Page 350 of 530 FirstFirst ... 250300340348349350351352360400450 ... LastLast
Results 5,236 to 5,250 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5236
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    Ми какво те бърка? Нека си налагат такива мнения. Тъкмо ще караш това, което те кефи на доста по-ниска цена точно заради масовото мнение, че е боклук
    159 2.4 JTDM HIGH
    147 1.9JTD 8v - Ex

  2. #5237

    Default

    Колеги, някой има ли инфо за тази :

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...3&slink=eyffgf

  3. #5238
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by borkoi View Post
    Колеги, някой има ли инфо за тази :

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...3&slink=eyffgf
    Казанлъшката ходих и я гледах и я карах. Колата е страхотна, има фактури за всичко правено по нея от 2012 г. Само трябва да и се оперират детските болести, но и това не е задължително да стане веднага, защото DPF-a е добре за сега и колектора е сменян вече преди две години. Историята и е, че е купена в Полша от първия собственик, който я продава на втория собственик през 2011г, който пак е поляк. Втория собственик през 2012 г заминава за Англия на работа с нея. Там я поддържа и всички фактури за ремонти са от там. По Коледа си е купил нова кола вече с десен волан и тази я продал на негов колега (българче), което в прав текст ми каза, че я взел с цел търговия, тъй като колегата му я е дал доста изгодно.
    Причината, за да се откажа от нея е, че няма ASR/VDC, Странното е, че колата има всички екстри (вкл и подгрев на седалките и преден парктроник), с изключение на шибидах и ксенон и първия собственик изрично е поръчал да е без ASR/VDC, което е стандартно за модела.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #5239
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Прави ми впечатление, че въобще не се внасят 159-ки след 2010-та с новия ЖТД двигател. Имаше една - в автокъща на Симеоновско шосе, която беше наглед в перфектно състояние, престоя около 3 месеца. Явно цените са високи за Ганьо, който ще си купи Алфа само ако е наполовина на цената на аналогично БМВ.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #5240
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Е много ясно. Мислиш ли, че щях да карам Опел ако струваше колкото алтернативно БМВ.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #5241

    Default

    Благодаря за инфото както и предполагах колата е добра, обаче ASR си е екстра която и аз искам да има .

  7. #5242
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Е много ясно. Мислиш ли, че щях да карам Опел ако струваше колкото алтернативно БМВ.
    Ясно е за такива като тебе, които се водят по "мейнстрийма". Когато Алфата е евтина и обезценена, то е щото е калпава и "пазарът си го е показал". Когато не е обезценена - тя много скъпа бе.

    В момента проблемът не е в цената, а в наличността. Който проблем всъщност стои и с БМВ, стига да знаеш какво и защо БМВ търсиш, а не само да е баварец, щото на пичките в Студентски град сами им падат гащите като го видят.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #5243
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Явно цените са високи за Ганьо, който ще си купи Алфа само ако е наполовина на цената на аналогично БМВ.
    На мен ли само ми се струва, че цените на аналогично BMW не са двойни, а само малко по-високи?
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #5244
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    На мен ли само ми се струва, че цените на аналогично BMW не са двойни, а само малко по-високи?
    Е нали това казвам - няма как 159-ка след 2009-та да е наполовина или с 30% по-евтина от аналогично БМВ и затова не ги внасят, щото няма кой да ги купи.

    За последните месеци гледах единствените две 159-ки с новия дизел - и на двете им искаха между 15 и 16 000 лева. Поради голямото предлагане на 159-ки гледам и БМВ-та комби от 2006 до 2010 - вървят между 14 и 18 000 лева според зависи от годината, състоянието и оборудването.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #5245
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by borkoi View Post
    Колеги, някой има ли инфо за тази :

    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...3&slink=eyffgf
    Аз също ходих да я гледам. В техническо отношение е добре, НО..

    1. Климатроника не духаше студено като хората;
    2. Отвътре беше супер мърлява и захабена. Мокета е светъл и адски мизерен откъм водача;
    3. Седалките отпред не са смачкани, но са поизръткани и кожата на допир е сякаш стоиш на плюш, а не е гладка (иначе са електрически дори седалките);
    4. Панелите и корите са поиздрани, на места бая прилично;
    5. Съединителя е нов, но отделя почти от пода. Предполагам, че това се регулира;
    6 . Най-фрапиращото - многожество външни забележки.
    Тавана е набит от градушка, задния капак е смачкан сякаш е удрян всеки път в нещо, когато е отварян. Всички панели са на бели точки от камъчета, а отпред имаше и натиснато мисля на капака.

    Извода ми е, че колата като цяло не е зле, но за тези пари е повече от абсурдно да я вземе някой, който е фен, а не просто поредния ползвател.

  11. #5246
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Ясно е за такива като тебе, които се водят по "мейнстрийма". Когато Алфата е евтина и обезценена, то е щото е калпава и "пазарът си го е показал". Когато не е обезценена - тя много скъпа бе.

    В момента проблемът не е в цената, а в наличността. Който проблем всъщност стои и с БМВ, стига да знаеш какво и защо БМВ търсиш, а не само да е баварец, щото на пичките в Студентски град сами им падат гащите като го видят.
    Какъв мейнстрийм те гони?
    Ако БМВ струваше колкото Алфа, в този форум щяхте да карате Алфи 3-4-ма човека макс. И тя си е евтина, защото си е калпава. А и не е скъпа по принцип, кой е казал, че е скъпа?
    Просто тука пишещите все казвате, че трябва да е скъпа, обявите са евтини, купуват се евтини масово, а след това същите тези хора казват, че трябва да е скъпа. Страхотна логика. Е за какво трябва да е скъпа? За автомата от 2.5 ли? За ел. схемите от преди 15 години ли? Заради схемата на ксенона от преди 20 години ли? Заради емблемата ли? Какво въобще е инвестирано в тази кола, че трябва да е скъпа? А, да, Алфовото сърце, извинявай.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #5247
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Iv40 View Post
    Аз също ходих да я гледам. В техническо отношение е добре, НО..

    1. Климатроника не духаше студено като хората;
    2. Отвътре беше супер мърлява и захабена. Мокета е светъл и адски мизерен откъм водача;
    3. Седалките отпред не са смачкани, но са поизръткани и кожата на допир е сякаш стоиш на плюш, а не е гладка (иначе са електрически дори седалките);
    4. Панелите и корите са поиздрани, на места бая прилично;
    5. Съединителя е нов, но отделя почти от пода. Предполагам, че това се регулира;
    6 . Най-фрапиращото - многожество външни забележки.
    Тавана е набит от градушка, задния капак е смачкан сякаш е удрян всеки път в нещо, когато е отварян. Всички панели са на бели точки от камъчета, а отпред имаше и натиснато мисля на капака.

    Извода ми е, че колата като цяло не е зле, но за тези пари е повече от абсурдно да я вземе някой, който е фен, а не просто поредния ползвател.
    Ами ... звучи като нормални следи от употреба на десетгодишна, неподготвяна специално за продажба кола.

    А Алфите се купуват по принцип от фенове, така че ...

    ---------- Post added at 10:48 ---------- Previous post was at 10:47 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Какъв мейнстрийм те гони?
    Ако БМВ струваше колкото Алфа, в този форум щяхте да карате Алфи 3-4-ма човека макс. И тя си е евтина, защото си е калпава. А и не е скъпа по принцип, кой е казал, че е скъпа?
    Просто тука пишещите все казвате, че трябва да е скъпа, обявите са евтини, купуват се евтини масово, а след това същите тези хора казват, че трябва да е скъпа. Страхотна логика. Е за какво трябва да е скъпа? За автомата от 2.5 ли? За ел. схемите от преди 15 години ли? Заради схемата на ксенона от преди 20 години ли? Заради емблемата ли? Какво въобще е инвестирано в тази кола, че трябва да е скъпа? А, да, Алфовото сърце, извинявай.
    Т.е. скъпа е колкото БМВ? Или БМВ е евтино колкото Алфа? И в двата случая не ти се връзва.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  13. #5248
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Iv40 View Post
    Аз също ходих да я гледам. В техническо отношение е добре, НО..

    1. Климатроника не духаше студено като хората;
    2. Отвътре беше супер мърлява и захабена. Мокета е светъл и адски мизерен откъм водача;
    3. Седалките отпред не са смачкани, но са поизръткани и кожата на допир е сякаш стоиш на плюш, а не е гладка (иначе са електрически дори седалките);
    4. Панелите и корите са поиздрани, на места бая прилично;
    5. Съединителя е нов, но отделя почти от пода. Предполагам, че това се регулира;
    6 . Най-фрапиращото - многожество външни забележки.
    Тавана е набит от градушка, задния капак е смачкан сякаш е удрян всеки път в нещо, когато е отварян. Всички панели са на бели точки от камъчета, а отпред имаше и натиснато мисля на капака.

    Извода ми е, че колата като цяло не е зле, но за тези пари е повече от абсурдно да я вземе някой, който е фен, а не просто поредния ползвател.
    Аз я гледах в самото начало на май месец (два дена след като обявата беше пусната) и тогава нямаше никакви фрапиращи външни забележки, както и следи от градушка, ама от тогава доста време вече мина. Колега, съединителя не може да се регулира (това става автоматично). И моя съединител, както и на предишната ми и на още две, с доказано читави съединители, отделят сравнително ниско.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  14. #5249
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Т.е. скъпа е колкото БМВ? Или БМВ е евтино колкото Алфа? И в двата случая не ти се връзва.
    Ами не, евтина като Алфа.
    Едно БМВ 3-ка на пазара в момента е минимум 50% по-скъпо от алтернативна 159-ка.
    Както и една Ф11-ка е 2х по-скъпо от моя Опел. Та така. Ако беше на цената на Опел аз нямаше да карам Опел, най-вероятно. Ама така де. Гледаш колкото се може по-евтинко, пък и да ти хареса и започваш с компромисите. Това ако гледаш технически на нещата, а не от фенщината.
    Ако гледаш от очите на сектант, то правиш компромис с генерацията на автомобила, за да може да се доближиш до приготвените финанси. Това главно при БМВ. При Алфа е евтинко и много по-лесно може да си позволиш последната Алфа, че и без това е с части и технологии от преди 3 поколения БМВ-та.
    :rol
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #5250
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Добре. БМВ 320д около 2009-2010 вървят между 16 000 и 20 000 лева в момента - според зависи от оборудването, състоянието, оптимизма на продавача и т.н. Приемаме, че средната цена е 18 000 лева. Ако ми намериш 159 2.0 JTD в нормално състояние и на под 180 000 км, не с десен волан за 9 000 лева, имаш 1000 лева награда от мен. Айде да видим сега дали верно толкова ги разбираш или си плямпаш глупости да се правиш на много светнат.

    ---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:48 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ами не, евтина като Алфа.
    Едно БМВ 3-ка на пазара в момента е минимум 50% по-скъпо от алтернативна 159-ка.
    Както и една Ф11-ка е 2х по-скъпо от моя Опел. Та така. Ако беше на цената на Опел аз нямаше да карам Опел, най-вероятно. Ама така де. Гледаш колкото се може по-евтинко, пък и да ти хареса и започваш с компромисите. Това ако гледаш технически на нещата, а не от фенщината.
    Ако гледаш от очите на сектант, то правиш компромис с генерацията на автомобила, за да може да се доближиш до приготвените финанси. Това главно при БМВ. При Алфа е евтинко и много по-лесно може да си позволиш последната Алфа, че и без това е с части и технологии от преди 3 поколения БМВ-та.
    :rol
    Сега виждам, че ми говориш за F11. Сравняваш модели, дето на единият годината на спиране на производството му е годината на пускане на другия. Кво да говорим повече ...
    Last edited by koolio; 08-08-2016 at 17:52.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 350 of 530 FirstFirst ... 250300340348349350351352360400450 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •