Page 238 of 530 FirstFirst ... 138188228236237238239240248288338 ... LastLast
Results 3,556 to 3,570 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3556

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    За 156 1.8 ТС,също в офицялно представителство в Холандия мога да ти дам телефон да ги питаш на английски,ми казаха че водната помпа и пистовия се сменят по преценка на механика.Е на голфа,там сменяш всичко


    П.С. Лично аз водна помпа за каквото и да е била кола за 40 лева не съм виждал
    На мен на 1.6 ми казаха през смяна на ангренажния ремък. Демек на 120к.

    И за да не е пълен спам:
    http://www.cars.bg/c987298
    Тая за седмица и нещо мина от 10500 на 9500 на 9300 и обратно на 10500. С "всички екстри" за модела. Ебаси сериозната автокъща.



  2. #3557
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Колеги ,

    аз се отказвам на този етап от закупуването на каквото и да била кола , а на Алфа съвсем ... мисля известно време да не търся никакъв автомобил макар да ми е нужен нов.
    Изморих се от опити за измами и ми е някак си обидно .
    Не знам има ли друго такова измамно човече като българина без значение дали е в Бг или не
    След пореден неуспешен опит просто ще ви чета и до там ... не мога да си позволя лукса да дам 1 торба с пари за 300 - 400 000 км автомобил , а до сега май само на такива попадам .
    За това успех на всички , но на този етап аз бях до тук , изморих се просто и ми писна да го играя частен детектив и да следя кой каква кола ми предлага и до колко е читава
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  3. #3558
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Колеги ,
    ...След пореден неуспешен опит просто ще ви чета и до там ... не мога да си позволя лукса да дам 1 торба с пари за 300 - 400 000 км автомобил , а до сега май само на такива попадам...
    Е кажи кво стана де, как се разви оная оферта и как се разбра на колко КМ е

    П.С. Колите дето са читави рядко се предлагат - тях си ги карат първите им собственици и не ги продават
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #3559
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Не ми се говори на този етап , просто седмица след като ми дадоха оферта и 3 дни след като капарирах "моята" кола се появи в аутоскаут и се оказа,че е не на около 100 , а на 300 000 км и отделно имаше и доста други "дребни" нещица и нямам нерви вече . Те това си е ходене по мъките и аз няма намерение да съм роб на тон и половина ламарини . Ако излезне нещо ок , но поръчах от сигурни хора в оторизиран сервиз на Волво в Италия да ми се обадят ако излезне читава кола за продаване . Никъде от никого дори в Италия не чух нищо добро за тия Алфи
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  5. #3560
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Колеги ,

    аз се отказвам на този етап от закупуването на каквото и да била кола , а на Алфа съвсем ... мисля известно време да не търся никакъв автомобил макар да ми е нужен нов.
    Изморих се от опити за измами и ми е някак си обидно .
    Не знам има ли друго такова измамно човече като българина без значение дали е в Бг или не
    След пореден неуспешен опит просто ще ви чета и до там ... не мога да си позволя лукса да дам 1 торба с пари за 300 - 400 000 км автомобил , а до сега май само на такива попадам .
    За това успех на всички , но на този етап аз бях до тук , изморих се просто и ми писна да го играя частен детектив и да следя кой каква кола ми предлага и до колко е читава
    За съжаление и аз се "отказах" за сега от кола вкарана от Италия с неясен произход с напечатана сервизна книжка и без гаранция за колата. За това реших да изчакам още малко и да си взема тук от Германия. Има много добри машинки. Аз примерно си харесах една 1.9JTDM Ti от 2009 на 130к км за 9000€ с гаранция. Така че ако искаш такава има и читави ама струват пари.

  6. #3561
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Мое лично мнение е,че е безумно да се дават такива суми за "нова" кола 2-ра или 3-та употреба !
    Имам си някакъв вътрешен лимит и не бих го преминала не защото не мога да си позволя,а защото не мисля,че си заслужава при все,че всички сме наясно колко скъпа е поддръжката на един такъв автомобил който освен всичко останало е и доста капризен . Мисля,че по - скоро ще се въздържа от возенето на тая въртележка
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  7. #3562
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Не ми се говори на този етап , просто седмица след като ми дадоха оферта и 3 дни след като капарирах "моята" кола се появи в аутоскаут и се оказа,че е не на около 100 , а на 300 000 км и отделно имаше и доста други "дребни" нещица и нямам нерви вече . Те това си е ходене по мъките и аз няма намерение да съм роб на тон и половина ламарини . Ако излезне нещо ок , но поръчах от сигурни хора в оторизиран сервиз на Волво в Италия да ми се обадят ако излезне читава кола за продаване . Никъде от никого дори в Италия не чух нищо добро за тия Алфи

    Виж сега,проблема е че си подаднала не на когото трябва.Вадиш торбата с еврата ,и те вода в Холандия в автокъща,където си купуваш 159 на под 100 000км.Холандия е единственета страна в европа,където голяма част от автомвилите имат сертификат за реални километри.Автомобила е със гаранция,така че нема се плашиш.http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/a...reviousPage=lr Германия и Италия ги забрави.Там е куче влачи рейс.А да ли е курник 159,не знам.Може и да е,може и да не е.Аз карам 156,за сега съм доволен .
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 22-02-2015 at 23:05.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  8. #3563
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Ти направо я уреди жената - 159 с най-гадния двигател за 8500евра...
    GTV

  9. #3564
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Въпросната обява е само пример
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #3565
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Въпросната обява е само пример
    Ти даваш пример но: Бела иска върха на сладоледа за една усмивка ! И аз искам ама нема ! Дъвка ли сме го сто пъти - хубавите неща струват пари !

    По темата, как се купува кола ?
    1. Определяш си бюджет
    2. Какво търсиш (седан,комби .....)
    3. Дизел, бензин
    4. Гледаш обяви,набелязваш,ходиш и гледаш, ако не разбираш си взимаш друг който не разбира (за да има кой да плюеш след това) и купуваш.
    Втора ръка кола няма без проблеми !!! За едни ще са малки за други големи, но който не го устройва има магазини за нови коли !
    Успех
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  11. #3566
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Вова, тя Бела плаче точно за твоята кола, но не се сеща да те пита.....
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  12. #3567
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Някой, ако си мисли, че лесно се купува 9-ка е изпаднал в заблуда. "Ходене по мъките" си е точно казано от колежката. Bella, почини си малко и на нова сметка. Моята 9-ка е абсолютно гола пушка, но и абсолютно изрядна.
    Много хора в сами се ограничават в и без това ограниченото предлагане с изисквания за full, full, full - няма лошо, но когато това трябва да се вмести и в някакъв бюджет става сложно. Нямах проблем навремето да си взема такава 9-ка - щеше да ми излезе точно колкото е първата кола в подписа ми по-скъпо. Сега като ги гледам една до друга ми се струва доста смешно, както и тогава. Това си е точно "робуване" - някой ще седне да ми ръкопляска на екстрите и това удоволствие ще ми струва 5 бона в някаква стара кола втора радост - не мерси.
    Когато човек си търси full-full евтино обикновено си купува едно лайно в целофан. Такава ми беше първата Алфа - само правих, а сега само карам.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #3568
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    В интерес на истината от екстрите които исках да има автомобилът беше :
    - кожен салон заради лесната му поддръжка в чист и спретнат вид ( въпреки залепващият ефект дори с климатик през лятото ) .
    - ел . стъкла
    - климатик / климатроник

    ей те тия "екстрички" са ми най - важни ... боссе-та и подобни биха били ехееей супер екстри вече . На времето за моята 156-ца дадох над 1 500 лв за музика , ееее... ми май ми дойде акъла в това отношение . Не бих повторила тази грешка .
    Оказва се обаче, че закупуването на стара 159-ка може да вкара един човек в небивали разходи спрямо стара друга марка кола . Нещо започна да ми минава мерака от тия измами на дребно и не само за Алфа, а за каквато и да била кола . Ще си карам на този етап кошницата която имам в момента и времето ще реши . Все още не е горещо и нямам нужда от климатик , до лятото все ще изскочи нещо и за мен . Много , много ми се искаше да е 159 , но май няма да е при тези обстоятелства .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  14. #3569
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Бела, виж на Вовата колата - невероятно запазена е и има повече екстри от колкото предполагаш, всичко и е обслужил (даже е прекалил, защото е маниакално зависим) а на живо е още по-хубава - ето
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  15. #3570
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Оказва се обаче, че закупуването на стара 159-ка може да вкара един човек в небивали разходи спрямо стара друга марка кола .
    Не е така, нищо извънземно няма в 9-ката - кола като кола. Каквато и кола да вземеш в лошо състояние все ще те изкара през комина.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 238 of 530 FirstFirst ... 138188228236237238239240248288338 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •