Page 73 of 530 FirstFirst ... 2363717273747583123173 ... LastLast
Results 1,081 to 1,095 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #1081

    Default

    [QUOTE=koolio;1262719][QUOTE=vladi8008;1262705]
    А след като си я стегнал и си отстранил един от скъпите проблеми, за какво ти е да я продаваш? Да хвърлиш едни 5 бона в канала. И после с новата още кой знае колко. След като си я стегнал и си минал първоначалните разходи,по-добре си карай и се радвай на колата. [COLOR="Silver"]

    купих каптива на 44000 и алфата е излишна така или иначе е излишна вече

  2. #1082
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Да дам инфо за тази обява
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=4lj345

    Преди месец колата беше в autoscout24 със същите снимки на около 4000 евро и над 200 000км. Помня я заради джантите.
    Last edited by ShoxXx; 26-10-2013 at 13:35.

  3. #1083
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Мнение за тази обява
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=4lj345

    Преди месец колата беше в autoscout24 със същите снимки на около 4000 евро и над 200 000км. Помня я заради джантите.
    И аз я забелязах преди време в някой от сайтовете извън БГ .. Джантите наистина правят впечатление .. Ако имаш интерес мога да я погледна, стига наистина да е в БГ.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  4. #1084
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Мнение за тази обява
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=4lj345

    Преди месец колата беше в autoscout24 със същите снимки на около 4000 евро и над 200 000км. Помня я заради джантите.
    Прави си сметка как се продават коли в България.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #1085
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Не, не! Интерес нямам за сега. Пък и при положение, че е била за 8000лв преди месец на 200 000+ защо да ходи някой да му пълни джоба на поредния измамник.

    Вчера ходих да гледам един Ситроен, че жена ми си е харесала. Колата беше на 92 000км. Първоначално по снимките си викаш супер запазена кола. После виждаш волана и скоростния лост, които по принцип не са като кожата на италианките и си издържат повече време. После се заглеждаш във фаровете. Има пръскалки, няма регулиране, трябва да е със завиващите ксенонови фарове, но тя е с рефлектори. Нищо де, отидох на оглед. Колата е имала челен удар вероятно, защото всичко в коша отпред беше с топли печати от 2011 година, на компютър диагностиката показа между 160 000 и 200 000км, грешка в темпомат, съединител за смяна, доста ремонти извършвани с изолирбанд. Много грозно става с българския автопазар. Просто който иска да си купи кола над 5000лв да си я докара сам. Дори и да е на 180 000 поне ще знаеш, че наистина е на толкова.

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=4lk2bh

    Колата със сигурност ще се купи бързо, защото все пак още има хора, които не разбират много много и ще ги излъжат как е перфектна, а салона е износен, щото са им кофти материите и всички са така.

  6. #1086
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Много хора инвестират една торба с пари в колите си, за да ги приведат в добро техническо състояние и след това ги продават. На практика ако си минал през повечето сериозни ремонти е по-добре да я запазиш за себе си.

    Каквото и да купиш след това пак ще имаш предвидени и непредвидени ремонти първите 6 месеца.
    Много си прав но като те знам и ти какво правиш с колите си в един момент наистина ти писва.

    Купуваш кола, после почваш едно по едно, после друго и накрая като се огледаш даваш един куп пари за да имаш наистина здрава и добре изглеждаща алфа.

    После обаче като тръгнеш да я продаваш всеки почва да ти обяснява - имал си бол пари дал си.....

    И тогава почваш да съжаляваш че имаш нещо хубаво,което никой не цени защото примерно не е нов внос. Точно тогава всичко ти писва и искаш да я махнеш колата защото по-скоро те дразни как си се набутал отколкото те радва че е перфектна /не знайно до кога щото е алфа все пак/

    Та в този ред на мисли има много примери с форумни коли, наистина в уникално състояние които се продават на цени близки до новия внос защото търсенето определя пазара
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  7. #1087
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Не, не! Интерес нямам за сега. Пък и при положение, че е била за 8000лв преди месец на 200 000+ защо да ходи някой да му пълни джоба на поредния измамник.

    Вчера ходих да гледам един Ситроен, че жена ми си е харесала. Колата беше на 92 000км. Първоначално по снимките си викаш супер запазена кола. После виждаш волана и скоростния лост, които по принцип не са като кожата на италианките и си издържат повече време. После се заглеждаш във фаровете. Има пръскалки, няма регулиране, трябва да е със завиващите ксенонови фарове, но тя е с рефлектори. Нищо де, отидох на оглед. Колата е имала челен удар вероятно, защото всичко в коша отпред беше с топли печати от 2011 година, на компютър диагностиката показа между 160 000 и 200 000км, грешка в темпомат, съединител за смяна, доста ремонти извършвани с изолирбанд. Много грозно става с българския автопазар. Просто който иска да си купи кола над 5000лв да си я докара сам. Дори и да е на 180 000 поне ще знаеш, че наистина е на толкова.

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=4lk2bh

    Колата със сигурност ще се купи бързо, защото все пак още има хора, които не разбират много много и ще ги излъжат как е перфектна, а салона е износен, щото са им кофти материите и всички са така.
    Майка трябва да си луд да дадеш толкова пари за Ситроен Ц4,тва е един от най-големите френски пациенти на сервизите.За тези пари по-добре Браво,много по кола е от този френски леген...................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #1088

    Default инфо за обява за 159

    Здравейте колеги,
    карам 147-ца от повече от година и вече съм решил да я сменя със 159-ка, като държа да е дизел и съответно съм се насочил към TI изпълнението . Тъй като преглеждам редовно обявите (не че са особено много на брой), но предвид марката и предразсъдъците към нея е обяснимо. Конкретният ми въпрос е относно една обява в карса: http://www.cars.bg/c118658

    която се върти от известно време , при това с доста голяма вариация на цената. Някой знае ли нещо за колата, за да знам струва ли си време и усилия да я оглеждам?

    Благодаря ви предварително!

  9. #1089
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by alfafann View Post
    Здравейте колеги,
    карам 147-ца от повече от година и вече съм решил да я сменя със 159-ка, като държа да е дизел и съответно съм се насочил към TI изпълнението . Тъй като преглеждам редовно обявите (не че са особено много на брой), но предвид марката и предразсъдъците към нея е обяснимо. Конкретният ми въпрос е относно една обява в карса: http://www.cars.bg/c118658

    която се върти от известно време , при това с доста голяма вариация на цената. Някой знае ли нещо за колата, за да знам струва ли си време и усилия да я оглеждам?

    Благодаря ви предварително!
    Тази последно преди месец и нещо беше 25 бона по спомени ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #1090
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Момци за тая бройка http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=4n23m3 някой запознат. И малко инфо за мотора, че и той ми е непознат.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  11. #1091
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    Момци за тая бройка http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=4n23m3 някой запознат. И малко инфо за мотора, че и той ми е непознат.
    Същата гола пушка като моята само, че с новия мотор Изглежда доста смислена покупка Карал съм Фиат Фримонт със същия мотор и впечатленията са ми добри. Разликата с 1,9JTDm е 46куб.см., което като си познаваме Фиат най-вероятно е плод на някой трик с главата или дължината на биелите т.е. едва ли е точно "нов мотор", по-скоро подобрен 1,9, но това си е мое предположение. На тия години за тия пари си е супер Не е писал км?!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #1092
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Определено е доста смислена покупка, ако въпросният екземпляр е читав. На снимки поне изглежда добре, но на живо как ще е... Струва си да се погледне. Коментарите до тук за този мотор са много добри. Наистина мотора е модифициран 1.9 16V, за който пък колегите споменават също хубави неща. С няколко колеги неведнъж сме обсъждали тази тема и при евентуална бъдеща покупка на 159/Brera бихме търсили 2.0 JTDm или 1.75 TBi. Колегите с другите мотори да не ме разбират погрешно
    Само това не знам как да го коментирам: "Минималната цена на тази кола в мобиле. де е 10500-11000 евро." Вероятно няма ТЮВ...
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  13. #1093
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Тази най-добре в сервиз , за да не се окаже като "ангелските очи" , която е на промоция в момента

  14. #1094
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Тази най-добре в сервиз , за да не се окаже като "ангелските очи" , която е на промоция в момента
    Ххахаххаха прав си Има 1000 % нещо съмнително в тази кола,няма как да и е такава цената

    П.С.Този мотор има проблем с ДПФ-а при каране в градски условия,прави много често регенерации и пълни маслото с нафта яко.ДПФ-а на този мотор се намира директно след турбината,и е хубаво преди тази покупка,да се разучи дали може да се маха софтуерно,за да няма после скубане на коси
    Last edited by thecleaner; 31-10-2013 at 11:22.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #1095
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ххахаххаха прав си Има 1000 % нещо съмнително в тази кола,няма как да и е такава цената

    П.С.Този мотор има проблем с ДПФ-а при каране в градски условия,прави много често регенерации и пълни маслото с нафта яко.ДПФ-а на този мотор се намира директно след турбината,и е хубаво преди тази покупка,да се разучи дали може да се маха софтуерно,за да няма после скубане на коси
    Може. Маха се без проблем както хардуерно така и софтуерно и то абсолютно адекватно без да гърмят други функции покрай него.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 73 of 530 FirstFirst ... 2363717273747583123173 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •