Page 215 of 530 FirstFirst ... 115165205213214215216217225265315 ... LastLast
Results 3,211 to 3,225 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3211

    Default

    От тук прочетеното оставам с впечатлението, че BMW е в пъти по грозно а Мерцедес с по-лошо пътно поведение и по-бавен от 159. Чудя се как изобщо има бунаци дека дават повече пари да си ги купуват, а пък швабите как изобщо успяват да ги продават.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #3212
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Gigi, с цялото ми уважение към теб, но:
    - на мерца имам повече км от на алфата за последната година, автомат е мерца, 170кс, края на 2008.
    По лоша сглобка, не бих могъл да очкавам. Над 200 двигателя буквално ръмжи на умирачка...като колата е купувана нова от русе, и е на 100 к км сега....като се обслужва както си требе.
    Може би зареди по високите зимни гуми, за мен да се сравнява стабилността на мерца с алфата, ти-ка е неравностойно.
    Пича ме отвя, а бях настъпил до края педала...
    За болките в гърба ми всеки път няма да говоря, няма такива гадни седалки....едиснтвеното хубаво е музиката
    Преди месец карах на една магистралка извън бг 100 км магистрала с 200 км, бързах....еми ако не усиля музиката, немога да си чуя мислите.
    Това със шумността е странно, моя с 240 е на 3500 оборота и е доста тих. Сглобката също мисля че е доста добра, няма нищо износено или скърцащо. Стабилността освен от гумите идва и от изпълнението, то това може и при сглобката да има отношение. Моя е Авангард и с 159-ката са ми еднакви на пътно поведение, но ако е класик или елеганс те са по високи и меки. За седалките, чесно казано нито на Ц-тката нито на 59-ката са ми удобни. Всъщност от тия по новите коли няма една като хората според мене.......
    Разхода на Алфата е по висок и то с 1-2л.
    И да Алфата вози по меко поне от Авангард изпълнение

  3. #3213
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Не знам как е при Мерцедес, но от преки наблюдения при други марки (Фолксваген и Рено) има разлика в окачването между произведените за българския и за западния пазар. Възможно е разликата да се дължи на това, ако политиката на Мерцедес е същата.

    ---------- Post added at 09:51 ---------- Previous post was at 09:50 ----------

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Това със шумността е странно, моя с 240 е на 3500 оборота и е доста тих. Сглобката също мисля че е доста добра, няма нищо износено или скърцащо. Стабилността освен от гумите идва и от изпълнението, то това може и при сглобката да има отношение. Моя е Авангард и с 159-ката са ми еднакви на пътно поведение, но ако е класик или елеганс те са по високи и меки. За седалките, чесно казано нито на Ц-тката нито на 59-ката са ми удобни. Всъщност от тия по новите коли няма една като хората според мене.......
    Разхода на Алфата е по висок и то с 1-2л.
    И да Алфата вози по меко поне от Авангард изпълнение
    Е, на Инсиния и на БМВ М-пакет седалките не са зле.
    Но и на 159 стават, особено в сравнение с изпълненията на Алди, които ми напомнят пейки в чакалнята на поликлиника.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #3214
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Не ме разбирайте погрешно, мен фактът че 159 е по-комфортна от ц класа може само ме радва.
    Но все си мислех, че мерцовете държат на традициите, а една от тях е меката и комфортна возия, нали така? Щото в това няма нищо лошо, даже напоследък това си е рядка екстра - вече всеки се стреми да прави спортно държащи се коли (уж така били по-сигурни ) А едно време беше точно обратното - само лашкащи се кораби и тук таме някой спортно ориентиран модел като алфа 155, ...

    ---------- Post added at 16:21 ---------- Previous post was at 16:20 ----------

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Е, на Инсиния и на БМВ М-пакет седалките не са зле.
    Но и на 159 стават, особено в сравнение с изпълненията на Алди, които ми напомнят пейки в чакалнята на поликлиника.
    Хахаха
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  5. #3215
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Сравнявам само двата модела:
    - Ц-класа 2008, 170 кс, нивото е високо на оборудване
    - АР 159, Ти, 2.4, 2008

    - Алфата превъзхожда мерца по:
    =безшумност
    =качество на сглобка/ материали
    =реагиране на скоростна кутия и вървене
    =много по-удобни седалки

    Като возия, мерца има по-мека возия, като в лодка. Но това си е типично за мерц.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #3216
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Сравнявам само двата модела:
    - Ц-класа 2008, 170 кс, нивото е високо на оборудване
    - АР 159, Ти, 2.4, 2008

    - Алфата превъзхожда мерца по:
    =безшумност
    =качество на сглобка/ материали
    =реагиране на скоростна кутия и вървене
    =много по-удобни седалки

    Като возия, мерца има по-мека возия, като в лодка. Но това си е типично за мерц.
    За първите две вече не мога да се съглася. Особено за първото.

    ---------- Post added at 17:48 ---------- Previous post was at 17:47 ----------

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Не ме разбирайте погрешно, мен фактът че 159 е по-комфортна от ц класа може само ме радва.
    Но все си мислех, че мерцовете държат на традициите, а една от тях е меката и комфортна возия, нали така? Щото в това няма нищо лошо, даже напоследък това си е рядка екстра - вече всеки се стреми да прави спортно държащи се коли (уж така били по-сигурни ) А едно време беше точно обратното - само лашкащи се кораби и тук таме някой спортно ориентиран модел като алфа 155, ...

    ---------- Post added at 16:21 ---------- Previous post was at 16:20 ----------


    Хахаха
    Истинските Мерцове започват от Е-класата. А, Б и Ц са продажби на емблеми и пържен въздух за балъци.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  7. #3217

    Default

    Ще ме извиниш но немога да се съглася за Ц класата! Има много добри попадения, проблема в българия е че в сервиз оставяш 2 ризи, бъбрек и 3 литра кръв от рядка кръвна група! А класата е малка градска кола, незнам какво не и харесвате, разхода над всичко, евтин ремонт, моята е супер здрава. Б класата е изгъзица, а класа с високо ниво на обурудване. Е класата е сакътлък и визуално и като кола. Ц според мен е най добрия достъпен клас на мерцедес. Ако имаш гараж и начин да го потдържаш извън "Сервиз тип разбирачи или официални"
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  8. #3218
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Разбирам, че 159-ката е най-добрата, но:
    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    ...
    =реагиране на скоростна кутия и вървене
    ...
    Ама това кърти всичко.
    По-гадна кутия от тая на 159 имат само някои Френски производители, включвайки Дачия като част от групата.

    Иначе страхотна логика - да сравняваш 170 кс. с 210 кс. автомобил и да изтъкваш, че 210 кс. вървял повече.
    Предполагам, че следващия ти тест ако е на Ц63, то може би ще откриеш, че Ц класата върви малко повече, но няма да бъдеш сигурен в това.
    Last edited by BO; 11-11-2014 at 01:13.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #3219
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Сравнявам само двата модела:
    - Ц-класа 2008, 170 кс, нивото е високо на оборудване
    - АР 159, Ти, 2.4, 2008

    - Алфата превъзхожда мерца по:
    =безшумност
    =качество на сглобка/ материали
    =реагиране на скоростна кутия и вървене
    =много по-удобни седалки

    Като возия, мерца има по-мека возия, като в лодка. Но това си е типично за мерц.
    Явно възприятията са ни различни или Колъо е прав за различното качество при производството за БГ и др. балкански субекти.
    Защото и аз сравнявам подобни
    Алфа 159 2.4 Q4 ръчка 2009г купувана нова от БГ
    Мерц 220 CDI Авангард автомат.2009г. от Италия.
    Безшумност Мерца е по добре - даже ей тука има измерени шумове в dB - http://www.autoexpress.co.uk/alfa-ro...specifications
    Качество пак Мерца
    Реагиране и вървене не мога да сравня автомат срещу ръчка
    седалките са ми еднакво зле, е не са като на форд фокус....
    Мерца вози по твърдо, а на стабилност са ми еднакви - и двете коли са със 17-ки
    За мен при конкретното сравнение, Алфата превъзхожда по спирачки с висока скорост, но е разбираемо с Брембо е и големите дискове. Естествено и на сняг Q4 има предимство. Но ако Мерца е 320 4-matic , като цяло Алфата не участва.
    Алфата си е добра и като отчетем, че цената и е два пъти по ниска не е никак лош избор.

  10. #3220
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Явно възприятията са ни различни или Колъо е прав за различното качество при производството за БГ и др. балкански субекти.
    Защото и аз сравнявам подобни
    Алфа 159 2.4 Q4 ръчка 2009г купувана нова от БГ
    Мерц 220 CDI Авангард автомат.2009г. от Италия.
    Безшумност Мерца е по добре - даже ей тука има измерени шумове в dB - http://www.autoexpress.co.uk/alfa-ro...specifications
    Качество пак Мерца
    Реагиране и вървене не мога да сравня автомат срещу ръчка
    седалките са ми еднакво зле, е не са като на форд фокус....
    Мерца вози по твърдо, а на стабилност са ми еднакви - и двете коли са със 17-ки
    За мен при конкретното сравнение, Алфата превъзхожда по спирачки с висока скорост, но е разбираемо с Брембо е и големите дискове. Естествено и на сняг Q4 има предимство. Но ако Мерца е 320 4-matic , като цяло Алфата не участва.
    Алфата си е добра и като отчетем, че цената и е два пъти по ниска не е никак лош избор.
    В случая не говорим за разлика в качеството, а за т.нар. пакет за лоши пътища. Имаме в семейството два броя Поло - едното е купено ново от Порше Лизинг, другото - внос от Австрия. Първото е видимо по-високо и е като на кокили, другото се държи доста прилично за габаритите си. Имам сходни наблюдения и върху Рено Меган.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #3221
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Bo, цедката е с чип.
    При висока скорост, в мерца е много шумно. Шумоизолацията за мен не е добра. Нз дали защото е производство за бг, но и алфата, която имам е такава.
    Материали - табло, волан, телефон, копчета на волана, материя - кожа + плат за седалките е калпав.

    Мерца е автомат, и има едно огромно замисляне след натискане, чак ме плаши.

    Тази неделя пъувам за Гърция и ще направя клип и снимки на немската мечта

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #3222
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by voododoll View Post
    Ще ме извиниш но немога да се съглася за Ц класата! Има много добри попадения, проблема в българия е че в сервиз оставяш 2 ризи, бъбрек и 3 литра кръв от рядка кръвна група! А класата е малка градска кола, незнам какво не и харесвате, разхода над всичко, евтин ремонт, моята е супер здрава. Б класата е изгъзица, а класа с високо ниво на обурудване. Е класата е сакътлък и визуално и като кола. Ц според мен е най добрия достъпен клас на мерцедес. Ако имаш гараж и начин да го потдържаш извън "Сервиз тип разбирачи или официални"
    Да и за какъв чеп ти е градската кола да ти е Мерцедес, освен за да избиваш комплекси?!
    Е-клас си е комфортна лимузина, каквато се очаква отедин Мерцедес. Ц-класата ми е ни риба, ни рак, среден клас кола с неоправдано висока цена и скъпа поддръжка.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  13. #3223

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq
    Bo, цедката е с чип.
    Ми то и 159 може да е пипана
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  14. #3224
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Сравнявам само двата модела:
    - Ц-класа 2008, 170 кс, нивото е високо на оборудване
    - АР 159, Ти, 2.4, 2008

    - Алфата превъзхожда мерца по:
    =безшумност
    =качество на сглобка/ материали
    =реагиране на скоростна кутия и вървене
    =много по-удобни седалки

    Като возия, мерца има по-мека возия, като в лодка. Но това си е типично за мерц.
    Пепси .. сравнението ти е неуместно !
    Сравнявай този Мерц със 159 2,0 JTDm.

    Конкретно с/у 159 2.4 JTDm Ti - можеш да "изправиш"
    един W204 C250 CDi 4Matic .. и там нещата загрубяват.
    Да не говорим за 7G Tronic трансмисията, панорама тавана, АМГ пакет, с който колата е могла да се поръча и не на последно място адското аудио от Harman Kardon.
    Другите екстри нема кво да се коментират .. ясни са в полза за Мечо. Същото важи според мен и за динамични и каквито се сетиш още качества на мотор, трансмисия, ходова част и прочее ...

    Обобщено : спри да сравняваш автомобил, който в топ версията си не е надминавал 80 бона, с такъв, който дори и без индивидуална поръчка е бил над 100.
    Last edited by DiStefano; 11-11-2014 at 07:43.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  15. #3225
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    все едно да сравняваме кон със магаре
    155ex 159ex 530new

Page 215 of 530 FirstFirst ... 115165205213214215216217225265315 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •