Page 249 of 530 FirstFirst ... 149199239247248249250251259299349 ... LastLast
Results 3,721 to 3,735 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3721
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    До "Bella" , аз къде ще си прекарвам свободното време си е изцяло моя работа !
    че ако това е нормалното поведение и вървеж на 1,9 такава не искам и подарък да е + не бях все още готова със заветните близо 12 К
    Факт е, че ти искаше да купиш колата но нямаше достатъчно пари и искаше да ти я дам на разсрочено плащане ! Може да си измисляш всякакви оправдания сега !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  2. #3722
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    била е 1.9 за това се е стигнало до там
    155ex 159ex 530new

  3. #3723
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Не измислям никакви оправдания , не крия нищо и е факт , че бях готова само с 8 К на онзи етап , но е и факт , че при последният ни разговор по телефона ти споменах , че определено има неща които ме притесняват в тази кола и ако я взема това ще е само при положение , че не намеря нищо по - добро в близките месеци .
    Казах ти , че ме притеснява това , че твърдиш , че не знаеш на колко точно километра е ( нещо в което силно се съмнявам , все пак там сте от майстор нагоре ) , казах ти , че ме притеснява и това , че е доста мудна и тромава за моя вкус и от това на което съм свикнала със старата 156-ца просто този вървеж не ми допада . Факт е,че ти споделих , че според мен цената е твърде висока и то неоправдано . Винаги съм искрена и свалям картите , който оценил , оценил . Работя с адски много хора , ама толкова много , че на моменти не искам да виждам и чувам никого и не ми е нужно много време за да преценя някой в дадена ситуация . Факт е , че не успя да спечелиш моето доверие с разни оклончиви отговори . А и факта , че в момента се продава 2,4 автомат колата заради която уж продаде 1,9 ме навежда на мисълта , че навярно нито първата , нито втората са биле читави . Хубава кола не се продава с лека ръка без значение човек какви планове има , защото всеки отлично знае , че да попадне втори път на читава е рядко срещано явление . Разбира се това е лично мое мнение и не ангажирам никого с това . Заблуда е според мен , че всички форумни коли са супер и едва ли който разбира тук се спира . Убедих се сама в това , че разликата между форумните и джамбазките е в бройката ... в единият случай се продават много коли , а в другият една или две най - много и качеството си почти едно и също . Сменените части по дадена кола уви не означават нищо когато те са евтини и човек няма гаранция за това дадена от сервиз . Разликата между това да се купи саморъчно и евтино обслужен автомобил пред това да се закупи кола от автокъща не е голяма според мен . Просто при първия вариант човек може да се подлъже , че наистина може да се качи и да кара без да пипа и да бъде неприятно изненадан , а при вторият вариант си знае , че купува и тръгва да обслужва и да сменя и сам си подбира части , монтьори и изисква или не гаранция за свършеният труд . Отново повтарям нищо лично към никого нямам . Чета с интерес темите и се старая да отсявам плявата от ценната информация за мен форума като цяло е полезно място .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  4. #3724
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    33

    Default

    "Bella" определено няма да си намери скоро кола, ако изобщо намери нали. Причината , е че иска прекалено много за това което дава. Както се казва " такова животно нема"! Трябва да се гледа малко по-реално според мен. Лично мнение.

  5. #3725
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Не измислям никакви оправдания , не крия нищо и е факт , че бях готова само с 8 К на онзи етап , но е и факт , че при последният ни разговор по телефона ти споменах , че определено има неща които ме притесняват в тази кола и ако я взема това ще е само при положение , че не намеря нищо по - добро в близките месеци .
    Казах ти , че ме притеснява това , че твърдиш , че не знаеш на колко точно километра е ( нещо в което силно се съмнявам , все пак там сте от майстор нагоре ) , казах ти , че ме притеснява и това , че е доста мудна и тромава за моя вкус и от това на което съм свикнала със старата 156-ца просто този вървеж не ми допада . Факт е,че ти споделих , че според мен цената е твърде висока и то неоправдано . Винаги съм искрена и свалям картите , който оценил , оценил . Работя с адски много хора , ама толкова много , че на моменти не искам да виждам и чувам никого и не ми е нужно много време за да преценя някой в дадена ситуация . Факт е , че не успя да спечелиш моето доверие с разни оклончиви отговори . А и факта , че в момента се продава 2,4 автомат колата заради която уж продаде 1,9 ме навежда на мисълта , че навярно нито първата , нито втората са биле читави . Хубава кола не се продава с лека ръка без значение човек какви планове има , защото всеки отлично знае , че да попадне втори път на читава е рядко срещано явление . Разбира се това е лично мое мнение и не ангажирам никого с това . Заблуда е според мен , че всички форумни коли са супер и едва ли който разбира тук се спира . Убедих се сама в това , че разликата между форумните и джамбазките е в бройката ... в единият случай се продават много коли , а в другият една или две най - много и качеството си почти едно и също . Сменените части по дадена кола уви не означават нищо когато те са евтини и човек няма гаранция за това дадена от сервиз . Разликата между това да се купи саморъчно и евтино обслужен автомобил пред това да се закупи кола от автокъща не е голяма според мен . Просто при първия вариант човек може да се подлъже , че наистина може да се качи и да кара без да пипа и да бъде неприятно изненадан , а при вторият вариант си знае , че купува и тръгва да обслужва и да сменя и сам си подбира части , монтьори и изисква или не гаранция за свършеният труд . Отново повтарям нищо лично към никого нямам . Чета с интерес темите и се старая да отсявам плявата от ценната информация за мен форума като цяло е полезно място .

    159 не е бърза кола .. много хора си мислят че това че е 200 коня я прави самолет , но истината е че е тежка и мудна , след ремап вече нещата се променят , но да не забравяма че въртящият момент е слабото място на автомата на 2.4 а след ремапа се увеличава значително . Колкото до това от къде да си вземеш кола , винаги бих избрал от собственик а не от автокъща , имам си някакви убеждения че е по сигурният и добър вариант
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #3726
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Bella, много празни приказки си изговорила (без да искам да те обиждам). Аз за разлика от Вовата имам не 2, а 3 деца и също като него не мога да трая без да правя нещо по колите си - мъжка му работа. Сменил съм за 2 години - 4 Алфи, всичките в отлично състояние. И понеже го познавам, ти гарантирам, че колата не я продаваше, защото и имаше нещо, още повече на човек от форума, достатъчно хора го познават. Даже аз и бях хвърлил око, но ми трябваха парите за друго. Това, че сега продава новата нищо не значи - взел я е на далавера - продава с горница - викай му търговия. Сега като я стегне, едва ли ще е това цената.
    Относно официални сервизи и части с гаранция - не ми говори въобще. Миналата година карах Алфа Жулиета в гаранция от Аутоиталия и имах два проблема - и за двата колата стоя по месец и половина в сервиз, а и в крайна сметка единия така и не го разгадаха от какво се получава и как да го отстранят. Скъсах си нервите да се разправям месеци наред с тях, чак почнаха да се крият.
    Предпочитам всеки друг проверен сервиз, вместо официалния...
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  7. #3727
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Казах ти , че ме притеснява това , че твърдиш , че не знаеш на колко точно километра е
    Ами като не знам ! Или по добре беше да те излъжа ?

    все пак там сте от майстор нагоре
    Не може да даваш мнение след като не си имала допир до услуги те ни !

    казах ти , че ме притеснява и това , че е доста мудна и тромава за моя вкус и от това на което съм свикнала със старата 156-ца просто този вървеж не ми допада .
    Естествено е, че това е въпрос на вкус !
    0-100 км/ч 9 сек 1600 кг кола
    на 180 км/ч ти чак не повярва че колата се движи с толкова, скоростта не се усеща, или просто се движеше мудно с 180.

    Факт е,че ти споделих , че според мен цената е твърде висока и то неоправдано
    Да и затова се пазарихме и ти се съгласи на 11200 лв, но имаше само 8000 лв

    Работя с адски много хора , ама толкова много , че на моменти не искам да виждам и чувам никого и не ми е нужно много време за да преценя някой в дадена ситуация
    Аз работя търговски представите за цяла западна България, работя също с адски много хора и мога да преценям хората !
    Когато тръгнах към теб казах на мойте приятели : ще си загубя времето но нека види една хубава кола за да има база за сравнение !

    Факт е , че не успя да спечелиш моето доверие с разни оклончиви отговори .
    Ами по колата всичко работеше, казах ти какво е сменено, както съм го описал по обявата + снимки.
    Какво повече може да ти кажа ?

    А и факта , че в момента се продава 2,4 автомат колата заради която уж продаде 1,9 ме навежда на мисълта , че навярно нито първата , нито втората са биле читави
    Ами реших да си купя самолет ту144 !
    Теб ли трябва да питам, дали може ?
    Какви мисли те налягат са само плод на твоето въображение !

    Хубава кола не се продава с лека ръка без значение човек какви планове има , защото всеки отлично знае , че да попадне втори път на читава е рядко срещано явление . Разбира се това е лично мое мнение и не ангажирам никого с това
    Тук си си отговорила сама.

    Нищо лично и успех с търсенето !
    Last edited by vovata; 19-03-2015 at 21:18.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  8. #3728

    Default

    Хубавице" много си безкомпромисна бре!

    Остави малко и хората да припечелят от покупко-продажби на алфи.

    И те деца хранят ...

    -----------------------------------------------------------------------------


    Важното е да си закупиш такъв автомобил, който ти харесва и с удоволствие ще управляваш ...


    А иначе в България сме все "от тарикат нагоре ..."


    В тази връзка се надявам най-после законопроектът за автомобилните сервизи да влезне за разглеждане в заседателна зала на НС и да бъде приет, та да се носи отговорност за взетите пари, че все сме "от тарикат нагоре..." в тази държава, "автомонтьор-суперразбирач"

    http://btvnovinite.bg/article/bulgar...nostta-im.html
    Last edited by alfa racer GTA; 19-03-2015 at 14:53.

  9. #3729
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Колко малка ?
    1000 лв и става ОК ?


    Колкото и да го дъвчем, философки погледнато всеки НЕ е прав !
    Но някои хора, нямат време да се занимават с ремонти, нямат оборудвани сервизи в гаража си !
    Изкарват си парите с друго и искат: качват се и карат !
    Точно 2387.84 лв.
    Така става ли?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #3730
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Не измислям никакви оправдания , не крия нищо и е факт , че бях готова само с 8 К на онзи етап , но е и факт , че при последният ни разговор по телефона ти споменах , че определено има неща които ме притесняват в тази кола и ако я взема това ще е само при положение , че не намеря нищо по - добро в близките месеци .
    Казах ти , че ме притеснява това , че твърдиш , че не знаеш на колко точно километра е ( нещо в което силно се съмнявам , все пак там сте от майстор нагоре ) , казах ти , че ме притеснява и това , че е доста мудна и тромава за моя вкус и от това на което съм свикнала със старата 156-ца просто този вървеж не ми допада . Факт е,че ти споделих , че според мен цената е твърде висока и то неоправдано . Винаги съм искрена и свалям картите , който оценил , оценил . Работя с адски много хора , ама толкова много , че на моменти не искам да виждам и чувам никого и не ми е нужно много време за да преценя някой в дадена ситуация . Факт е , че не успя да спечелиш моето доверие с разни оклончиви отговори . А и факта , че в момента се продава 2,4 автомат колата заради която уж продаде 1,9 ме навежда на мисълта , че навярно нито първата , нито втората са биле читави . Хубава кола не се продава с лека ръка без значение човек какви планове има , защото всеки отлично знае , че да попадне втори път на читава е рядко срещано явление . Разбира се това е лично мое мнение и не ангажирам никого с това . Заблуда е според мен , че всички форумни коли са супер и едва ли който разбира тук се спира . Убедих се сама в това , че разликата между форумните и джамбазките е в бройката ... в единият случай се продават много коли , а в другият една или две най - много и качеството си почти едно и също . Сменените части по дадена кола уви не означават нищо когато те са евтини и човек няма гаранция за това дадена от сервиз . Разликата между това да се купи саморъчно и евтино обслужен автомобил пред това да се закупи кола от автокъща не е голяма според мен . Просто при първия вариант човек може да се подлъже , че наистина може да се качи и да кара без да пипа и да бъде неприятно изненадан , а при вторият вариант си знае , че купува и тръгва да обслужва и да сменя и сам си подбира части , монтьори и изисква или не гаранция за свършеният труд . Отново повтарям нищо лично към никого нямам . Чета с интерес темите и се старая да отсявам плявата от ценната информация за мен форума като цяло е полезно място .
    Колежке,
    А защо не се замислиш за вариант 156 от 2004-та, 2005-та година .. 2.4 20V .. 175 магарета ... Като вървене ще ти допадне вероятно. Още повече, че може да стане и доста по-бърза. С този бюджет .. по-добре една 156 фейс и ще ти останат и бол мангизи за обслужване, застраховки, почерпки и други. Не знам защо си си "навъртяла на пръста", че точно 159 искаш .. но замисли се .. може да не е твоята кола и да го разбереш след някой друг месец. Само заради една красива муцуна .. и то субективно за всеки .. 159-ката няма да ти даде онова "Алфово усещане" .. ако мога така да се изразя .. та дори и 3.2 JTS да е ..

  11. #3731
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Хубавице" много си безкомпромисна бре!

    Остави малко и хората да припечелят от покупко-продажби на алфи.

    И те деца хранят ...

    -----------------------------------------------------------------------------


    Важното е да си закупиш такъв автомобил, който ти харесва и с удоволствие ще управляваш ...


    А иначе в България сме все "от тарикат нагоре ..."


    В тази връзка се надявам най-после законопроектът за автомобилните сервизи да влезне за разглеждане в заседателна зала на НС и да бъде приет, та да се носи отговорност за взетите пари, че все сме "от тарикат нагоре..." в тази държава, "автомонтьор-суперразбирач"

    http://btvnovinite.bg/article/bulgar...nostta-im.html
    Уви Колега ... масово в Бг са от тарикат нагоре което е тъжно
    Няма лошо да се печели от какъвто и да било бизнес когато има морал в него , но как да повярвам на някого който ми казва , че не знае на колко км е колата , а в същото време го раздава майстор - супермонтьор ?!?

    Моята дейност също от части е свързана с покупко / продажби и ако няма морал няма да мога да работя с тези хора вече години наред ... но в Бг масово се работи на принципа от ден до пладне ... малко се циганизирахме ... мислим от днес за утре и не по - далеч ...
    Лично на мен ме ми е проблем да изчакам ... в момента това и правя ... интересното е , че до скоро близките ми бяха против това да взимам Алфа , а сега те самите ме мотивират да посъбера още някой друг лев и да взема по - нова и на по - малко километри кола ... така , че в един момент ще се появи ако до тогава не съм се отчаяла от опитите на хората да "обуят" някого . Ако аз работех на този принцип отдавна да съм прекратила дейност , а факт е , че от 1996 къде повече , къде по - малко работя само това .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  12. #3732
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Всичко хубаво, но от постовете ти излиза, че някой се опитва да те излъже.
    Мога да се обзаложа, че това с което се занимавам като професия, както и в другите ми отношения, проявявам морал непознат за географските ни ширини. Без да познаваш някого, неможе да съдиш или да слагаш всички, продаващи коли под общ знаменател...
    Спирам до тук, че и без това оспамихме темата.
    Успех.
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  13. #3733
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Еееей цялата агитка на вовчо ли ще и скочи отгоре на колежката ?
    Още някой ?

  14. #3734
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Никой не скача на никой, просто някои хора си мислят, че с трици ще ловят маймуни. При положение, че знаем каква беше колата на Вовата и знаем в какво състояние е и сме били там когато се е ремонтирала, мисля, че е нормално ако се говорят неверни неща за тази кола да вземем отношение!
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  15. #3735
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Еееей цялата агитка на вовчо ли ще и скочи отгоре на колежката ?
    Още някой ?
    Никак не го познавам, но като чета постовете на колежката и си мисля, че и тя не знае какво иска. Новите коли са в магазина и определено не струват 8000 лв. Като купуваш кола на старо се приготвяш за изненади и рискуваш. Това мрънкане ми е в повече. Не прави добро впечатление.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Page 249 of 530 FirstFirst ... 149199239247248249250251259299349 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •