Page 507 of 530 FirstFirst ... 7407457497505506507508509517 ... LastLast
Results 7,591 to 7,605 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7591

    Default

    Какво мислиш че е???

    Гарантирам ти че е керосин?

    От 4 добавки на Равенол нкоито купих - за почистване на дюзи, за повишаване на цетановото число, за оптимизиране на горивната система, горивния процес и горивото и за стабилизиране на горивото- първите 3 са чист керосин без добавки, а първата, третата и последната сертифицирани по TUV в Германия и само четвъртото има освен керосин и добавки.
    Всъщност купих 5, ама 5-тата няма керосин, а само е добавка за течливост и против парафинизация.

    Ако е дизел, те съветвам принципно да не ползваш негови(на Мермерски) добавки, но ако ползваш то само зимата.

    Най-вероятно е керосин, а той повишава температурата на горене и съсипва топлата част на турбото .Ползвай само зимата.

    Не вярвам 1 човек да е по умен от екипите инжинери-химици, двигателни инженери и т.н. на всички останали.

    Аз лично сложих в началото на ноември добавка за течливост на Равенол, която гарантира липсата на парафинизация и течливост до -25 градуса под нулата на летния дизел и до -31 на зимния дизел.Доеолен съм, защото предишните 2 зими при отрицателни температури и непалене няколко дни по планински курорти при първо стартиране след няколко дни престой миришеше на суров дизел, а това сега го няма с добавката.А най- готиното е че при предозиране няма странични ефекти.

    Другата седмица ще добавя Цветан бустера и ще напълня догоре резервоара.

    На пролет почивка от добавки, след това стабилизатора на горивото - освен другите функции трепе "планктона" в дизела и другата зима другите добавки.

    Колко е този "Юнак" като цена???

    И тоя Мермерски син голям вундеркинд - преводач и още една камара неща...

    Ама едно съм разбрал - който се занимава със 100 работи, нито една не върши както трябва...


    Ако ползваш добавка за бензин, то мисля няма проблем, защото всички са пречистен бензин и толуол с октаново число 106-108 ..Рейсинговият бензин го правят 116 до 130 октана, но там вече не е само бензин, а и двигателните са подготвени за такова гориво..
    Last edited by alfa racer GTA; 14-12-2019 at 22:02.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #7592
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Рацер, ти освен добавки, нафта сипваш ли чат-пат?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #7593
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    http://forum.vwclub.bg/download/file...9494&mode=view
    https://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ef900408e
    Нищо ново не е открил,направил си чайче.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #7594

    Default

    Чат -пат сипвам.

    Две(2) години бях без каквато и да е добавка.Включително 2 зими.Единствено пълнех с обикновен дизел и държах пълен догоре или на 1-2 деления резервоара от максимума.

    Та сегашните са първите добавки слад 2 години без.

    Преди това ползвах бардала БДЦ, ама някои хора са го зачеркнали, след като в резервоара им се е появил планктон който дори на 1 колега алфист е довел до ремонт на двигател, поради запушване и пикаеща дюза, което пък съсипало цилиндър, бутало и т.н.

    Няколко колеги имаше с "планктон" и пострадали и всички ползвали БДЦ и си отглеждали бактериите в резервоара.

    Тогава го зарезах, а и като разбрах че проспийд лъже и пише до 10% икономия, вместо както холандците "до 3%" го зачеркнах барабар с всичките им масла добавки и каквото се сетиш "на бардал".


    П.П.

    Както писах първият път когато попитаха за "Юнак"
    - производство на Плама Плевен...

    За тези пари предпочитам Равенол.

    И Добавка против парафинизация отново на Равенол, но за 1000литра за 20лв.При 210мл на 1 резервоар дизел гарантира течливост до -25 летен и до -31 зимен дизел.

    Като гледам от етикета на Юнак-а какви добавки има някои имат киселинна "насоченост" ...
    Last edited by alfa racer GTA; 14-12-2019 at 22:26.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #7595

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post


    ================================================== =======


    А бре не е "Вьо равно". И на мен така ми дуднеха автотехници/монтьори докато те ми избираха и ми сипваха маслото, но се оказа друго.

    Няма да ви "агитирам" де, то и аз мислех като вас...ама друго се оказа след това ...



    На всеки му трябва време "да узрее" ...

    =================================================
    Ми аз последните години само с Liqui Moly 4200 и въобще не мисля да го сменям с недоказани във времето масла. Не е евтино, хубаво е, харесва ми как работи колата и си сипвам каквото си преценя аз.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #7596

    Default

    Равенол от 25 години е спонсор на отбори от Ф1 с маслото си-доставя им го безплатно

    Принципно говорех за ПАО маслата.

    Както и да е, не смятам да се правя на Дон Кихот.

    Всеки плаща от собствения си джоб за глупостта си.Аз също.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7597

    Default

    Въпроса е, че се предлагат постоянно нови масла с космически характеристики (които хващат в капана си такива, които повече четат отколкото разбират), както и с добавките.. Всички са еднакви, но им се връзвате на етикетчетата и олеле малеле, колко е добра и какви чудеса вършат.
    За да няма драми едни 300 кинта, за почистване и настройка на дюзи и тва е, никакви добавки и прочие.
    Ползвал съм Про-Тек добавка за дюзи и 2Тмасло в нафтата, но вече приключих, само нафта, хубаво масло, чисти дюзи и това е.
    Те по 200-300к са ги карали, кой как се е сетил, ние сега ще им треперим...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #7598
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Митак дай по подробно. Или някой друг да каже. Аз лично имах тройка по химия и за това не мога да изразя ясно мнение. А и не искам да чета, неща които трудно разбирам и не са ми интересни. Факта е, че рекламата му е от хора които са ползвали добавката. Разни таксиметрови шофьори, камионджии и такива обикновенни юзери като мен. Факт е че мотора много утихва като се сипе. Това за разхода не мога лично да го потвърдя напълно все още, а и имам голямо разминаване между борд и пълно пълно. Всичките обаче ползватели казват, че има голям разлика в разхода. Движи се между 5 и 10% надолу...по тяхни думи...

    Добавката не ми мирише на керосин, и е доста мазна по характеристики като много рядко двутактово масло, но както казах химията ми е зле и никак не ме вълнува. Ефекта ми е интересен.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #7599

    Default

    "Всички" потвърждават колко са добри, защото неудобните мнения се трият.



  10. #7600

    Default

    http://m.bg.haofeichemical.com/info/...-25635986.html


    https://www.laboratuvar.com/bg/gida-...etat-tayini-gc


    http://bg.winesino.com/conditions-tr...019045666.html


    Има и добавка "Cetane" - което на практика е керосина.Точнп той се ползва за повишаване на цетановото число.

    И аз съм на мнението че 1 път, максимум 2 пъти годишно трябва да се ползват добавки - ако е само веднъж то в края на зимата, за да почисти каквото се е наслоило по дюзи евентуално двигател през зимата.Ако 2 пъти се ползва, то в края на есента = ноември и в края на зимата.

    И не мислиш ли че дали дизел, дали бензин в първият случай премиум дизел е по-добре, а във вторият случай 98-99 октана е по-добре от добавки.

    Сега, ако се е стигнало до проблеми, то не пречи ако действително са дюзи да се ползва еднократно или най-много двукратно през период от време такава добавка.


    Чистият керосин продавам като добавка за почистване на дюзи и горивна система освен в резервоара може да се сложи директно в чисто нов горивен филтър и да се стартира двигателя, но изрично се казва да не се превишават 2000 оборота, което е показателно.

    Затова ще го ползвам праз резервоара когато ми предстои пробег от 900 или повече километра, за да го изгори почти веднага и да няма време да разлага мизерии(ако има такива) в резервоара или преди дюзите.
    Last edited by alfa racer GTA; 15-12-2019 at 19:18.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #7601

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    А някой слагал ли е дизел юнак на мермерски? Сз изхарпих един резервоар и веднага усетих разлика в работата на мотора и разхода. Сега карам един без нея за да видя как е и после пак ще сипя. Но на първо четене има разлика в разхода...
    Аз ползвам Откъм разход не виждам разлика, но откъм вървеж карам съвсем друга кола.. не си знае гумите
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  12. #7602
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    но откъм вървеж карам съвсем друга кола.. не си знае гумите
    Поне 30 коня отгоре.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #7603

    Default

    30-40, колкот толкоз. Познавам си колата и знам как върви без и как върви С добавка, независимо дали Бардал, Юнак, домашна ракия или олио.
    Мисля, че всеки в този форум е достатъчно наблюдателен, за да разбере кога колата му върви повече от обикновено. Винаги карам с дизел от Ромпетрол, така че нафтата е една и съща.
    Който иска да се смее, плаче, подиграва и т.н.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  14. #7604
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    От време на време ми излиза грещка p0404 за егр и когато сипя добавка stp за почистване на горивната система проблема изчезва за минимум 3 месеца.Така че и аз слагам от време навреме подправки на чорбата
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  15. #7605
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    С добавка, ... домашна ракия ...
    Аз лично вярвам, че с тази добавка в човек конете стават и доста повече. И наистина вярвам в това и убеждението на хората, и усещането за колите им.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 507 of 530 FirstFirst ... 7407457497505506507508509517 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •