Page 361 of 530 FirstFirst ... 261311351359360361362363371411461 ... LastLast
Results 5,401 to 5,415 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5401

    Default

    Виждах я отдалече тези дни.Движи се.От време на време я виждам по улиците.

    Отделен въпрос е защо светят в оранжево на километража две иконки, едната мисля е на ABS-a , другата не се сещам, но по принцип като се сложи ключа си прави проверка и всичко гасне.Остава само иконката на двигателя да свети в циферблата на оборотомера, до стартиране/запалване на двигателя.

    Иконката която свети в червено в километража с удивителен в средата е на ръчната.Тя гасне като се свали ръчната.

    Така е на моята, тя обаче е с ръчни скорости, докато тази от обявата е с автоматични.Може и при автоматичните тези иконки да си светят.

    Другата възможност е снимката да е направена веднага след мушване на ключа и преди тези иконки да загаснат.

    Добре е и да се тестват всички прозорци дали се вдигат и свалят, да няма развален механизъм на прозорците, че немалко такива има.Продават така, защото ги мързи да платят 60- 100лв за поправка или 120 лева за нов механизъм на прозореца.

    ================================================== =============

    Иначе от снимки само воланът и салона изглеждат в отлично състояние.Воланът е много запазен.Личат му дупките по кожата.На моят са се позатрили.
    Last edited by alfa racer GTA; 01-09-2016 at 17:27.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #5402
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Тепърва ще има наиграни с тоз матор :

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...18#post1492918
    Е ще има разбира се, догодина ще започнат да се появяват разни на цена от десетина бона, разбира се, на реални 150 х км, дето салонът им е на гъз щото те алфите са си така, пък то няма смисъл да си я внесеш оттам, дето струват повече, по-добре да си я купиш евтинко, пък да си смениш някои дребни нещица. Като колянов вал например.

    ---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:53 ----------

    Quote Originally Posted by YNN View Post
    Колеги, дайте мнение за тази обява:
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...4&slink=fd4b68
    Не е ли доста скъпо за 8-годишна 159-ка, дори да е на реални километри?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #5403
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Виждах я отдалече тези дни.Движи се.От време на време я виждам по улиците.

    Отделен въпрос е защо светят в оранжево на километража две иконки, едната мисля е на ABS-a , другата не се сещам, но по принцип като се сложи ключа си прави проверка и всичко гасне.Остава само иконката на двигателя да свети в циферблата на оборотомера, до стартиране/запалване на двигателя.

    Иконката която свети в червено в километража с удивителен в средата е на ръчната.Тя гасне като се свали ръчната.

    Така е на моята, тя обаче е с ръчни скорости, докато тази от обявата е с автоматични.Може и при автоматичните тези иконки да си светят.

    Другата възможност е снимката да е направена веднага след мушване на ключа и преди тези иконки да загаснат.

    Добре е и да се тестват всички прозорци дали се вдигат и свалят, да няма развален механизъм на прозорците, че немалко такива има.Продават така, защото ги мързи да платят 60- 100лв за поправка или 120 лева за нов механизъм на прозореца.

    ================================================== =============

    Иначе от снимки само воланът и салона изглеждат в отлично състояние.Воланът е много запазен.Личат му дупките по кожата.На моят са се позатрили.
    Явно снимката е направена веднага след като е сложен ключа. Искал е да снима нивото на маслкото явно то се появява веднага след като сложиш ключа. едва ли и има нещо.

  4. #5404
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Нямаше да отговарям, ама ДА СИ КАЖА:

    -забравих да посоча, че на отиване към морето "засечката" беше по ТРИП А, защото ТРИП Б не го нулирах, а беше настроен да се нулира ръчно.При търгване ТРИП А показваше среден разход от 8.5 среден разход постигант в и извън града, но предимно В града.
    На морето бъзиках ТРИП Б и го направих да показва разход от включване на двигателя до изключване и да го нулира при изключване.Та на отиване ако бях настроил ТРИП Б да показва от включване до изключване на двигателя и го бях засекъл, други щяха да са резултатите.Вместо това ТРИП бе показваше това което и ТРИП А- защото трябваше да се нулира ръчно.


    Ай, стига сте писали за разхода, пишете по темата.

    Аз така или иначе ще си джиткам със 159-ката колкото и да гори.Дори се бях засилил към бензинова, но в България изобщо нямаше, а чужбината ми беше далеко и още повече много рядко се намира това което искаш като екстри + селеспийд.


    Пишете по темата, СТИГА СПАМ.Има отделна тема за разхода.

    Сега гледам има една Бургаска, която много ми приличаше на една софийска -същите екстри и кожен салон като цвят.Не зная само дали на предния капак все още има замацано с женски лак за нокти обелено петно боя...
    Да същата е само,че няма петно вече мината е по каско и капака е оправен има и леко обелено точно под щита сега следва и то да се отремонтира по каско..казвам го понеже е моя тази и все още се чудя дали да е продавам понеже бях си харесал един джип но рязко след огледа се отказах..

  5. #5405

    Default

    Имаше и пукната задна дясна кора на вратата.Направо си беше сцепена мисля до капака на колонката.А бре доста си беше -мисля на 2/3 от кората беше сцепена.

    Нова ли е сложена или е лепена?

    Според мен имаше може би възможност да се залепи.


    А, бре кво ги правите тези алфи- докато ги купите и вече ги продавате...???

    Тази я бяха купили от Пловдив началото на януари 2015 и вече началото на юни 2015 беше обявена за продажба.
    Сега е продадена есента или ранната зима на 2015 и сега вече е в продажба ...

    Иначе ми хареса.Джантите мисля са боядисвани в металик цвят.Кожата на седалката на шофьора, там където е ръба на седалката откъм вратата беше ожулена доста, но другата част на кожения салон беше запазена.

    За какво ти е да я продаваш.Джипа си има своите разходи и то не малки.Принципно тежки са си тези машини, а и едва ли ще можеш да му се насладиш на магистрала и по завои така както на 159-ката.

    Плюсът на джипа му е по-високия просвет и това че ти дава възможност из планината да си караш по спокойно и по черни пътища и по-разбит асфалт и според мен особено по морето да те закара на такива плажове, на които няма или почти няма хора, докато по "масово посещаваните" плажове са като сардини в консерва нагъчкани един до друг ...

    Ама и с алфата може да се стигне до 3-4 такива "самотни" плажа по Черноморието ни.Особено по Северното ...
    Last edited by alfa racer GTA; 02-09-2016 at 16:27.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #5406
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    По задната кора само капака на тонколоната беше пукнат но е оправен,иначе шоф. Седалка все оше си е така смятам да е оправям но не остава време ... за сега се насочвам към автореновация... инапе си е супер колата но не е мн удобна за семейна това е причината при мен ама нали ти казвам не намирам добра опция и ше си е карам нея (жената да си мрънка ) даже днес запазих час да и затъмня прозорците че така нещо не ме кефи
    Last edited by vernibgs; 02-09-2016 at 18:50.

  7. #5407
    Мечка, ама стръМница Alfaro76's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    448

    Default

    Момчета, някой нещо за тва
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...9&slink=fdpi61

    Alfa Romeo 145 1.9 JTD, 105Hp. - до 2012г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 136Hp. - до 2016г.
    Subaru Outback 2.5i 165Hp automatic - сега

  8. #5408

    Default

    От март тази година всякакво затъмнение на прозорците е вече забранено.Включително на задни странични прозорци и задно панорамно стъкло.

    Всички обаче си карат масово със затъмнени задни прозорци, а някои и със затъмнен заден панорамен прозорец.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #5409
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    От март тази година всякакво затъмнение на прозорците е вече забранено.Включително на задни странични прозорци и задно панорамно стъкло.

    Всички обаче си карат масово със затъмнени задни прозорци, а някои и със затъмнен заден панорамен прозорец.
    Това прието ли е със закон ,защото 1 2 пъти са ме спирали но не са правили проблем за затъмнени задни стъкла.
    Alfa 159 JTD

  10. #5410
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    От март тази година всякакво затъмнение на прозорците е вече забранено.Включително на задни странични прозорци и задно панорамно стъкло.

    Всички обаче си карат масово със затъмнени задни прозорци, а някои и със затъмнен заден панорамен прозорец.
    Не е вярно. колега. Не бъди като болшинството българи говорещи без да проверят фактите....

    Според Чл. 105 в Закона за движение по пътищата:
    (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
    (2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
    От цитираните по-горе алинеи става категорично ясно, че задните странични стъкла няма проблем да бъдат затъмнявани. Остават челното стъкло, задното панорамно и предните странични стъкла. Относно задното панорамно стъкло никъде не се упоменава, че е забранено затъмняването му, следователно няма член в закона, на базата на който да бъдем глобявани, следователно и то отпада от притеснения. За челното стъкло е ясно, че дори до на е забранено, то не е редно.

  11. #5411
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    От март тази година всякакво затъмнение на прозорците е вече забранено.Включително на задни странични прозорци и задно панорамно стъкло.

    Всички обаче си карат масово със затъмнени задни прозорци, а някои и със затъмнен заден панорамен прозорец.
    Ти не си ли юрист? Или се бъркам. Дано да се бъркам.

    Сега е момента преди някой да си свали фолиото, да докажеш правотата си.

    Просто цитирай ДВ, в който е обнародван такъв нормативен акт, за какъвто говориш.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #5412
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Eskalero View Post
    Интересна тема. Видяхте ли каква 159 TI дойде от Враца в София миналата седмица за 10000 лева ? Австрийка,малко ръждива,на малко повече километри,ама има някакъв вид.
    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Защо си промени мнението? Доста "пикантерии" затри относно въпросната Ti-ка
    Абе ти да не си вечерял с Господ ? Това, което изтри от поста, в момента гледам се сбъдва на 100% Ххахаха евала!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #5413
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Някой ми взе под носа черна 159 спортвагон 2.0 жтд от София, Хиподрума. Да видим дали ще се похвали тук.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #5414

    Default

    Здравейте колеги, какво мислите за тази http://auto.bg/pcgi/details.cgi?adv=...chres=517f1io1
    някой виждал ли я е , как се води (смисъл tourismo , luxo ti)
    абе като цяло кво мислите с две думи за нея и дали си заслужава?

  15. #5415
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Човека съм го виждал и е много запален алфист. Има даже една алфа gt junior от 70-те.
    Алфата е гледана и запазена до колкото може да се каже за годините й.
    EX : Alfa Romeo GT 1.9JTD '06
    Alfa Romeo 159 Ti 1.9JTDm '07

Page 361 of 530 FirstFirst ... 261311351359360361362363371411461 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •