Page 453 of 530 FirstFirst ... 353403443451452453454455463503 ... LastLast
Results 6,781 to 6,795 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #6781
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Този екземпляр е за колегата Dhtj.
    Той 159 (сто пеесе и деветки) не харесва.

    Иначе количката си изглежда прилично.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #6782

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Този екземпляр е за колегата Dhtj.
    "За тия пари - А8L W12. На газ."



  3. #6783

    Default

    W12 не, ама 4.2i спокойно можеш да си купиш
    И в пари ще гори колкото тоя 1.7 миксер с духалка, може и по-малко.... И няма да е предняк. За обдухванията, печките, соларния шибидах и останалите екстри да не говорим

    Иначе по принцип харесвам 159. И отвън, и отвътре, и като поведение на пътя. Но съм реалист, а не болен алфист.
    За 8к можеше и да я погледна.
    За 20к догодина по това време пак ще я коментираме същата обява от същия продавач
    Last edited by dhtj; 01-12-2018 at 11:57.

  4. #6784
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    W12 не, ама 4.2i спокойно можеш да си купиш
    И в пари ще гори колкото тоя 1.7 миксер с духалка, може и по-малко.... И няма да е предняк. За обдухванията, печките, соларния шибидах и останалите екстри да не говорим

    Иначе по принцип харесвам 159. И отвън, и отвътре, и като поведение на пътя. Но съм реалист, а не болен алфист.
    За 8к можеше и да я погледна.
    За 20к догодина по това време пак ще я коментираме същата обява от същия продавач
    Реалист бил..не си спрял да дрънкаш глупости на теми по които си крайно некомпетентен. Киснеш всекидневно в темите за 159,а познанията ти по модела са силно компрометирани и се базират предимно на кво си чел,че някой написал,че брат му чул,че съседът му познавал един,дето бил виждал. Или Аутодата кво казва,ама там данните за 159 изобщо не са пълни и актуални. Тук целта е да помогнеш със знания,а не да си уплътниш скучния ден.От 12 години карам Алфи и съм член на форума. Нямаш идея на колко "псевдо-капацитети" като теб съм се нагледал.Пожелавам ти да намериш смисъл в живота си - жена,деца,куче,котка,смислена работа и да спреш да занимаваш себе си и останалите с глупости и безмислени спорове. Поздрави!
    Last edited by ivo_red; 01-12-2018 at 12:52.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #6785

    Default

    "Началник" , така като гледам за съвети не съм те молил...

    Форума си има правила. Аз съм ги чел и ги спазвам. Докато ги спазвам - имам право да пиша. Ако не ги спазвам - модераторите ще ме баннат. Просто е, дори и ти би го разбрал.
    Все още не си станал нито модератор, нито администратор, така че не можеш да ми даваш наклон на члена какво да пиша, сещаш ли се или да ти го начертая?
    Тоя раздел не е нито САМО за собственици на 159, нито има някакво ограничение за броя постове на ден.
    Ако нещо от това те дразни, спокойно можеш да се кандидатираш за модератор и да се опиташ да го промениш.
    А до тогава можеш само да си караш преднячката с разход 50лв на 100км и да се убеждаваш че си заслужава, нищо че другите хора с такъв разход карат по пестин коня.
    И се надявай да не дойде момента за вериги, че ще те чуят чак в Италия като се разревеш

  6. #6786
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    В една кола поддръжката не е само в разхода на гориво и в парите, които даваш за газ. Има много по-важни и скъпи неща, които не можеш да прочетеш в Уикипедия или ауто-дата, докато реално не се сблъскаш с тях.
    159ката е с една от най-евтините поддръжки в своя клас, а затова което предлага си е направо без пари.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  7. #6787
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    За 8к можеше и да я погледна.
    За 20к догодина по това време пак ще я коментираме същата обява от същия продавач
    За 8 може една снимка да ти направят с нея

    Мисля, че реалистичното е 12 - 14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #6788

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    В една кола поддръжката не е само в разхода на гориво и в парите, които даваш за газ. Има много по-важни и скъпи неща, които не можеш да прочетеш в Уикипедия или ауто-дата, докато реално не се сблъскаш с тях.
    159ката е с една от най-евтините поддръжки в своя клас, а затова което предлага си е направо без пари.

    Не знам кой ви е казал че досега ми до коли стига само до уикипедия.
    В съседната тема съм писал че често вдигам коли на подемник.
    В други теми съм писал че пазарувам части с 40% отстъпка, можете да се сетите вече дали само чета или имам и леки практически знания и възможности.

    И не знам кое и е лекото на поддръжката на 159?
    Носачите ли са евтини или маховиците?
    А за труд колко взимат майсторите, щото по италианските кенефи се работи трудно.... На полицейска астра съединител сме сменяли двама човека за два часа. На 156 — трима човека, седем часа....
    Да не говорим че много от чарковете са трудни за намиране щото модела е сравнително рядък.

    Плюсовете са три- ниска покупна цена, красива визия вън и вътре и добро поведение на пътя.
    Минусите са много - разход, динамика, здравина и надеждност, виещи скоростни кутии, некачествени материали.... Не съм виждал много други коли на 100-200 х. Км със съдран скоростен лост и протрит волан...

    Една ц/е/цлк класа 320 бензин или 270дизел дето са с двойни вериги - почти вечни и якия 5ск автомат на мерцедес дето се слага на всички АМГта до 2013 щото държи до 1000нм гарантирам че ще глътнат по малко пари от съответната 159ка със сравним мотор и състояние.

  9. #6789
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Ето ти няколко примера за 159 1.9 и 320д е90.

    Демферна шайба 159 -180 лв континентал
    Демферна шайба 320д - 600лв

    Обслуждване ремъци/ролки/водна помпа 159 - около 400лв
    Обслужване на 320д - водната помпа е в блока, вериги -600лв.

    Комплект носачи за 159 са вече около 600лв TRW
    Комплект 6 носача за е90 няква шано марка около 600лв.

    Иначе е много скъпа и трудна за поддръжка. Ама какво да ти обясням, след като 7 часа сменяте един съединител 3ма души...😃
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  10. #6790
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    "Началник" , така като гледам за съвети не съм те молил...

    Форума си има правила. Аз съм ги чел и ги спазвам. Докато ги спазвам - имам право да пиша. Ако не ги спазвам - модераторите ще ме баннат. Просто е, дори и ти би го разбрал.
    Все още не си станал нито модератор, нито администратор, така че не можеш да ми даваш наклон на члена какво да пиша, сещаш ли се или да ти го начертая?
    Тоя раздел не е нито САМО за собственици на 159, нито има някакво ограничение за броя постове на ден.
    Ако нещо от това те дразни, спокойно можеш да се кандидатираш за модератор и да се опиташ да го промениш.
    А до тогава можеш само да си караш преднячката с разход 50лв на 100км и да се убеждаваш че си заслужава, нищо че другите хора с такъв разход карат по пестин коня.
    И се надявай да не дойде момента за вериги, че ще те чуят чак в Италия като се разревеш
    Една от характеристиките на интелигентността е да виждате нещата от различни страни и да не изключвате, че може да грешите. Ако някой е прекалено категоричен и отхвърля всички останали гледни точки, вероятно не е достатъчно умен. Както казва Дарвин, „невежеството по-често поражда увереност, отколкото знанието.“ Учените отдавна са установили, че колкото по-малко знаят хората, толкова по-уверени са те. Тази зависимост е известна като „ефект на Дънинг-Крюгер“.
    Тук си очеизваден пример -

    Ако един умен човек признае, че може да сгреши, няма да харчи всичката си енергия да доказва, че е прав. Ето защо:

    Отнема време и усилия.
    Дразни хората.
    Пречи ни да чуем чуждото мнение и ограничава светогледа ни.

    Из статия наречена "8те правила, които глупавите хора следват"...


    Принципно никой не може да те спре да се излагаш. Аз просто те поставям в игнор листа и приключвам с теб, защото няма смисъл да се спори с такива индивиди. Ти си карай "най-успешния модел на Алфа" и си вярвай, че на някого му пука кво си изкендзал за пореден път.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  11. #6791
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Ето ти няколко примера за 159 1.9 и 320д е90.

    Демферна шайба 159 -180 лв континентал
    Демферна шайба 320д - 600лв

    Обслуждване ремъци/ролки/водна помпа 159 - около 400лв
    Обслужване на 320д - водната помпа е в блока, вериги -600лв.

    Комплект носачи за 159 са вече около 600лв TRW
    Комплект 6 носача за е90 няква шано марка около 600лв.

    Иначе е много скъпа и трудна за поддръжка. Ама какво да ти обясням, след като 7 часа сменяте един съединител 3ма души...��
    Мнооого си заблуден, друже.
    159 е една от най-скъпите за поддръжка автомобил в класа си.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #6792
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Айде и другият разбирач се включи 😀
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  13. #6793
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Айдее,пак се почна мерене на п....ките.Тая тема я четат хора дето са решили да карат
    Алфа 159 и търсят съвет(поне аз навремето бях така) и като чета последните страници съвета е-НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ТОЗИ БОКЛУК!ЩОТО ЩЕ ИЗЛЕЗЕТЕ ГОЛЕМИ ГЛУПАЦИ!
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  14. #6794
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Question

    Аз не мога да разбера защо хора, които не са имали 159 и нямат намерение да имат, продължават да ни просветяват във всяка тема в раздела. Ако имаше модератори, отдавна да са заминали.
    Темата е за съвет относно покупка на 159.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  15. #6795
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Мнооого си заблуден, друже.
    159 е една от най-скъпите за поддръжка автомобил в класа си.
    Ти карал ли си 159...?....подържал ли си...?...или говориш от принципа на какво си чел и едно кръгче дадено ти, от приятел като dhtj....?

    ---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 18:21 ----------

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Аз не мога да разбера защо хора, които не са имали 159 и нямат намерение да имат, продължават да ни просветяват във всяка тема в раздела. Ако имаше модератори, отдавна да са заминали.
    Темата е за съвет относно покупка на 159.
    Не се коси....мненията са като задниците......а и колкото по малко хора карат даден модел, е по добре.....просто Мода, ако ме разбиращ.....кубинката е хубава обувка, ама не се продава в Милано, за това е носят масово, дори е била на въоръжение.......))

    ---------- Post added at 18:37 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не знам кой ви е казал че досега ми до коли стига само до уикипедия.
    В съседната тема съм писал че често вдигам коли на подемник.
    В други теми съм писал че пазарувам части с 40% отстъпка, можете да се сетите вече дали само чета или имам и леки практически знания и възможности.

    И не знам кое и е лекото на поддръжката на 159?
    Носачите ли са евтини или маховиците?
    А за труд колко взимат майсторите, щото по италианските кенефи се работи трудно.... На полицейска астра съединител сме сменяли двама човека за два часа. На 156 — трима човека, седем часа....
    Да не говорим че много от чарковете са трудни за намиране щото модела е сравнително рядък.

    Плюсовете са три- ниска покупна цена, красива визия вън и вътре и добро поведение на пътя.
    Минусите са много - разход, динамика, здравина и надеждност, виещи скоростни кутии, некачествени материали.... Не съм виждал много други коли на 100-200 х. Км със съдран скоростен лост и протрит волан...

    Една ц/е/цлк класа 320 бензин или 270дизел дето са с двойни вериги - почти вечни и якия 5ск автомат на мерцедес дето се слага на всички АМГта до 2013 щото държи до 1000нм гарантирам че ще глътнат по малко пари от съответната 159ка със сравним мотор и състояние.
    Страшен си....поздрави с това парче.....https://www.youtube.com/watch?v=IiYs............чувал съм как оправяш на кормилният прът карето...)
    Last edited by Бобби; 01-12-2018 at 20:44.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 453 of 530 FirstFirst ... 353403443451452453454455463503 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •