хъка , без мъка като колата си е придружена с един тон документи . Те така разсъждавам аз , но разбира се може да греша .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  9. #3714
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Той винаги така прави, за мен е неразбираемо как му се занимава ама всеки сам си решава. Купува кола, обслужва я, стяга я отвсякъде и я пуска за продажба. Аз нямам нерви и желание да се занимавам да купувам, продавам и пак да обикалям да търся. А за километрите си е напълно доказуемо на диагностика.
    Ами той 1.9-ката не я продаде на печалба, ако си сметне всичките разходи. И с тази ще стане така, ама нали все нещо трябва да човърка...
    Да му мислят Вальо и Любо....
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  10. #3715
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    1,9-то даже я продаде на загуба като сметнеш ремап-а, махането ДПФ, ЕГР софтуерно и хардуерно, почистване на всмукателния колектор, махане на пеперуди, смяна съединител, горен носач, регистрация, еко такса, обслужване.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  11. #3716
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Нямам информация колата да е имала ремап или поне преди около 2 седмици нямаше т.е. качих се , покарах я , визуално ми хареса колата много , но уви тръпката от шофирането и беше на ниво НУЛА . След 3-та скорост никакво ускорение , бавна , тежка и мудна и стигнах до извода , че ако това е нормалното поведение и вървеж на 1,9 такава не искам и подарък да е + не бях все още готова със заветните близо 12 К . Но определено подобен тип мудна кола не ми допада . То е като да си взема от Белгия една със 116 коня, че попаднах дори и на такава с 86 ...
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  12. #3717
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Съгласна с Vovata , но за да се качи един човек и да кара спокойно , ама наистина спокойно и да знае , че действително се качва и кара трябва да си има документи и гаранция за всяка сменяна част , а това може да се получи само от оторизиран сервиз ... а тук в Бг почти никой не използва такива . Сменя на своя глава разни неща , няма документ за извършената работа - съответно няма и гаранция и човека трябва да вярва да дума юнашка , но кой в днешно време вярва на дума - юнашка ?!? Който не го е ял
    Разбира се най - добрият вариант е качваш се и караш , но за целта трябва да си има черно на бяло какво е сменяно , къде и много важно КОГА + с каква марка части . Важно е да се знаят и реалните километри на един автомобил за да е наясно човека какво му предстои и т.н. На този принцип преди години взех моята 156-ца , на реални 270 000 км и който я помни знае каква кола беше , но си знаех какво що и как . Купих я с ясното знание на колко точно километра е и то не че джамбазина ми каза, просто си я закачихме и всичко си показа . Топлата вода е измислена много отдавна оти ние бългъру си мислим, че ся ке я измислим . Иначе в Белгия колите идват с Car Pass което нещо много повече от сервизна книжка и което смятам, че е много добре . При Car Pass се отбелязва по електронен път къде какво е правено по колата , дори нови гуми да се монтират се отбелязва и всяка кола с Car Pass до колкото разбрах получава големи отстъпки при ГО . Разбира се разбира се тази информация е от мои приятели българка и белгиец които живеят там , ако те са ме подвели ... Но на мен това ми изглежда супер добър и умен вариант на фона на немските кенефи които българите възхваляват .
    С всичко съм съгласен освен с "немските кенефи"! Да има и такива за по 5-6€ , но всяка кола се закупува с гаранция вписана в договора освен , ако не се откажеш от нея за по-ниска цена. И ако утре думне отиваш и връщаш. И немските кенефи за над 7€ са всички с абсолютно доказана история. Просто немеца си иска парите това е. Там без пари няма. Ако искаш читаво плащаш, ако ли се молиш да си взел читавата, а не гробницата!

  13. #3718
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Нямам информация колата да е имала ремап или поне преди около 2 седмици нямаше т.е. качих се , покарах я , визуално ми хареса колата много , но уви тръпката от шофирането и беше на ниво НУЛА . След 3-та скорост никакво ускорение , бавна , тежка и мудна и стигнах до извода , че ако това е нормалното поведение и вървеж на 1,9 такава не искам и подарък да е + не бях все още готова със заветните близо 12 К . Но определено подобен тип мудна кола не ми допада . То е като да си взема от Белгия една със 116 коня, че попаднах дори и на такава с 86 ...
    Той щото е бил на ръчна - без майтап....
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  14. #3719
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Ами той 1.9-ката не я продаде на печалба, ако си сметне всичките разходи. И с тази ще стане така, ама нали все нещо трябва да човърка...
    Да му мислят Вальо и Любо....
    Трудно може някой да ме убеди ,че всичко това се прави за спорта и то от семеен човек с 2 малки дечица , сериозна и отговорна работа , постоянно пътуване насам и натам и на всичките тези ангажименти и отговорности дай 30 -те свободни минути на ден да ги прекараме под ръждивата каросерия на някоя кола ...
    Те това с човъркането е за младежи на по 18 - 25 години до като тати носи , мама меси и той се чуди как да си убие времето и да си начеше крастата . Семейните хора си имат съвсем други приоритети и едва ли някой ще си губи времето през което може да е със семейството си в човъркане по колата .

    ---------- Post added at 08:59 ---------- Previous post was at 08:57 ----------

    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Ами той 1.9-ката не я продаде на печалба, ако си сметне всичките разходи. И с тази ще стане така, ама нали все нещо трябва да човърка...
    Да му мислят Вальо и Любо....
    Quote Originally Posted by gorang View Post
    Той щото е бил на ръчна - без майтап....
    Виж сега ... те тогава колата беше с отрязани жила на ръчната иначе верно бих се помислила,че чисто по женски на съм пуснала ръчната си житкам ей тъй с вдигната ръчна ... ама нейсе ... немаше си ръчна тогава колицата ...
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  15. #3720
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    докато мислиш така скоро няма да си купиш кола а за това,че спира да върви на 3-та скорост не съм съгласен!тука си в голяма заблуда става въпрос за 1.9
    155ex 159ex 530new

Page 248 of 530 FirstFirst ... 148198238246247248249250258298348 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •