Page 441 of 530 FirstFirst ... 341391431439440441442443451491 ... LastLast
Results 6,601 to 6,615 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6601
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Относно 159- та дизел.....върви по слабо от твин спарка само първите 400 метра.....след това си пътник с черен тен...)...друго е на ръка, че си пробвал кола на незнайни километри.....дай да сравняваме показателите на изправни автомобили....
    159 1.9 да бие 2.0 TS ? моля те не се излагай .. с 47-цата Селе ги правех на пастет . Но темата не е за това и не ми се навлиза в подробности .

    ---------- Post added at 12:07 ---------- Previous post was at 12:05 ----------

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    За мен тези сравнения са тъпи.Спарка е доста по лек =1250кг.


    Отделно не знам защо сравнявате голяма и тежка 159-ка със 156-ца?И
    И двете уж са седани, но 159-ката вози доста по-добре и е "по-семейна" в този смисъл...



    Който иска бегачка си купва купе GTV.


    Да се надяваме, че 2019 или 2021 както е съобщено ще пуснат новото GTV 600+ коня.
    47-цата от подписа ми , като я качих на кантара на Скрап депото при един приятел излезе 1373кг.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  2. #6602
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Тия тънки сметки винаги излизат криви. Кефи ли те колата си я взимаш и й се радваш, другото са празни приказки и чешене на пръстите на клавиатурата.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  3. #6603
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    ...*(2.0тфси 211 коня с куатро гори 10-12 газ и 1 бензин градско, по информация от собственик)
    Тоя собственик лъжата я няма за нищо или под "градско" разбира южната дъга


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #6604

    Default

    Ми не е баш така... Новите мотори не горят така както преди... 9 градско е по каталог. Като приемем че ВАГ са излъгали с 1-2 литра, цитираните числа ми звучат съвсем реално.

  5. #6605
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нито новите мотори, нито каквито и да били технологични решения не са в състояние да смъкнат градския разход толкова, колкото може градската реалност да го увеличи.

    Поради това - да се дискутира на тема "градски разход" пък и да се представят някакви цифри, си е история за чесане на пръсти.
    Last edited by ecotronic; 22-09-2018 at 14:36.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6606
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Пропуснал съм да отбележа,че данните,които давам са за Спортвагон фейслифт,седана е 50 кг надолу във всички модификации. За това Алфа Рейсър реши,че е преди фл. Като пускат 1750 тби спират jtsите без 6така,а малко след тва и него,та затова има значение какво сравнявате и като години и скорости и задвижване.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  7. #6607

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нито новите мотори, нито каквито и да били технологични решения не са в състояние да смъкнат градския разход толкова, колкото може градската реалност да го увеличи.

    Поради това - да се дискутира на тема "градски разход" пък и да се представят някакви цифри, си е история за чесане на пръсти.
    Естествено, че е относително.
    То и с извънградския разход е относително.
    Един може да кара със 185 65 15 , друг с 245 18, едната кола може да е празна, а в другата може да са 5 човека и багаж... Насрещен вятър, нивелация, стил на каране, пътни условия.... Много въпросителни има, които влияят върху разхода, но все пак коментираме някакви осреднени числа, ясно е че не е точно.

    И все пак тфси-тата със сигурност са по-икономични от един спарк например. При еднакво каране.

  8. #6608
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    И все пак тфси-тата със сигурност са по-икономични от един спарк например. При еднакво каране.
    Сигурно си прав, но на мен това с еднаквото каране в града не ми се получава, колкото и да се старая. Просто късметът ми е различен всеки път


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #6609
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    159 1.9 да бие 2.0 TS ? моля те не се излагай .. с 47-цата Селе ги правех на пастет . Но темата не е за това и не ми се навлиза в подробности .

    ---------- Post added at 12:07 ---------- Previous post was at 12:05 ----------



    47-цата от подписа ми , като я качих на кантара на Скрап депото при един приятел излезе 1373кг.
    Хайде прочети хубаво това, което съм написал
    .и тогава коментирай.....ако влезнем в подробности, нека да тръгнем за Пловдив...аз с печката, ти с твин спарка, за да видим кой първи ще стигне...).....те по книжка на 2.0 Т.С. дават по бързо ускорение, но от там нататък нещата се изменят...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #6610

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    те по книжка на 2.0 Т.С. дават по бързо ускорение, но от там нататък нещата се изменят...
    Mи и по-голяма максимална скорост му дават на спарка

  11. #6611
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Сигурно си прав, но на мен това с еднаквото каране в града не ми се получава, колкото и да се старая. Просто късметът ми е различен всеки път
    Просто трябва труд и постоянство.
    Аз бих казал, че съм го постигнал това, заради хобито ми (разходът) и съм си изградил доста постоянно каране. И поради тази причина спокойно мога да докарам един и същ разход в града, да кажем в два последователни резервоара (~800-1000 км / резервоар) с разлика от 0.1/100.

    Иначе това с късмета е така. Но колкото повече са километрите в статистиката, толкова късметът се повтаря.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #6612
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Просто трябва труд и постоянство.
    Аз бих казал, че съм го постигнал това, заради хобито ми (разходът) и съм си изградил доста постоянно каране. И поради тази причина спокойно мога да докарам един и същ разход в града, да кажем в два последователни резервоара (~800-1000 км / резервоар) с разлика от 0.1/100.

    Иначе това с късмета е така. Но колкото повече са километрите в статистиката, толкова късметът се повтаря.
    Не е никак вярно това!То на извънградско не можеш да предвидиш,какъв ще е трафика,камо ли в града.Нека ти излязат 2-3 трактора и самосфала,или те запука насрещен вятър с дъжд...Как ще го сравниш с предишния път,когато не ти се е пречкал никой-тва за извънградско.Камо ли в града?

    ---------- Post added at 13:52 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Mи и по-голяма максимална скорост му дават на спарка
    Те му дават,но бензина не може да я поддържа,както нафтата.Обърни и внимание на какви обороти бачкат моторите,и въртящият им момент,при кви обороти се постига.И не забравяй,че тва не са ония печки 123-124 от време оноДизела ще ти разкаже играта,с мотора,който си ти.А и не е малка вероятността да ти "роди при надбегването.

  13. #6613
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Хайде прочети хубаво това, което съм написал
    .и тогава коментирай.....ако влезнем в подробности, нека да тръгнем за Пловдив...аз с печката, ти с твин спарка, за да видим кой първи ще стигне...).....те по книжка на 2.0 Т.С. дават по бързо ускорение, но от там нататък нещата се изменят...
    Много добре съм видял какво си написал , няма шанс 59-ката от опит ти го казвам , читав спарк vs читава 1.9-ка

    ако си се бегал с некой умреляк , дето едвам движи ( щото и това го има и съм го срещал ) Ок. Закачал съм се и със 2.4-ки Едната беше с табелки "Екстриим Сървис" и бучеше , и пушеше , нея я държах до 200 , повече не сме дигали .

    Много хоря могат да ти потвърдят че от спарк до спарк има разлика и тооо огромна
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  14. #6614
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Здравейте,
    В събота се разкарах да погледна следните 2 Брери:
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...2&slink=89xn8a
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...6&slink=89xn8a
    Първата:
    - Няма капачка на единият хлоген отпред.
    - Климатикът не изстудява
    - При подаване на газ се чува сътржещ звук на метал
    - Триъгълната пластмаса при основата на шофьорският прозорец е разтворен и поне с леко натискане не се събира
    Втората:
    - Средната конзола е различна от другите лайсни на интериора
    - Бутоните на управлвнието на климатроника не работят , само врътките
    - Климатикът не изстудява
    - Бутонът на багажника (емблемата) не работи
    - Шофьорският прозорец се сваля и прибира с ужасно стържене
    - Двигателят запали от раз и сякаш работеше добре, но имаше едно странно клатене/вибриране от което чак капака вибрираше. Иначе оборотите си бяха стабилни.
    Между другото гумите и на двете бяха на нула, като на втората имаше огромен балон на предна дясна гума.
    Не ги карах - нямаше смисъл.

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  15. #6615
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Много добре съм видял какво си написал , няма шанс 59-ката от опит ти го казвам , читав спарк vs читава 1.9-ка

    ако си се бегал с некой умреляк , дето едвам движи ( щото и това го има и съм го срещал ) Ок. Закачал съм се и със 2.4-ки Едната беше с табелки "Екстриим Сървис" и бучеше , и пушеше , нея я държах до 200 , повече не сме дигали .

    Много хоря могат да ти потвърдят че от спарк до спарк има разлика и тооо огромна
    Готин така и не ме разбра.....не иде реч за гонка и кой, колко ще дигне....а дали ще успееш да караш с висока скорост по дълго време от 159-та.....ще ми е интересно, само мотора ти да не стане пастет....както се изказваш....а и както колегата ти подсказа
    Карам по дуракоустойчивият мотор на ТС....говоря за 8 винтила, но и той не му понася продължително настъпване.....от опит го казвам.....а какво става с 16 винтила....примери много от тук до морето, ако някой тръгне да подържа висока скорост постоянно....
    Сподели за разликите от спарк до спарк, че ми стана интересно....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 441 of 530 FirstFirst ... 341391431439440441442443451491 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •