Page 448 of 530 FirstFirst ... 348398438446447448449450458498 ... LastLast
Results 6,706 to 6,720 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6706

    Default

    Quote Originally Posted by Bottata View Post
    Намери ми едно такова БМВ 4х4 за 7-8к лв
    Май няма а я виж какви 159-ки има:
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=8sjp5h
    За цената си прав, това е голям плюс за алфите.
    Но е ниска, защото останалите качества куцат.

    И 156ците ако бяха със здраво окачване щяха да струват по 3-4 хил лева като голф4 примерно.
    Ама понеже е кекаво и тропащо, затова са по 2 хил.

    Иначе - ето ти бмв с хубав дизелов мотор за малко пари - https://www.mobile.bg/11540325913505033 .
    Не е 4х4, ама за какво ти е? Ако искаш 4х4 ще си вземеш ауди.
    Но пък е един клас над алфата и е автомат.

    П.с. ето ти и с 4х4 - https://www.mobile.bg/11532100861135071
    А ти я ми намери алфа дизел с 4х4 и автомат, че нещо не съм виждал такива.
    Last edited by dhtj; 15-11-2018 at 13:51.

  2. #6707
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    За цената си прав, това е голям плюс за алфите.
    Но е ниска, защото останалите качества куцат.

    И 156ците ако бяха със здраво окачване щяха да струват по 3-4 хил лева като голф4 примерно.
    Ама понеже е кекаво и тропащо, затова са по 2 хил.

    Иначе - ето ти бмв с хубав дизелов мотор за малко пари - https://www.mobile.bg/11540325913505033 .
    Не е 4х4, ама за какво ти е? Ако искаш 4х4 ще си вземеш ауди.
    Но пък е един клас над алфата и е автомат.

    П.с. ето ти и с 4х4 - https://www.mobile.bg/11532100861135071
    А ти я ми намери алфа дизел с 4х4 и автомат, че нещо не съм виждал такива.
    Колата има трептене в мотора
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #6708

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    https://www.spritmonitor.de/en/overv...90&powerunit=2

    бмв - 4,12 7,38 10,61
    алфа - 6,19 8,27 12,32

  4. #6709
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Виж му интериора само на това дето си го постнал, обърнато корито с дупка за телевизор потънал под чистачките, за сметка на изскочилите стрелки на километража, които във всеки момент ще ти опрат в ръката докато правиш маневра, "бегай оттука"... Вънка чат пат бива, макар че за красота трудно може да се говори, но да речем че е прилично и над средното ниво.

    Пс Точно с Голф 4 ли намери да сравняваш 156ците. Голф е най-скъпата проста кола, но не защото има качества, а просто е мечтата на всеки млад селянин, по дъртите си взимат Пасат комби.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #6710

    Default

    Е грозни са, спор няма. И отвън и отвътре са грозни.
    Но са по-здрави, по-икономични и вървят повече. Конкретно за 30д сравнено 2.4жтдм говоря. И не са на предно.

    Аз не бих си взел нито едното нито другото де.
    Щото бензин на газ си остава по-смисленото, по-икономичното и по-приятното решение. Често пъти и по-безпроблемното.

  6. #6711
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Добре де, защо сравняваш 3литров с 2.4литров мотор ?
    Като килограми едва ли бавареца е по-тежък ?
    Логично е да върви повече, не мислиш ли. Я дай за 2.5 характеристиките. Ако искаш добави и други марки със сходен мотор, да видим как стоят нещата и там.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #6712

    Default

    Защото дори и 3 литров пак е по-икономичен от 2.4 литровия.
    Това е още по-срамно за италианците, замисли се...

    Все едно спарка да гореше 16/100 средно... Като всички други двулитрови бензинови мотори горят 10, а трилитровите 14 примерно... Щях да го нацепя с брадвата пред ауто италия.
    Last edited by dhtj; 15-11-2018 at 14:49.

  8. #6713
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ми колкото и ти.

    Но съм карал 330д 231 коня и мога да ти кажа че гори по-малко от това дето го пишат съфорумците с 2.4.
    Мисля че гори колкото твоя мъртвец - около 9 градско и 6 извън.
    Има си и техническа информация от завода - книжки, брошури, там има официални данни и за разход и за вървеж, можеш да сравниш ако не ми вярваш.

    До 100 е 6 и нещо секунди бмвто.
    159 2.4 е над 8 секунди.
    За 1.9 да не говорим, че там отиват към двуцифрени числа...
    Значи си поредния клавиатурен разбирач, лишен от женска ласка, търсещ внимание с провокативни постове по форуми и социални мрежи.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  9. #6714

    Default

    Ти па си Ален Делон.

    За коли говорим тук ако не си разбрал. И никакви провокации няма, само факти.
    Не се прави на умен, не ти се получава. И не обиждай, щото ще има банове

  10. #6715
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Как какво правя?
    Помагам на кандидат-собствениците да не се преебат, не виждаш ли.

    A aко някой твърдо държи да кара дизел(ако още има такива хора...) - да си вземе 30д на бмв. Гори по-малко от 2.4жтд и върви повече. И е по-здрав.
    Алллоооо, темата е “Съвет относно покупката на 159”!!!Моля модераторите да разчистят темата от малоумните изказвания и обиди на марка и модел, че съм засегнат
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #6716
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Интересен спор,малко безсмислен оначе, за мен 530 е по-икономично, повече върви,по-широко, по-комфортно, НО всичко това е нормално. По-висок клас е, като нова е струвала повече, сега втора ръка струва с 3-4-5хил. повече от една 159-ка идентична година, екстри и състояние и да не забравяме е в пъти по-грозно. От там всеки да си преценява.

    И да не съм оф:
    Имам върпос за релсите на тавана на СВ(не съм сигурен дали се казват така), махат ли се лесно, някой правил ли го е? Търсих в форума, но намерих инфо за обратното дайствие. На други коли е свързано със сваляне на тавана, развиване и после отгоре някакви лайсни или тапи, тук пак ли е така?
    Не ми харесват и пропусках екземплярите с релси, което е малко глупаво ако не е болка махането им.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2012-12-19_10_54_53.jpg  
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  12. #6717
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако не те кефят и те мързи да ги махнеш, спрейче в цвета на колата и ще те дразнят една идея по-малко.
    На 156 съм свалял такива за пребоядисване на тавана, та отгоре имаха капаци в краищата, отдолу под капаците шестограмни болтове, под тавана вероятно и планки, но там не съм ровил. Конкретно на 159 не съм виждал или правил, но все пак внимавай с въздушната щора ако ще ровиш в тавана.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #6718
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Интересен спор,малко безсмислен оначе, за мен 530 е по-икономично, повече върви,по-широко, по-комфортно, НО всичко това е нормално. По-висок клас е, като нова е струвала повече, сега втора ръка струва с 3-4-5хил. повече от една 159-ка идентична година, екстри и състояние и да не забравяме е в пъти по-грозно. От там всеки да си преценява.

    И да не съм оф:
    Имам върпос за релсите на тавана на СВ(не съм сигурен дали се казват така), махат ли се лесно, някой правил ли го е? Търсих в форума, но намерих инфо за обратното дайствие. На други коли е свързано със сваляне на тавана, развиване и после отгоре някакви лайсни или тапи, тук пак ли е така?
    Не ми харесват и пропусках екземплярите с релси, което е малко глупаво ако не е болка махането им.
    И аз исках да ги махан, но за съжаление като започнах ми се видя твърде много играчка. Не са направени да се махат и слагат когато поискаш. Не видах да има и фабрични капаци с които да се затворят добре отворите. Общо взето ми се строри, че ще си причина много повече главоболия. Боядисах ги с черен мат, гумиращ спрей. Моята е черна, и стой доста добре. Не се набиват толкова на очи.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  14. #6719
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Какви са тези спорове бе хора - нямал съм ама сам карал! И аз съм карал Ферари 360 Модена, ама не смея да говоря за разход и поддръжка от час опит! Колата харчи колкото я натискаш. В бившата ми фирма имахме 535 2014 година, за 2 години направи 200 000км без почти никакви проблеми, после започна да се разпада. Разхода му варираше между 6 и 10 извънградско зависи как се кара. Моята варира от 5 до 9 пак зависи как се кара. Ама с 80км/ч не мога, не иска, мъчи се, моли се за повече Изморих се да го повтарям - читава Алфа си струва пари, читава кола си струва пари. В Германия от няколко месеца не мога да си харесам кола. Не, че няма, има ама са на цената на БМВ 5ца от същата година. И е моя грешката да сръвнявам така, вместо да си платя и да си реша проблема,аз мисля след някоя година като я докарам тук как някой ще ми обяснява, че съм луд да я продавам за толкова пари щото Алфите стрували малко и да съм видел цените на Горубляне ....И не разбирам защо хора които не харесват дизелите, не харесват турбото, нямат 159ка, толкова се напИнат да коментират тук. Еля па да се хвалят коли с афтър маркет газови уредби. Имал съм, карал съм, мерси, повече никога!
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  15. #6720

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Интересен спор,малко безсмислен оначе, за мен 530 е по-икономично, повече върви,по-широко, по-комфортно, НО всичко това е нормално. По-висок клас е, като нова е струвала повече, сега втора ръка струва с 3-4-5хил. повече от една 159-ка идентична година, екстри и състояние и да не забравяме е в пъти по-грозно. От там всеки да си преценява.

    И да не съм оф:
    Имам върпос за релсите на тавана на СВ(не съм сигурен дали се казват така), махат ли се лесно, някой правил ли го е? Търсих в форума, но намерих инфо за обратното дайствие. На други коли е свързано със сваляне на тавана, развиване и после отгоре някакви лайсни или тапи, тук пак ли е така?
    Не ми харесват и пропусках екземплярите с релси, което е малко глупаво ако не е болка махането им.
    https://www.flickr.com/photos/974204...n/photostream/
    https://www.flickr.com/photos/974204...n/photostream/

    Не мисля, че може да се скрие с някакви тапи.



Page 448 of 530 FirstFirst ... 348398438446447448449450458498 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •