Page 526 of 530 FirstFirst ... 26426476516524525526527528 ... LastLast
Results 7,876 to 7,890 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7876
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Според мен колата има проблем, сменил съм доста спаркове и този разход за нормално шофиране е доста висок.

    По темата за mpi или TS ... бих газирал 59ка, a TS само ако е трайно наложително. А кой от двата бих избрал е ясно - TS.
    Възможно Е, на мен малко тромава ми се види ,не съм имал възможност да я сравня с друга такава същата,но пали от раз и след месец престой ,държи стабилен празен ход без притриса,пък и щом не пише грешки-карам и не се занимавам.
    Тия дни имам няколко ходения извън града,към едно село наблизо, там малък престой и обратно,заредил съм я догоре с газчица и в града не я карам,все едно да се ходи на работа не далеко извън града,май колегата за някакво подобно на такова каране ще използва колата ,вече три пъти правя дистанцията,утре надвечер ще са пет пъти и ще има навъртяни над стотина км.,та ще я заредя пак до горе да я засека и ще пиша какъв е разхода,карам си нормално с колите,80-90.Не е магистрала,а първокласен път.
    Last edited by 546; 18-06-2022 at 17:08.

  2. #7877
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз пък, за градското си взех една тротинетка. Хем кеф, хем разходът ми в пари е 50 ст./100 км.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #7878
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз пък, за градското си взех една тротинетка. Хем кеф, хем разходът ми в пари е 50 ст./100 км.
    Вземи си дъждобран, че напоследък много вали...)...може да я туниговаш с едно витло, а зимата си направи вериги от някой ланец и няма да имаш грижи из нашите улици, обаче ако ходиш на пазар с нея, трябва добре да балансираш с торбите, май се вдетеняваш на тия години...)
    Last edited by Бобби; 19-06-2022 at 01:03.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #7879
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Засичането не се получи. Поплавъка вероятно при предното зареждане не е спрял пълненето овреме и бутилката се е натъпкала на 100%.Сега реши да сработи и да зареди както си му е реда на 80-90%. За 136км. с климатик едвам събра 6 литра газ за 9,50 лв. което е горе долу на половината от това което би трябвало да е изхарчила - два пъти опитахме с пича на колонката да я донапълним ,но без резултат,сори.

  5. #7880

  6. #7881
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Окачването не се свежда само до носачите. Колкото до вярването - по-скоро вярвам на твърдението на производителя, отколкото на тези за "хубавата нафта" или гаражните ремапове, които свалят разхода с 20%+ под официалния.
    Човека още в първия си пост каза че търси бензин и вече дори е пробвал и си е харесал такъв.
    А до какво се свежда?
    Проблемите на тая платформа са предните носачи, които като се пазят са си супер, и задните амортисьори, които с времето гният. Не са скъпи в сравнено със 159 и като ги смениш веднъж забравяш за тях. А и не забравяй, че на всяка кола това са консумативи, независимо дали Алфа, Бмв, Ваг и тн. От мапове не разбирам, но падане на разход определено не съм видял при мен на 156цата.

    Иначе ясно, че си е харесал бензин, но нали затова даваме мнение. За мен 1.8 и 2.0 на GT са слаби.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  7. #7882

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    TS мотора на моето ГТ е с многото сонди и си папка по 15-16 литра бензин в града и около 8-9 навън,на магистралата със 130-140 км в час с клима гори около 10-11.Обаче нагоре от 150 става страшно,чак до 20 не стига ,но е близо.
    Виж все пак под капака, да не би предишния собственик да е сменил мотора с някое busso

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    А до какво се свежда?
    Проблемите на тая платформа са предните носачи, които като се пазят са си супер, и задните амортисьори, които с времето гният. Не са скъпи в сравнено със 159 и като ги смениш веднъж забравяш за тях. А и не забравяй, че на всяка кола това са консумативи, независимо дали Алфа, Бмв, Ваг и тн. От мапове не разбирам, но падане на разход определено не съм видял при мен на 156цата.

    Иначе ясно, че си е харесал бензин, но нали затова даваме мнение. За мен 1.8 и 2.0 на GT са слаби.
    Докато ми беше основна кола, всяка година (около 11к км средно) излизаше по нещо - щанга или две отзад заради тампони, тампони на стаб щангата отпред, TRW горе - единия още кара вече 8 години, другия съм го сменявал втори път, пак с TRW, долните носачи също съм ги сменявал - ATEC, като не съм сигурен дали отново единия не даде фира, което не е драма, предвид че са най-евтините дето има, тампоните на амортисьорите също... все се появяваше някакво поскърцване, и това предвид че колата не се кара хамалски.
    Да, на днешно време са евтини частите за тях, но неудобството да обикаляш сервизи си остава
    И все пак, колкото и да харесвам 159-ката, за втора кола бих си взел нещо друго, за да има все пак някакво разнообразие.



  8. #7883
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Просто има тежък крак на мен JTS-a ми правеше разход около 20-25 като му стъпвах постоянно. Извънградско ми беше същия разхода...
    Иначе миналата година навъртях около 50к км на 156цата и не съм сменял нищо по окачването.
    Преди това за около 50к бях сменил оригиналните задни амортисьори с KYB, защото единия се строши в движение, биалетките отпред с един накрайник и тампоните на стаб щангата. От тия неща само амортисьорите бяха скъпи - по ~130лв бр.
    Според мен с тия нашите дърти коли е късмет.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  9. #7884
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Просто има тежък крак на мен JTS-a ми правеше разход около 20-25 като му стъпвах постоянно. Извънградско ми беше същия разхода...
    Иначе миналата година навъртях около 50к км на 156цата и не съм сменял нищо по окачването.
    Преди това за около 50к бях сменил оригиналните задни амортисьори с KYB, защото единия се строши в движение, биалетките отпред с един накрайник и тампоните на стаб щангата. От тия неща само амортисьорите бяха скъпи - по ~130лв бр.
    Според мен с тия нашите дърти коли е късмет.
    Същата работа-над 20-25 в града и към 15-16 извън града когато я натискам.
    KYB как са ,поемат ли бабуните , успяват ли да държат ли колата на пътя или отскача при неравности?
    Приговил съм два нови предни с тампоните ,мисля да купя и нови два за отзад ,но ми се ще да са поне малко по-комфортни .
    Last edited by 546; 23-06-2022 at 17:52.

  10. #7885

    Default

    Добре че пускате такива постове понякога, защото често ме е яд че си продадох 156цата, но като се сетя колко гореше като я натискам и ми минава поне малко.

  11. #7886
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Тоя мотор ТС-16 винтила след 150 хил. км. е живо приключение да го караш...да по еластичен е от осем винтила, но като здравина и издръжливост е пълен жмел...той е като N- моторите на бемветата, а и разхода му е неоправдан.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #7887
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    На последния тракдей жмела в 145цата ми има 70 обиколки, а е над 170 хиляди км. Другото важно за отбелязване е, че колата идва на ход и се пребира до Варна

    Кой форсиран бензинов мотор на 25 години не харчи? Tbi в 159 да не е икономичен?
    Last edited by italfen; 23-06-2022 at 23:02.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  13. #7888
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Тоя мотор ТС-16 винтила след 150 хил. км. е живо приключение да го караш...да по еластичен е от осем винтила, но като здравина и издръжливост е пълен жмел...той е като N- моторите на бемветата, а и разхода му е неоправдан.
    Мой много близък приятел имаше 156 16V 2.0 TS с ремап
    Никакви ремонти по двигателя до 260к когато я продаде с малки проблеми в окачването.
    Той беше как да го нарека .. Да кажем, че тръгва от София и някакво ауди дизелак кара зад него .. подразва го и до Стара Загора 240 .. докато се загуби, после като го види в огледалото .. отново.
    Излизаше във Варна вечер да си направи някое тигелче по булеварда и така .. т.е. изобщо не я жалеше.
    Колата вървеше перфектно
    Не знам какви са тези 150 .. и тн.
    Моята бивша 145 16V TS сега е над 300 и не е правен никакъв ремонт по двигателя, колата е тиха, върви си както винаги.
    * аз я карах, като нормална кола .. рядко съм я натискал .. повече за тестове, че вдига 220
    Еми имам наблюдения над 2 мотора, като единият е издевателствано над него ..
    Аз карах с мотул 10/40 .. той караше с кастрол голд едж 10/40 или 60
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #7889
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Улични легенди има колкото си щеш, аз споделям мое виждане и никой не задължавам с мнението си, за последните 20 - години съм видял повече мъка на колегите с тоя мотор отколкото радост в форума....няма как да ми харчи колкото шестак и да ми създава усещанането, че карам ГТА.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #7890
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Същата работа-над 20-25 в града и към 15-16 извън града когато я натискам.
    KYB как са ,поемат ли бабуните , успяват ли да държат ли колата на пътя или отскача при неравности?
    Приговил съм два нови предни с тампоните ,мисля да купя и нови два за отзад ,но ми се ще да са поне малко по-комфортни .
    За парите си KYB са доста добри. Аз смених само задни, защото предните са си наред, но стабилността се подобри в пъти.
    На 16/17ки вози стегнато и не подскача страшно много. Аз моята кола главно я тествам вечер от Асеновград към Лъки на пълна газ и се държи добре.
    Имай предвид, че задните са малко по-скъпички от предните - на мен ми излезе по около 160лв на страна - амортисьор, тампон и прахоуловител. Купих ги от ауто1 преди 2 години.
    То за нашите коли има 3 марки - Monroe(виждал съм на други коли как се скапват за под 10к км), KYB и Bilstein(бях сложил на първото GT такива, на павета не се траеше, толкова бяха твърди).
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

Page 526 of 530 FirstFirst ... 26426476516524525526527528 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •