Page 178 of 530 FirstFirst ... 78128168176177178179180188228278 ... LastLast
Results 2,656 to 2,670 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #2656

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Прегряване на двигател, в следствие на неработещ затворен термостат. Това си мисля е основния проблем.
    Във Варна, има и официален сервиз на АР.
    Знам, ма чакай да видим колегата кой ще каже, официалния или неофициалния, където вероятно в пъти повече Алфи се правят.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #2657
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    V_A_N_K_A_T_A, обади се във Фиат и им кажи, че ония са в грешка, а не аз. Да не мислиш, че аз съм си измислил сервизния бюлетин.
    Хайде със здраве и наистина спора очевидно е излишен.
    Карай си самолета и не се впрягай толкова. И стискай палци да не сменяш пак глава.
    Покажи ми сервизния бюлетин на Фиат в който си го прочел. Ясно е, че ще напишат нещо по ръба.
    Виждал съм такива двигатели отворени и знам отлично, какъв точно е проблема.
    Опитвам се да обясня човешки за какво става въпрос, защото съм го видял с очите си.
    Глава повече няма да сменям, защото съм отстранил проблема.
    Стискам палци, единствено тук някога да има нормална комуникация и взаимопомощ, без да ми се пророкува кога ще сменям глава, това е...
    Не се впрягай, просто не си купувай такъв кенеф и всичко е наред.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  3. #2658
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Знам, ма чакай да видим колегата кой ще каже, официалния или неофициалния, където вероятно в пъти повече Алфи се правят.
    Автоцентър-МП ООД-официален сервиз на Алфа Ромео за Варна.Сега за тези,които ще присмехулничат ще обясня-няма нищо общо със сервизите на другите марки.Можеш да гледаш какво ти правят по колата.обясняват ти всичко,съдействат дори за части втора употреба.Момчетата са млади и дейни,много четат и знаят.Цените нямат нищо общо с тези на други фирмени сервизи.Диагностика-25лв.,реглаж преден и заден мост-25лв. и т.н.Обслужват и ремонтират всякакви марки коли,а от 9 г. и моите.Когато реших да си купувам 159 горещо ми препоръчаха 2.4 и съм много доволен.С радост се качам в тая кола!Като чета тука някои коментари имам чувството,че сме във форум на Голф3 или на Ауди80(не,че имам нещо против тях).Нали тук говорим за нашата любима марка-всяка информация е ценна,ама тук ми намирисва малко на измишльотини.Иначе моите уважения към ПИНИНФАРИНА,чувал съм хубави неща за него и бих прибягнал и до неговите услуги.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  4. #2659

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    Автоцентър-МП ООД-официален сервиз на Алфа Ромео за Варна.Сега за тези,които ще присмехулничат ще обясня-няма нищо общо със сервизите на другите марки.Можеш да гледаш какво ти правят по колата.обясняват ти всичко,съдействат дори за части втора употреба.Момчетата са млади и дейни,много четат и знаят.Цените нямат нищо общо с тези на други фирмени сервизи.Диагностика-25лв.,реглаж преден и заден мост-25лв. и т.н.Обслужват и ремонтират всякакви марки коли,а от 9 г. и моите.Когато реших да си купувам 159 горещо ми препоръчаха 2.4 и съм много доволен.С радост се качам в тая кола!Като чета тука някои коментари имам чувството,че сме във форум на Голф3 или на Ауди80(не,че имам нещо против тях).Нали тук говорим за нашата любима марка-всяка информация е ценна,ама тук ми намирисва малко на измишльотини.Иначе моите уважения към ПИНИНФАРИНА,чувал съм хубави неща за него и бих прибягнал и до неговите услуги.
    Брей тия са страшни профита, щом ти препоръчват 2,4 или пък виждат добра база за изкарване на пари Относно марката обичаме я всички, но на тоя етап тя сама прави така да се говорят само негативизми за нея.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #2660
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Ми то крайно време е в тая държава да се пръкнат и профита.Момчетата са на твърда заплата,тъй че едва ли им пука колко ще се чупи моята кола,по-скоро ще се чувстват неудобно,че са ми препоръчали боклук.Крайно време е и човешките взаимоотношения да жземат връх над лакомията и лъжата на пишман "майстори".
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  6. #2661
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    По назад в темата Мъри е писал за проблемите на 2.4.
    И той сигурно си ги измисля ?

  7. #2662
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    ама в сервиза на Алфа Ромео във Варна не са чували за "огромния" проблем "пукане на глави на 2.4".
    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Знам, ма чакай да видим колегата кой ще каже, официалния или неофициалния, където вероятно в пъти повече Алфи се правят.
    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    Автоцентър-МП ООД-официален сервиз на Алфа Ромео за Варна.Сега за тези,които ще присмехулничат ще обясня-няма нищо общо със сервизите на другите марки.
    За мен официалния сервиз на Алфа Ромео във Варна е на Иво, а.к.а. pininfarina . Не знам на магистралата колко 159-ки са видели и изобщо Алфи, щото там само други марки клечат за ремонт. Не казвам, че Вихрен не разбира де . Но понеже и аз съм в процес на издирване на 159, от Иво знам 2.4 да не взимам. А на него му вярвам.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #2663
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    За мен официалния сервиз на Алфа Ромео във Варна е на Иво, а.к.а. pininfarina . Не знам на магистралата колко 159-ки са видели и изобщо Алфи, щото там само други марки клечат за ремонт. Не казвам, че Вихрен не разбира де . Но понеже и аз съм в процес на издирване на 159, от Иво знам 2.4 да не взимам. А на него му вярвам.
    Какво ви става,бе хора,какво е това състезание за сервизи и майстори?Ще броим сега кой колко Алфи е видял ли?Значи тези дето сме с 2.4 сме тъпанари дето се чудим къде да си хвърлим парите!?Ами имаме-даваме!
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  9. #2664
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    Какво ви става,бе хора,какво е това състезание за сервизи и майстори?Ще броим сега кой колко Алфи е видял ли?Значи тези дето сме с 2.4 сме тъпанари дето се чудим къде да си хвърлим парите!?Ами имаме-даваме!
    Глупости, никой не твърди подобно нещо. Щом колата те слуша, какво значение има кой какво говори?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #2665
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Година и половина със 159 2,4 бех забрил що е сервиз....тъпа кола деба......
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  11. #2666
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Глупости, никой не твърди подобно нещо. Щом колата те слуша, какво значение има кой какво говори?
    А така-който го слуша колата да се хвали,който не го слуша да си сподели проблема,може пък да помогне на другите.Не да се юркаме за глупости и за "един чул нещо,а пък друг нещо видял".Имам огромен опит с различни марки автомобили и фирмени сервизи и с нефирмени.Шофирал съм над 1млн км. и в ръцете ми блокира двигател на 12к км. и от същата марка и модел карах друг на 680к км.От това едва ли могат да се правят генерални изводи за качествата на модела.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  12. #2667
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ти разполагаш ли с обективни доказателства в подкрепа на тезата ти за олекотяването ?

    Иначе, ако просто ще си разсъждаваме, то от конструктивна гледна точка аз се сещам за някои доста по-вероятни мотиви пред икономията на 100 гр. алуминий. Като например - портване, постигане на по-добър температурен режим, подобряване на мазането и пр.
    Доказателства тук:
    http://www.fiatpress.com/index.php?lng=2

    Изчел съм и четя абсолютно всяко нещо, което излиза като информация от Фиат.
    За това и казвам, кои са основните причини за този двигател.
    От Фиат излиза така:
    Олекотихме ви двигателя, за да постигнем забележителни зелени глупости. Намалихме вредните емисии, като същевременно увеличихме мощността, като намалихме производствените разходи.
    Ако искаш търси и виж как този двигател беше изкаран.
    Голям шедьовър, голямо нещо...

    Не може да се хвалят, че разбираш ли, за да олекотят таратайката са решили да сменят материала на спирачните апарати. Не, че е лошо това, но баси и политиката. Чак цяла статия излезе за това...
    Last edited by BO; 11-08-2014 at 11:35.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #2668

    Default

    Съжалявам за колегата, че го позлвам за пример за "пословичната здравина" вижте сами: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...94#post1349594 От миналата седмица още една със същия проблем, някои ако не вярва мога да му изпратя снимки на главата .
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #2669
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    На фона на моделите, с които се конкурира, когато човек тегли чертата излиза, че 159 е по-евтина за поддръжка, НО всичко зависи от състоянието, в което е купена втора ръка. Не може да купиш гроб за 7000лв и да искаш да не пипаш нищо по него и да се чудиш, що оня, дето е дал 15 000 за същата година 3-та серия или A4-ка не ги дава тия пари. Има и 3-ки Е90 за 9000лв, то има и A6 3.0 TDI за 11000лв и там който го вземе единствения му шанс да я направи пак кола е да спечели от тотото...2 пъти.

    Прословутата глава така или иначе не се сменя на 10 000км, така че не виждам какъв е проблема.

    PS Както Радко написа 1-2 страници назад "който не се е возил у 159 отзад до морето, той не знае кво им е на стридите в консервата". Е т'ва вече е проблем.

  15. #2670
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Те пък конкурентите на 159 отзад да беха много широки и комфортни ... Да не говорим, че Е90 например и отпред не е особено просторно.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Page 178 of 530 FirstFirst ... 78128168176177178179180188228278 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •