Page 261 of 530 FirstFirst ... 161211251259260261262263271311361 ... LastLast
Results 3,901 to 3,915 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3901
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ами как та не?
    Не може да имаш възможност да си купиш 159-ка и някой да предложи Жулиета, Браво или пък чак Пунто.
    Баси и избора.
    Купи си Пунто, а не 159-ка, защото било по-малко и ще се паркира по-лесно. Кажи честно. Само като влезеш в Жулиетата и видиш този половин квадрат пластмаса по средата на таблото и направо може да повърнеш. А Пунтото да не говорим. Само като караш по тия улици и като скърца от всякъде, ебаси и удоволствието от пътуването получаваш. Направо се насираш.
    Колежката CoF си има Жулиета от магазина, никой не и предлага да си вземе такава, тя просто пита за варианта 159/Браво Не, че нещо, ма предвид факта, че Жулиетата е основна кола, що трябва да си купува тежък магистрален кютук втора ръка, с доста скъпа поддръжка и висок разход, при положение, че от него се очаква пробег от 10 км. на ден?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #3902
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Ъп малко на темата.

    Имам питане отностно 2.4JTDm, чух мнение вече на някои колеги, за което съм им благодарен, но все пак да се изкаже всеки знаещ нещо по темата. А именно:

    2.4JTDm
    1. 200к.с. или 210к.с. е правилния избор, освен дюзи и турбо имат ли други разлики(респективно подобрения) и, и двата мотора ли имат "проблеми" с главите.
    2. Мнения за мотора като цяло динамика, разход.

    Имам нужда от съвет, просто съм си наложил какво искам, но не го намирам и започвам да се вглеждам в немци, което не ми е в природата.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  3. #3903
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    1. По принцип бих ти отговорил нито единия от двата, но при така вече поставен въпрос - определено 210 коньовия вариант .. не само заради повече коне. По останалите точки от въпроса - има писано бол.

    2. За мен лично 2.4JTD не е вариант. Пак повтарям мнението си е мое, не го налагам. Динамика преди процедури - ЕГР, ДПФ, ремап - не очаквай да е главозамайваща. Разхода .. ми .. доста немски аналози на 159 с по-големи мотори 3.0 дизел например имат същия .. дори и малко по-нисък разход.

    Обмисли вариант с малко повече финанси и се насочи към 2.0JTDm агрегат в това купе. На мен ми направи много приятно впечатление. Пък и повечето екземпляри с този мотор са излезли фабрично с доста високи нива на оборудване.

  4. #3904
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    Ъп малко на темата.

    Имам питане отностно 2.4JTDm, чух мнение вече на някои колеги, за което съм им благодарен, но все пак да се изкаже всеки знаещ нещо по темата. А именно:

    2.4JTDm
    1. 200к.с. или 210к.с. е правилния избор, освен дюзи и турбо имат ли други разлики(респективно подобрения) и, и двата мотора ли имат "проблеми" с главите.
    2. Мнения за мотора като цяло динамика, разход.

    Имам нужда от съвет, просто съм си наложил какво искам, но не го намирам и започвам да се вглеждам в немци, което не ми е в природата.
    1. Мотор като мотор, ако се поддържа ще работи, как може да има проблем с глава ако не се прегрее ?
    2. Динамиката е "успокоена" с теглото - не се усеща скоростта, както и при 180 км/ч чувството е за 120
    Разход гр. - спокоино 10 , неспокойно 11.5 /12, извън със
    150 магистрално 7/100
    За момента жената казва че това е най яката Алфа
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #3905
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Колежката CoF си има Жулиета от магазина, никой не и предлага да си вземе такава, тя просто пита за варианта 159/Браво Не, че нещо, ма предвид факта, че Жулиетата е основна кола, що трябва да си купува тежък магистрален кютук втора ръка, с доста скъпа поддръжка и висок разход, при положение, че от него се очаква пробег от 10 км. на ден?
    По същата логика,защо и е Браво,след като си има такова,ма с емблема на Алфа ??????

    ---------- Post added at 15:10 ---------- Previous post was at 15:08 ----------

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    1. Мотор като мотор, ако се поддържа ще работи, как може да има проблем с глава ако не се прегрее ?
    2. Динамиката е "успокоена" с теглото - не се усеща скоростта, както и при 180 км/ч чувството е за 120
    Разход гр. - спокоино 10 , неспокойно 11.5 /12, извън със
    150 магистрално 7/100
    За момента жената казва че това е най яката Алфа
    Ами може да има,след като има фабрични дефекти в главата................

    ---------- Post added at 15:11 ---------- Previous post was at 15:10 ----------

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    Ъп малко на темата.

    Имам питане отностно 2.4JTDm, чух мнение вече на някои колеги, за което съм им благодарен, но все пак да се изкаже всеки знаещ нещо по темата. А именно:

    2.4JTDm
    1. 200к.с. или 210к.с. е правилния избор, освен дюзи и турбо имат ли други разлики(респективно подобрения) и, и двата мотора ли имат "проблеми" с главите.
    2. Мнения за мотора като цяло динамика, разход.

    Имам нужда от съвет, просто съм си наложил какво искам, но не го намирам и започвам да се вглеждам в немци, което не ми е в природата.
    210 коня е уж с подобрена глава,без дефекти.Иначе и аз съм на мнението на Стефан,вземи си 2.0 по-добре.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #3906
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    По същата логика,защо и е Браво,след като си има такова,ма с емблема на Алфа ??????[COLOR="Silver"]
    Ей затова:

    Quote Originally Posted by CoF View Post
    Колата ни трябва предимно за градско каране и не много километри на ден - около 10-тина. Нещо като резервен вариант ако Жулиетата ни се наложи да влезе в сервиз за нещо.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #3907
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefan0 View Post
    1. По принцип бих ти отговорил нито единия от двата, но при така вече поставен въпрос - определено 210 коньовия вариант .. не само заради повече коне. По останалите точки от въпроса - има писано бол.
    Всъщност аз удрям на камък, в алфаоунър разбрах и какви са разликите и т.н., но темите са около 2010-12 тоест става въпрос за коли на по 50-70к км.
    Quote Originally Posted by DiStefan0 View Post
    2. За мен лично 2.4JTD не е вариант. Пак повтарям мнението си е мое, не го налагам. Динамика преди процедури - ЕГР, ДПФ, ремап - не очаквай да е главозамайваща. Разхода .. ми .. доста немски аналози на 159 с по-големи мотори 3.0 дизел например имат същия .. дори и малко по-нисък разход.

    Обмисли вариант с малко повече финанси и се насочи към 2.0JTDm агрегат в това купе.
    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Иначе и аз съм на мнението на Стефан,вземи си 2.0 по-добре.
    Процедурите с ЕГР, клапи, ДПФ и т.н., ще се случат с обслужването. За другото проблем е че 2.0 JTDm в това купе започва от 10-11к евро, без докарване обслужване и т.н, а в България няма. Отностно аналозите, най-тъжното е че покарах другия ми вариант(БМВ), с малко по-мощен дизел, явно по-надежден, с приятен разход и вървене. Тоест за първи път не намирам техническо предимство от страна на Алфата. Но не си се представям в такова, смисъл не е "мойто" ...........
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  8. #3908
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Не ти знам бюджета, но последните 2-3 месеца изпадаха 2 бройки тук в БГ с 2.0 JTDm на цени доколкото помня около 12 хиляди лв. Сега не знам колко са били ОК, но едната си спомням, че беше доста добра на снимки поне.

    Ако не си на зор - изчакай, ше им се сринат цените и на тях .. и то в близките 4-6 месеца.

    Относно БМВ - ми да .. за съжаление е "по-кола" от 159, но не е най-добрия аналог според мен.

    Поздрави

    п.п. На 1.9-ката какво не и харесваш ?
    Last edited by DiStefan0; 22-04-2015 at 17:20.

  9. #3909
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefan0 View Post

    п.п. На 1.9-ката какво не и харесваш ?
    Как да не го харесвам, аз го боготворя тва куче ... Не съм пояснил, моя грешка, 159 не гледам, търся Brera
    Last edited by nastybg; 22-04-2015 at 19:29.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  10. #3910
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefan0 View Post
    Не ти знам бюджета, но последните 2-3 месеца изпадаха 2 бройки тук в БГ с 2.0 JTDm на цени доколкото помня около 12 хиляди лв. Сега не знам колко са били ОК, но едната си спомням, че беше доста добра на снимки поне.

    Ако не си на зор - изчакай, ше им се сринат цените и на тях .. и то в близките 4-6 месеца.

    Относно БМВ - ми да .. за съжаление е "по-кола" от 159, но не е най-добрия аналог според мен.

    Поздрави

    п.п. На 1.9-ката какво не и харесваш ?
    Не съм сигурен в срива...

    От миналата година насам уж ще има срив в цените на 159, а свестните коли си струват все петцифрени суми...

    2,0 е по нова година, скоро няма да се срине...
    Там е работата че не са много бройките и или си ги държат хората или им налитат ценители. Трябва да е съвсем удушена за да е на ниска цена и то само в БГ. Защото коли в такова състояние никой извън БГ не купува по принцип.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  11. #3911
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    Как да не го харесвам, аз го боготворя тва куче ... Не съм пояснил, моя грешка, 159 не гледам, търся Brera
    Аааа така може ... но ей .. Брера има и 2.0JTDm. Разбира се от по-новите години, но има.

    ---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:47 ----------

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Не съм сигурен в срива...

    От миналата година насам уж ще има срив в цените на 159, а свестните коли си струват все петцифрени суми...

    2,0 е по нова година, скоро няма да се срине...
    Там е работата че не са много бройките и или си ги държат хората или им налитат ценители. Трябва да е съвсем удушена за да е на ниска цена и то само в БГ. Защото коли в такова състояние никой извън БГ не купува по принцип.
    Може и да си прав .. де да знам .. ма тва е Алфа все пак. Има си перспектива да и се срине цената. Пък и търсенето на тея модели е мани-бегай.

  12. #3912

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefan0 View Post
    Може и да си прав .. де да знам .. ма тва е Алфа все пак. Има си перспектива да и се срине цената. Пък и търсенето на тея модели е мани-бегай.
    Само кошовете или прекалено надценените екземпляри си висят по автокъщите. Хубавите изчезват бързо.
    То няма и никакво предлагане, за седани има само 12 обяви в момента. Ако излезе нещо хубаво трябва да се действа до 2-3 дни, иначе изчезва.



  13. #3913
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Момчета, вярно ли е, че механичните скоростни кутии на 159-ките са слаби и проблемни (3,4,5 скорост)? Казаха ми преди малко това нещо и доста ме стреснаха.

  14. #3914
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Офф, с кой велик разбирач си разговарял...Ако беше истина, щеше да си има вероятно отделна тема в раздела за проблем с механичната скоростна кутия на 159 - ката....Ако се кара без масло и се ръчка зверски, със сигурност ще да е проблема, да знаеш
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  15. #3915
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Момчета, вярно ли е, че механичните скоростни кутии на 159-ките са слаби и проблемни (3,4,5 скорост)? Казаха ми преди малко това нещо и доста ме стреснаха.
    Няма такова нещо, аз лично не съм чувал някой да реве.

    Няма такова нещо и при 147 и 156 също.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 261 of 530 FirstFirst ... 161211251259260261262263271311361 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •