Page 2 of 530 FirstFirst 12341252102502 ... LastLast
Results 16 to 30 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #16
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Дрънкате...Според мен трябва да си поръча от ММ това което иска и да почака да му го доставят!
    Най добре си е пръв да си пръднеш на седалката

  2. #17

    Default

    Колкото пъти съм пърдял пръв, толкова пъти ми е излизала през носа тая пръдня - никога повече няма да си купя чисто нов автомобил
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  3. #18
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Колкото пъти съм пърдял пръв, толкова пъти ми е излизала през носа тая пръдня - никога повече няма да си купя чисто нов автомобил
    Въпрос на личен опит. Но бъдещия колега говори за нова кола...пък изведнъж му се предложиха стари и ползвани коли.... Сега остава някой Логан да се предложи... и се завършва картинката...

  4. #19
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Дрънкате...Според мен трябва да си поръча от ММ това което иска и да почака да му го доставят!
    Най добре си е пръв да си пръднеш на седалката
    И да поръча да му сложат някаква изгъзица, дето обикновено не я слагат, та да знае, че е неговата кола. И да чака 3 месеца

    ---------- Post added at 15:18 ---------- Previous post was at 15:16 ----------

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    И защо да не е от България?
    Очи гледали, очи плакали!
    На Мъри на колата какво й е? За 15 бона си купуваш регистрирана, обслужена, дизелова кола, с каско и достатъчно екстри.
    Имаше съединител за смяна, профилактично едно масло, евентуално още нещо дребно от консумативите и после само каране..... за максимум 16'000лв.
    Имах предвид чисто нова. И виж малко по-нагоре другото
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #20

    Default

    Колеги...
    1. Имате ли наблюдения, 2.0 JTDm 170 к.с. по-добър двигател ли е от 1.9 JTDm 150 к.с. и трябва ли да ме притеснява обстоятелството, че 2.0 170 к.с. се задържа твърде малко в производство. Някой чел или чувал ли е защо стана така и защо намалиха мощността му на 136 к.с. Дали беше заради някакви конструктивни проблеми или се дължи на политиката в ЕС откъм еко норми, данъци, застраховки и т.н.
    2. Имате ли проблеми с DPF филтрите?

  6. #21
    Младши алфист denq's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Русе
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Колкото пъти съм пърдял пръв, толкова пъти ми е излизала през носа тая пръдня - никога повече няма да си купя чисто нов автомобил
    Що бе , колега? Таман съм се навил за една нова Мазда 3, и твоята реч ме хвърли в тъч
    Сервизното обслужване по гаранцията ли имаш предвид, качеството на новите автомобили като цяло ли, или нещо друго??
    тише едешь - хрен приедешь!
    2.0 16V Delta 2 Продава се - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=53158
    http://www.3na100.com/ - за всеки, който иска да пътува ефтино.

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    44

    Default

    2.0 продъжава да се слага в 159 до-последно.... даже в германия може да си поръчаш 159 още с този мотор. 2.0 ужким трябва да харчи по-малко - не ще е по претенциозен към гориво ( за БГ това не е много добре). Въри много добре (поне според мен ) но е шумен....
    136 коня версията се води еко - най-вероятно за по-ниско СО2..... а в някой страни това се гледа... на 1.9 също има Еко версия - това е 120коня модела...
    Last edited by daskaloff; 04-06-2012 at 16:42.

  8. #23

    Default

    Съжалявам, взимам си думите за 2.0 JTDm 170 к.с. назад. В момента двигателят се монтира на Джулиетата. Значи изборът ми е ясен - 159 2.0 JTDm 170 к.с.... ако разбира се някой не ме изпревари докато продавам Скубиду-то... Остана само да кажете нещо за DPF филтъра, че тая със сигурност ще има.
    Last edited by dino355; 04-06-2012 at 16:46.

  9. #24

    Default

    Имам предвид цялостната картинка - купуваш нов посредствен автомобил на цената на 5 годишна S-класа
    Аз също от личен опит говоря - чисто нова кола никога повече няма да си купя! За същите пари (че и за по-малко даже) си купувам АВТОМОБИЛ с пет класа по-нагоре и пет пъти повече екстри. Едва ли поддръжката ще ми струва повече от лизинга


    Никой не предлага Логан на колегата, просто изказахме мнение, че вместо застояла по складовете "чисто нова" кола, по-добре да се купи употребявана за двойно по-малко пари

    ДПФ-филтрите се лекуват вече, не са проблем - има няколко теми по този въпрос
    Last edited by Kuku; 04-06-2012 at 16:51.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by daskaloff View Post
    Въри много добре (поне според мен ) но е шумен....
    О-о Приятелю... Намираш го за шумен, защото не си карал Мицубиши Лансер 2.0 помпа-дюза на VW. Все едно караш Форд Транзит. Като подам газ от място, инстинктът ми за самосъхранение рефлекторно вдига крака ми от педала на газта, твърдо убеден, че нещо ужасяващо се случва... Това е най-шумният автомобил, за който съм чувал... Trust me on that one!

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    44

    Default

    на лансер-а мисля, че това му е последния проблем....... карах такъв с новия 1.8DI-D ..... Кенеф за 55хил.лв.......... правя сравнение с моя НЕавтомовил (Пежо 307)....
    а и аз съм в процес на продаване на пежото и купуване на 159 - ама там поне няма дилема - или 159 или Жужа....

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Имам предвид цялостната картинка - купуваш нов посредствен автомобил на цената на 5 годишна S-класа
    Аз също от личен опит говоря - чисто нова кола никога повече няма да си купя! За същите пари (че и за по-малко даже) си купувам АВТОМОБИЛ с пет класа по-нагоре и пет пъти повече екстри. Едва ли поддръжката ще ми струва повече от лизинга


    Никой не предлага Логан на колегата, просто изказахме мнение, че вместо застояла по складовете "чисто нова" кола, по-добре да се купи употребявана за двойно по-малко пари

    ДПФ-филтрите се лекуват вече, не са проблем - има няколко теми по този въпрос
    Kuku,
    Няма да забравя как хвалеше новите коли преди 5 години. Ама пръдна 2 пъти и видя къде е истината. За гащници като нас, и за дупките по пътищата ни само старо.
    Колега, и аз по едно време взех да се изкушавам по тез нови стари алфи, че на старите им искаха едни кинти ум да ти зайде, допреди 1 година 20к минимум.(за 2,4)
    Пък сега вече се намират и по 11к лв, а 2,4ките има 2 за 13-14к.
    Прегледай ги и грабвай една. Аз пак ремонт ще правя (на апартамента, колата и стигат 1500лв да я) и отлагам за още една година.
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  13. #28

    Default

    Съгласен съм с всичко казано за новите коли и условията у нас. Ама всъщност, на тези стари 159-ки на 0 км, както ги рекламират в Милано Мотърс, аз всъщност гледам като на употребявани автомобили. Щото всъщност, по ценова листа 2011г., точно тази с 2.0 дизел и ниво на оборудване Елеганте й искаха 55 хиляди. Като се разходих из mobile.de, видях че се предлагат из цяла Европа 159-ки - фабрично нови - при приблизително същите цени. И даже по-високи от тези на ММ. И ако ми я продадат с 30% дискаунт, както са обявили, но с гаранция 3 години, респ. 150 хил км.... не знам, не си ли струва? Щото 2.4 за 15 хил. лв. не звучи зле, ама ако гюфне утре мотора, например... Щото пише, да кажем 166 км. пробег, ама колата е от Италия или от някакъв салон в Германия - собственост на някакъв арабин, което значи, че и на 266 хиляди може да е... Какво правим тогава? Все си мисля, че каквото и да й е станало от седене, едва ли няма да се обади за 3 години.

  14. #29
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Колкото пъти съм пърдял пръв, толкова пъти ми е излизала през носа тая пръдня - никога повече няма да си купя чисто нов автомобил
    Това съм съгласен-нова кола за нашите доходи и стндарт на живот да си купиш е глупост, освен, ако не е службна, такси или нещо от сорта..
    Само се чудя, защо кола висяла в склад, щяла да бъде "по-амортизирана", от карана такава.Единствено съм съгласен, че с карана, може да излее някой проблем, който да бъде оправен "в двжижение", както се казва.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #30

    Default

    Чисто теоретично - кой казва, че колата е седяла в склада?
    Продавача
    Ходих да гледам едно такова 'Bravo T-Jet Sport' за 27'000лв. при цена по ценова листа към 40'000лв.
    УЖ "стояло в склада", ама го били разтърквали по правата няколко пъти, че после се оказа май даже тестово
    Вярно, колата си изглежда като нова и ако никой не ти каже 'абе изкарвали сме я два-три пъти' изобщо няма да се усъмниш, НО след като ни казаха, че е излизало от магазина и взехме да се заглеждаме по педалите, дисковете, боята по капака и тавана, ала-бала...... се оказа, че сигурно има към 2000км. навъртяни
    ДА, може с тези '159'-ки случая да е друг - не знам, не съм ги виждал на живо никога, НО факта, че има подобен риск, лично мен ме отказва моментално

    ---------- Post added at 22:52 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

    Quote Originally Posted by Bottata
    Kuku,
    Няма да забравя как хвалеше новите коли преди 5 години. Ама пръдна 2 пъти и видя къде е истината. За гащници като нас, и за дупките по пътищата ни само старо.
    Аз не казвам нищо лошо за новите автомобили - би било прекрасно да можем да си позволим чисто нови автомобили, НО при тези съпътстващи условия на експлоатация, просто е грехота
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 2 of 530 FirstFirst 12341252102502 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •