Page 480 of 530 FirstFirst ... 380430470478479480481482490 ... LastLast
Results 7,186 to 7,200 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7186
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    ...Лошото е, когато решенията му се отразяват на здравето на останалите. В това число слагам и себе си, защото бензинов 6-так не е най-екологичната кола. Това е от мен.
    Има два аспекта на здравето:
    1. Автомобилите замърсяват малко спрямо индустриализацията. Затова каквото и да правиш, какъвто и двигател да избереш, то везната ще е в едно и също положение.
    2. Разгледай времето на разпад на вредните газове, които бензина бълва повече или обратното, дизела бълва повече и реши сам за себе си кое е по-екологичното гориво, чисто от гледна точка на планетата, отнесени към живота ѝ във времето.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #7187
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Малиии, няколко дни не бях влизал във форума и днес първите минути не бях наясно точно къде съм влязъл Момчета, попрекалили сте малко! Дизел, бензин, газ е въпрос на личен избор, предпочитания, възможност ... в най-добрия случай на правилни сметки и преценка. Но не е причина за обиди!
    Лично аз си взех дизелова 159ка в БГ, първо заради лошата слава на бензинките и роботизирания автомат ( всъщност се оказа, че дявола не е толкова черен) второ защото като съм в БГ навъртам по 2-3 000км на седмица, трето защото колата съм си я отдал под наем на фирмата ми и разходите за дизел се признават за разход на фирмата и се приспада ДДС.
    За Германия - отказах се от дизелова 159ка защото - Евро 4, въпреки че в момента са забранени за движение в няколко централни улици в 3-4 града, тенденцията е ясна. Второ - данъка на 2,4 JTDm отива към 400 Евро. На 1,9 е по-малък но читава с автомат така и не срещнах до сега.Трето - тук няма да минавам повече от 10-15 000км на година (просто си бачкам от вкъщи) и повечето от тях ще са в градки условия - т.с. висок разход, проблеми с DPF, EGR и т.н. при този пробег, разходите за поддръжка не си струват. Говорейки за Германия - гледам напоследък някакво облъчване със статии в БГ как немците тръгнали масово да продават коли Евро 4 и Евро 5, под 10 годишни, под 100 000км, на безценица. Даже познати ми звънят, ако ми попаднел евтин Пасат, Туарег на 5-6 години за 2000 Евро, да съм вземел два ... Аз поне такова нещо не виждам, хората масово си карат дизели Евро3, Евро 4, Евро 5. Да, много производители предлагат ЕКО отстъпка при покупка на нова кола, ако им дадеш дизел по стар от 7 години който е твоя собственост поне от година и отстъпката е от 1500 до 8000 Евро - разбира се 8 000 Евро е в случай, че вземеш някой премиум модел. Дори според мен хората масово си държат читавите коли и чакат да видят какви ще са следващите стъпки. Говори се за още държавни субсидии при смяна на кола, вече има фирми които рекламират, че скоро ще пуснат филтри с които Евро 4 ще стане Евро 6 за 500 - 700 Евро инвестиция и т.н. ....Статистиката от продажбите на нови коли през последната година показва точно, че потребителите изчакват.
    Газ - виждам, че има фенове на газовите уредби, да си ги карат със здраве и без проблеми! Имал съм кола на газ, не знам колко са се подобрили технологиите последните 6 години, но аз лично не бях доволен. Допълнителния товар, мразя миризмата на газ, свикнал съм да спазвам правилата и да се набутам в закрит паркинг с такава кола ми е проблем, двама близки приятели, БОГ да ги прости, загинаха заради калпаво поставена газова уредба - за себе си съм решил - никога газ. А и съм смятал икономията която ще имам - е за мен не си струва.
    Иначе за вредните газове - и бензин и газ и дизел замърсяват, кой повече, кой по-малко - мнения много. Кое е измама, кое конспирация - едно ще Ви кажа, нищо от това което виждате, не се прави за Ваше здраве. Има много по-големи замърсители от автомобилния транспорт. Ако на някой му пукаше за здравето на белите Ви дробчета,поне производството и продажбата на всякакъв вид "аналогови" и електронни цигари щеше да е забранено. Но да, тук в кварталната бирария която е на доста оживена улица, често с километрични задръствания, лятото спокойно си седя на вън и си пия биричка, без да усещам миризми и да кашлям. В БГ, на една пешеходна пътека в голям град да почакам и кашлям все едно съм с пневмония.... Та DPFa не е толкова безполезен, нито толкова страшен, не е и толкова скъп да се поддържа. А като видя някой да си остави дизела да загрява, децата вързани на задната седалка, багажника на комбЕто отворен да товарим багаж и вътре богато се пълни с изгорели газове ..... и после "абе тези деца защо толкова често боледуват, защо имат алергии, с какво ни тровят". Да, конкретно твоята кола нищо няма да промени, но 2 000 000 като теб са фактор
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  3. #7188
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    И все пак, тъй като темата е за съвете при покупка, да споделя малко опит от последните месеци, свързан с Германия. За щастие не пострадах лично от нито една от тези схеми, но на два пъти се опитаха да ми ги приложат. Тъй като виждам, че има хора които се насочват да си вземат коли от там и заради мадиите в БГ ще стават все повече. Има страшно много измами, внимавайте! Обяви на хубави, новички коли, на ниски цени - все повече и повече. Обяви на по стари коли но в уникално състояние, на уникални цени. Включително 159ки. Оставен е номер за контакт като изрично е писано да се свържете по WhatsApp за да Ви е безплатно. Така се набират номера, на които после се звъни от друг номер, уж да ви дадат повече инфо за колата, да се уточнят подробности и Ви се трупа една сериозна сметка, без да усетите. Каквото и да четете по вестници и сайтове - читавите коли струват пари. Немците не са толкова тъпи, че да си продадат кола за която са броили 30 000 Евро пред 4 години за 4 000 Евро, само на нас да ни е готино и изгодно. Или страхотни обяви, но без телефон за връзка, продавача контактува само по имейл - оказва се, че уж се е премстил да живее в Австралия или Майорка или не знам си къде, но колата и документите и били дадени на Ebay, защото те предлагали защита на купувача, цената била с включен транспорт до теб, имаш право на 5 дни или 300км да я тестваш и върнеш и т.н. примамливи и изгодни за теб условия - ДАЛЕЧЕ от такива! Не се вързвайте на никакви авансови плащания, по възможност не носете пари в брой ако сте сам. Сериозните търговци приемат плащания с карта или по банка. Ако е от частно лице или проверете как от българската си карта може да изтеглите по-голяма сума от банкомат в Германия, или носете парите със себе си и изиграйте сценка, че ще теглите от банка след като всичко е договорено. Обратния вариант, частно лице да се усъмни, че го мамите с фалшиви пари ако му думнете една пачка 5-6000 Евро също е възможен. Дано съм бил полезен.
    Last edited by marin_mv; 14-02-2019 at 19:02.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  4. #7189
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Но да, тук в кварталната бирария която е на доста оживена улица, често с километрични задръствания, лятото спокойно си седя на вън и си пия биричка, без да усещам миризми и да кашлям. В БГ, на една пешеходна пътека в голям град да почакам и кашлям все едно съм с пневмония.... Та DPFa не е толкова безполезен, нито толкова страшен, не е и толкова скъп да се поддържа. А като видя някой да си остави дизела да загрява, децата вързани на задната седалка, багажника на комбЕто отворен да товарим багаж и вътре богато се пълни с изгорели газове ..... и после "абе тези деца защо толкова често боледуват, защо имат алергии, с какво ни тровят". Да, конкретно твоята кола нищо няма да промени, но 2 000 000 като теб са фактор
    Напълно подкрепям споеделеното от колегата
    И мисля и следващият му пост може да е доста полезен на много хора, които тръгват да "пият директно от източника" - демек да си карат кола от Германия.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #7190
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Аз лично не виждам смисъл да се взима кола от чужбина,има достатъчно добри оферти и тук.Просто цената на която ще купите кола отвън и цената на която ще я вземе джамбазина е коренно различна,като този факт обезмисля ходенето навън.Последно завчера бях по автокъщите,има доволно коли в кажи речи магазинно състояние.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  6. #7191
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    28

    Default

    А какво ви е мнението за новият дизел - 2.0 JTD? По-чуждите форуми спрямо 1.9 казват, че е по-тих, тръгва от по-ниски обороти, по-икономичен и не на последно място Евро 5 е. Това във връзка с еко примката, която рано или късно ще ни се затегне около вратлетата
    В Германия и Италия гледам приличните комбита с кожичка започват от 5-6000 евро. Говорим за коли 2010-12-та година. Което пак в крайна сметка си е 8-9 годишна кола де..
    По нашите сайтове имаше няколко комбита с новият мотор. Едното беше с TI салон и замина сравнително скоро след появата си в публичното пространство.. Има още една обява - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=9qp5fo някой да има мнения, наблюдения, досег с конкретният екземпляр?
    Абстрахирайте се от странните джанти..
    А като стана дума та колелета - малкото брембо приема ли джанти 16-ки или от 17-ка нагоре трябва за него?

  7. #7192
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Аз имам такава колега. В момента е на 283 хил. Двигателят не мога да кажа, че е тих. Като разход действително е една идея по-икономичен от 1.9. Миналата година до Гърция и обратно с 5 човека с все багаж 2000 км - 6.8/100 средно по метода пълно-пълно (6.2 по борд), като бяхме на един остров, където всеки ден ходихме на плаж по едни чукари с 10-20 км в час на първа и втора предавка. Сега в момента само градско сутрин и вечер в големите задръствания и недостатъчно загряла - до 9/100. Ако обикалям повече през деня и позагрее, и по-малко може - 8.5 , но зависи и колко натискаш и какъв ти е маршрута. Имам и 2.4 20v 166-ца, която е понаправена доста и ми е по-голям кеф. Ако търсиш по-приличен разход на 159 с прилично вървене, 2.0 става с един чип. Между другото и Стелвиото гори толкова, така че не може да очакваш чудеса. Когато гледах, исках Джулиета с 2.0 jtd (защото имах 1.4 170 к.с. бензин, която обаче гореше градско 11-12), но бяха с 4-5 хиляди по-скъпи от 159-ката, която случайно ми изпадна.
    До тук съм и правил някой работи - имаше спукан турбо път, който не се чуваше и хванахме по налягането, демпферна шайба, гарнитура на капака на клапаните, спукан маркуч и губеше антифриз и други дреболии, но всичките са такива, че просто им е дошло времето, предвид километрите. Спирачките са ми големите и спира страхотно, никакви забележки. Кутията (опелската) мен си ме дразни, но защото съм имал и от старите Алфи, където е по-добра откъм усещане.
    Като цяло става, но не се хвърляй на първата такава - по-важно е да попаднеш на читава.

    Изпратено от моят Lenovo TB-8504X с помощта на Tapatalk
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  8. #7193
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Iv40 View Post
    А какво ви е мнението за новият дизел - 2.0 JTD? По-чуждите форуми спрямо 1.9 казват, че е по-тих, тръгва от по-ниски обороти, по-икономичен и не на последно място Евро 5 е. Това във връзка с еко примката, която рано или късно ще ни се затегне около вратлетата
    В Германия и Италия гледам приличните комбита с кожичка започват от 5-6000 евро. Говорим за коли 2010-12-та година. Което пак в крайна сметка си е 8-9 годишна кола де..
    По нашите сайтове имаше няколко комбита с новият мотор. Едното беше с TI салон и замина сравнително скоро след появата си в публичното пространство.. Има още една обява - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=9qp5fo някой да има мнения, наблюдения, досег с конкретният екземпляр?
    Абстрахирайте се от странните джанти..
    А като стана дума та колелета - малкото брембо приема ли джанти 16-ки или от 17-ка нагоре трябва за него?
    Конкретната се продава от септември месец и я продава човек, с който по-добре да си нямаш работа(ако ти интересно, пиши ми на лично и ще ти обясня).
    На малкото брембо(305мм) си влиза 16" без проблем, но за гуми по-добре малко по-високи(205/60 или 215/60)
    Ето как стои с 205/60:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20190216_180734.jpg  
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  9. #7194
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Я разкажи на всички за обявата и продавача, що на лично ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #7195
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Я разкажи на всички за обявата и продавача, що на лично ?
    За обявата не мога да кажа нищо, тъй като не съм виждал колата, но имам горчив опит с този продавач. Вече няколко пъти съм писал за това. Не искам да занимавам всички с моите проблеми. Ако някой желае ще му обясня на лично.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  11. #7196
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Моята е 2011г. 2.0 JTDm само че 136 коня версията и мога да кажа,че за тези коне върви доста добре. На първа и втора ми казаха,че фабрично има някакво ограничение и ускорението не е много добро,но на трета поема доста по - добре. Разхода не ми харесва ( може би,понеже предната ми кола гореше 6,5 в града и вървеше като самолет ).
    В града под 9,5л, не мога да сваля. Извън града мога да падна под 6л. но рядко. Аз съм я пуснал в мобиле и карса, понеже лятото мисля да правя лек нов бизнес проект и няма да ми стигнат финансите с нея . Не съм пробвал,но ми казаха,че 16-ка не влиза при мен. Знам, че е 4 бутално брембо,но нищо повече. А като държане на пътя съм очарован !!!
    Кара: Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm progression

  12. #7197
    Младши алфист casuall's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Veliko Tarnovo
    Posts
    6

    Default

    Здравейте, тази 159ка форумна ли е ? Една от малкото обяви с регистрация и премахнати вихрови клапи.. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...hQkZH8zal1wZ8Y

  13. #7198
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    240

    Default

    Не знам дали е форумна, но с това Евро 5, си е чиста измама...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  14. #7199
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ето това е да си супер малоумник
    Да върнеш колата на 147 000км, и да пуснеш в обявата огромна снимка на прегледа, че е минала преди 1г. на 208 000.


    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #7200

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Не знам дали е форумна, но с това Евро 5, си е чиста измама...
    Карана е само събота/неделя от баба, която е оставяла внучето на детска градина и обратно.

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Page 480 of 530 FirstFirst ... 380430470478479480481482490 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •