Page 494 of 530 FirstFirst ... 394444484492493494495496504 ... LastLast
Results 7,396 to 7,410 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7396

    Default

    Quote Originally Posted by btralev View Post
    Из форумите бях чел, че 159те са по-устойчиви на ръждата от предишните алфи, но знае ли човек. За цената ми е ясно, че е завишена, но ако наистина е с добра история и в добро състояние би си заслужавала парите, знаейки какви кочини има из българските автокъщи.

    + на пазара не намирам на по-малко километри екземпляр от този модел.

    Сега като се загледах пах, освен ръждясалите болтовете виждам, че и стелките не са оригилани или се бъркам?
    Двигателя и около него е много чисто и лъскаво, най-вероятно е бил измит, което винаги е проблем.

    п.с Или както се казва "За тия пари Е60 , бате..."
    За цената няма да коментирам, можеш сам да си видиш колко е пазарната цена в такова състояние/година/оборудване по сайтовете на запад от Балканите. Горублянските посъживени морги не би следвало да са критерии. От друга страна това не ти гарантира липсата на допълнителни разходи след покупката.
    Ако ти хваща окото - отиди и я виж, но наистина покрай тия болтове обърни внимание за ръжди отдолу. Също така тези мотори страдат от течове от гарнитурата на капака на клапаните, ако е мит може да е за прикритие, за отстраняването се сваля ангренажния ремък.



  2. #7397

    Default

    Чаркове намират ли се за това тби? Не е ли доста рядък мотор... 100% има някоя част, която се намира само оригинална, струва колкото два бъбрека и до 2-3 години ще бъде невъзможна за намиране.

    На мен не ми се струва добра/разумна идея 159 тби, защото:
    -не става за газ (дори да става, никой няма опит с тоя мотор)
    -гори повече от 2.4жтд
    -1750 кубика на такава голяма и тежка кола не звучат сериозно, дори и да е с турбо,
    -а на всичкото отгоре и струват двойно повече от 159ките с петак...
    -и няма автоматик.

    Единствения и плюс е, че е по-лека от дизелите, и не трака толкова...
    Last edited by dhtj; 18-06-2019 at 18:40.

  3. #7398

    Default

    Намират се чаркове, но по-трудно у нас. За казанчето на антифриза ми обявиха 3 седмици и си го взех от ибей.
    Не мисля, че до 2-3 години ще изчезнат частите, все пак тоя мотор се слага и в Делтата, и в Giulietta QV.
    Чисто извънградско понякога пада под 8, ама трудно. За моя годишен пробег си е супер. Същото важи и за вървежа, въпрос на вкус и предпочитание, ако не ти харесва винаги можеш да я чипнеш. 2.4-ката си ми беше слабост, но така и не намерих читава и с малък пробег. Не че съжалявам, даже изобщо



  4. #7399

    Default

    Благодаря за информацията!

    Реално изборът ми е м/у Gulietta QV и 159, от много време съм запален по алфите и сега съм решил да направя тази стъпка. Аз съм си фен на бензиновите мотори, всичките ми коли които съм имал съм ги карал без газови уредби, така че липсата на газ не ми е проблем. А за частите ако са на реални километри, не смятам че ще имат някакви кой знае какви сериозни ремонти и по двете. Да се надявам , че ще се сменят само консумативи и хубав бензин! Относно вървежа, този мотор май подлежи на чипосване и спокойно може да изкара конете на Gulietta-та 230-240.
    Last edited by btralev; 18-06-2019 at 23:28.

  5. #7400
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by btralev View Post
    Благодаря за информацията!

    Реално изборът ми е м/у Gulietta QV и 159, от много време съм запален по алфите и сега съм решил да направя тази стъпка. Аз съм си фен на бензиновите мотори, всичките ми коли които съм имал съм ги карал без газови уредби, така че липсата на газ не ми е проблем. А за частите ако са на реални километри, не смятам че ще имат някакви кой знае какви сериозни ремонти и по двете. Да се надявам , че ще се сменят само консумативи и хубав бензин! Относно вървежа, този мотор май подлежи на чипосване и спокойно може да изкара конете на Gulietta-та 230-240.
    Много добре го каза за бензиновите коли....ако си истински фен на бензина......газта е мизерия.....напълно те разбирам....159 която посна изглежда добре, за да има ръжда на болтовете под капака не е нормално, явно е стояла на влага....дори тия от Австрия нямат там ръжда.....вярно малко висока цена, но я погледни...пазар има винаги, а и това, че я продава оторизиран сервиз, пазарлък за цената има , ако ти допадне, говори с шефа заеби го дилъра......и се вслушвай какво ти казват тези, който са имали колата или я карат в момента....интернет хейтарите ги заеби....много четат и нищо не знаят....според мен това е най добрият бензинов мотор вграждан в 159....за Жилиетата попитай в другият раздел....
    Last edited by Бобби; 19-06-2019 at 00:32.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #7401

    Default

    Благодаря ти за отговора! Сега пуснах тема в другия раздел, за малко повече инфо. Тази събота ще ги погледна и двете , за да придобия представа.

  7. #7402
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by Spaceblade View Post
    Възможно е, затова ще я вкарам на канала да я видя, но искам да дойде и някой майстор или някой който разбира. Иначе като я карах се държеше доста добре

    П.П: а и е малко далеч от града с
    Незнам какво ще и видиш на канала, ако има кора под двигателя. Добре е че на 1,9 доста неща се виждат отгоре. Много препоръчително, направо задължително е да се закачи на диагностика да се видят грешки, километри, дюзи и тн., та после да няма те алфите голям боклук ...
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  8. #7403

    Default

    Аз я закачих, на 1-ви цилиндър дюзата беше 2,3 единици, но при форсиране падаше на 1,5 както и на втори и на трети цилиндър.. Показваше, че на 170 000 е правено обслужване, март 2018г.
    Сега е на 180 000. Тампоните на мотора са за смяна, бая тресе при запалване.. ДПФ,ЕГР, и вихрови клапи налични. ЕГР си работи добре. Имаше 2 грешки, реле на подгревните свещи и реле на горивната помпа, след изчистването им, не се появиха отново. Салона е малко захабен. Иначе продавача беше отзивчив.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  9. #7404
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Колеги, може ли мнение за 1.75 TBi мотора? Силни и слаби страни, обслужване, разход на гориво?
    Скоростната кутия в 159 е М32,за разлика от Джулиетата. Демек,ако ще се засилва колата, ще е проблем. Като цяло добър мотор,но 159ките тби са редки,много скъпи (неоснователно за мен) и трудни за продажба след това.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  10. #7405
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Скоростната кутия в 159 е М32,за разлика от Джулиетата. Демек,ако ще се засилва колата, ще е проблем. Като цяло добър мотор,но 159ките тби са редки,много скъпи (неоснователно за мен) и трудни за продажба след това.
    Мисля, че при TBi хроничните болести на M32 са премахнати.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  11. #7406
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill View Post
    Мисля, че при TBi хроничните болести на M32 са премахнати.
    Същият мотор в Джулиета вади повече мощност и въртящ момент, а само с ремап отива на към 260 коня. В 159 е 200 коня . В ЮКей има ТБИта и колегите от АлфАоунър се оплакват от скоростната кутия и че не позволява много тунинг.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  12. #7407

    Default

    Жулиетата е с друго турбо.



  13. #7408
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Жулиетата е по-разумният избор. Друг е въпросът дали ти се кара малка кола.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  14. #7409

    Default

    Привет на всички, отново!

    Пиша тук в часта за 159-те, защото в другия раздел не получих никакви отговори, за което се извинявам предварително, но искам да споделя моите впечатления.

    Тъй като бях голям мераклия за червената Джулиета, отидох да я погледна. Няколко неща ми направиха лошо впечатление -

    1. Колата беше изключително мръсна, както отвътре така и отвън...мислейки си че като собственост на официалния дилър на Алфа, поне ще държат колите си в приличен вид, но уви...
    2. По задните гърнета имаше доста нагар, което не знам дали е нормално за този модел.
    3. Била е собственост на шефа на АутоИталия първите 4 години, той я е карал, а след това е била тестови автомобил...или казано директно е карана душманската според мен.
    4. Има леки козметични забележки, но все пак е колата на 5 години вече, няма как да очаквам да няма.

    Нещата които ми харесаха, определено е начина. по който се усеща колата на пътя. Много е директна и този двигател е изключително динамичен.
    Не искам да се хваля още, но я капарирах и чакам от Ауто Италия да се задействат по сделката ( а самия дилър бих го коментирал много подробно, но нека да взема колата първо).
    Въпреки, горните притеснения 20 минути зад волана ми стигнаха за да знам, че това е моята кола...

    Виждайки лошите отзиви за този сервиз, искам да ви попитам къде мога да си обслужа колата качествено и да ме посъветват адекватно за нещата, които следват да бъдат подменени?

    Благодаря!
    Last edited by btralev; 02-07-2019 at 00:20.

  15. #7410

    Default

    Моят опит с тях се ограничава до няколко обаждания и се оказаха тотално неадекватни.
    За саждите по ауспусите не се притеснявай, и аз ги мислех, но ме увериха че е нормално.



Page 494 of 530 FirstFirst ... 394444484492493494495496504 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •