Page 298 of 530 FirstFirst ... 198248288296297298299300308348398 ... LastLast
Results 4,456 to 4,470 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #4456
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    [QUOTE=Bella;1454466] Не всичко което е скъпо и блести е скъпоценен камък де




    Не всичко което е скъпо е хубаво,но всичко което е хубаво е скъпо
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  2. #4457
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Ох, омръзна ми в тази тема да се дъвче едно и също - появява се някой, който си търси 159ка и почва да протестира, че свестните са скъпи...
    И ние да му обясняваме, че има причина евтините да са евтини и така нататък...

    Аз предлагам да се радваме, че модела се ползва с добро име и държи цена! Това е много показателно!
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #4458
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Iv40 View Post
    Ауди А6, БМВ 5-та серия Е60/61, Мерцедес Е класа W 211, Пежо 607, Ягуар S-type..
    Не са с по-ниска цена (освен последните 2), но има избор доволен в диапазона 10-12 000 лв. Това имах предвид. Просто 59-ката влиза в ценови диапазон на коли, дето като нови са стрували нейната цена х2. А уж италианските коли се обезценявали бързо Съгласи се, че не са никак лоши изборите
    Иначе коли в същия клас за 8-10 000 - Форд Мондео, Волво S60, Тойота Авенсис, Хонда Акорд, Субару Легаси, Пасат 6, Сааб 9-3, Шкода Супърб, БМВ 3-та серия Е90/91, Мерцедес Ц класа.. май дори всички като нови са по-скъпи от Алфата и още, и още. Като се замисля покупката на чисто нова 159 ще дойде добра инвестиция Проблемът й е, че не чак толкова масова и няма голям избор на вторичния пазар. Хм..
    Съгласен съм, дори някои от изброените ги гледах, като си търсех кола но ме спря това, което казах по-горе:
    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    най-важното - да ми хареса, и да я почувствам като колата, която искам...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  4. #4459
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Ох, омръзна ми в тази тема да се дъвче едно и също - появява се някой, който си търси 159ка и почва да протестира, че свестните са скъпи...
    И ние да му обясняваме, че има причина евтините да са евтини и така нататък...
    Аз предлагам да се радваме, че модела се ползва с добро име и държи цена! Това е много показателно!
    Нищо лично, но защо тогава я четеш, след като ти действа зле на нервите? ) Питам, защото аз съм един от протестиращите.. има толкова други полезни и забавни теми във форума. Не казвам нищо, просто се чудя защо една 159-ка за 60 000 лв. на 8 години струва колкото БМВ, Ауди или Мерцедес за 140 000 лв. от същите години. Нещо не схващам смисъла. Пределно ми е ясно, че изброените са смазани от извънградско каране, товарени са яко, не са обслужвани редовно и навреме, както и че не са пазени особено, защото колата за един нормален човек не е нещо, на което трябва да се робува.
    Те и скъпите не е гаранция, че ще са удачен избор. За справка всеки може да види обявата за ТИ-ката тук. Супер приятна и красива кола, но проблемна над средното ниво на колите от този клас. Това ме притеснява. В случая високата цена не е гаранция за безпроблемна експлоатация, както и за качество. То и при другите не е, но при АР е малко по-висок риска просто.
    Не ме разбирайте погрешно. Карам италианка от близо 9 години и ми пределно ясно мнението и предубедеността на хората. Аз смятам, че няма лоша кола, а лош предишен собственик.
    Впрочем одеве една 59-ка 1.9 дизелче яде много бой няколко поредни светофара, после и по Цариградско. Просто ми стана интересно колко върви, пък и шофиращият й май май беше от БМВ сектата, а аз разни нагли палячовци не търпя около мен

  5. #4460
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...6&slink=bnaazi

    за тази знае ли се нещо ?


    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #4461
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Преди време бях попитал за нея, но не е коментирана. Май май никой не я е гледал..
    От поне 3-4 месеца се продава и според форумните тълкувания не е читава. Читавите 159-ки са повече парички и изчезват бързо
    Не ми изглежда много като за тези километри в интериосно отношение, но знае ли човек. Може да излезе нещо читаво.

  7. #4462
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Iv40 View Post
    Преди време бях попитал за нея, но не е коментирана. Май май никой не я е гледал..
    От поне 3-4 месеца се продава и според форумните тълкувания не е читава. Читавите 159-ки са повече парички и изчезват бързо
    Не ми изглежда много като за тези километри в интериосно отношение, но знае ли човек. Може да излезе нещо читаво.

    Аз не питах за мен , други хора имат интерес към нея . На външен вид ми харесва и то доста но ... трябва да се погледне от близо
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  8. #4463
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Питам, защото аз съм един от протестиращите.. има толкова други полезни и забавни теми във форума. Не казвам нищо, просто се чудя защо една 159-ка за 60 000 лв. на 8 години струва колкото БМВ, Ауди или Мерцедес за 140 000 лв. от същите години. Нещо не схващам смисъла. Пределно ми е ясно, че изброените са смазани от извънградско каране, товарени са яко, не са обслужвани редовно и навреме, както и че не са пазени особено, защото колата за един нормален човек не е нещо, на което трябва да се робува.
    Те и скъпите не е гаранция, че ще са удачен избор. За справка всеки може да види обявата за ТИ-ката тук. Супер приятна и красива кола, но проблемна над средното ниво на колите от този клас. Това ме притеснява. В случая високата цена не е гаранция за безпроблемна експлоатация, както и за качество. То и при другите не е, но при АР е малко по-висок риска просто.
    Не ме разбирайте погрешно. Карам италианка от близо 9 години и ми пределно ясно мнението и предубедеността на хората. Аз смятам, че няма лоша кола, а лош предишен собственик.
    Впрочем одеве една 59-ка 1.9 дизелче яде много бой няколко поредни светофара, после и по Цариградско. Просто ми стана интересно колко върви, пък и шофиращият й май май беше от БМВ сектата, а аз разни нагли палячовци не търпя около мен
    Дай пример за 8 г. кола от теб изброените марки за 10 бона и като гледам първоначалната обявена от теб цена, това трябва да са коли: среден и над среден клас !

    Проблемните коли са много относително нещо но мога да дам пример !
    Купувам си последната 159, след седмица на колегата баща му си взима МБ Е320 бензин 4х4 , и двете коли са по на 200 000 км (доказани).
    Поддръжка + ремонт: АР159 490 лв (масло,филтри,агренаж,термостат) - МБ 4500 лв (масла мотор+скорости,свещи,задни амортисьори еърматик)
    Я ми посочете къде е средното ниво ?
    Колите които си посочил не се "развалят", обаче развалят ли се сумите отиват над средното ниво че и отгоре !
    Шофирайте разумно ! И купувайте разумно !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #4464
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Iv40 View Post
    Нищо лично, но защо тогава я четеш, след като ти действа зле на нервите? ) Питам, защото аз съм един от протестиращите.. има толкова други полезни и забавни теми във форума. Не казвам нищо, просто се чудя защо една 159-ка за 60 000 лв. на 8 години струва колкото БМВ, Ауди или Мерцедес за 140 000 лв. от същите години. Нещо не схващам смисъла. Пределно ми е ясно, че изброените са смазани от извънградско каране, товарени са яко, не са обслужвани редовно и навреме, както и че не са пазени особено, защото колата за един нормален човек не е нещо, на което трябва да се робува.
    Те и скъпите не е гаранция, че ще са удачен избор. За справка всеки може да види обявата за ТИ-ката тук. Супер приятна и красива кола, но проблемна над средното ниво на колите от този клас. Това ме притеснява. В случая високата цена не е гаранция за безпроблемна експлоатация, както и за качество. То и при другите не е, но при АР е малко по-висок риска просто.
    Не ме разбирайте погрешно. Карам италианка от близо 9 години и ми пределно ясно мнението и предубедеността на хората. Аз смятам, че няма лоша кола, а лош предишен собственик.
    Впрочем одеве една 59-ка 1.9 дизелче яде много бой няколко поредни светофара, после и по Цариградско. Просто ми стана интересно колко върви, пък и шофиращият й май май беше от БМВ сектата, а аз разни нагли палячовци не търпя около мен
    Не си прав за цената.
    Елементарна справка в един български сайт за автомобили показва, че средната цена на дизелова 159-ка, с ръчни скорости, произведена през 2007-ма година е 8k лв.
    Средната цена на алтернативна 3-ка е 16k лв.
    Алтернативна Ц класа е ~19k, а Ауди А4 е 14k.
    Е както и да го гледам някак си 14к не са като 8к, за да казваш, че са на една цена.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #4465
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Стига сте спорили за цени и т.н дайте да пишем по същество в темата

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...7&slink=bnrrzr

    и

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...6&slink=bnrrzr

    някой знае ли ги , форумни ли са някакви подробности и заслужава ли си 2.2 JTS в Брера ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  11. #4466
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не си прав за цената.
    Елементарна справка в един български сайт за автомобили показва, че средната цена на дизелова 159-ка, с ръчни скорости, произведена през 2007-ма година е 8k лв.
    Средната цена на алтернативна 3-ка е 16k лв.
    Алтернативна Ц класа е ~19k, а Ауди А4 е 14k.
    Е както и да го гледам някак си 14к не са като 8к, за да казваш, че са на една цена.
    Много си хлъзгав, доста пъти съм го забелязъл

    Не си говорим за средна цена на дадена марка и модел, а за това какво може да си купи човек с 10-12 000 лв. в джоба, колкото струва уж читава и безпроблема 159-ка.
    Само да попитам, взимаш ли под внимание, че има средно 3-4 пъти повече предложения от изброените от теб марки в спрямо 159? Нормално е и средната цена да е по-висока. Вероятно вземаш на сериозно предложения от фанатизирани собственици на Е46 за по 12 000 или Е90 за 30+.. В случая критерии в търсачката 2006-2010 година, ръчни скорости, дизел над 150 коня е показателен. Средната цена така или иначе е доста разтегливо понятие и се влияе от конкретните предложения на пазара. Сам ще се увериш, че има средно по 2-3 страници с предложения в диапазона 11-12 000. И те са в движение и прилично изглеждащи, за разлика от най-евтините 59-ки. И избщо не са лоши доста от тях. Това е реалната цена на един такъв автомобил, не 20+ бона. Сам разбираш, че ще се продадат колко и 159-ка за 15 000. В крайна сметка основен принцип в икономиката гласи, че пазарът определя цената, а не желанието на това някой да си калкулира в крайната цена на колата накладките и ароматизаторчето в купето.. все пак това не е бутиков автомобил в ограничена серия. Дайте малко на земята да слезем.
    Аз ще спра да пиша вече тук, само ще следя за конкретна информация, за даден автомобил. Бих се радвам някой да споделя мнения за конкретни автомобили, както аз направих преди известно време, а не да обясняваме един на друг кое е здраво, кое не и кое е скъпо, кое е удачен избор и кое не е.
    А Брерите, които са посочени са просто..

  12. #4467
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Колега, замисли се малко точно над написаното от теб
    Нее ли нормално една кола която се води горен клас на марката (визирам 159) и е в пъти по-малък тираж произведена от Ваг-ени , Бенцове иБМВ-та в този клас, да има прилична пазарна цена. Освен това въпреки по масовият си Тираж останалите изброени марки, пак са по-скъпи от нея, което някак си не трябва да е така на теория

    159 е прекрасен автомобил, но няма как да си купиш екземпляр от "утайката" и да искаш да е перфектен, те затова и се продават с месеци тия бройки дето са по 6-7к лева. вярно е че си има болежки, но няма марка която да няма такива неща(само дето при немските марки ,детските им болежки струват в пъти повече),ако искаш ще ти дам и примери.
    Реално погледнато Италянките винаги са имали по-ниска цена от НЕмските, това е така и с 159 модела, посочи ми колко аудита а4-б7 има за 7 хил лв или ако е S-line с голям мотор колко му е цената или Е-90...?? понеже ако си намериш немец с екстрите на 159 за същите пари и нее "мотор шаден) ела се обади

    П.С. Аз също търсех 159 читава и евтена и обслужена и тн,ама няма, лошото е че няма читави като цяло, камоли в бюджет под 10к лв и затова взех правилното логическо решение -да не се набутвам само заради фенщината и после да плюя марката, че съм си купил ШРОТ
    Last edited by don_pepone; 11-12-2015 at 08:18.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #4468
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Колега Iv40, това имах предвид - ето пръсто-упражненията продължават и това се случва на всяка втора страница от тази тема.

    Честно казано и аз преминах през товята дилема миналата година, търсейки си 159ка - от отчаяние бях обръна поглед към А4, 3та или 5та даже серия, Волво, Сааб, Х5, М класа, Ц класа, Е класа и какво ли още не гледах.

    Но, какво установих - говорим за средни цени, пазарни механизми и т.н. дъра-бъра теории. Каква е реалността?
    1. Можеш да си купиш евтино 159ка, със стиснати палци претенции забравени някъде, после да почнеш да си я правиш - и колкото, толкова.
    2. Можеш да си купиш алтернативен евтинджос от другите марки - БМВ, Ауди или Мерцедес, но те ще са минимум 2 или повече години по стари, на същите километри, в същото състояние, с потенциално много по-скъпи ремонти. Да - иначе избор от тях - колкото искаш.
    3. Можеш да си купиш скъпа 159ка, с голяма вероятност да е читава, но винаги има риск, в крайна сметка е стара кола. Ще ти струва поне 3-4 хил над гробовете.
    4. Можеш да си купиш скъпа бройка от алтернативните марки, инвестирайки поне 5-7 хилки повече в покупката от на 159ката, със същата вероятност да е прикрит гроб, и огромната вероятност за скъпи ремонти - пример - мой съсед си взе перфектно изглеждащо баварче, 5та серия, черно комби, кожа, автомат, фейслифт и т.н. Не стига че даде 18 бона, ами и застраховката му е два пъти по голяма от моята ( КАСКО) защото много ги крадяли, трепери да не му изчезне, притеснява се, че кутията му придърпва щото това им бил фабричен дефект като достигнат 200 000км - торк конвертора започвал да се предава, мрънка че му е запушен ДПФ-а, има за смяна подгревни свещи, за който се сваля колектор и т.н. Мога да изброявам още. Да не говоря че гумите му бяха парцал и инвестира няколко хилки я два комплекта гуми.

    И защото стана много дълго - нещата са такива, каквито са. Аз се дразня защото на всеки две седмици някой започва да мрънка в тая тема нещо, което най общо изглежда така: " абе аз си мислех че италианките са евтини и хубави, па то какво се оказа"

    Успех и щом си фен и АКО си фен - търси си кола отвън, тука няма избор.
    Отвън са още по скъпи! Защото тези дето тука са евтини изобщо не ги продават официално, а минат по дилърски канали, защото обикновено не могат да минат преглед и/или са спрени от движение.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #4469
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Аз продавам читава 159 ! И колко човека се обадиха да я видят - 0
    Ами няма да я дам подарък ! Защото искаме хем да е хубава, хем да е обслужена, хем да е без пари !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  15. #4470
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Просто всички искат да карат 159, А4, Е90 и да поддържат Кадет, типично по български
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 298 of 530 FirstFirst ... 198248288296297298299300308348398 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •