Page 76 of 530 FirstFirst ... 2666747576777886126176 ... LastLast
Results 1,126 to 1,140 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #1126
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Е аз имах възможност да си взема Ti, но не го направих, щото за едни пластмаси повече, малко кожа и неколко алуминиеви елемента като разлики 10 бона отгоре ми се свидяха. Пък имам и 2 деца - момчета .. предпочитам още някоя годинка да посъбирам пари и да им купа още 1 жилище. 25 бона за ЖЕЛЕЗО - ВТОРА РЪКА нема да дам та ако ще и единствен произведен екземпляр с колекционерска стойност. Колите не са най-важното в тоя живот.

    Ергенчетата със сигурност няма да ме разберат ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #1127

    Default

    Според мен просто сме си беднички.Физически и душевно.Това е от заобикалящата ни среда.За мен не е проблема в купуването на една кола, а в подръжката и след това.Накладки 30 лв ,рециклиране на шарнир,шлайфане на спирачни дискове,гуми произведени преди 10 години и още много неща от които може да ни зависи живота.Това е проблема.Коли и жени винаги ще има по хубави.

    ---------- Post added at 00:46 ---------- Previous post was at 00:38 ----------

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Повечето хора които познавам със 159 са си купили такава със 1.9 двигател, без кожа и другите шукарийки, просто щото не могат да отделят за TI. Едно е да можеш да си купиш TI, друго е да можеш да си купиш базовата. Това е въпрос на възможности, а не на желаниe. Това, че ти имаш кинтите за TI и то не е една е супер. И на мен ми се кара 164 Q4, ама карам 2.0 медио, няма климатик. Не щото имам парите за ку4ката и съм мазохист да си купя т.с-а и да я гоня после до края на живота си, и пак да не успея, ами щото не мога.
    По добре гола като пушка но читава, от колкото ТИ но изстрадала.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  3. #1128
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Е аз имах възможност да си взема Ti, но не го направих, щото за едни пластмаси повече, малко кожа и неколко алуминиеви елемента като разлики 10 бона отгоре ми се свидяха. Пък имам и 2 деца - момчета .. предпочитам още някоя годинка да посъбирам пари и да им купа още 1 жилище. 25 бона за ЖЕЛЕЗО - ВТОРА РЪКА нема да дам та ако ще и единствен произведен екземпляр с колекционерска стойност. Колите не са най-важното в тоя живот.

    Ергенчетата със сигурност няма да ме разберат ..

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  4. #1129

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Не говоря за някакви изхвърляния, а за цена, съобразена с цените на автомобилите, а не на скрапа. Моята кола например е купена за 8 800 лева, сменил съм почти цялото окачване за около 1200. Гумите и консумативите са отделно на ръка. Ясно, че ако тругна да я продавам, 10 000 няма как да и взема, но няма и да я дам на някого за 3500 , щото моргите по автокъщите вървяли по толкова.
    Тия дни идва една колица от Италия разбира се, обслужена, на цена интересна. Нека да стъпи колата на БГ земя и пак ще го коментираме Коле
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #1130
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Има и нещо друго. В БГ няма кой да даде пари за TI изпълнение, при положение, че вече има 59-тки за под 9 бона. В смисъл такъв - как да обясниш на Гошу, че едното е доста различно от другото. Именно затова хората с TI-ки са принудени да ги пуснат за по-малко пари. Няма пазар.
    Ti На Бг пазара за 15к лв няма, нито в Италия, нито в Германия. Въпросната която се е продала с малкия двигател, човека е бил на зор за пари. Но има доста желаещи, просто има хора с повечко зелено, и искат нещо различно от кочините в автокъщите.

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Да, ама ако има едно ТИ за 25к и едно за 15к, а това за 15к става, както се казва не е търкаляно през таван и като му ритнеш гумата да се разпадне, то няма сила на света да може да ме накара да взема тази за 25к, въпреки, че е известна, примерно в този форум и поддържана.
    Просто 10к лева са си огромна сума, която ако я набиеш в колата ще смениш мноооого неща и ще съм си сигурен, че аз съм ги сменил и са на 0 километра.
    Пичове цената си е много реална...само да вметна от Москва получих обаждане да я гледат скоро, един грък от Софето иска др седмица да идва...вече няколко идваха, но един ме вкарваше в система 6к лв на изплащане, другите кеш. Абе има си купувачи. Хубавото си е хибуво...имал дал съм...
    Не е разликата само в пластмаси, има много разлики. Интериорно няма нищо общо. Ектериорно, само праговете са 1600лв, има хора които са проверявали тези цени. Джантите на Ти са 3600 нови.4х4 и то струва някоя и друга пара. И многото джиджавки....

    п.с. Много е просто всички. В бг нямаме достатъчно пари, ние сме един от най-изосванлите народи в европа, не сме дорасли за хубави коли, а караме скрапа на Италия. Лично познавам няколко приятелчета, които вкарват коли и ми е ясно как се работи.
    Пичове направете прости калкулации и тогава ми говорете за цени. Говорим за кола в безупречно състояние, с каско и застраховки. С фактура за сменени ангренажи, което може да се докаже. Нови дискове и накладки, което си личи от пръв поглед. С махнат дпф, спрян егр, премахнати клапи на смукателя., а си е
    цифра цялото упражнение.
    С хубави гуми...на истински км, доказуеми, а не 200+

    Еми да това струва пари, и да цени се, и да има над 5-6 обадили се за по малко от месец. С женалие другата седмица да я отнасят.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #1131
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Когато търсих 159 имах достатъчно за ТI намерих една лизингова, 2009 е ама си беше кенеф на 165 000км..Бяха спряли да я водят в сервиз/гаранционен/ на 55 000км, незнаино какво и се бе случвало а салона и интериора беше издран,леко прокъсан и т.н.Платих си за диагностика излязоха редица дребни неща, не беше ясно дори дали са и сменяли маслото и с какво.Това е причината да се откажа.След това взех една 1.9 с кожа и достатъчно според мен екстри от първи собственник в българия/беше на около 57-58 000км./Имам почти пълна история на колата подкрепена с фактури и документи от застрахователи. Карана от ................беше си возил кучето върху светлата кожа и още има тук таме косми,поиздрана леко тук там -нищо сериозно просто колата е била на млад човек , обслужих я излязоха малко дребни неща и толкова.А да платих около 1000-1200 лева над обичайната цена.Доволен съм е не е TI изпълнение като ми се искаше но тогава това излезе.А да огледах и всички кенефи по автокъщите , за тях дори и не виках никой на диагностика тогава нямаше нищо читаво.Направи ми влечетление ,че ти изпълненията бяха доста по уморени от обикновенните.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  7. #1132
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Тия дни идва една колица от Италия разбира се, обслужена, на цена интересна. Нека да стъпи колата на БГ земя и пак ще го коментираме Коле
    Отде се разбира, че е осблужена?
    И каква е точно? Ако е 159 ми е интересно да я видя.

    ---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:49 ----------

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Когато търсих 159 имах достатъчно за ТI намерих една лизингова, 2009 е ама си беше кенеф на 165 000км..Бяха спряли да я водят в сервиз/гаранционен/ на 55 000км, незнаино какво и се бе случвало а салона и интериора беше издран,леко прокъсан и т.н.Платих си за диагностика излязоха редица дребни неща, не беше ясно дори дали са и сменяли маслото и с какво.Това е причината да се откажа.След това взех една 1.9 с кожа и достатъчно според мен екстри от първи собственник в българия/беше на около 57-58 000км./Имам почти пълна история на колата подкрепена с фактури и документи от застрахователи. Карана от ................беше си возил кучето върху светлата кожа и още има тук таме косми,поиздрана леко тук там -нищо сериозно просто колата е била на млад човек , обслужих я излязоха малко дребни неща и толкова.А да платих около 1000-1200 лева над обичайната цена.Доволен съм е не е TI изпълнение като ми се искаше но тогава това излезе.А да огледах и всички кенефи по автокъщите , за тях дори и не виках никой на диагностика тогава нямаше нищо читаво.Направи ми влечетление ,че ти изпълненията бяха доста по уморени от обикновенните.
    Ами нормално - ако влезе хубаво ТИ, ще трябва да му сложат цена, която никой няма да плати.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #1133
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    По добре гола като пушка но читава, от колкото ТИ но изстрадала.
    Ама как ми хареса това, въпрос на критерии ..
    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Когато търсих 159 имах достатъчно за ТI ..
    Аз също, но в Бг "ако си си купил кола за 10 бона значи не са ти стигнали парите за кола 20 бона" Доста хора така разсъждават, то оттам идва приказката за голия тумбак..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #1134
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ама как ми хареса това, въпрос на критерии ..

    Аз също, но в Бг "ако си си купил кола за 10 бона значи не са ти стигнали парите за кола 20 бона" Доста хора така разсъждават, то оттам идва приказката за голия тумбак..
    Много добре казано.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #1135

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Отде се разбира, че е осблужена?
    И каква е точно? Ако е 159 ми е интересно да я видя.

    ---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:49 ----------



    Ами нормално - ако влезе хубаво ТИ, ще трябва да му сложат цена, която никой няма да плати.
    159 1.9 SW черна, с чисто нови дискове и накладки, както казах вече обслужена и като цяло много, много свежа кола и снимки имам ма собственика нека се похвали, при него е официално от преди малко.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #1136

    Default

    Радко,колата няма ТЮВ и е пълна гробница недей да лъжеш Колето.
    Мурджев ти каза че си разбирач голем ама от 159 не разбираш
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #1137
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    159 1.9 SW черна, с чисто нови дискове и накладки, както казах вече обслужена и като цяло много, много свежа кола и снимки имам ма собственика нека се похвали, при него е официално от преди малко.
    Не отговори на въпроса,как се разбира че е обслужена,с фактури ли с кво ???????
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #1138
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Радко,колата няма ТЮВ и е пълна гробница недей да лъжеш Колето.
    Мурджев ти каза че си разбирач голем ама от 159 не разбираш
    Ако е тази кадето си мисля си има и тюв ,ма ако е италиански внос му викат Колаудо.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #1139
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Code, примерно ако имаш примерно 120 бона и с малка част от тях си решил да си купиш кола - 159ка, сигурен ли си че би си купил обикновената за 10, вместо TI за 15? По тая "БГ логика" която си написал, аз съм си купил две 164-ки вместо една 159 щото нямам парите за 159-ката. Да, ама те подминават вече парите на една такава от по-евтините.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #1140
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ама как ми хареса това, въпрос на критерии ..

    Аз също, но в Бг "ако си си купил кола за 10 бона значи не са ти стигнали парите за кола 20 бона" Доста хора така разсъждават, то оттам идва приказката за голия тумбак..
    Не разбирам намека, и не считам че ми е гол тумбака.Просто не обичам да чакам каквото и да е.Огледах предлагането разгледах повечето кенефи около софия и взех според мен най удачното на пазара.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

Page 76 of 530 FirstFirst ... 2666747576777886126176 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •