Page 94 of 530 FirstFirst ... 44849293949596104144194 ... LastLast
Results 1,396 to 1,410 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #1396
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    В бг никой не познавам да плаща каско от +500 на една вноска... а разсрочено. Ако е застрахована за 15к лв идва от около 700лв каското.
    Ремап + ЕГР + ДПф си е около 500-600лв...клапите са едно 150лв да се премахнат. Там и стругар си требва леко.

    За сменени консумативи от Италия, много ми се иска да повярвам, възможни са еднинични случай, но те са 1 на 30. Имам един авер му казваха, че колата е със сменен ангренаж на 10к км, да но няколко месеца по-късно имаше проблеми.

    Искаш не искаш 2000хилки си ги даваш първоначално и се надяваш да няма други кахъри.

    п.с Дигиталния е постанл инфо...кола застрахована за 15к лв си е около 750лв!!!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #1397
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    то май май от тия в момента където се продават само мойта е минала тия процедури ...
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  3. #1398
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Не знам колеги ама все едно плашите потенциални купувачи като ги ръсите тези суми. 15 бона примерно за колата и да си приготви поне още 4. Не е истина ...
    Аз за моята кола съм дал около 1000 лв - комбинирана полица (Генерали) + регистрация + eко. И още около 600 кинта за първоначално обслужване - ремъци, ролки, масла и др. Ремап, ЕГР, ДПФ не са задължителни, но въпреки това го направих. Накладки сменях от щуротия. Старите и още си ги пазя. Дисковете за 1-2 милиметра ръб нема да ги сменя и така нататък. Та реално колата, ако си е наред като екземпляр 2 бона са предостатъчни за да я караш спокойно след като си я купил. Относно гумите - ми винаги може да се намери такава с читави и да не се налага да се сменят преди съответния сезон.

    Относно гумите пак - ей ви 225/50/17 на цена от 270 кинта и то без 25% отстъпка дето я дават в момента. Не знам откъде ги измислихте тия 400 лв за гума !?

    http://www.diana-ltd.com/tire/AC84ED...3A4E6E8D52FB47
    Last edited by DiStefano; 28-12-2013 at 07:14.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  4. #1399
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Купувачът на 9-ка, а и на всякаква кола го интересува кое ще е това, което му изкочи като неочакван разход. Т.е. нещо специфично! Всяка кола има гуми, смяната на ангренажа е като на всяка, застраховките са си застраховки, та тук няма нищо интересно. По-специфичните разходи са по проблемните хидравлики - най-малкото смяна на маслото, евентуално дпф-а, клапите, ако е от първите 9-ки и това е. Говорим тук за едни +500лв. Чипове и егр-и - въпрос на предпочитания - влачат още едни 400лв, ако се сритва след това от 2000об още толкова за съединител. За година и половина ремонти не съм правил освен един термостат и другото е чесане на красти.
    Last edited by code; 28-12-2013 at 08:59.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #1400
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Не знам колеги ама все едно плашите потенциални купувачи като ги ръсите тези суми. 15 бона примерно за колата и да си приготви поне още 4. Не е истина ...
    Аз за моята кола съм дал около 1000 лв - комбинирана полица (Генерали) + регистрация + eко. И още около 600 кинта за първоначално обслужване - ремъци, ролки, масла и др. Ремап, ЕГР, ДПФ не са задължителни, но въпреки това го направих. Накладки сменях от щуротия. Старите и още си ги пазя. Дисковете за 1-2 милиметра ръб нема да ги сменя и така нататък. Та реално колата, ако си е наред като екземпляр 2 бона са предостатъчни за да я караш спокойно след като си я купил. Относно гумите - ми винаги може да се намери такава с читави и да не се налага да се сменят преди съответния сезон.

    Относно гумите пак - ей ви 225/50/17 на цена от 270 кинта и то без 25% отстъпка дето я дават в момента. Не знам откъде ги измислихте тия 400 лв за гума !?

    http://www.diana-ltd.com/tire/AC84ED...3A4E6E8D52FB47
    Това са неизбежни разходи прав си...гумите са 225/55/17 зимни Hankock, цената 400 е средна с изправяне, баланси и монтаж. Иначе като гума е около 320 лв по спомен от мин. зима.

    п.с. Автомобилът няма скъпо обслужване, а това са нормални неща за всеки новозакупен автомобил. В Бг например много хора масло на скоростна кутия сменят като почне да не влизат добре скоростите. Или антифриз-а. Или пък спирачна течност да сменят на време.
    Гуми се купуват масово внос на 10 години. Пистовия ремък ако не е нацепен не се сменя.
    На този автомобил ангренажен комплект + реолки + водна помпа е около 220-240 лв с най-добри марки без отстъпки. Това за такъв модел си е много добра цена.
    Единсвтвеното което е желателно е Дпф да зе махне в бъдещето, Егр да се спре, клапите може и софтуерно да се спрат. Това са си едно 250лв намеса.
    Аз моят кит си го поръчах от Италия и ми излезе под 200лв, и то арна марка.
    За предни накладки ми искаха тук 200лв...аз си ги поръчах от Англия на 85лв с доставка.
    Last edited by rusiq86; 28-12-2013 at 10:15.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #1401
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    За какъв кит иде реч, че нещо не разбирам ?
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #1402
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ангренажния: ремък, две ролки, водна помпа.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #1403
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    водите некви безмислени спорове всеки който е решил да си купи 159 би трябвало да си е направил добре сметката колко пари ще са му нужни за да си кара колата спокойно а и мисля че ЕГР и ДПФ не е нужно да се човъркат на момента гуми според сезона трябва да се купят но не и 10 годишни
    155ex 159ex 530new

  9. #1404
    Младши алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    SOFIA
    Posts
    22

    Default

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=56mmjx
    А някой дали я е виждал и има преки впечатления

  10. #1405
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    водите некви безмислени спорове всеки който е решил да си купи 159 би трябвало да си е направил добре сметката колко пари ще са му нужни за да си кара колата спокойно а и мисля че ЕГР и ДПФ не е нужно да се човъркат на момента гуми според сезона трябва да се купят но не и 10 годишни
    Да колега ама не!Да се включа и аз малко по темата,какво разбрах от последните 2 огледа,от общо 3за 2 месеца,на 159-ката която продавам,явно няма търсене на този модел или факта защо още и не е продадена .Българинът е събрал примерно 6000лв но вътрешното му Аз му говори,че той иска,чувства и Трябваа да кара кола за 10000лв.След разговори с приятели досъбира до заветната сума и идва на оглед. Когато ми се обадят първо питам каде е видял колата,в мобилето или в форума,ако е от форума се опитвам да помогна с каквото мога и с цената и с отстъпки от части.Затова и километрите са и такива,но Реални а не 80 000км и да се убеждаваме по горублянски,че не е сядано на седалките,че не е стъпвано по стелките....Огледът:Та накрадко,след проведени няколко огледа от един човек(нямам нищо против стига да не си губим взаимно времето и да си правим разходки)проведени около 10ина разговора по телефона,в които му свалях цената 3 пъти само и само да влезем в парите които има и желанието да кара 159,покрих транспорта до кат+подарък чисто нов протектор за багажника,+ да ползва моите отстъпки за масло Селения,MANN филтри,ремъци и ролки,отстъпки за гуми...след дълбоко пазената от мен тайна,че колата е 200кс.,се установи че данъка и е 300+лв...вариант да покрия разноските и по КАТ,и има ли и вариянт да я пишем някак си 100кс. вместо 200кс. за да стане данъка16,80лв.....вярно,че са празници но подаръци няма!ДА,хората не си правят сметка,факт.Затова и съм решил засега да карам Lybra а не Thesis,но да я карам с чисто нови летни и зимни 15" Continental а не 17'' втора ръка,да не и правя каско защото е 2500лв и данъка и е 150лв а не 300лв+ да не ми е тежи като разход и да инвестирам парите си в друго,Не може да искаш да караш кола за 10000лв и да ми казваш че ще и сложиш зимни гуми втора ръка и засега няма да има каско...Весели празници
    Lancia Dedra SW1.8EX/Lybra SW 1.8 2000EX/Lybra Berlina 1.9jtd 2003 EX/Lybra SW 1.9jtd 115hp 2002
    Lancia Ypsilon 1.4I 95Hp Platino 2004 Selespeed
    Chrysler Voyager 2.5CRD 143hp 2002

  11. #1406
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by volff View Post
    Да колега ама не!Да се включа и аз малко по темата,какво разбрах от последните 2 огледа,от общо 3за 2 месеца,на 159-ката която продавам,явно няма търсене на този модел или факта защо още и не е продадена .Българинът е събрал примерно 6000лв но вътрешното му Аз му говори,че той иска,чувства и Трябваа да кара кола за 10000лв.След разговори с приятели досъбира до заветната сума и идва на оглед. Когато ми се обадят първо питам каде е видял колата,в мобилето или в форума,ако е от форума се опитвам да помогна с каквото мога и с цената и с отстъпки от части.Затова и километрите са и такива,но Реални а не 80 000км и да се убеждаваме по горублянски,че не е сядано на седалките,че не е стъпвано по стелките....Огледът:Та накрадко,след проведени няколко огледа от един човек(нямам нищо против стига да не си губим взаимно времето и да си правим разходки)проведени около 10ина разговора по телефона,в които му свалях цената 3 пъти само и само да влезем в парите които има и желанието да кара 159,покрих транспорта до кат+подарък чисто нов протектор за багажника,+ да ползва моите отстъпки за масло Селения,MANN филтри,ремъци и ролки,отстъпки за гуми...след дълбоко пазената от мен тайна,че колата е 200кс.,се установи че данъка и е 300+лв...вариант да покрия разноските и по КАТ,и има ли и вариянт да я пишем някак си 100кс. вместо 200кс. за да стане данъка16,80лв.....вярно,че са празници но подаръци няма!ДА,хората не си правят сметка,факт.Затова и съм решил засега да карам Lybra а не Thesis,но да я карам с чисто нови летни и зимни 15" Continental а не 17'' втора ръка,да не и правя каско защото е 2500лв и данъка и е 150лв а не 300лв+ да не ми е тежи като разход и да инвестирам парите си в друго,Не може да искаш да караш кола за 10000лв и да ми казваш че ще и сложиш зимни гуми втора ръка и засега няма да има каско...Весели празници
    Това имах и аз предвид,но някои хора не го разбират..................

    ---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:44 ----------

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    водите некви безмислени спорове всеки който е решил да си купи 159 би трябвало да си е направил добре сметката колко пари ще са му нужни за да си кара колата спокойно а и мисля че ЕГР и ДПФ не е нужно да се човъркат на момента гуми според сезона трябва да се купят но не и 10 годишни
    Като останеш някъде по път,заради готиния ДПФ,пак ще си говорим..................Пък и твойта нали е дошла обслужена,значи може да вложиш някой лев в тези неща,повярвай ми,след това няма да си познаеш колата.Само,както казва чичо Ники,внимавай къде и как ти махат ДПФ-а
    Last edited by Mury; 29-12-2013 at 12:47.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #1407
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Както се казва "за всеки влак си има пътници" няма как да се получи това което 90% очакват ГАРГА НО И РОШАВА ДА БЪДЕ!
    В реалния свят купуваш за 5000 и даваш още 15000!
    EX 156 1.6 TS

  13. #1408
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman View Post
    Както се казва "за всеки влак си има пътници" няма как да се получи това което 90% очакват ГАРГА НО И РОШАВА ДА БЪДЕ!
    В реалния свят купуваш за 5000 и даваш още 15000!
    Еее, чак па толкоз...
    Трябва да я купувам с вързани очи и тапи в ушите, за да се случи такова нещо.

    Всъщност ако си от хората дето карат 5 години и в стойността на колата вкарват и горивото, маслата и гумите...

    Съгласен съм с : купуваш за 10 и даваш 2-3...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #1409
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by volff View Post
    Да колега ама не!Да се включа и аз малко по темата,какво разбрах от последните 2 огледа,от общо 3за 2 месеца,на 159-ката която продавам,явно няма търсене на този модел или факта защо още и не е продадена .Българинът е събрал примерно 6000лв но вътрешното му Аз му говори,че той иска,чувства и Трябваа да кара кола за 10000лв.След разговори с приятели досъбира до заветната сума и идва на оглед. Когато ми се обадят първо питам каде е видял колата,в мобилето или в форума,ако е от форума се опитвам да помогна с каквото мога и с цената и с отстъпки от части.Затова и километрите са и такива,но Реални а не 80 000км и да се убеждаваме по горублянски,че не е сядано на седалките,че не е стъпвано по стелките....Огледът:Та накрадко,след проведени няколко огледа от един човек(нямам нищо против стига да не си губим взаимно времето и да си правим разходки)проведени около 10ина разговора по телефона,в които му свалях цената 3 пъти само и само да влезем в парите които има и желанието да кара 159,покрих транспорта до кат+подарък чисто нов протектор за багажника,+ да ползва моите отстъпки за масло Селения,MANN филтри,ремъци и ролки,отстъпки за гуми...след дълбоко пазената от мен тайна,че колата е 200кс.,се установи че данъка и е 300+лв...вариант да покрия разноските и по КАТ,и има ли и вариянт да я пишем някак си 100кс. вместо 200кс. за да стане данъка16,80лв.....вярно,че са празници но подаръци няма!ДА,хората не си правят сметка,факт.Затова и съм решил засега да карам Lybra а не Thesis,но да я карам с чисто нови летни и зимни 15" Continental а не 17'' втора ръка,да не и правя каско защото е 2500лв и данъка и е 150лв а не 300лв+ да не ми е тежи като разход и да инвестирам парите си в друго,Не може да искаш да караш кола за 10000лв и да ми казваш че ще и сложиш зимни гуми втора ръка и засега няма да има каско...Весели празници
    Прав си колега за 10 000 лева можеш да си купиш невероятно запазена Датчия Логан ,а летните и гуми са 14 ки ,а зимните 13 ки по 42 лева едната.И със сигурност няма да и е скъп данъка,че е малко коне.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #1410
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    Колеги мисля че много далече около темата се разхождаме мисля че на всеки му е ясно каско гуми 18,19,20 и тн аз специално питам за слаби места като както сменях на 156цата термостат ходовата част и тн защото чета че ходовата част на 159ката е по здрава но на новите за 50 70хил км се сменят лагери носачи маншони и тн та по мои изчисления са горе долу едНАКВИ по здравина с 156цата,остават вихрови клапи дпф зависи какво му е дереджето термостат,и електрониката се побърква от време на време .А до колкото парите, който ще дадеш след покупката на старо никой не ги знае това си е чист късмет като консумативи е около 1500лв с кат и масла ремаци и тем подобни,но на всеки решил се да кара 159ка трябва да му е ясно че навлиза в друга графа подръжка и пари като цяло по нова кола втора ръка повече пари в магазина ,като поостарее навлизат части на по нормални цени .

Page 94 of 530 FirstFirst ... 44849293949596104144194 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •