Page 493 of 530 FirstFirst ... 393443483491492493494495503 ... LastLast
Results 7,381 to 7,395 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7381
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by talaz View Post
    АЗ защо се търсят и разискват само дизелови екземпляри?? Дизела е отживелица вече, скоро няколко автопроизводители обявиха, че спират да произвеждат дизели до 2022-2024 г. Освен това в много европейски градове вече е забранено в определени часове да влизат дизелови автомобили, а някъде има и абсолютна забрана за дизелови автомобили независимо от евро категорията им! Скоро това ще стане и в България. И най важното е че шанса да вземеш добър дизелов екземпляр на малко километри почти клони към 0 защото както знаем дизеловите се купуват от хора които карат мн км. на година докато бензиновите могат да се намерят доста запазени екземпляри на малко км. реални.
    Нека не сме толкова черногледи! Дизелови автомобили и да спрат да се произвеждат след 5-6 години, няма как да бъдат забранени да се карат поне още 10 години след това, освен ако не е обявено категорично към момента в който си купуваш колата. Чисто законодателно няма как да бъде допуснато. Днес бях в салон на Алфа Ромео в Германия и чистосърдечно ми препоръчаха да си купя дизелово Стелвио. Много проучвания показват, че новите дезели Евро 6D са сръвними по стойности на замърсяване с хибриди. Забрани за Евро 4 има не в много, а някой европейски градове, като в момента в Германия са 4 града и то в няколко централни улици. До края на годината ще станат 10 града. Говорим за Евро 4. В Лондон обсъжда забрана на коли с ДВГ през 2035г. Т.с. в България, ако визираме София, може да стане 2045г, за цялата държава не смея да мисля дали изобщо ще стане преди тотално да бъде спряно производство на фосилни горива. А тук все пак говорим за 159ки в България през 2019. Масовите двигатели за този модел са дизел, според повечето мнения, по надеждни и по-икономични, по-динамични. По лично мнение, при годишен пробег над 20 000км, при преобладаващи дълги пътувания и по-динамичен стил на шофиране, дизелите са по-добрия избор. Но нека мнението ми не е повод за възраждане на онзи спор отново!
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  2. #7382
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    сега тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=b82ovj

    Колата е на 249000.Не успявам да кача нещо снимки, намалих им размера и пак не става. Има някаква драма с мотора, направил съм снимки. Корекциите са много високи, над 3,5, мотора мени оборотите и прекъсва студен. Като загрее се оправя но корекциите скачат главоломно. Има и някаква драма с въздуха, даваното се мени, но целта е постоянна 1199, което много ме озадачи. Ако успея да кача снимките ще ги дискутираме.

    Това от мен за сега. До следващият път.
    Лъже много яко и с годината. Не е 2010.
    Освен това колата е фейс, а седалките са от преди фейс.
    Металният орнамент на волана, както и лявата лайстничка на таблото са синкави.
    Докато централната конзола и тази около ск.лост са драскан алуминии - TI.
    А лайстничката на лявата врата е сив алуминии, трети вариант!!!
    Е няма такъв сбирщайн!!!!
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #7383
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    В Германия хвърлят дизелите на сметищата:

    https://automedia.investor.bg/a/2-no...na-smetishtata

    Колите над 10 годии не могат да се препродават, а фирмите за скрап не смогват

    Колапсът на дизеловия транспорт е близо, като това се отнася най-вече за Германия, става ясно от репортаж на "Гласът на Европа", излъчен по различни телевизии, както и в YouTube.
    Заради забраната за използване на коли с такива двигатели, техните собственици в големите немски градове масово търсят начини, да се отърват от тях. Сметищата са препълнени с нормални автомобили, които няма как да бъдат препродадени, въпреки че са в добро състояние.
    Всички тези машина са на около 10 години, като при някои от тях пробегът е около 100 000 км. Според законите на Германия, те трябва да бъдат бракувани, тъй като нямат право да се движат в големите градове. Причината е, че те не отговарят на новите екологични норми, въведени през миналата година.

    "Повечето захвърлени превозни средства, като някои от тях дори нямат и 10 години. Сред тях са коли на Audi, BMW, Volkswagen, като проблемът е, че техните собственици трябва да ги бракуват - търсене на вторичния пазар за тях няма, а използването им в големите градове е забранено. Затова и предаването им за скрап е най-бързият начин за получаване на някакви пари за тях", се казва в репортажа.
    Проблемът обаче е, че фирмите, извършващи тази дейност, са претрупани с коли. Затова и много германци директно изхвърлят колите са бунищата, като преди това ги спират от движение.

  4. #7384
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Дано колегите си изкарат супер на феста!!! Днес се засякохме с доста от тях на Сапарева Баня. Пътьом минавах от там и ги видях. Поздравявах всеки когото видях
    Сега за моята разходка от 450 километра до Кюстендил, София и обратно към вкъщи.

    Първо за тази в Кюстендил, обявата вече е изтрита, предполагам че или е купена, тъй като, до като и правех оглед и диагностика дойде колега и той да я види. Поне на него му показах какво и е състоянието. Или ще се появи закърпена след време с по-висока цена. 2.0 жтд 170 коня. 2009 година 156000км, 6700 лева.

    плюсове:Климата работи, мотора запали от раз,много разбран и отзивчив търговец.

    минуси:колата е на 299000, много външни "забележки", разбирайте цялостно боядисване тъй като са дупки с ръжда. Гладна е на масло, компа показа 20% и като вдигнах щеката нямаше никой. Турбина вие, пуши черно отзад и саждите са мазни. Постоянна грешка за агеера P0401. Мотора има едно претрисане между 1200-1800 оборота, след това изчиства. Сбирщайн гуми, които не стават за нищо.

    сега тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=b82ovj

    Колата е на 249000.Не успявам да кача нещо снимки, намалих им размера и пак не става. Има някаква драма с мотора, направил съм снимки. Корекциите са много високи, над 3,5, мотора мени оборотите и прекъсва студен. Като загрее се оправя но корекциите скачат главоломно. Има и някаква драма с въздуха, даваното се мени, но целта е постоянна 1199, което много ме озадачи. Ако успея да кача снимките ще ги дискутираме.

    Това от мен за сега. До следващият път.
    Изгоря ми врата на феста... но както и да е ...беше добре......а ти се върни на първа страница на темата и чети..... от начало.....не се вслушвай в интернет паяците който снасят информация.....ще научиш малко повече за това което те интересува....от първо лице...тоез от хора минали преди това по пътеката ....цени за части, обслужване и т.н.... е различно....но болежките са едни и същи.......същото се отнася и за ремонтите...
    Last edited by Бобби; 17-06-2019 at 00:28.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #7385
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by talaz View Post
    В Германия хвърлят дизелите на сметищата:

    https://automedia.investor.bg/a/2-no...na-smetishtata

    Колите над 10 годии не могат да се препродават, а фирмите за скрап не смогват

    Колапсът на дизеловия транспорт е близо, като това се отнася най-вече за Германия, става ясно от репортаж на "Гласът на Европа", излъчен по различни телевизии, както и в YouTube.
    Заради забраната за използване на коли с такива двигатели, техните собственици в големите немски градове масово търсят начини, да се отърват от тях. Сметищата са препълнени с нормални автомобили, които няма как да бъдат препродадени, въпреки че са в добро състояние.
    Всички тези машина са на около 10 години, като при някои от тях пробегът е около 100 000 км. Според законите на Германия, те трябва да бъдат бракувани, тъй като нямат право да се движат в големите градове. Причината е, че те не отговарят на новите екологични норми, въведени през миналата година.

    "Повечето захвърлени превозни средства, като някои от тях дори нямат и 10 години. Сред тях са коли на Audi, BMW, Volkswagen, като проблемът е, че техните собственици трябва да ги бракуват - търсене на вторичния пазар за тях няма, а използването им в големите градове е забранено. Затова и предаването им за скрап е най-бързият начин за получаване на някакви пари за тях", се казва в репортажа.
    Проблемът обаче е, че фирмите, извършващи тази дейност, са претрупани с коли. Затова и много германци директно изхвърлят колите са бунищата, като преди това ги спират от движение.
    Ти в Германия ли живеш, или си приказваш просто така.....?...ако не, излез на улицата, погледни нашата реалност и ще си говорим след товаа....нали знаеш Бойко Борисов, колко лицеви опри прави...?..)
    Last edited by Бобби; 17-06-2019 at 00:31.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #7386
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Пълни глупости са това за Германия. Преди 2 месеца бях пак там и няма особена промяна. Масово си карат дизели и то не само нови.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  7. #7387
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by Spaceblade View Post
    Колеги, а може ли да ми кажете някой сервиз в Бургас, където правят Алфи, да отида да я видят там

    Industrialna 9, Burgas, Bulgaria

    087 702 3301
    https://www.facebook.com/sprintauto2/
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  8. #7388
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill View Post
    Industrialna 9, Burgas, Bulgaria

    087 702 3301
    https://www.facebook.com/sprintauto2/
    Благодаря! Обаче се оказа чене мога да ида до сервиз, защото няма начин заради номерата ( нямам представа защо, след като има транзитни на фирмата), но може да я вкараме на канал срещу автокъщата, но ми трябва майстор да дойде с мен. Някакви предложения имате ли? Ще съм много благодарен. Мисля утре следобед да е

  9. #7389
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    С транзитни номера на автокъщата не би трябвало да има проблем да се закара до посочено от теб място. Възможно е да те будалкат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #7390
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    С транзитни номера на автокъщата не би трябвало да има проблем да се закара до посочено от теб място. Възможно е да те будалкат.
    Възможно е, затова ще я вкарам на канала да я видя, но искам да дойде и някой майстор или някой който разбира. Иначе като я карах се държеше доста добре

    П.П: а и е малко далеч от града с
    Last edited by Spaceblade; 18-06-2019 at 14:12.

  11. #7391
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Човекът се опитва да си купи кола от автокъща Анди кар в Бургас, а не от радо поморийския.

    Ама чукча писател.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #7392

    Default

    Привет на всички!

    От известно време обмислям закупуването на автомобил, който да замени сегашния ми. За мен е важно да бъде сравително нов, да има добра история и да има малко спорт в него – та се колебая м/у тези два екземпляра –

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...59919536251737
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...58169474792813

    Виждам че двигателите на пръв поглед са еднавки на Джулиетата и 159-та, но мощността е различна. Джулиетата се продава от Ауто Италия и май е бил тестови или оборотен , не успях много да разбера от проведените разговори. От няколко дни искам да го видя, но не е наличен... а 159-та е върната от лизинг и на пръв поглед е в много добро състояние и е закупена пак от Ауто Италия.
    Не съм добре запознат с алфите и бих искал да попитвам вас за мнение относно поддръжка, какво да очаквам като евентуални проблеми и на какво да обърна внимание като отида да ги гледам?
    Благодаря Ви!

  13. #7393
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Колеги, може ли мнение за 1.75 TBi мотора? Силни и слаби страни, обслужване, разход на гориво?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  14. #7394

    Default

    17000лв за 159ка...
    2019та ли сме или 2009та в момента?

    Като и гледам ръждясалите болтове под капака, силно ме притеснява, че отдолу няма да е красива гледката.
    Моята кола е доста по-дърта, а по тея болтове нямам грам ръжда...
    Last edited by dhtj; 18-06-2019 at 16:59.

  15. #7395

    Default

    Из форумите бях чел, че 159те са по-устойчиви на ръждата от предишните алфи, но знае ли човек. За цената ми е ясно, че е завишена, но ако наистина е с добра история и в добро състояние би си заслужавала парите, знаейки какви кочини има из българските автокъщи.

    + на пазара не намирам на по-малко километри екземпляр от този модел.

    Сега като се загледах пах, освен ръждясалите болтовете виждам, че и стелките не са оригилани или се бъркам?
    Двигателя и около него е много чисто и лъскаво, най-вероятно е бил измит, което винаги е проблем.

    п.с Или както се казва "За тия пари Е60 , бате..."
    Last edited by btralev; 18-06-2019 at 17:35.

Page 493 of 530 FirstFirst ... 393443483491492493494495503 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •