Page 97 of 530 FirstFirst ... 47879596979899107147197 ... LastLast
Results 1,441 to 1,455 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #1441
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Няма кожа... хехехех

    От това по-голям проблем, здраве му кажи
    Да де, ама тук говорим за визия, а не за екстри. Или аз не съм разбрал добре.

    п.п. Иначе лично аз, ако имам възможност за избор, много трудно бих избрал да си купя кожен салон. Освен ако не се напикавам и след това трябва да си го забърсвам лесно. Друго не мога да се сетя като полза.
    Last edited by BO; 17-01-2014 at 15:52.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #1442
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Да де, ама тук говорим за визия, а не за екстри. Или аз не съм разбрал добре.

    п.п. Иначе лично аз, ако имам възможност за избор, много трудно бих избрал да си купя кожен салон. Освен ако не се напикавам и след това трябва да си го забърсвам лесно. Друго не мога да се сетя като полза.

    Ползите освен напикаването са доста и определено са свързани с по-лесната от една страна поддръжка - кожата като я намокриш с якето и няма нищо. За разлика от тапицериите на служебните на жена ми А3ки - който целите бяха на петна след една зима каране - и то след излизане от магазина. Оставяш си мокрите ръкавици на дясната седалка - хоп, мокро петно, което като изсъхне става сухо петно... Два пъти годишно А3ките ки карах на пране за наша си сметка, за да не казват колегите на жена ми че не си пази колата, а то тапицерията лайняна... И не само на аудитата са така.

    Други ползи от кожата е страхотната визия и приятното чувство на допир.

    Да, по трудно се пази, иска мазане, струва допълнително, но точно затова кожения салон го наричат 'екстра'... Още не съм видял като екстра 'платняна тапицерия'
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #1443

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    А защо я продаваш?
    Само от любопитство.
    И къде може да се види?
    Защото с това се занимавам да продавам

  4. #1444

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Няма кожа... хехехех

    От това по-голям проблем, здраве му кажи
    Глупости, кожа без обдухване и отопление е гавра с гъза, това е проблем. А доколкото съм запознат с екстрите по Алфите, имат само едната опция - отопление, която е меко казано - незадоволителна. Най ме кефят лятото, гъзари със спарени и изпотени задници, слезли от автомобил с кожени седалки, или сутрин зимно време, като седнат и чакат реотана да отпусне свития им свинктер. Но, както е казал мъдрия човек: " Гъзарията топлела".
    Last edited by Доко; 17-01-2014 at 16:51.

  5. #1445
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    ....
    Едната ми Алфа е с кожа, 9-ката е с плат и трябва да призная, че е 100 пъти по-удобно и 200 пъти по-грозно Аз също не бих си взел кожа повече, просто ми писна да ми се пържи гъза лятото и да слушам камбаните(сферите) как звънят зимата!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #1446
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Глупости, кожа без обдухване и отопление е гавра с гъза, това е проблем. А доколкото съм запознат с екстрите по Алфите имат само едната опция - отопление, която е меко казано - незадоволително. Най ме кефят лятото, гъзари със спарени и изпотени задници, слезли от автомобил с кожени седалки.
    Това със спарването и потенето е само при липса на климат. Плюс това на 159-ката кожата не е баш от "спарващите" .. поне на мен така ми се струва ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #1447

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Това със спарването и потенето е само при липса на климат. Плюс това на 159-ката кожата не е баш от "спарващите" .. поне на мен така ми се струва ..
    А бе отсечката Бургас - София, лятото на 30+градуса навън, слизаш с удървено чело , схванато рамо и потен гъз, освен ако не си слаботелесен и нямаш подкожни мазнини.
    Last edited by Доко; 17-01-2014 at 17:07.

  8. #1448
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Едната ми Алфа е с кожа, 9-ката е с плат и трябва да призная, че е 100 пъти по-удобно и 200 пъти по-грозно Аз също не бих си взел кожа повече, просто ми писна да ми се пържи гъза лятото и да слушам камбаните(сферите) как звънят зимата!
    Ами аз пък без кожа кола повече няма да купя...
    Не знам колко много трябва да ми хареса една кола и на колко добре цена трябва да е, за да прежаля кожата като екстра. Не че не може да се смени салона, ама си е играчка.

    И двете ми алфи са с кожа.
    Жена ми не държеше 147 дали ще е с кожа или не, ама като я покара няколко дни, каза че вече ме разбира за разликата в усещането докато си вътре в колата.

    За изпържения гъз - ами и от тапицерията слизам мокър, разлика не намирам. То като е 35 градуса навън и ти пече от твоята страна, колкото и да надуваш климатика, и с тапицерия слизаш мокър.

    Макар че интересно, с на шефа S класата като ходих до Варна хич не помня да бях изпотен...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #1449
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Глупости, кожа без обдухване и отопление е гавра с гъза, това е проблем.
    Abso-fuckin-lutely! Или поне да е перфорирана.
    Лятото имах много добра оферта за една А6 2.7 ТДИ. Беше с кожа без перфорация. Изпоти ми се и гърбът, и гъзът, само като седнах вътре. А със 166-цата с МОМО салон този проблем го няма.
    Отделно на ръка, че на Халдито седалките са плоски като на Жигула.
    Иначе скромното ми мнение е, че плюшът е най-добрата материя за седалки. Кожата е повече за гъзария.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #1450
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    На 159 и 166 воланите не се износват толкова лесно.
    Виждал съм 166-цата на колега от форума на 420 000 км. Воланът имаше леки следи от употреба. На Горубляне колата може да мине за уникат на реални 100 000 км.
    За 166 може,но за 159 не................................кожата особено в първите години на производство е трагична,питай Боян и мен,ние да ти кажем........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #1451
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    И какво му е на интериора?
    Еми не е гот интериора.

    Нито ми се поти дупето, нито ми е гадно. Безкожа аз няма да си купя колата.
    Купил съм си ТИ, дали държа на визията според теб?
    Кожата е перфорирана, на 70 к км не е мръднала, адски качествена, като нова е. Приятна на допир. Никакви кахъри съм нямал. Виж при 156-цата ми е студено зимата с кожата. При 159 е по-дебела, перфорирана е, изолацията е доста добра и доста бавно изстива колата и не е некомфортно. Ако не вярваш заповядай два дена ще караш 159-та в Русе.

    п.с. кола на 7 год. от Италия, няма начин да е на 40к км. Незнам как е с тапицерията, но ми се вижда гънки на шоф. седалка на долната лява част или греша... Състава вътре е един и същи и аз кахъри нямам на 70к км.

    Та моля ви, нито ми мръзне гъзето зимата, имам си подгряване, нито лятото имам си клима...Който не вярва да заповяда да пробва, аз го намирам за готено.
    Чувството да поскърца кожата като седнеш, и да замирише на ест. кожа е уникално...
    Поддръжката няма да я коментирам, защото практически ми струва 10лв на година и макс 1 ч за годината труд.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #1452

    Default

    [QUOTE=rusiq86;1289142]Еми не е гот интериора.

    Нито ми се поти дупето, нито ми е гадно. Безкожа аз няма да си купя колата.
    Купил съм си ТИ, дали държа на визията според теб?
    Кожата е перфорирана, на 70 к км не е мръднала, адски качествена, като нова е. Приятна на допир. Никакви кахъри съм нямал. Виж при 156-цата ми е студено зимата с кожата. При 159 е по-дебела, перфорирана е, изолацията е доста добра и доста бавно изстива колата и не е некомфортно. Ако не вярваш заповядай два дена ще караш 159-та в Русе.

    п.с. кола на 7 год. от Италия, няма начин да е на 40к км. Незнам как е с тапицерията, но ми се вижда гънки на шоф. седалка на долната лява част или греша... Състава вътре е един и същи и аз кахъри нямам на 70к км.

    Та моля ви, нито ми мръзне гъзето зимата, имам си подгряване, нито лятото имам си клима...Който не вярва да заповяда да пробва, аз го намирам за готено.
    Чувството да поскърца кожата като седнеш, и да замирише на ест. кожа е уникално...
    Поддръжката няма да я коментирам, защото практически ми струва 10лв на година и макс 1 ч за годината труд.[/QUO
    Много си убеден.Заповядай я виж ако не е на тези километри мога да ти я подаряИ престанете с тези определения за колите от Италия.Навсякъде има зле подържани автомобили както и пазени.

  13. #1453
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Мерси за подаръка, но си имам, ще ми дойдат повече разходите.
    Може и да е на реални 40к км, но надали, аз не карам много колата си и правя 10к км на година...което е практически 70к км за 7 год. Няма какво да ме убеждаваш, дай подробна снимка на шоф. седалка, да видим има ли дефекти и деформации или е като нова!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #1454

    Default

    Спирам да убеждавам за колата си,който има съмнения нека я погледне наживо,разбира се може да направи и справка на километрите в представителство.

  15. #1455

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Abso-fuckin-lutely! Или поне да е перфорирана.
    Лятото имах много добра оферта за една А6 2.7 ТДИ. Беше с кожа без перфорация. Изпоти ми се и гърбът, и гъзът, само като седнах вътре. А със 166-цата с МОМО салон този проблем го няма.
    Отделно на ръка, че на Халдито седалките са плоски като на Жигула.
    Иначе скромното ми мнение е, че плюшът е най-добрата материя за седалки. Кожата е повече за гъзария.
    Вероятно перфориран, кожения салон ще е по-добре от неперфориран, но аз имах предвид седалки с обдухване. Всичко друго що е кожа спарва, забравете за комфорта на сухия задник, особено при по-дълги преходи. За съжаление Алфа за сега не предлага такава екстра при кожените салони, за сметка на това някои имат надпис "momo".
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails center-console.jpg  
    Last edited by Доко; 17-01-2014 at 23:53.

Page 97 of 530 FirstFirst ... 47879596979899107147197 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •