Page 253 of 530 FirstFirst ... 153203243251252253254255263303353 ... LastLast
Results 3,781 to 3,795 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3781
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Е, нормално е да не може от 100 159-ки да се намери 1 в нормално състояние.
    Защото като минат 150к и стават трупове автоматично.
    Защото ако не станеш инвеститор за тия 150к в тая кола, то накрая за някакви такива никакви километри, просто изкопавате гроба и я качвате на автовоза за някъде си.
    И всеки, който е обикалял за 159-ка го знае това много добре, от личен опит. Да не кажете, че съм пристрастен нещо.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #3782

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Е, нормално е да не може от 100 159-ки да се намери 1 в нормално състояние.
    Защото като минат 150к и стават трупове автоматично.
    Защото ако не станеш инвеститор за тия 150к в тая кола, то накрая за някакви такива никакви километри, просто изкопавате гроба и я качвате на автовоза за някъде си.
    И всеки, който е обикалял за 159-ка го знае това много добре, от личен опит. Да не кажете, че съм пристрастен нещо.
    викаш на 150к стават трупове, а? Моята е на 101 500 км и до тук съм сменил един преден носач, една задна биалетка и съм рециклирал рейка. Толкова. Колата я карам от януари 2009 г. Останалото са консумативи - накладки, масла, течности, филтри. Значи, професоре, да карам още 49 000 кн и да я паля, а?

  3. #3783
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    викаш на 150к стават трупове, а? Моята е на 101 500 км и до тук съм сменил един преден носач, една задна биалетка и съм рециклирал рейка. Толкова. Колата я карам от януари 2009 г. Останалото са консумативи - накладки, масла, течности, филтри. Значи, професоре, да карам още 49 000 кн и да я паля, а?
    Ми ти си прецени.
    Или ще започнеш да наливаш торбите с парите, за да ти е кеф, или накрая ще ти писне и ще я продадеш в някакво средно положение, защото не си я оставил още от началото на разпада, а да речем "само" си рециклирал рейката (съвсем примерно).
    Но повечето просто не наливат пари, карат, карат и излизат на пазара. След това ти излизаш и заявяваш, че няма една читава 159-ка на пазара. Е как ще има като сами започват да умират?
    Last edited by BO; 23-03-2015 at 12:44.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #3784
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ми ти си прецени.
    Или ще започнеш да наливаш торбите с парите, за да ти е кеф, или накрая ще ти писне и ще я продадеш в някакво средно положение, защото не си я оставил още от началото на разпада, а да речем "само" си рециклирал рейката (съвсем примерно).
    Но повечето просто не наливат пари, карат, карат и излизат на пазара. След това ти излизаш и заявяваш, че няма една читава 159-ка на пазара. Е как ще има като сами започват да умират?
    Това важи за всяка една марка!
    И определено много трудно се намира читава кола!
    Затова е добре хубаво да си прецениш възможностите и конкретното състояние на автомобила който купуваш!
    Също така и колкото по-висок клас е автомобила, толкова му е по-скъпа поддръжката, без значение на каква цена си го купил.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #3785
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Това е много вярно. Лошото е ,че повечето хора не преценят трезво какви са им възможностите, а си мислят , че събирането на пари за покупка е най-важният ход. Но не всеки се замисля, че като се устискаш и събираш пари ще купиш кола , която после ще се окаже над твоето финансово Ниво и за всеки ремонт ще събираш месец два пари, а тя ще седи пред блока.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #3786
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Гледайте сега, тука честно казано и двете страни са прави Факт е че колежката Бела иска за 8 бона да си купи кола която реално струва 15 хиляди лева. Така, че за парите които дава претенциите й са малко много да. Ако иска да купува кола с тия изисквания ше трябва да нагласи 15-20 К, или пък 25 и да ходи да вземе оная пазарджишката дето е на 30 К и на 3 години, още в гаранция
    Ако някой не вярва, че такава кола струва 15 бона - за справка колата на Явор, човека току що я показа в темата и каза колко му е излязла

