Page 137 of 530 FirstFirst ... 3787127135136137138139147187237 ... LastLast
Results 2,041 to 2,055 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #2041
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Явка, както каза на огромна част от собствениците не им харесва, че колата струва масово вече под 10к.
    Това им го казах още миналата година, че в тази година ще купуваме коли масово за по 8к, ама тогава ми се смяха. Както и да е.

    Аз за едно нещо мога да си дам мнението. Ходи и гледай с Ку-4.
    Или демек искам да ти кажа да си вземеш Ку-четворка. Качиш ли се веднъж на такова чудо, след това следващата задължително ще искаш да е пак Ку-4 или там наименованието на други производители както дойде.
    Просто опитай веднъж и ще си спомняш за думи ми много пъти след това. Гарантирам.

    п.п. Иначе тази Ку-4-ка, която си дал малко назад в темата, не се връзват нещата. Ку-4 и автомат на едно място.
    Last edited by BO; 07-04-2014 at 09:53.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #2042
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Викаш, че всичките тия са фалшиви обяви ?

    Италия

    http://www.autoscout24.bg/Details.as...000000&asrc=st

    http://www.autoscout24.bg/Details.as...000&asrc=st|fs

    Германия

    http://www.autoscout24.bg/Details.as...000&asrc=st|fs

    http://www.autoscout24.bg/Details.as...000&asrc=st|fs

    http://www.autoscout24.bg/Details.as...000&asrc=st|fs

    Пак казвам - на текущите собственици на 159 не им харесва, ама истината е че в диапазона 5000-5500 евро има доста обяви от частни лица из чужбина. А в диапазона 5500-6000 евро има и доста коли от автокъщи, с по 1 година гаранция, което както знаем обикновено означава че колата е на истински километри.

    Като поразсъждаваме реално, обявените цени обикновено падат с до 10% при плащане в кеш. Т.е. 5 000 евро са съвсем нормална средна цена за накичена кола. Имайте предвид че аз гледам само с кожа - без кожа има огромен избор.

    Много интересно е че в Белгия има поне 10-15 коли до 5500 евро, които изглеждат доста обещаващо, и всичките са ЕКО версията - със 116 или 136 коня. Даже днес мисля да говоря с един съученик, който живее в Антверпен да иде да огледа 2, които са му наблизо.
    Колега, не казвам, че са всички, казвам, че има и такива.
    И да, когато цените на пазарите, от които внасяме, са между 5000 и 6000 евро, внесените ТУК и обявени на цени около 10 000 лева не задължително, но на 80% вероятност са кошници.
    Тези, които си пратил, си изглеждат добре, заслужава си да се видят, затова за дортмундската според мен трябва да побързаш. Ако търсиш някой за внос по поръчка, пиши ми на лични.
    А аз не съм нито настоящ, нито бъдещ собственик на 159, просто споделям опит.
    Успех с търсенето!
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #2043
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Ти не попадаш в тази категория...
    Ама тука се смята че ако дадеш САМО 10к за 159 задължително си взел ебати и кошницата...
    Въпроса е друг майка,че за дойде тази кола на 10 бона с далаверата в тая цена,е измъкната от някоя морга с челен удар за 2-3000 евро................ Кольо в тва отношение е прав,ако искаш хубава кола,с някаква гаранция дори,и евентуално реални км.,отиваш по Европа,или си купуваш врабче като мен с цялостна история в Бг,ама сега какъв избор иматеееее,преди 5г. беше съвсем друго.Доста коли напоследък идват дори от Германия с въртяни километражи,казаха ми че вече не ги дебнат толкова,освен ако не си немец,който си купува втора ръка кола.Аз лично те съветва кола от Белгия да забравиш,толкова ще е ръждива,че няма да ти се повярва
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #2044
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Ебати ... по вашите приказки излиза, че моята е била ебати и кошницата .. и дефакто съм преебал колегата, на който съм я продал ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #2045

    Default

    Някой нещо за тази? http://www.cars.bg/c397450 Поздрави

  6. #2046
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Ебати ... по вашите приказки излиза, че моята е била ебати и кошницата .. и дефакто съм преебал колегата, на който съм я продал ..
    Няма такова нещо,за твойта кола сме си говорили.Естествено че има и такива екземпляри,но те са малко и свършват бързо,бързо..............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #2047
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Ебати ... по вашите приказки излиза, че моята е била ебати и кошницата .. и дефакто съм преебал колегата, на който съм я продал ..
    Аз мисля че казах точно обратното на миналата страница!
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  8. #2048
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Въпроса е друг майка,че за дойде тази кола на 10 бона с далаверата в тая цена,е измъкната от някоя морга с челен удар за 2-3000 евро................ Кольо в тва отношение е прав,ако искаш хубава кола,с някаква гаранция дори,и евентуално реални км.,отиваш по Европа,или си купуваш врабче като мен с цялостна история в Бг,ама сега какъв избор иматеееее,преди 5г. беше съвсем друго.Доста коли напоследък идват дори от Германия с въртяни километражи,казаха ми че вече не ги дебнат толкова,освен ако не си немец,който си купува втора ръка кола.Аз лично те съветва кола от Белгия да забравиш,толкова ще е ръждива,че няма да ти се повярва
    Именно затова ако ще се купува внос, трябва да е внос по поръчка, а не внесена от нашенска автокъща кола. Никой не е казал, че в Германия и Швейцария няма кошници на пазара. Те обаче обикновено са отбелязани - за експорт.
    Вариантът за купена и карана само в България кола го има, обаче предвид колко Алфи са купувани нови тук, това по-скоро е 6-ца от тотото.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #2049
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Аз мисля че казах точно обратното на миналата страница!
    Немах предвид тебе, а Мурджев .. щото балалайката му като се пусне и нема спиранье .. а и целия пост си беше на майтап

    Истината колеги е, че ако имаш контакти е добре колата да я свалиш директно от автовоза.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #2050
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Яворе, Ди Стефано е прав. Требва си обикаляне и трамбоване по пътищата за нещо свястно, а темата си е екстра, самото и заглавие предразполага към лакардии. Няма нормален човек който друг да му избира колата, освен ако не е от 600 юро с транспорта

    Коле относно цените на колите, пример давам http://www.mobile.bg/11394961853314168 това возило има ли 59ка която да му е конкурент по нещо и какво е то. На Пепи уникатната е по-скъпа с не малко. Споделете колеги, кой как ги вижда нещата в случая.


    П.С. Нека е културен спора, не ми се четат и трият обиди и подобни щуротии.
    П.С. 2 Пепи да се обаждам ли за номера на рамата да вадим екстрите на туи Бие еМ Вие, или са предаваш без бой
    Моята каляска не е уникат, а просто запазен и много обгрижван автомобил. За мен тя е най-красивата и най-хубавата. Никое бмв няма да ме направи толкова щастлив.
    Гледах 3-ки, и пробвах, но не ми допаднаха, нито ме грабнаха. Видях моята 159-ка и знаех, че ще я имам.
    И повярвай мина през 3 места преглед преди да я взема. 3 дена пазарихме цената с продавача, и аз трудно давам пари.
    Просто нямаше такова животно на пазара, дори в немско и италианско, цената им там е по-скъпа, последна проверка януаруи 2014.
    Мислех да я продавам поради лични причини, имах много предложения, човек с лев дойде на 24500лв да я купи без зимни джанти и гуми и не я дадох, в средата на декември.
    Няма да я дам, в тоя живот ако една уникална за мен кола, не мога да си позволя и да се поглезя, за какво се бъхтя като луд.

    Бо, много си прав за Q4, в началото си виках, само давам по литър отгоре разход...но после в зимни условия, на мокро, и се замислих. В тази кола ще возя семейството си, искам да няма проблеми с недозавиване/ презавиване. Да имам пълен контрол над управлението на дъжд, на сухо. Да мога спокойно да си карам зимата.
    Нима 20 лв гориво в повече на месец ще ме управят в живота, надали...

    Купих си големия двигател, защото когато искам да натискам да има тяга, и то не в червеното, а просто да набира по-бързо. Не съжелявам и за миг, и ако мога да върна времето назад ще я купя пак.

    Помня деня в който я купих, бях най-щастливият човек на света. Венци (VFTI), ми донесе новите стелки час след като я купих, и за пръв път човек не ме погледна лошо, нито завист, човека се радваше за мен.
    Няма да забравя този ден, това беше една моя малка мечта, за която се трудих и сбъднах.
    И вие ми говорите за бмв-та, скучни, не благодаря!

    Унесех се....
    Last edited by rusiq86; 07-04-2014 at 23:26.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #2051
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Браво пич.Даваи газ на арната кола.

  12. #2052
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    rusiq86, написаното от теб си е точно така, както казваш.
    Само с едно уточнение за последното:

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    ...
    Няма да забравя този ден, това беше една моя малка мечта, за която се трудих и сбъднах.
    И вие ми говорите за бмв-та, скучни, не благодаря!
    ...
    .
    Наистина, мечтата не може да я оцениш.
    Може да дадеш и 20к за една прекрасна 145-ца дори, която я няма на пазара. Просто ти е мечта.
    Примерно като на мен мечтата ми е една Ланча Тема, точно определена. И за нея бих дал 20к, нищо, че е кола на 20+ години.

    Но не си прав за БМВ-то. Защото БМВ-то може да ти предложи точно обратното - различно от скуката.
    159-ката е уникална, спор няма. Но там всичко идва от сърцето и душата. От мечтата. Но е скучна, защото просто няма какво да ти предложи физически.
    Защото БМВ може да ти предложи такова усещане (физическо) докато го караш, където Алфата може да стои на скамейката между децата и само да гледа.
    За това просто не е редно да се сравняват разни марки и лични предубеждения.
    Надявам се да не ме разбереш погрешно и да не приемеш нещо като заяждане, както обикновено правиш. Просто нямам никаква такава цел.

    Иначе и аз съм към твоето мнение. И аз така бях като теб с Типото ми, когато го купих. Купувах мечта, а не кола.
    И до този момент това ми е колата в сърцето. Просто всеки ден като я поглеждах и бях щастлив. От там нататък всичко останало е просто кола. Няма го онова усещане. И не може БМВ да ми го предложи, защото просто ще си захраня нуждите от премахването на "скуката", която имах с Типото.
    Иначе Типото когато излезе на пазара в края на 80-те си казах, че това ще е колата, която ще притежавам някой ден. И така се минаха години, в които всеки ден съм мислил за нея. Ами сети се след като се сдобих с това нещо какво ми е било.
    Минаха се години и се разделих с Типото, защото просто исках следваща кола.
    След около 3 години, случайно в 2 часа сутринта си видях колата на една бензиностанция - жената го видя и ме попита - това не е ли нашето Типо. То си беше останало наше завинаги.
    За съжаление в този момент, тази кола не приличаше на нищо. Нямаше един здрав детайл, всички прагове огънати, страничните огледала висящи на жилата. Мъка. Почти щях да се разплача, буквално. 3 Години след като го бях продал. Да го видя в това състояние....
    До ден днешен си спомням дори кода на боята - мечтата ми - green stone #624.
    Ти знаеш ли си номера на боята, като ми говориш за мечта.

    Хайде, поздрави, че както каза малко се отплеснахме от темата.
    Last edited by BO; 08-04-2014 at 13:52.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #2053
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    81

    Default

    Баси,просълзихте ме.

    Alfa Romeo 159 SW TI-ex
    Alfa Romeo Crosswagon 2007 Mercedes GLK350 2009
    http://www.facebook.com/VenturaGarage

  14. #2054
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Guzzi View Post
    Баси,просълзихте ме.
    Εσύ είσαι αναίσθητος.....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  15. #2055
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    ето една хубава 159-ка която вчера я видях до колкото съм запознат за боми там предлагат доста добри коли http://www.bomiauto.com/bg/auto/alfa...-giugiaro-8231
    155ex 159ex 530new

Page 137 of 530 FirstFirst ... 3787127135136137138139147187237 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •