Page 529 of 530 FirstFirst ... 29429479519527528529530 LastLast
Results 7,921 to 7,935 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7921
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не допускам а е факт, при моя двигател. За 7К пробег доливам около 0,5 л. Нямам пробиви.
    Пипал ли си маркуч на 1.2 бара? Твоя толкова ли е твърд?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #7922
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да, твърд е. Със сигурност, преобладаващо, е около 1 bar.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #7923
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Според мултикукъра на жена ми , налягането при 104 градуса е 20кПа,при 108-38кПа,при 112-60кПа. Много малко ми изглежда..Не знам в барове колко е, но цял бар е много повече от 60кПа май.Вярно ,че повишаването на налягането започва от ниска температура, ама цял бар много ми се види.


    П.С.
    Другата седмица обмислям ,поради това ,че имам проблем с диференциалния сензор на ДПФ-а на таксито ,да монтирам тройници на маркучите преди и след филтъра и закупуването на механичен манометър (може би ще са нужни два броя,плюс евентуално втори електрически диференциален сензор, окомплектован с отделно захранване и с някъв компаратор и индикация,който да го ползвам като контролен по време на работа ) с които да следя налягането.Оказа се ,че този сензор бил от голямо значение за стартирането на регенерациите,а от там съответно директно влияе на живучеството на филтъра и икономичността на двигателя,а в същото време оргиналния сензор често дефектирал. Диагностицирането на проблема с коректността на сензора е тънкия момент.И това не е само при Волво,проблема се среща и при други марки и модели евро 6.Та ще нагазя и в тази материя.Ако някой даде повече инфо по въпроса ще ми е от полза,ако ли пък не,ще се опитам сам да се справя и ще пиша кво правя.Към момента чета и трупам информация.
    Last edited by 546; 30-06-2022 at 18:01.

  4. #7924
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Според мултикукъра на жена ми , налягането при 104 градуса е 20кПа,при 108-38кПа,при 112-60кПа. Много малко ми изглежда..Не знам в барове колко е, но цял бар е много повече от 60кПа май.Вярно ,че повишаването на налягането започва от ниска температура, ама цял бар много ми се види.


    П.С.
    Другата седмица обмислям ,поради това ,че имам проблем с диференциалния сензор на ДПФ-а на таксито ,да монтирам тройници на маркучите преди и след филтъра и закупуването на механичен манометър (може би ще са нужни два броя,плюс евентуално втори електрически диференциален сензор, окомплектован с отделно захранване и с някъв компаратор и индикация,който да го ползвам като контролен по време на работа ) с които да следя налягането.Оказа се ,че този сензор бил от голямо значение за стартирането на регенерациите,а от там съответно директно влияе на живучеството на филтъра и икономичността на двигателя,а в същото време оргиналния сензор често дефектирал.И това не е само при Волво,проблема се среща и при други марки и модели евро 6.Та ще нагазя и в тази материя.Ако някой даде повече инфо по въпроса ще ми е от полза,ако ли пък не,ще се опитам сам да се справя и ще пиша кво правя.Към момента чета и трупам информация.
    При 159 много често се къса маркуча към сензора за диференциалното налягане, също и скобите са ми правили проблеми. Не знам при Волвото как е, но може да огледаш и за това.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  5. #7925
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Всичко е навряно както си му е реда и е изключително трудно достъпно и трудоемко .Сервиза ,който бачка нощем тези дни го дава айляк ,но видя ли свободен повдигач, това ще е първото което ще се провери .Ще ми се и да почистя с тел и металните тръбички към маркучите, които излизат от филтъра,защото саждите в тях не изгарят при регенерация и баш там се тъпчат яко. Оргиналния сензор показваше от 22.75 до 19.90 преди филтъра,съответно преди и след регенерация,разликата вероятно е поради не работеща температурна компенсация,а след филтъра стои заковано на 0.75,в кPa ,без промяна от оборотите и толкова,майсторите определят проблема като "забил сензор",сега е с друг сензор за проба,свален (защото е правил парчета )от друга кола,не сме го мерили защото диагностиката я правя при един специалист ,а по колата бърника друг,но като че работи.
    Досега никога не ми е изкарвала надпис за проблеми с филтъра,няма и грешки,за капак ме предупредиха ,че било възможно и да има интервенция по софтуера за да не записва грешки и да не светва чека за евентуални проблеми свързани с екологията,за да нямат ядове по прегледите ,вече и такива магарии практикували по европата.
    Лошото е ,че в топлото време в момента трябва да се чака по два часа да се охлажда след палене за да може да се работи по колата,отделно дето разбиращите са заринати с работа и ми спрягат срокове от поне по два-три дни да седи колата при тях,че и за парите нищо не казват предварително.Разбирам ги напълно,все пак не са врачки и за да стане както трябва ще отнеме време.
    Last edited by 546; 30-06-2022 at 19:40.

  6. #7926
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	27 
Size:	80.5 KB 
ID:	172639
    Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	22 
Size:	88.6 KB 
ID:	172640
    Направих около 1800км без да е мръднал антефризът / много съм доволен


    ###
    Quote Originally Posted by 546 View Post
    разбиращите са заринати с работа и ми спрягат срокове от поне по два-три дни да седи колата при тях,че и за парите нищо не казват предварително.Разбирам ги напълно,все пак не са врачки и за да стане както трябва ще отнеме време.
    Като знаеш какво трябва да се прави точно, отиваш при някой не толкова знаещ, но добър механик .. и ще свърши работа.
    Аз често така правя .. знам къде е проблемът и кой може да свърши работа .. отивам при него и действа. Ако трябва предварително му давам малко информация.
    Като е нещо по сложно или скъпо ако стане грешка .. се разбирам кога да отида и свършваме работата.
    Реално могат да ти кажат час .. да отидеш в 14ч и че в 16ч колата ще влезе в бокса. - въпрос на взаимно уважение.
    Last edited by flipz; 01-07-2022 at 00:58.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7927
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	27 
Size:	80.5 KB 
ID:	172639
    Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	22 
Size:	88.6 KB 
ID:	172640
    Направих около 1800км без да е мръднал антефризът / много съм доволен


    ###


    Като знаеш какво трябва да се прави точно, отиваш при някой не толкова знаещ, но добър механик .. и ще свърши работа.
    Аз често така правя .. знам къде е проблемът и кой може да свърши работа .. отивам при него и действа. Ако трябва предварително му давам малко информация.
    Като е нещо по сложно или скъпо ако стане грешка .. се разбирам кога да отида и свършваме работата.
    Реално могат да ти кажат час .. да отидеш в 14ч и че в 16ч колата ще влезе в бокса. - въпрос на взаимно уважение.
    Извинявай но ми се струва глупаво това:..."отиваш при някой не толкова знаещ, но добър механик .."
    1.Ако механика не е толкова знеш, едва ли е добър!!!
    2.Ако механика е добър, едва ли ще се вслуша в акъла който му даваш...то си губи смисъла...ако ти му даваш акъла, по добре си го оправи сам, или си търсиш работник иначе казано.
    3.Според твоята логика, аз мога да бъда механик, ама не....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #7928
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да, твърд е. Със сигурност, преобладаващо, е около 1 bar.
    Ебати...наборе да не употребяваш виагра....)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #7929
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да, твърд е.
    Демек не можеш да му докоснеш стените?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #7930
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Извинявай но ми се струва глупаво това:..."отиваш при някой не толкова знаещ, но добър механик .."
    1.Ако механика не е толкова знеш, едва ли е добър!!!
    2.Ако механика е добър, едва ли ще се вслуша в акъла който му даваш...то си губи смисъла...ако ти му даваш акъла, по добре си го оправи сам, или си търсиш работник иначе казано.
    3.Според твоята логика, аз мога да бъда механик, ама не....
    Когато знам, че лагерът на лагер-главината ми е заминал и съм си купил - нова какво значение има в кой сервиз ще отида ?
    смяна на демферна шайба и консумативи .. тампони и тн.
    * не ми се хваща да го правя сам, защото просто вече не ми се занимава.
    - сменял съм носачи, накрайници,маншони, дискове, накладки, термостати, пистов ремък, свещи, ламбда сонда, дебитомер, бензинова помпа, филтри, дюзи, промивал съм задръстени дюзи, монтирал съм хенон, DVR, боядисвал съм и тн тн ...
    Много пъти са ме насочвали от форума или са потвърждавали това което съм подозирал, че е проблемно .. за което благодаря на всички.
    Механикът ще се вслуша, защото аз искам да извърши точно дадена дейност - подмяна или демонтиране и монтиране на даден детайл .. за което си плащам.
    * не желая някой по негова си преценка да сменя части по автомобилите ми и аз да плащам за това
    - Последното ми посещение в сервиз, преди седмица - добавяне на фреон. Нито имам машина, нито ГАЗ и масло да дозаредя.
    Отидох и казах, искам да ми дозаредите климатичната система с фреон/масло .. Закачиха я на машината, избраха марка/модел и за 45мин и +50гр (загуба за 5 години) ремонтът приключи за 52лв
    Като отидеш и кажеш, климатикът ми не работи добре, чувам странен шум като го включа и тн .. много от сервизите ще кажат (предимно недобросъвестни):
    - лагер, пробив, радиатор .. бла бла .. .. ще ти сетнат 50гр фреон и ще ти заявят някакъв ремонт за 100лв и 50лв обслужване.

    Моята логика е съвсем различна от твоята, така че не ми обяснявай каква ми е логиката.
    Дори забелязвам, че при теб липсва до голяма степен.
    Last edited by flipz; 01-07-2022 at 23:06.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #7931
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Когато знам, че лагерът на лагер-главината ми е заминал и съм си купил - нова какво значение има в кой сервиз ще отида ?
    смяна на демферна шайба и консумативи .. тампони и тн.
    * не ми се хваща да го правя сам, защото просто вече не ми се занимава.
    - сменял съм носачи, накрайници,маншони, дискове, накладки, термостати, пистов ремък, свещи, ламбда сонда, дебитомер, бензинова помпа, филтри, дюзи, промивал съм задръстени дюзи, монтирал съм хенон, DVR, боядисвал съм и тн тн ...
    Много пъти са ме насочвали от форума или са потвърждавали това което съм подозирал, че е проблемно .. за което благодаря на всички.
    Механикът ще се вслуша, защото аз искам да извърши точно дадена дейност - подмяна или демонтиране и монтиране на даден детайл .. за което си плащам.
    * не желая някой по негова си преценка да сменя части по автомобилите ми и аз да плащам за това
    - Последното ми посещение в сервиз, преди седмица - добавяне на фреон. Нито имам машина, нито ГАЗ и масло да дозаредя.
    Отидох и казах, искам да ми дозаредите климатичната система с фреон/масло .. Закачиха я на машината, избраха марка/модел и за 45мин и +50гр (загуба за 5 години) ремонтът приключи за 52лв
    Като отидеш и кажеш, климатикът ми не работи добре, чувам странен шум като го включа и тн .. много от сервизите ще кажат (предимно недобросъвестни):
    - лагер, пробив, радиатор .. бла бла .. .. ще ти сетнат 50гр фреон и ще ти заявят някакъв ремонт за 100лв и 50лв обслужване.

    Моята логика е съвсем различна от твоята, така че не ми обяснявай каква ми е логиката.
    Дори забелязвам, че при теб липсва до голяма степен.
    Типично по български...нямаш доверие на хората около теб и само ги плюеш, но не знаеш как да си потърсиш правата...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #7932
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Типично по български...нямаш доверие на хората около теб и само ги плюеш, но не знаеш как да си потърсиш правата...
    Българин съм.
    Защо мислиш, че някоя друга нация или човек се доверява на сляпо?
    Не плюя никого, разчитам първо на себе си.
    Права в България ... да започна ли да ти изреждам неправдите, който се случват ?
    И че каквито и права да търсиш .. или отнема години и се случва или просто не се случва!

    Хайде да не се отклоняваме от смисъла на темите във форума и да си раздаваме определения кой какъв е .. - мисля, че това няма значение.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #7933
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    159-ка с робот досега не бях срещал! Мислех, че са само със стандартния автоматик...Някой да има впечатление от тази комбинация или още по-добре, от конкретния автомобил?

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...75153922769544
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm, Alfa Romeo Arna 1.2, Alfa Romeo 156 2.4 JTD ex, Alfa Romeo GTV 2.0V6 ex,Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex, Alfa Romeo Sprint 1.5 ex, Alfa Romeo Arna 1.3 ex, Alfa Romeo 155 1.7TS ex, Alfa Romeo 156 1.8TS ex

  14. #7934

    Default

    159 със селеспийд. Второто и последно поколение. Болестите на първото поколение са отстранени, но все пак е селеспийд - няма гаранция, че нещо няма да се почупи.

    В 159 модела само 2.2. бензиновите двигатели са със селеспийд. Брера също има 2.2 със селеспийд.
    Селеспийд = роботизирана кутия + нормален съединител и маховик.Но си има особености само за селеспийда.

    От селеспийда на 159-ката не съм чул/прочел някой да изреве, но както казах само 2.2 бензина е с него или с ръчна кутия - много рядко животно е и рядко се купува = рядкост е някой да изреве от него.

    Общо взето се разваля:
    Пневматичния акумулатор(или хидравличен и аз не зная - от едната страна помпа въздух, от другата е хидравлична течност/масло), помпата за него(ако акумулатора не се смени навреме), и е възможно да се почупят избирачите които са редки и да кажа не зная къде ги има като резервна част.
    Възможно е да се спука маркучле по тази хидравлика, то се намира и неоригинално и се сменя сравнително лесно.


    Ето да придобиеш представа за цените и да сравниш съединител комплект за ръчна кутия 2.2 с такава със селеспийд 2.2 : https://ricambi.alfisti.net/en/Spare..._920_1763.html



    Акумулатора на селето: https://ricambi.alfisti.net/en/Spare..._920_1987.html

    Направо се огледай в линка за цената на елмотора и актуатора


    И направо ти давам линк, да четеш как се сменя : https://www.alfaowner.com/threads/re...acment.235432/

    и да видиш:
    https://www.youtube.com/watch?v=KKjCNVT2nLo

    https://www.youtube.com/watch?v=aadg1JxsYSM




    П.П.

    Аз на майтап пуснах едно търсене и взех та намерих всичко което е необходимо за ремонта(ако се наложи), а уж робота беше кът и го нямаше...

    Общо взето няма кой да ги прави тези(имам предвид евтино да ги прави, а не да сменя части) - виж питай BO, той може да те насочи, ако решиш да рискуваш.

    Иначе предполагам има кой да смени частите на селето с нови, ако ти се наложи, стига да се изръсиш за тях. На 156-цата правеха и робота и платките, единствено за избирачът не съм сигурен, че там се получаваше на някои 156-ци/147-ци и механична повреда - отчупване на парче/та и това никой не го правеше...
    Някога платките(мозъка) на селето ги правеха успешно във Варненския технически доколкото имам спомен. Акумулатора може да се каже е консуматив - над 200 000 км го чакай или по-добре го смени превантивно, защото заминава помпата.
    Също така сдава багажа и ел.мотора, но на него били четките и те се сменяли и нямало нужда да се купува нов. Поне така прочетох .

    Ама сега ако се прежалиш гледам горе, че има части.
    Ако си достатъчно луд да я купиш такава и те се наложи нещо по селето обещавам да помагам = с линкове към търговци с най-ниските цени за резервни части. Извън България. Щото тук цените са от +40% до +200% нагоре.

    И едно- две клипчета за зарибяване: https://www.youtube.com/watch?v=AhifReZHw9I

    https://www.youtube.com/watch?v=kjTVk1n2yqY

    https://www.youtube.com/watch?v=CdTiKceAS0I
    Last edited by alfa racer GTA; 29-03-2023 at 02:25.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #7935
    Запален алфист la squadra azzurra's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    196

    Default

    Благодаря, колега, изясниха ми се доста нещата с всичко това, което си написал! Не е чак толкова страшно, не мисля, че при нормалния автоматик, ако сгъне кутията, ще е по-различно като цифри! То е ясно, че като купуваш автомобил с авт ск кутия, пък макар и селе, може някога да се случат едни скъпи ремонти и само чукаш на дърво Няма гаранция за нищо, то и за предната ми 159-ка, купувана от магазина някога, се изръсих едни 3 хилки заради паднали вихрови клапи, уж на реални километри беше...Другият вариант е да взема една 2.4 с класически автомат, не е карана от 7-8 месеца и ги врънкам едни руснаци да я дават, че ще се разпадне, ама и там като взема да смятам и да мисля, пак същото ще излезе Така че, все едната от двете ще е, пък после здраве да има! Благодаря още веднъж!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm, Alfa Romeo Arna 1.2, Alfa Romeo 156 2.4 JTD ex, Alfa Romeo GTV 2.0V6 ex,Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex, Alfa Romeo Sprint 1.5 ex, Alfa Romeo Arna 1.3 ex, Alfa Romeo 155 1.7TS ex, Alfa Romeo 156 1.8TS ex

Page 529 of 530 FirstFirst ... 29429479519527528529530 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •