Page 147 of 530 FirstFirst ... 4797137145146147148149157197247 ... LastLast
Results 2,191 to 2,205 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #2191

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Браво,радвам се,колата наистина е хубава,дано те слуша за напред.Един съвет от мен,карай само със 100 октана или 98,забрави за 95,защото тези мотори страдат от блокиране на дюзи,а една нова е 350 лв.
    Благодаря колеги :ivan_petkov_stz & Mury
    Благодаря за инфото, не съм си и помислил да зареждам друго освен 100 от ЕКОто.
    Last edited by thecleaner; 07-06-2014 at 23:09.
    AR 156 2.0 TS еx
    AR 159 jts 2.2

  2. #2192
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Ти- си има много предимства...не е само прагове за 1600лв, джанти за 3600лв, салона, дето си е мнгоо густо и е едно 3000 хилки, нито алуминиевото табло, или въобще интериора, нито 4 буталните бреро апарати...нито многото други екстри.
    Сега, TI е страшно пипната 159-ка, наистина изглежа адски добре и вън и вътре и честно казано, като имаме предвид че 159 е доста красива кола, понякога си мисля че е правена за да бъде TI - просто тогава изглежда като истинска Алфа

    Но все пак TI в случая е просто ниво на оборудване което можеш да поръчаш и на най-малкия мотор. Примерно Брембо апаратите са опция която можеш да поръчаш на всяка 159 - половината коли са с такива, на по-големите мотори (над 150 коня) даже повечето. Разликата е че при TI същите апарати са боядисани в червено с бял надпис Alfa Romeo. При другите коли са сребристи с бял надпис За това и в брошурата на 159 TI пише "Red Brembo Brakes", а не "Brembo Brakes", което е малко несериозно - звучи като "ако си поръчате спортен пакет ше ви дадем същите апарати, ама боядисани в червено, за да плашите гаргите и абитюрентите по главната че колата ви е много бърза"

    Сега, ако трябва да сме честни при по-съвременните модели Алфа (напр. 156, 147, 159), TI е просто гъзария и ниво на оборудване, което можеш да поръчаш винаги. Затова аз лично съм със смесени чувства - хем ме кефят страшно, хем като знам че зад надписа TI може да се крият 120 коня...
    Може би като изключим салона и джантите, единствената функционална разлика остава окачването - примерно 159 TI е с 2 сантиметра по-ниска, 147 TI е с Новитек пружини и амортисьори, ама ако колата е със слаб мотор, нещата са дотам
    Last edited by Sm0k; 08-06-2014 at 03:35.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  3. #2193
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Една кола екстрите я правят кола пичове, аз ползвам много от тях и мн ми харесва.
    Една кола джанти, окачване, прагове я правят ектериорно да изглежда добре...
    Една кола вътре салона, тавана, таблото я правят да изглежда добре.

    Всичко горе добавени към един мотор 210 4х4 си е повече от готино. Bose си е повече от препоръчително. Blue&me, е екстрата която ползвам всеки ден.

    Въврете се убеждавайте сега, че не си струва...на който му е кеф си купува една гола като пушка и си я кара!
    Аз един път бях на 25 и си я купух, и да ви кажа струва си.

    п.с. някой споменава червен конец, пич нямам думи просто...

    Кайо, аз не се обиждам, а й да ти кажа боли ме фикуса кой какво мисли, важно е аз какво мисля...на повечето пищещи ще вземат ти ако имат възможност без да се замислят, опитват се подсъзнателно да си обяснят, че е тъпа покупка...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #2194
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Една кола екстрите я правят кола пичове, аз ползвам много от тях и мн ми харесва.
    Една кола джанти, окачване, прагове я правят ектериорно да изглежда добре...
    Една кола вътре салона, тавана, таблото я правят да изглежда добре.

    Всичко горе добавени към един мотор 210 4х4 си е повече от готино. Bose си е повече от препоръчително. Blue&me, е екстрата която ползвам всеки ден.

    Въврете се убеждавайте сега, че не си струва...на който му е кеф си купува една гола като пушка и си я кара!
    Аз един път бях на 25 и си я купух, и да ви кажа струва си.

    п.с. някой споменава червен конец, пич нямам думи просто...

    Кайо, аз не се обиждам, а й да ти кажа боли ме фикуса кой какво мисли, важно е аз какво мисля...на повечето пищещи ще вземат ти ако имат възможност без да се замислят, опитват се.
    подсъзнателно да си обяснят, че е тъпа покупка...
    Ако е в добро техническо състояние - да, но в никакъв случай не бих платил повече, отколкото за идентична като години и състояние 159 с по-ниско ниво на оборудване, ма аз съм на 37 години и съм над тия неща, и гледам на автомобила като на средство за подпомагане на бизнеса и семейството, а не като на паметник
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #2195
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Още съм млад и се забавлявам...като ми отмине времето ще се търси джип за семеен автомобил...сега съм на вълна да ме радва и да ми пълни сърцето...

    За състоянието, ако ме познавахте, щяхте да знаете, че педантичност ми е второто име, и че всеки дребен косур се оправя незабавно, било то и козметичен.

    п.с. понятието запазен автомобил е много относително, много хора възприемат даден автомобил за запазен, а за мен е кошник...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #2196
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    ...вътре салона, тавана, таблото я правят да изглежда добре.
    Всичко горе добавени към един мотор 210 4х4 си е повече от готино. Bose си е повече от препоръчително. Blue&me, е екстрата която ползвам всеки ден.
    Мисълта ми беше, че 210-те коня, Q4-то, босето, блу&ме, брембото и дори спортния волан, табло и черния таван, можеш да си ги поръчаш като опция и без колата да е TI От всичко което си изброил няма как да поръчаш само седалките, праговете, джантите и хромираните огледала ако не е TI

    Иначе си прав, повечето фенове биха избрали TI-ката. Аз лично ако има на пазара 10 такива и мога да си избера коя е най-хубава, няма да погледна другите. Ама то има една и тя я обсъдихме вече ква е Т.е. проблема с TI-ките е че повечето тук си купуваме коли втора ръка и ако искаш задължително да е такава, не се знае колко ше чакаш да се появи като си тръгнал да търсиш толкова рядка кола Всъщност ти най-добре знаеш де, доколкото знам твоята не си я намерил за една седмица
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  7. #2197
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Още съм млад и се забавлявам...
    И аз правех подобни грешки като по-млад
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #2198
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    И аз правех подобни грешки като по-млад
    Грешките са нещо относително и неизбежно,аз не съм млад и продължавам да греша.

    Цената на колата на Русия за преди почти две години си е добра,ТИ на малко километри,запазена,с два комплекта джанти с гуми,добре поддържана и с доста подобрения.......в mobile.de в момента 2,4 Q4 TI почват от 8000 евро.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #2199
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    И аз правех подобни грешки като по-млад
    Това не е грешка, а сукровенна мечта. Какво да карам баварец ли, или некое ауди, еми не ме кефят...това което ми е по джоба...Сега съм на вълна Рендж Ровър Спорт, някое по ново...но ще поизчакам да паднат цените, още не е за мен.

    Когато си купих колата, 159-те бяха рядскост, а камо ли запазена...сега гледам всякакви кошове за 12-15к лв. И ги гледам и се оказва че за нищо не стават.
    Много е относително като се каже запазена кола.

    Купих си кола със страхотен екстериорен и интериорен вид, с хубав 210кс двигател, с 4х4...с босе, с Blue&me, всичко което ми допада като екстри. Взех я на реални 65000 км...сега е на 75000 км.
    Нов комплект зимни гуми. Това грешка ли го наричаш...напротив!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #2200
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Грешка ли... гроздето кисело

    Иначе за идеята ти за рейнджа... ако е 2.7 мотора не се вкарвай в филм,не стига че не върви,че гори доста,ами и тоя мотор се слави с доста голяма "родилност" особенно по магистралите .....
    П.С. Шефа ми кара такъв и имам инфо от първа ръка
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #2201
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Това не е грешка, а сукровенна мечта. Какво да карам баварец ли, или некое ауди, еми не ме кефят...това което ми е по джоба...Сега съм на вълна Рендж Ровър Спорт, някое по ново...но ще поизчакам да паднат цените, още не е за мен.

    Когато си купих колата, 159-те бяха рядскост, а камо ли запазена...сега гледам всякакви кошове за 12-15к лв. И ги гледам и се оказва че за нищо не стават.
    Много е относително като се каже запазена кола.

    Купих си кола със страхотен екстериорен и интериорен вид, с хубав 210кс двигател, с 4х4...с босе, с Blue&me, всичко което ми допада като екстри. Взех я на реални 65000 км...сега е на 75000 км.
    Нов комплект зимни гуми. Това грешка ли го наричаш...напротив!
    Не е грешка, че си я взел, грешка е убеждението, че като било ТИ. все едно не е 159 За съжаление като я запродаваш пазара няма да го оцени... Да, случката с гърка я знаем, да не тръгнеш пак да се обясняваш, това е било преди. В случая изобщо не става дума конкретно за твоят личен автомобил, сигурен съм, че е готин, става дума за едно обикновено ниво на оборудване, което се превъзнася излишно, тъй като с нищо не променя същността на колата, нещо добре обяснено с примерите за М пакета и М-ките.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #2202
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Не е грешка, че си я взел, грешка е убеждението, че като било ТИ. все едно не е 159 За съжаление като я запродаваш пазара няма да го оцени... Да, случката с гърка я знаем, да не тръгнеш пак да се обясняваш, това е било преди. В случая изобщо не става дума конкретно за твоят личен автомобил, сигурен съм, че е готин, става дума за едно обикновено ниво на оборудване, което се превъзнася излишно, тъй като с нищо не променя същността на колата, нещо добре обяснено с примерите за М пакета и М-ките.
    ......даммм,за жалост е тъй.
    The beauty is not enough......но пък лошо нема,я па хич.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  13. #2203

    Default

    Аз съм на мнение, че 535 е нещо много гадно!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  14. #2204
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Тея 5-ци са само за дърти дятки, айде не ми ги хвалете...ако съм над 40+ по може...

    Кой си купува кола със мисълта да я продаде на профит след време...никой, освен ако не е класика.
    И да Ти е много различна по всички параграфи от обикновена 159, лично съм ги сравнявал, не само космюма е друг, но и бельото е различно!

    Поздрави
    п.с. ако реша да я продавам пак ще нямеря на кого за сносна сума, хубавото и запазено си е такова дори след време. Виждам какво се продава на пазара...и на какво хората казват запазено!

    5-ца, е грозна кола за мен, не ми харесва...ако ще е бмв ще е 7-ца, но там поддръжката не е за мен...то ми харесва.
    Ауди а5 ми харесва, но ме дразни, че е с две врати, кола с 2 врати не купувам. Има нови с 4-ри но тях не ги гледам дори...много висока летва са.

    За рендж само ги гледам, не съм мислел нито двигател, нито нищо, още е далеко...за двигател като му дойде времето и ще се разчета. Но сега е далеко поне 2 години не го виждам.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #2205

    Default

    Очиларката да кажеш, че е пенсионерска - да.
    Ама 5-ца пенсионерска - нещо бъркаш
    Има леееееко странен дизайн, но пенсионерска е последното нещо, което може да ти мине през ума!
    Да не говорим за М-пакети, джанти, екстри и прочие.... в сравнение с TI
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 147 of 530 FirstFirst ... 4797137145146147148149157197247 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •