Page 438 of 530 FirstFirst ... 338388428436437438439440448488 ... LastLast
Results 6,556 to 6,570 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6556

    Default

    Привет на всички,

    Тази събота мисля да ходя до Враца и да гледам следния автомобил:https://www.cars.bg/offer/c2777789

    Даже мислех да помоля, ако има колега от форума в билзост да погледнем заедно или да препоръча сервиз, честно казано не разбирам много от коли(
    Все пак, ако някой я е гледал вече, моля да сподели

  2. #6557
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by joreto82 View Post
    Привет на всички,

    Тази събота мисля да ходя до Враца и да гледам следния автомобил:https://www.cars.bg/offer/c2777789

    Даже мислех да помоля, ако има колега от форума в билзост да погледнем заедно или да препоръча сервиз, честно казано не разбирам много от коли(
    Все пак, ако някой я е гледал вече, моля да сподели
    Жоре, вземи някой, който е карал такава Алфа...иначе има голяма вероятност да се наиграеш, а и цената не е малка.....
    така по снимките нищо не мога да ти кажа....освен, че задната чистачка май е сдала багажа.....
    Модератора ни в форума Тонов на раздел 156...е на близко там, от гр.Мездра...опитай се да се свържеш с него.....той има добри познания....а и знае някой от града, който кара 159....
    Късмет....
    Last edited by Бобби; 12-09-2018 at 00:44.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #6558
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Цената не е малка, а и приготви още 2-3к поне* за обслужване. /300лв еко такса 60лв регистрация. данък към 300лв гражданска 200/
    Клапи, Егр, ремъци ролки, масла, каквото още излезе
    За мен това е доста скъпо возило ..
    Успех.

    Пробвай всички системи до една .. чистачки/фарове/прозорци/ всякакви такива.
    Вземи си лаптоп с кабел и multiecuscan да провериш за грешки, просветни от теста всички лампи на таблото .. да не е спряна някоя физически.

    Пробвай климатроника добре, услушвай се за шумове/ като виене и стържене.
    Пробвай и ключа механичният в дистанционното, дали работи в ключалката и ербега.

    Провери "последна регенерация на DPF и другите параметри край него" и "Километраж послена смяна на DPF"
    Брояч обслужвания на маслото.
    (това може да те насочи на какви км е колата)

    Корекция на дюзи, налягане помпа, клатене на обороти.

    Трябва да не се чува абсл. нищо в купето. никакви хлопане/тракане/скърцане/виене/стържене/вибрации/чаткане и тн.
    Last edited by flipz; 12-09-2018 at 13:39.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #6559
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Ако колата е читава,цената е долу горе нормална,все пак е почти 2011год.Пък и да не забравяме,че това е Враца,може и 1к надолу да свалиш.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  5. #6560
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    Трябва да не се чува абсл. нищо в купето. никакви хлопане/тракане/скърцане/виене/стържене/вибрации/чаткане и тн.

    Такава кола трябва да я търси в магазина
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  6. #6561

    Default

    Както Бобби отбеляза, може би задната чистачка е заминала, поне по снимките така изглежда, също по снимките и скоростният лост не изглежда много добре, не че това е показател де..

    Благодаря на flipz за съветите.
    За съжаление нямам кабел и едва ли ще имам компютър с мен, и за това проучвам за сервиз или човек, който разбира в района Събота ще се види положението..
    Благодаря за мненията…

  7. #6562
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Моята, ако я видиш също има луфт м/у бронята и калниците в предната им част защото първия ден, когато я взех не бях свикнал с дългата предница и подпрях леко едно декоративно дръвче в двора ама баш централно и бронята леко се изметна от тогава, но достатъчно за да ми отвори леко луфт...та мисълта ми е, че при мен има лек луфт, но не защото е правена от челен удар а защото лееееко подпрях дръвчето Но по автокъщите нз как е
    Тва е бял кахър,ама като видиш луфт между капака и калника,или между частта от стопа на багажника и тази на калника,мисля е ясно. Моят ужас е,че колкото повече се заглеждам,толкова повече установявам,че 80+% по автокъщите е удряно и правено.дизел пак се намират, ама аз искам бензин и там и без тва са 3 бройки общо в продажба
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  8. #6563
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Бях в същото положение краят на Февруари, просто нямаше автомобили. Повечето още от обявата те отказват, а за 1 екземпляр не можеш да пътуваш 700км. само за оглед.
    Докато пътувахме за една авто къща по обява .. в движение видях една алфа с много контрастен цвят, почти скрита зад реаклама. Спряхме .. огледахме, тествахме .. комп диагностика .. и я купих

    Та не се надявай само на обяси ако си от София, тръгвай и обикаляй ..

    ---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

    Братле .. не знам какво купувате, какво гледате и тн.
    Сменил съм само тампони на един горен носач по окачването.
    Като купуваш кола за 10к трябва всичко да и е стегнато .. иначе пътя.

    Quote Originally Posted by corvette View Post
    Трябва да не се чува абсл. нищо в купето. никакви хлопане/тракане/скърцане/виене/стържене/вибрации/чаткане и тн.

    Такава кола трябва да я търси в магазина
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #6564
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Общо взето я огледай отдолу преди да правиш каквото и да е друго ! В момента, в който се приближиш до колата направо лягай отдолу .. На Врачани стоката им е предимно австрийска .. На десния праг на снимките при предния калник - най-отпред долу в ъгъла се вижда нещо, което мен не ме кефи ич .. дано да е мръсотия ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #6565

    Default

    А бре сега е добре. Преди 3 години и половина имаше между 8 и 12 автомобила на пазара в БГ, като от тях две ставаха.

    Сега изборът е доста по голям...

    При 159- ките съм виждал че слабото им място е задна лява врата в долния и заден край при извивката и непосредствено прага/калника отсреща й които неясно защо ръждясват точно в частта си един срещу други по краищата им.

    Може да е пропуск за определена партида...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #6566
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default Мнения

    Здравейте на всички!
    Кажете за тази какво мислите!?
    https://m.cars.bg/carview.php?id=2707926

  12. #6567

    Default

    Ми по снимки запазена изглежда, даже доста.
    Ако и описанието е вярно, че е обслужена и е втори собственик, значи колата е идеална...

    Само ме притеснява с тоя мотор как ще се движи... Но пък поне ще си сигурен че никога не е гълтала вихрови клапи, щото няма. И може да се ремапне за по-адекватна динамика...

  13. #6568
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default

    Знам,че ще е тромава ,но търся здравината повече от динамиката.До колкото разбрах от всичко прочетено за 159 - те,този двигател е най-здравия.

  14. #6569

    Default

    Maй е така, да.
    Въпреки че и за бензиновите не съм чел да имат някакви хронични проблеми.

  15. #6570
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Нямат, страхотни са всичките до един. Здрави като чук без дръжка. От 1.8 та чак до 3.2.

    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 438 of 530 FirstFirst ... 338388428436437438439440448488 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •