Page 387 of 530 FirstFirst ... 287337377385386387388389397437487 ... LastLast
Results 5,791 to 5,805 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #5791
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Аз пък карам само на темпомат.
    Започвам да се чудя, дали не живея, в друга държава.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #5792
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Аз пък карам само на темпомат.
    Започвам да се чудя, дали не живея, в друга държава.
    Ха ха ах ....
    И ти ли ?

    Явно двама сме в друга държава
    Аз пък да си кажа,че това темпомата си е голяма работа ... най - накрая си усещам крака след няколко часово каране
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  3. #5793

    Default

    Без да се заяждам, бих ви препоръчал да си нагласите правилно седалките.
    Аз съм карал няколко пъти по 700 километра за ден и не ми се схващал нито крака, нито кръста.

    Масово хората не знаят как е правилната позиция на шофиране.
    Сядал съм в много чужди коли и ме е изумявало как собственика е по-нисък от мен, а кара с по-дръпната назад и надолу седалка...
    "Гъзарията" при карането полулегнал също е тенденция...
    Last edited by dhtj; 09-05-2017 at 01:54.

  4. #5794
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Виж сега, с 156-цата ми се е случвало да карам 400 км със схващаш се десен крак, и да си мечтая за темпомат, затова моля те да спреш с тъпотиите, че е безмислен!Ако беше безмислена екстра нямаше изобщо да я добавят.По твоите критерии трябва да си купим по една гола пушка
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #5795

    Default

    Не е безсмислен по принцип. Безмислен е в България.
    И не знам дали знаеш, но също и вдига разхода.

    За мен си остава една от много "лигави" и излишни екстри.
    Ако си карал по-нова и луксозна кола, да видиш пък там какво е... дистроници, лейн асист, автоматично спиране ... направени са за Хансовете дето пътуват всяка сутрин по 150 километра за работа по аутобана да могат да си пият кафето, да пишат мейли и да се бръснат докато колата сама ги вози
    Само че в България и това е неприложимо.
    Та ние имаме всичко на всичко една магистрала и половина...
    Last edited by dhtj; 09-05-2017 at 03:57.

  6. #5796

    Default

    Автопилота е предпоставка за заспиване. На магистралата и без това е еднообразно,, скучно и монотонно за каране. Автопилот, автоматик, разни други екстри, без които лигльовците не могат, все неща които ти отнемат част от радостта на шофирането.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #5797

    Default

    То по тази логика трябваше все още всички да караме лади, за да не сме лигльовци. Там имаше страшна радост от шофирането
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  8. #5798

    Default

    Вярно е че темпомата предпоставя към задремване, но само ако си настроил температурата в колата да е такава - задремваща.При мен зимата е на 21.5 градуса, лятото на 23.5 градуса и не заспивам.

    Темпомата го използвам на магистралите и на първокласните пътища, включително скоростните пътища.
    Все пак на първокласни скоростни пътища се ползва по-малко отколкото на магистралите.

    Темпомата е удобство.
    Вярно е че е възможно да ти се схване прасеца или поне да започнат симптоми за това.

    На мен не ми се е схващал, но е имало такива симптоми, тъй като като тръгна на море което на 400+ километра и не ползвам темпомат на 400+ километра вече се усещат симптомите.
    Това се случва, защото аз не обичам да си губя времето за спирания и почивки, тоест взимам тези 430-500 км "на един дъх" .Ако за тези 500 км направиш една 15-20 минутна почивка вероятно няма да ти се схваща прасеца или какъвто и да е мускул.

    Както и да застанеш кракът и мускулът който натискат газта и спирачката не можеш да не ги ползваш и те са постоянно под напрежение без ползването на темпомат.
    Положителното с темпомат е че през повечето време кракът си почива, а се използва само при изпреварване и намаляване на скоростта под тази зададена на темпомата.

    =========================================


    Като стана въпрос и за "радост от шофирането", то за такава радост по магистрала не може да се говори кой знае колко.Има камери, има натоварено движение ...съобразяваш се с всички ...


    Виж любимото ми шофиране е при изкачване на планина по планински път.Тогава е приятно да "раздаваш газта" в нанагорното и да оставяш пътя и завоите зад себе си.Особено по планински пътища с много малко натоварване ...

    Та общо взето истината на вашият спор е някъде по средата между двете мнения ...
    Last edited by alfa racer GTA; 09-05-2017 at 15:33.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #5799

    Default

    Точно и изчерпателно мнение.

    Общо взето смисъл от темпомат има ако живееш в южна България и редовно изпъваш софия-пловдив-бургас... Или в европа, както казах вече.

    В северна България не е имало момент в който да си кажа "ей как ми се иска да имам темпомат сега" ... А за много други екстри съм се сещал...

  10. #5800
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    http://m.mobile.bg/details/11486381423896904
    Хора я кажете някой гледал ли е тази? Малко ми е скъпичка ама ме кефи испълнението. А и е малко далеч и ако някой я е гледал да сподели

  11. #5801
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Писъл съм си със собственика няколко пъти, дори влизаше във форума по едно време. Не съм я виждал на живо.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  12. #5802
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз лично съм с темпомат и му се радвам всеки път като ми потрябва. Дори си стои постоянно включен. Ползвам го винаги като изляза извънградско, особенно като уцелиш скороста на трафика, да речем около 110км/ч. Не че е кой знае каква екстра, но като я имаш винаги можеш и да не го ползваш, нали... Общо взето е една идея по-приятно като го имаш
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #5803

    Default

    От темпомат има смисъл само в чужбина, където ако те спрат за превишена скорост ти одират кожата.
    Former Alfa owner.

  14. #5804
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Странна логика!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #5805

    Default

    В България първо ще ти свалят номера на колата и ще те свалят от регистрация и след това ти сам ще отидеш доброзорлен в КАТ да си самоодереш кожата ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 387 of 530 FirstFirst ... 287337377385386387388389397437487 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •