Page 294 of 530 FirstFirst ... 194244284292293294295296304344394 ... LastLast
Results 4,396 to 4,410 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #4396
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Тази кола е бившата моя ! Всичко което е писано за нея е вярно !!! Защото аз съм го сменял ! До колкото знам момчето се е върнал от София в СЗ да живее и му трябват пари за ремонт на жилището ! Ниво на оборудване е ЕКСКЛУЗИВ ! Колата си заслужава всяка стотинка !
    Да уе .. ма снимките на колата са грозни .. и затова колата не става. Сигурно тука си мислят, че човек не си е купил фотоапарат за 1000 лв, сигурно нема пари да си поддържа и колата.

    ---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 13:00 ----------

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...0&slink=bj11d2 - арее... някой изгоря тука
    Едната от колите които коментирате е моя!
    Аз вече две 159 съм продал на колеги от форума и никой не се е оплакал! Това емотиконче, което си го сложила .. не мога да разбера .. някой искаш да те ебе ли ?! или ти искаш да ебеш някой ?! или пък някой се е е преебал с тази кола ?! Ти колежке кога стана калайджийка и кога ти почерня задника за да даваш мнения за някоя кола? Или това дето го е написал някой друг колега - за теб е "чиста монета" ?

    Аман от семкаджии !
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #4397
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Quote:
    Originally Posted by vovata
    Тази кола е бившата моя ! Всичко което е писано за нея е вярно !!! Защото аз съм го сменял ! До колкото знам момчето се е върнал от София в СЗ да живее и му трябват пари за ремонт на жилището ! Ниво на оборудване е ЕКСКЛУЗИВ ! Колата си заслужава всяка стотинка !

    Да уе .. ма снимките на колата са грозни .. и затова колата не става. Сигурно тука си мислят, че човек не си е купил фотоапарат за 1000 лв, сигурно нема пари да си поддържа и колата.

    ---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 13:00 ----------


    Quote:
    Originally Posted by Bella
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...0&slink=bj11d2 - арее... някой изгоря тука

    Едната от колите които коментирате е моя!
    Аз вече две 159 съм продал на колеги от форума и никой не се е оплакал! Това емотиконче, което си го сложила .. не мога да разбера .. някой искаш да те ебе ли ?! или ти искаш да ебеш някой ?! или пък някой се е е преебал с тази кола ?! Ти колежке кога стана калайджийка и кога ти почерня задника за да даваш мнения за някоя кола? Или това дето го е написал някой друг колега - за теб е "чиста монета" ?

    Аман от семкаджии !



    Баси...аз си мислех, че само мен си "пре***л", пък то имало още един колега .
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  3. #4398
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Да уе .. ма снимките на колата са грозни .. и затова колата не става. Сигурно тука си мислят, че човек не си е купил фотоапарат за 1000 лв, сигурно нема пари да си поддържа и колата.

    ---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 13:00 ----------



    Едната от колите които коментирате е моя!
    Аз вече две 159 съм продал на колеги от форума и никой не се е оплакал! Това емотиконче, което си го сложила .. не мога да разбера .. някой искаш да те ебе ли ?! или ти искаш да ебеш някой ?! или пък някой се е е преебал с тази кола ?! Ти колежке кога стана калайджийка и кога ти почерня задника за да даваш мнения за някоя кола? Или това дето го е написал някой друг колега - за теб е "чиста монета" ?

    Аман от семкаджии !
    Нищо не мисля аз ... просто гледам , че в сайтове немски и италиански кола с тези екстри , този двигател и тази година не пада под 6 000 евро ... даже и под 7 000 почти няма ... та си правя една елементарна обратна калкулация за колко би могла да бъде закупена за да се продава в Бг на тази символична цена . За да се пусне тук на 8 500 лв без значение дали е докарана на ход или на автовоз разхода е има няма 1 000 лв , значи става 7 500 лв . Едва ли някой ще си губи времето да продава кола с по - малко от 1 500 лв чиста печалба ... значи пада на 6 000 лв . Ако и е платена еко таксата ето ти още 260 лв мисля че беше минус и падаме на цена от 5 740 лв . Значи тази кола би трябвало да е закупена най - много за тази цена без значение от къде ( обикновено от Италия ) и.... влез в един италиански сайт и виж кола за около 2 650 евро с тези екстри и тази година на какво дередеже е за да се подарява за тези пари . Обикновено това са коли с големи проблеми в двигателят , катастрофирали и ремонтирани 5 за 4 или коли на доста над 300 - 350 000 км.
    Разбира се това са само мои предположения .
    Чудя се просто как е възможно колите в България по автокъщите хем да са по - евтини , хем на много по - малко километри , а пък са внасяни било от Италия, Германия или Австрия ... все места на което се карат колите,не се държат в гаража . Може и да греша ... но лично аз не бих поела риска с автомобил за има няма 2 700 евро и след това да очаквам,че няма да ми излезне златен , че и платинен .
    Айде и ако може никой да не се засяга , нищо лично към никой , просто наблюдавам цени насам - натам и сравнявам и се чудя след това как може чужденците да са толкоЗ прости , че да не идват да си купуват коли от България
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  4. #4399
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Quote:
    Originally Posted by vovata
    Тази кола е бившата моя ! Всичко което е писано за нея е вярно !!! Защото аз съм го сменял ! До колкото знам момчето се е върнал от София в СЗ да живее и му трябват пари за ремонт на жилището ! Ниво на оборудване е ЕКСКЛУЗИВ ! Колата си заслужава всяка стотинка !

    Да уе .. ма снимките на колата са грозни .. и затова колата не става. Сигурно тука си мислят, че човек не си е купил фотоапарат за 1000 лв, сигурно нема пари да си поддържа и колата.

    ---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 13:00 ----------


    Quote:
    Originally Posted by Bella
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...0&slink=bj11d2 - арее... някой изгоря тука

    Едната от колите които коментирате е моя!
    Аз вече две 159 съм продал на колеги от форума и никой не се е оплакал! Това емотиконче, което си го сложила .. не мога да разбера .. някой искаш да те ебе ли ?! или ти искаш да ебеш някой ?! или пък някой се е е преебал с тази кола ?! Ти колежке кога стана калайджийка и кога ти почерня задника за да даваш мнения за някоя кола? Или това дето го е написал някой друг колега - за теб е "чиста монета" ?

    Аман от семкаджии !



    Баси...аз си мислех, че само мен си "пре***л", пък то имало още един колега .
    Ти беше първия преебан ! Кажи сега колко строшена кола ти продадох и в кви разходи се вкара за нема 2 години. Голем казан излезна твойта кола

    Той и Мурджев прееба един друг колега от форума, като му продаде неговата чума, дето сички я оплюваха, че немала екстри като масажи на ташаците и обдухване на сфинктера ..

    Ама българите сме такива .. с трици маймуни ще хващаме. Некой германец примерно преди 7-8-9 години е броил за некоя 159 40 хилки евра или я е изплащал 5 години и същия чужденец е "бил" длъжен да я пази колата пак толкова години, та некой нашенец да я вземе за 10% от стойността на нова и да е във фабрично нов вид ... Е нема как да стане .. Аз обяви в тоя форум избягвам да пускам. Но снощи ей така за майтап пуснах една, която не е Алфа и чакам сега одобрение. Да видим какви ше са изказванията за нея, че ми е много интересно.
    Last edited by DiStefano; 01-12-2015 at 13:24.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #4400
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    До скоро в този форум ме убеждавахте, че няма качествена 159-ка за 8-9 хил.лв колкото тогава бях готова да дам , а сега казвате , че видиш ли това е реалната цена ... то човек ако ви чете може да си сложи въжето още на вторият ред .
    Видях няколко 159-ки на ниски цени и определено не желая да поемам риск , това си е лично мое решение .
    В същото това време определено кола от Германия е далеч по - добър вариант ако има кой да е прегледа там преди да се заплати ... нищо , че ще излезне малко по - скъпо все пак поне аз не купувам всеки ден нова кола .
    Успех на всички с пукупко - продажбите !
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  6. #4401
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Нищо не мисля аз ... просто гледам , че в сайтове немски и италиански кола с тези екстри , този двигател и тази година не пада под 6 000 евро ... даже и под 7 000 почти няма ... та си правя една елементарна обратна калкулация за колко би могла да бъде закупена за да се продава в Бг на тази символична цена . За да се пусне тук на 8 500 лв без значение дали е докарана на ход или на автовоз разхода е има няма 1 000 лв , значи става 7 500 лв . Едва ли някой ще си губи времето да продава кола с по - малко от 1 500 лв чиста печалба ... значи пада на 6 000 лв . Ако и е платена еко таксата ето ти още 260 лв мисля че беше минус и падаме на цена от 5 740 лв . Значи тази кола би трябвало да е закупена най - много за тази цена без значение от къде ( обикновено от Италия ) и.... влез в един италиански сайт и виж кола за около 2 650 евро с тези екстри и тази година на какво дередеже е за да се подарява за тези пари . Обикновено това са коли с големи проблеми в двигателят , катастрофирали и ремонтирани 5 за 4 или коли на доста над 300 - 350 000 км.
    Разбира се това са само мои предположения .
    Чудя се просто как е възможно колите в България по автокъщите хем да са по - евтини , хем на много по - малко километри , а пък са внасяни било от Италия, Германия или Австрия ... все места на което се карат колите,не се държат в гаража . Може и да греша ... но лично аз не бих поела риска с автомобил за има няма 2 700 евро и след това да очаквам,че няма да ми излезне златен , че и платинен .
    Айде и ако може никой да не се засяга , нищо лично към никой , просто наблюдавам цени насам - натам и сравнявам и се чудя след това как може чужденците да са толкоЗ прости , че да не идват да си купуват коли от България

    Значи ем има логика в това дето си написала ... хем няма. Повечето големи тук в БГ автокъщи не се занимават да ходят да обират от частни лица по чужбина коли. Те си имат посредници там, които в повечето случаи са хендлери (така наречените примерно в Германия) - демек автотърговци с шоуруми, къщи, плацове, дворове и т.н. Един автовоз за 9 коли се пълни наведнъж от едно място. Отива нашия джамбазин там и от 1 място примерно му се прави пакетна цена за 9 автомобила. И така .. ти гледаш цена 6000 евро, ама той щото е взел 9 или повече или по-малко коли от там като му направят цена за всичките - тази му излиза примерно 4000. Другото, което е тук повечето гюбрета се вкарват от Италия, а там са "сериозно" по-евтини от Германия ... и има защо. И така нататък и така нататък .. не ми се обяснява. Нова кола с твоите изисквания за 10 бона и/или повече нема да намериш !

    ---------- Post added at 15:33 ---------- Previous post was at 15:30 ----------

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    До скоро в този форум ме убеждавахте, че няма качествена 159-ка за 8-9 хил.лв колкото тогава бях готова да дам , а сега казвате , че видиш ли това е реалната цена ... то човек ако ви чете може да си сложи въжето още на вторият ред .
    Видях няколко 159-ки на ниски цени и определено не желая да поемам риск , това си е лично мое решение .
    В същото това време определено кола от Германия е далеч по - добър вариант ако има кой да е прегледа там преди да се заплати ... нищо , че ще излезне малко по - скъпо все пак поне аз не купувам всеки ден нова кола .
    Успех на всички с пукупко - продажбите !
    Риск поемаш и със 159-ка, която струва 20 бона и повече. Единствено риск нема да поемеш ако идеш в магазина и нова с гаранция ... макар, че и там има некои уловки. Като не можеш да плуваш - стоиш на брега. В твоя случай - караш си старата кола и гледаш.

    Обобщавам - Парите си ги даваш за железо и пластмаса. Железото и пластмасата се трошат та ако ще да са най-скъпите и най-новите. Ако са диаманти - тогава е друго вече.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #4402
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Аз лично съм писал многократно, ама пак мога да споделя, не ми пречи:
    Купих колата на 150 хил. , сега е на 190 хил. абсолютно реални и проверени км., за година и половина.
    Та за тази година и половина смених:
    - махнах вихрови клапи, превантивно
    - смених термостат, една биалетка и рециклирах един носач
    - смених масла, филтри, ремъци, ролки, течности и подгревни свещи
    - смених съединител + маховик - това беше най-скъпият ремонт 1200 лв. с труда.
    - мисля, че имаше две или три крушки, които пропускам.
    - купих втори комплект джанти + зимни гуми
    - пребоядисах колата, след градушката по каско
    Колата е произведена 2006, първа регистрация 2008г вкарана в БГ на 90 хил. км, обслужвана в БГ във форумни сервизи, с премахнат ДПФ и чип на около 190 к.с., с кожен салон би колоре, доста запазен, единствено има няколко драскотини по пластмасовите детайли около жака за ключа, но това се сменя или прави, дабъл дин на Сони и т.н.
    Няма да го крия -купих я за 10 хил. лв., буквално на шега, след дълго почти 6 месечно обикаляне по автокъщите - просто Стефан беше писал на шега, в някоя от темите, че ако някой отиде и му даде 10 бона за неговата и ще я даде - обадих му се, разбрахме се и вс. точно. Та това е моята история, която доказва (поне за мен), че има и читави екземпляри на прилични цени, дори в БГ, но иска много обикаляне и търпение.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  8. #4403
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Значи ем има логика в това дето си написала ... хем няма. Повечето големи тук в БГ автокъщи не се занимават да ходят да обират от частни лица по чужбина коли. Те си имат посредници там, които в повечето случаи са хендлери (така наречените примерно в Германия) - демек автотърговци с шоуруми, къщи, плацове, дворове и т.н. Един автовоз за 9 коли се пълни наведнъж от едно място. Отива нашия джамбазин там и от 1 място примерно му се прави пакетна цена за 9 автомобила. И така .. ти гледаш цена 6000 евро, ама той щото е взел 9 или повече или по-малко коли от там като му направят цена за всичките - тази му излиза примерно 4000. Другото, което е тук повечето гюбрета се вкарват от Италия, а там са "сериозно" по-евтини от Германия ... и има защо. И така нататък и така нататък .. не ми се обяснява. Нова кола с твоите изисквания за 10 бона и/или повече нема да намериш !
    Очаквах да чуя точно това и направо не знам как точно всеки път се случва така ,че се взимат от едно място цял автовоз и цените падат на половин ... ще ида да си взема и аз един автовоз накрая
    Иначе цените на стари коли в Европа вече са доста високи .
    Относно взимането на кола от автокъща от Германия си е същото прецакване почти като това от Автокъща в Бг . Там както всички знаете собствениците на подобни места са турци , украйнци , иракчани и подобни субекти на които честността не им е в кръвта .
    Истината е една кола от частно лице с история и щателен преглед в сервиз .
    Останалото за съжаление е дроб - сърма и аз се убеждавам с всеки изминал ден в това .
    А дали съм готова да дам много повече от 10 хил това ще покаже времето след като взема 159 , а до тогава не мисля да харча пари за съмнително евтини автомобили .

    Едно въпросче... какво общо има продажната цена на автомобила с това за какви пари е взета на килограм заедно с още 8 или 9 ? Кой джамбазин няма да иска да спечели двойно от 1 кола а ще се задоволи с има няма 1 - 2 000 лв печалба ? Защо му е на човека да пуска кола с тези екстри на тези цена при положение , че би могъл да и вземе доста повече без проблем ?
    Кой бяга от едни 2 - 3 000 лв ???
    Тъй де пак си разсъждавам аз само ... не се сърдете !
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  9. #4404
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Сега дали цените падат на половина - не знам. Ама съм чувал всякакви истории - аз лично .. пък и съм се нагледал на всякакви неща .. включително и бой м/у врачанин и словак за една Мазда 6. Както и да де ... Моето камионче е за 3 коли и аз купувам само от частни лица, които са немци, румънци, македонци, българи и секакви други дето живеят и работят там. По автокъщи не ходя и не мисля да го правя. Логиката е, че реално всички пазаруват от частни лица, закарват колата в автокъщата и си слагат колкото им е кеф.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #4405
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Сега дали цените падат на половина - не знам. Ама съм чувал всякакви истории - аз лично .. пък и съм се нагледал на всякакви неща .. включително и бой м/у врачанин и словак за една Мазда 6. Както и да де ... Моето камионче е за 3 коли и аз купувам само от частни лица, които са немци, румънци, македонци, българи и секакви други дето живеят и работят там. По автокъщи не ходя и не мисля да го правя. Логиката е, че реално всички пазаруват от частни лица, закарват колата в автокъщата и си слагат колкото им е кеф.
    Ако е така давай да ти давам заявка и да ми търсиш кола от частно лице за да не си губя времето аз .
    Много често частни лица заменят своят стар лош автомобил за нещо по - читаво в автокъщата и за съжаление по - голяма е вероятността да попаднеш на лош автомобил в автокъща от колкото от частно лице и все пак всичко е крайно относително .
    Бих взела кола от всяко едно място стига да е ОК като цяло и човека да е съгласен да си дойда с мои хора на оглед . Така че ... търси една 159-ка и за мен , 2,4 дизелче и с кожен салон ... за боята претенции нямам
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  11. #4406
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Нека преминем на лично .. достатъчно омазахме темата ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #4407
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Човек е по важно да има късмет от колкото да заведе 100 майстора на оглед.Понеже за всеки масйтор си има майстор Към колежката Bella,мога да те заведе за 159-ка в автокъща не държана от турци, шиптъри и подобна зган а от културни холанци.Най-ефтината им кола в автопарка почва от 5000 евро.Всичките им автомобили ги дават със сервизна история и гаранция от тяхна страна от минимум 3 месеца и сертификат за реални километри.Само че цените им са..........аз като ги гледам.......викам тоя е луд тия пари няма кой да му ги даде....... пазарлък с тях не се прави,най-много да ти счупат 150 евро за транзитки, ако искаш да и свалиш повече въобще не те бават,ами направо ти отварят вратата и ти казват ,,дуй,, тоест чао на холански
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  13. #4408
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Нека преминем на лично .. достатъчно омазахме темата ..
    Съгласна !
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  14. #4409
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Нека преминем на лично .. достатъчно омазахме темата ..
    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Съгласна !


    Ееее недейте на лично, сапунения сериал в случая ще е голям
    Ще има много напрежение, обрати и надявам се щастлив край , ще си остана с надеждите но все пак това е ще е сапунка
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  15. #4410
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Нека преминем на лично .. достатъчно омазахме темата ..
    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Съгласна !
    Тук може да излезе нещо!
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

Page 294 of 530 FirstFirst ... 194244284292293294295296304344394 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •