Quote Originally Posted by talaz View Post
АЗ защо се търсят и разискват само дизелови екземпляри?? Дизела е отживелица вече, скоро няколко автопроизводители обявиха, че спират да произвеждат дизели до 2022-2024 г. Освен това в много европейски градове вече е забранено в определени часове да влизат дизелови автомобили, а някъде има и абсолютна забрана за дизелови автомобили независимо от евро категорията им! Скоро това ще стане и в България. И най важното е че шанса да вземеш добър дизелов екземпляр на малко километри почти клони към 0 защото както знаем дизеловите се купуват от хора които карат мн км. на година докато бензиновите могат да се намерят доста запазени екземпляри на малко км. реални.
Нека не сме толкова черногледи! Дизелови автомобили и да спрат да се произвеждат след 5-6 години, няма как да бъдат забранени да се карат поне още 10 години след това, освен ако не е обявено категорично към момента в който си купуваш колата. Чисто законодателно няма как да бъде допуснато. Днес бях в салон на Алфа Ромео в Германия и чистосърдечно ми препоръчаха да си купя дизелово Стелвио. Много проучвания показват, че новите дезели Евро 6D са сръвними по стойности на замърсяване с хибриди. Забрани за Евро 4 има не в много, а някой европейски градове, като в момента в Германия са 4 града и то в няколко централни улици. До края на годината ще станат 10 града. Говорим за Евро 4. В Лондон обсъжда забрана на коли с ДВГ през 2035г. Т.с. в България, ако визираме София, може да стане 2045г, за цялата държава не смея да мисля дали изобщо ще стане преди тотално да бъде спряно производство на фосилни горива. А тук все пак говорим за 159ки в България през 2019. Масовите двигатели за този модел са дизел, според повечето мнения, по надеждни и по-икономични, по-динамични. По лично мнение, при годишен пробег над 20 000км, при преобладаващи дълги пътувания и по-динамичен стил на шофиране, дизелите са по-добрия избор. Но нека мнението ми не е повод за възраждане на онзи спор отново!