    Факт е обаче, че и обратното е вярно. Тука дори да си склонен да дадеш повече пари и да си ги нагласил, особено пък за италианска кола, е много трудно да намериш кола която да е по-хубава от тия дето са за по 8 хиляди, щото джамбазите внасят само кенефи.
    За това естествено не са виновни само търговците, които за да напраят печалба купуват разни бракувани бангии от Италия, дето там няма да минат преглед.
    Виновни са също и купувачите, щото като търсиш коли за по 8 К, търговците ше ги внасят за по 8, никой няма да се набута да вземе 5 годишна Алфа дето после с табелата 20 бона да му краси автокъщата година и половина
    Така че проблема в ограниченото предлагане на по-добри, по-запазени и по-нови италиански коли тука е двустранен - и в търговците и в купувачите

    Тъй че съвсем е вярно, че ако ше искаш хубава кола тряба да нагласиш по-дебела пачка и да палиш за чужбина да си я земеш от някой собственик който може да ти покаже таз кола как е подържана. На Горубляне няма да я намериш
    Ако пак някой не вярва - пак за справка колата на Явор, човека току що я показа в темата и каза как и от къде я е купил
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  7. #3787
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Според мен една кола /или нещо друго/ струва точно толкова за колкото го продадеш или купиш .
    Истината е само една ! Колегата я е написал !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  8. #3788
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Истината е само една ! Колегата я е написал !
    Ми иди тогава в Германия и купи като на Явор колата за 3500 ЕВРО.
    Да видим дали струва колкото я купиш или колкото определи пазара
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  9. #3789
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Ми иди тогава в Германия и купи като на Явор колата за 3500 ЕВРО.
    Да видим дали струва колкото я купиш или колкото определи пазара
    Нещо не мога да те разбера.Щом е купена за дадена сума ,то значи толкова струва.

    ---------- Post added at 17:45 ---------- Previous post was at 17:41 ----------

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Истината е само една ! Колегата я е написал !
    Веднага да върнеш на човека 3-4-5 к.лева .Не може така .Взел сия за 5000 пък я продададе за 12000.Не е честно!!!!!



    Ей тва майните не се траете бре : http://www.plovdivskinovini.com/inde...8A%D1%89%D0%B0
    Last edited by alfista 96; 23-03-2015 at 17:48.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  10. #3790
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Ми иди тогава в Германия и купи като на Явор колата за 3500 ЕВРО.
    Да видим дали струва колкото я купиш или колкото определи пазара
    Ами и Аз не мога да те разбера !
    Ако си взема като на Явор за 30 000 лв значи струва толкова и като я продам за 5 000 лв - ами това и е цената ! Или обратното !

    Преди години един варненец си беше купил С класа от Германия за 5 марки ! В завещанието човека е оставил колата или парите от нея на любовницата си. Вдовицата продава колата за 5 марки и ги дава на любовницата.
    Какво е виновен човека че е токова евтина ? Или щом е евтина значи е боклук ? Или колата е хубава и поддържана ама струва пари, ами ще струва !
    Дядото има лада комби на 33000 км като колата е за изложба !
    Дойдоха хора и му даваха 7000 евро !
    Не я даде !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  11. #3791
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Специалистите по оценяването - я кажете колко според вас струва тази кола към днешна дата...


    2,4 е, автомар, два комплекта ляти джанти с гуми, производство Декември 2007, първа рег. Април 2008, не е фейслифт, но е прясно професионално обслужена: всички ремъци, ролки, масла, водна помпа, антифриз, без дпф и клапи, затапен егр, ремапната, върви на страх... Озвучаване Босе, кожен салон без забележки.








    Да ти е честита, много и безавариини.

    Колкото до споровете в темата колко трябва да струва 159, нека някой който е купил 159 за 5-7000 к. след 6-7 месеца да пише какво и дали нещо и е сменял.Моята денс стана на 120 000км. , не я намирам за умряла даже си е в доста добра кондиция.Вярно смених вихрови клапи, съединител, ремонтирах скоростна кутия и затапих ЕГР но какво от това?Нормално карам я, износва се.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  12. #3792
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Това важи за всяка една марка!
    И определено много трудно се намира читава кола!
    Затова е добре хубаво да си прецениш възможностите и конкретното състояние на автомобила който купуваш!
    Също така и колкото по-висок клас е автомобила, толкова му е по-скъпа поддръжката, без значение на каква цена си го купил.....
    Това не мога да го отрека като е така.
    Въпросът е обаче кога разпада започва.

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    ...
    Факт е обаче, че и обратното е вярно. Тука дори да си склонен да дадеш повече пари и да си ги нагласил, особено пък за италианска кола, е много трудно да намериш кола която да е по-хубава от тия дето са за по 8 хиляди, щото джамбазите внасят само кенефи.


    Така че проблема в ограниченото предлагане на по-добри, по-запазени и по-нови италиански коли тука е двустранен - и в търговците и в купувачите

    Ако пак някой не вярва - пак за справка колата на Явор, човека току що я показа в темата и каза как и от къде я е купил
    Реалния проблем при избор на 159-ка е точно това, че е италианка и не масов автомобил. Е, какъв избор да имаш на пазара? Още повече за цената. Почти никой на пазара няма да даде 20к за хубава 159-ка, като за тия пари ще си вземеш Ц-класа, макар и не в перфектно състояние.
    Пазара диктува цената. Не мога още да разбера как не го разбирате това.

    Отделно, че сега виждате на явката колата и се кефите. Ама същите тези хора, вие, като видите същата 159-ка със строшена броня и сгънат калник и автоматично заключвате - гробник.
    Гробник за хора, които не знаят какво е това нещо. И единственото, което гледате е да е лъскава първоначално. А щом колата не е първоначално лъскава, то тя автоматично става гробник.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #3793
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Явка, разцепваш някоя 530-ка, пускаш клипа tuk и може и 20к да и вземеш
    Аааа, търся ГоПро на заем да снимам какво правя 5ците....

    Не че съм се дърпал с 5ца де, ама съм карал и 159ката върви повече. Ако се сравняват автомати. Даже и 530ки. 535 не съм карал.

    По принцип не се дърпам с никого, обичам си колата и не ми е за чупене. Но за вървене, повярвайте - върви, много...

    ---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post

    Отделно, че сега виждате на явката колата и се кефите. Ама същите тези хора, вие, като видите същата 159-ка със строшена броня и сгънат калник и автоматично заключвате - гробник.
    Гробник за хора, които не знаят какво е това нещо. И единственото, което гледате е да е лъскава първоначално. А щом колата не е първоначално лъскава, то тя автоматично става гробник.

    Както винаги си прав приятелю, макар че често не те разбират! за всички, които не знаят - Бо е огромен фен на 159 модела, просто у него надделя разума, при мен - не можа!

    До всички търсещи 159 - това е кола, която се купува със СЪРЦЕ, не със разум. И така се поддържа, така се гледа, така се снима всеки път като я видиш в някакъв различен ъгъл! Да, звучи маниашки, но колко кеф му остава на човек в тоя скапан живот.

    Знам за приказката, че това било оправданието на набуталия се . В процеса на търсене на кола гледах и 5ци, и Ауди А3, А4, Олроуд, джипове МЛ, хикс разни не знам колко си, сааби, фиати, ц-класи, е-класи имного т.н. При алфите проблема е, че няма избор, не че колата е лоша.

    По повод покупката от форума - много харесвах колата на ДиСтефано, даваше я и на разумна цена. Покани ме да я гледам - не отидох, просто защото към този момент не бях готов финансово. Нямаше смисъл. И я изпуснах, но може би за добро

    Единсено на моята ми липсват рейлингите на тавана, но ТИ с рейлинг няма. Замислил съм да сложа, но не знам дали няма да направя грешка. Засега си я каркам така. Още малко да се оправи времето и слагам 19ките и ставам най бавно каращия автомобил в града - заради дупките след снега.
    Last edited by Yavor; 23-03-2015 at 22:35.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #3794

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    По принцип не се дърпам с никого, обичам си колата и не ми е за чупене. Но за вървене, повярвайте - върви, много...[COLOR="Silver"]
    Минавал ли си дино след ремапа и как се държи скоростната кутия? Че уж била конструирана максимум за 440нм, пък особено в английския форум масово правят някакви брутални ремапове без да се оплакват от проблеми.



  15. #3795
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Не съм, но ми се иска да го направя.
    Мапера ми твърди че я е заковал на 440 нютона, ама един бог знае.

    Признавам си че най големия ми страх е да не счупя кутията. Не просто защото ремонта е скъп, въпроса е кой може да го направи като хората!
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 253 of 530 FirstFirst ... 153203243251252253254255263303353 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •