Page 442 of 530 FirstFirst ... 342392432440441442443444452492 ... LastLast
Results 6,616 to 6,630 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6616

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    [/COLOR]Те му дават,но бензина не може да я поддържа,както нафтата.Обърни и внимание на какви обороти бачкат моторите,и въртящият им момент,при кви обороти се постига.И не забравяй,че тва не са ония печки 123-124 от време оноДизела ще ти разкаже играта,с мотора,който си ти.А и не е малка вероятността да ти "роди при надбегването.

    Който иска е готов да заповяда.
    Тея глупости за раждащите спаркове съм ги слушал още преди да си купя колата.
    Е купих си я, две години я карам без жалене, не съм я и обслужвал даже и още не се е предала, нито вариатора чука, нито ремък се е скъсал, нищо, 40 000км само масло съм сменял. В червеното влиза няколко пъти седмично. 200 вижда често. 180 - всяка седмица.
    Един приятел пък кара 1.8тс в 156 от над 10 години и 150 000км. - само масло, свещи и гарнитура на капака.

    Няма собственик на жтд в 159 който да е сменял само масло. Всеки е ревал от клапи, дпфи, егри, дюзички... Иначе на приказки е "много здрав"... ама тва не е 115 коня жтд от 156, нали знаете

  2. #6617
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Не е никак вярно това!То на извънградско не можеш да предвидиш,какъв ще е трафика,камо ли в града.Нека ти излязат 2-3 трактора и самосфала,или те запука насрещен вятър с дъжд...Как ще го сравниш с предишния път,когато не ти се е пречкал никой-тва за извънградско.Камо ли в града?
    Явно нямаш много опит в градското каране.
    В града и тракторите, и самосфала все са си в задръстванено. А и дъжда не оказва толкова фрапантна разликата. Само се изисква постоянство и еднаквост на шофирането. Ще се изненадаш "навикът" на задръстванията колко са повтаряеми.
    Поради тази причина си знам средня разход по месеци, като годишните повторения на резервоарите са мнооого еднакви.

    Като доказателство на думите ми - миналия септември съм го затворил с разход от Х.59/100.
    През текущата седмица трябва да изчерпам горивото и пак да заредя. Ще ти споделя, за да видим разликата. Просто от интерес.
    Last edited by BO; 23-09-2018 at 23:02.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #6618
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Готин така и не ме разбра.....не иде реч за гонка и кой, колко ще дигне....а дали ще успееш да караш с висока скорост по дълго време от 159-та.....ще ми е интересно, само мотора ти да не стане пастет....както се изказваш....а и както колегата ти подсказа
    Карам по дуракоустойчивият мотор на ТС....говоря за 8 винтила, но и той не му понася продължително настъпване.....от опит го казвам.....а какво става с 16 винтила....примери много от тук до морето, ако някой тръгне да подържа висока скорост постоянно....
    Сподели за разликите от спарк до спарк, че ми стана интересно....
    Ми приятелче , колегата "dhtj" казва :
    HTML Code:
    Миналата седмица пробвах 159 1.9жтд и изобщо не ми хареса. Тракалник си е и се усеща. И със сигурност върви доста по-малко от спарка
    След това ти казваш :
    HTML Code:
    Относно 159- та дизел.....върви по слабо от твин спарка само първите 400 метра.....след това си пътник с черен тен...)
    След тези 400 метра аз разбирам , че го биеш във високите , нали така .. само че никъде не поясняваш , че имаш в предвид за "поддържане на скорост" Ако греша поправи ме .
    Когато видя , че се говори за 402м разбира че става въпрос за гонка/състезание/замерване на кола с кола .. не кой ще изкара повече с 180-200км по магистралата ..

    А за разликите от "спарк" до "спарк" не виждам какво може да се поясни , едните са поддържани както трябва от началото и си вървят както трябва , други са със взети душици и си мислиш че караш "еди колко си коне" ма ядец , они са на паша , а останалото е магарета
    Last edited by alfa_romeo_forever; 23-09-2018 at 23:06.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #6619
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Ми приятелче , колегата "dhtj" казва :
    HTML Code:
    Миналата седмица пробвах 159 1.9жтд и изобщо не ми хареса. Тракалник си е и се усеща. И със сигурност върви доста по-малко от спарка
    След това ти казваш :
    HTML Code:
    Относно 159- та дизел.....върви по слабо от твин спарка само първите 400 метра.....след това си пътник с черен тен...)
    След тези 400 метра аз разбирам , че го биеш във високите , нали така .. само че никъде не поясняваш , че имаш в предвид за "поддържане на скорост" Ако греша поправи ме .
    Когато видя , че се говори за 402м разбира че става въпрос за гонка/състезание/замерване на кола с кола .. не кой ще изкара повече с 180-200км по магистралата ..

    А за разликите от "спарк" до "спарк" не виждам какво може да се поясни , едните са поддържани както трябва от началото и си вървят както трябва , други са със взети душици и си мислиш че караш "еди колко си коне" ма ядец , они са на паша , а останалото е магарета
    ...разбрахме се....иначе за подържане и изправност на колата ясно, който иска надежден автомобил се грижи за него....иначе 8 винтиловият спарк е по надежден от 16 винтила......то и при дизела е така.....винтелираните мотори са по еластични, но и по капризни.......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #6620
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ...разбрахме се....иначе за подържане и изправност на колата ясно, който иска надежден автомобил се грижи за него....иначе 8 винтиловият спарк е по надежден от 16 винтила......то и при дизела е така.....винтелираните мотори са по еластични, но и по капризни.......
    Съгласен
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #6621
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Колеги, тъй като очевидно разума няма да наделее, а жена ми вместо да ме спира, ме бута още повече в тази насока - на път съм да взема втора 159ка. За момента два фаворита и трета леко ексцентрична опция ( и трите са в Германия):
    - 2,4 Ti, автомат - произведена края на 2007 - визулано запазен и добре подържан автомобил, добра история, подплътена с документи. На реални (според собственика) 200 000км. Не са махани клапи, EGR, DPF.
    - 1,9 автомат - произведена края на 2009 - точно копие на моята в БГ от към екстри, цвят, година. 150 000км, на същата цена като Ti - ката - пак сравнително пълна сервизна история + гарнация 2 години срещу заплащане.
    - 2,2 JTS selespeed - произведена началото на 2008, 120 000km, доста екстри, няма сервизна история. Грам не разбирам от бензинови двигатели на Алфа, от selespeed още по малко. Само тази не я карах. Цената и е 700 Евро над горните две.
    Ti ката ми хареса най-много като визия, 1,9 заради това,че няма разлика с моята, някак си ми е по-лека, въпреки, че не е назобана като моята. Бензиновата .... и аз не знам защо я гледах.
    2,4 мотора не знам нищо за него. Дали ще е той или 1,9, вихрови клапи, EGR и DPF няма да се махат, а ще се сменят. Въпроса е може ли да се разбере дали клапите са за смяна или действам превантивно. 1,9 ме влече и заради това че е фейслифт - по лека, Q2, по малко километри и т.н. - самовнушения основно За двете дизелки се съгласиха да я закача и проверя за грешки. С това мога да се спрява. Но примерно реални километри може ли и как да видя? И двете коли са с минали наскоро TUV заради което съм по сигурен в тях, но не е гаранция, че преди седмица нещо не се е случило с някоя от тях .... Приемам всякакви мнения, съвети и напътствия.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  7. #6622
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Който иска е готов да заповяда.
    Тея глупости за раждащите спаркове съм ги слушал още преди да си купя колата.
    Е купих си я, две години я карам без жалене, не съм я и обслужвал даже и още не се е предала, нито вариатора чука, нито ремък се е скъсал, нищо, 40 000км само масло съм сменял. В червеното влиза няколко пъти седмично. 200 вижда често. 180 - всяка седмица.
    Един приятел пък кара 1.8тс в 156 от над 10 години и 150 000км. - само масло, свещи и гарнитура на капака.

    Няма собственик на жтд в 159 който да е сменял само масло. Всеки е ревал от клапи, дпфи, егри, дюзички... Иначе на приказки е "много здрав"... ама тва не е 115 коня жтд от 156, нали знаете
    Не подлагам под съмнение,че колата ти е в добро състояние.Просто,дизеловият мотор си има дооста по дълъг живот от бензиновия,и е способен да поддуржа повече км висока скорост.ДА не ти обяснявам па какво ще ти се случи по Витиня,нагоре,баира е кум12-14 км.....

  8. #6623
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Който иска е готов да заповяда.
    Тея глупости за раждащите спаркове съм ги слушал още преди да си купя колата.
    Е купих си я, две години я карам без жалене, не съм я и обслужвал даже и още не се е предала, нито вариатора чука, нито ремък се е скъсал, нищо, 40 000км само масло съм сменял. В червеното влиза няколко пъти седмично. 200 вижда често. 180 - всяка седмица.
    Един приятел пък кара 1.8тс в 156 от над 10 години и 150 000км. - само масло, свещи и гарнитура на капака.

    Няма собственик на жтд в 159 който да е сменял само масло. Всеки е ревал от клапи, дпфи, егри, дюзички... Иначе на приказки е "много здрав"... ама тва не е 115 коня жтд от 156, нали знаете
    Къде да заповядаме бе, моето момче...?...пиши в аватара си, от къде си.......просто ми стана интересно къде караш всяка седмица с 180 км.ч......дори дигащ и 200 от време на време....ама само ги дигаш или караш с тях....?....защото аз съм с 30 години стаж на професионален шофьор и съм карал с 180-195 км.ч няколко пъти в живота си, и то в Германия......само там съм си го позволявал......5- 10 км. като разстояние....просто не е бил толкова надежден автомобила, за да си позволя по дълго юркане....но както и да е....виждам, че си превъзбуден.....едно е да го надървиш, друго е да го задържиш така по дълго време......нормално е за младите, няма се притесняваш......просто реалността е друга.....и вземи си обслужи колата, както се пише по книжките, оти след тази твое превъзбуда, се получава забременяване,след това разкритие и раждане......образно казано, ако си ме разбрал, здраве, ако не давай газ.......но правиш кофти реклама за форумните коли.......
    Относно кое кога се случва при 159-та, може да попиташ колегата Stoyan Georgiev...той е един от първите, който притежава колата в форума и то чисто нова от магазина......аз съм пресноебец с 159....карам го точно една година...като го взех...смених ремъци ролки, водна помпа и демферна шайба, просто ги имам като консумативи за тоя модел.....вихровите клапи ги отстраних за да не създадат проблем....другото е наред......минал съм към 26 хил. километра и съм сменял два пъти маслото и всички филтри....а и подгревните свещи съм сменил.....е това е....и съм страшно доволен от колата, като разход демераж, устойчивост, дори и бързина....и т.н..
    Last edited by Бобби; 24-09-2018 at 23:31.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #6624

    Default

    Аа, ама ти тираджия ли си бил?
    Това обяснява всичко! Вие и бакшишите ще оправите държавата, няма нещо от което не разбирате

    Акъл на мен не давай, пази си го за себе си, че не е сигурно дали ти стига. Имам си книжка, знам кога трябва да си обслужа колата.

  10. #6625
    започва да се пристрастява berettapx4's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    София
    Age
    52
    Posts
    36

    Default

    Колега,относно скоростта не съм съгласен с теб! Почти всяко извън градско карам с 180-190 и то доста повече от 5-10 км!!!Последното беше преди 2 дни ма магистрала Струма прибирайки се от Гърция.Намлявах преди тунелите само.Разбира се съобразявам с трафика и не всеки път може!От София съм и мога да ти демонстрирам,когато поискаш.Относно обслужването на автомобилите си напълно прав.
    Alfa Rome 159 1.9 JTDm-2008

  11. #6626
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Моето скромно мнение е, че усещането при 200 със 159 е точно същото, както при 140 със 166.
    Вярно - возията на 166 е доста по-мека и комфортна, но когато говорим за стабилност, 159 е доста напред.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #6627
    започва да се пристрастява berettapx4's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    София
    Age
    52
    Posts
    36

    Default

    Става на въпрос за 159.
    Alfa Rome 159 1.9 JTDm-2008

  13. #6628
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Аа, ама ти тираджия ли си бил?
    Това обяснява всичко! Вие и бакшишите ще оправите държавата, няма нещо от което не разбирате

    Акъл на мен не давай, пази си го за себе си, че не е сигурно дали ти стига. Имам си книжка, знам кога трябва да си обслужа колата.
    Кой сам нещо си направи, друг трудно ще му го причини.....иначе веднъж ме запозна в форума как си обслужваш колата, даже даваше акъл как да си оправим карето на кормилният прът с преса.......това ми беше достатъчно, за да разбера умственият ти багаж .....сорри, че се опитах пак да те посъветвам......

    ---------- Post added at 05:17 ---------- Previous post was at 05:10 ----------

    Quote Originally Posted by berettapx4 View Post
    Колега,относно скоростта не съм съгласен с теб! Почти всяко извън градско карам с 180-190 и то доста повече от 5-10 км!!!Последното беше преди 2 дни ма магистрала Струма прибирайки се от Гърция.Намлявах преди тунелите само.Разбира се съобразявам с трафика и не всеки път може!От София съм и мога да ти демонстрирам,когато поискаш.Относно обслужването на автомобилите си напълно прав.
    Ами явно ме е шубе вече да се правя на Фитипалди, особено по нашите прекрасни магистрали.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #6629
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ето ви го великия Спарк.
    Единствения двигател в музея в Арезе, който не стои гордо до експоната, в който се монтира, а стои нарязан на изхода на музея, като паметник на глупостта.
    Това действително е най-скапаният двигател в историята на марката.

    За да е пълен спамът - чупили сме такъв на 180к реални, с точно три пъти даване на газ. Първа,втора, трета, дупка в картера и мъгла като от Кремиковци.
    Темата да преброим родилките също е показателна.
    Пък феновете му си живейте си в своя собствен свят.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #6630

    Default

    Счупили сте го щото сте си взели боклук, дето някой преди вас му е скъсал дупето от даване на газ и кой знае дали и кога му е сменял маслото....

    Моя що не се чупи, като му давам газ всеки ден? Сигурно щото е с нова ламбда, чист дебитомер, оригинални платинени свещи и маслото му винаги е над средата и се сменя на 9-10 хил км....
    На ферариста що не се чупи? на 400 000+ хил км е неговия...

Page 442 of 530 FirstFirst ... 342392432440441442443444452492 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •