Page 352 of 530 FirstFirst ... 252302342350351352353354362402452 ... LastLast
Results 5,266 to 5,280 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5266

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Да, поне няма да са ръждиви. А мафиотските коли вървят
    Малко несериозно изказване. 10 годишна кола няма да е ръждясала като за пред разпад. По-добре технически изправна, било то от Германия, Австрия или Швейцария, отколкото поредната "гаражна" гробница. Освен ако няма да се пенсионираш с нея.



  2. #5267

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Малко несериозно изказване. 10 годишна кола няма да е ръждясала като за пред разпад. По-добре технически изправна, било то от Германия, Австрия или Швейцария, отколкото поредната "гаражна" гробница. Освен ако няма да се пенсионираш с нея.
    В Щвейцария и Австрия тръгват след 5-та да ръждясват заради чистите аутобани през зимата

  3. #5268

    Default

    Най-вероятно е така, това обаче не значи, че до десетата година ще стигне до там, че да я търкаляш като Флинстоун през пода.



  4. #5269
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Тука Цецо е прав. 90% от колите нов внос от Австрия, Швейцария, Германия, които са карани редовно през зимата са си вече с наченки на ръжда от долу по купето/преден/заден мост. Не говорим за изгнили калници, врати, капаци нали Тоест визуално от горе не са чак толкова зле, ако става дума за сравнително "нови" 5-6-7 годишни
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5270

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Тука Цецо е прав. 90% от колите нов внос от Австрия, Швейцария, Германия, които са карани редовно през зимата са си вече с наченки на ръжда от долу по купето/преден/заден мост. Не говорим за изгнили калници, врати, капаци нали Тоест визуално от горе не са чак толкова зле, ако става дума за сравнително "нови" 5-6-7 годишни
    Еееех само тук ли? И за същото бях оплют в друга тема яко. А един даже ме обвини, че съм искал да му сваля цената на 147-та за да му я купя. Вярно, на външен вид беше страхотна, но отдолу си беше тръгнала корозията под покритието вече

  6. #5271
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Не зная за вас , но аз лично ако видя и петно ръжда отдолу, било то само по моста или магарето,а не по купето и няма да я пробвам дори дадената кола. Като си търсех преди Маздата да купя се нагледах на тотални кенефи изгнили до безподобие и оттогава си казах че има ли и следичка от ръжда НЕ мерси.
    Има една стара поговорка " Ръжда, Вода и жена, тръгнат ли - Спиране няма"

    От австиря съ мвиждал съвършенно поддържана и изглеждаща кола- Ауди, която освен друго е и с алуминизирано купе за да не гние, а колата като я качиха на подемник и праговете взеха да пукат от ръждата,а кат я огледахме..... напът беше да стане като гореспоменатия Флинстун
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #5272

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Не зная за вас , но аз лично ако видя и петно ръжда отдолу, било то само по моста или магарето,а не по купето и няма да я пробвам дори дадената кола. Като си търсех преди Маздата да купя се нагледах на тотални кенефи изгнили до безподобие и оттогава си казах че има ли и следичка от ръжда НЕ мерси.
    Има една стара поговорка " Ръжда, Вода и жена, тръгнат ли - Спиране няма"

    От австиря съ мвиждал съвършенно поддържана и изглеждаща кола- Ауди, която освен друго е и с алуминизирано купе за да не гние, а колата като я качиха на подемник и праговете взеха да пукат от ръждата,а кат я огледахме..... напът беше да стане като гореспоменатия Флинстун
    Я сега да видим някой дали ще оплюе и теб както мен навремето

  8. #5273
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Те па кат са се убили да вкарват 159ки от Швейцария, Австрия и Германия, та се късат, 99% е взета заради пакетна цена и колата е за скрап. Затова и масово се мъкнат от Италия, освен климата, ония са цигани и обичат екстрите, пък Алфа без екстри е кат жена без цицки. След това се напудря и айде по пързалката.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #5274

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Те па кат са се убили да вкарват 159ки от Швейцария, Австрия и Германия, та се късат, 99% е взета заради пакетна цена и колата е за скрап. Затова и масово се мъкнат от Италия, освен климата, ония са цигани и обичат екстрите, пък Алфа без екстри е кат жена без цицки. След това се напудря и айде по пързалката.
    Много си прав. Ама аз съм виждал и Швейцарки как ги пудрят, ум да ти зайде
    Аз обичам кола с екстри и жена с хубав крак, малко дупе и малки цицета, ама страстни

  10. #5275
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Значи за сведение (коментирано е и преди) от няколко години не се ползват химикали за почистване на пътната мрежа във въпросните държави, които съдържат вещества причиняващи корозия. Следователно по-новите коли .. да речем след 2012-та нямат корозия .. не помня точно от коя година смениха "химикалките". Само, че тука това няма как да се знае, щото никой не кара толкова нова кола. Аз винаги ще предпочета австрийка или немска пред италиянска.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #5276
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    То това с германките е малко относително, 50/50 е шанса да е карана от бай Ханс или бай Исмет, сещаш се защо.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #5277

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Значи за сведение (коментирано е и преди) от няколко години не се ползват химикали за почистване на пътната мрежа във въпросните държави, които съдържат вещества причиняващи корозия. Следователно по-новите коли .. да речем след 2012-та нямат корозия .. не помня точно от коя година смениха "химикалките". Само, че тука това няма как да се знае, щото никой не кара толкова нова кола. Аз винаги ще предпочета австрийка или немска пред италиянска.
    Както ти сам каза - от 3 години. А ние говорим за 10 годишни. Цистерните в Швейцария правеха снега на вода

  13. #5278
    започва да се пристрастява m1lk4's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    bs ks
    Posts
    85

    Default

    Добре, а 100 на 100 ли алфите след 2008 в Швейцария са гнили и какъв е шанса да попадна на такава читава.. разбира се преди покупка ще се кара на стенд да се види квото може отдолу..
    Last edited by m1lk4; 10-08-2016 at 23:12.

  14. #5279

    Default

    Quote Originally Posted by m1lk4 View Post
    Добре, а 100 на 100 ли алфите след 2008 в Швейцария са гнили и какъв е шанса да попадна на такава читава.. разбира се преди покупка ще се кара на стенд да се види квото може отдолу..
    Ми важното е да видиш както е описал дигиталния - има ли ръжда по носачи, щанги, магаре, главина и т.н., то неизменно има ръжда и по купето. Вижда се като бръкнеш с пръст в технологичните отвори

  15. #5280
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Шанс има, намират се и коли на наистинамалко км от Швейцария, та дори и доста от тях са гаражни, защото там хората често си имат гаражи. Въпросът е да си отваряма очите и да гледаме,а не да се хвърлим на сляпо ,само защото ни е харесала много колата. Както се казва "Отваряй си очите за да не плачеш"
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 352 of 530 FirstFirst ... 252302342350351352353354362402452 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •