По "Белия свят" има създадени закони от преди ХХ години когато се борехме срещу "Загниващия капитализъм".Само че в държава в която всички заводи, производители и търговци са държавна собственост няма как държавата да разреши и да приеме закони според които собствените й "граждани" да имат право да съдят заводите на които държавата е собственик за некачествени стоки.

Да не говорим за "втора"(трета и т.н.) употреба стоки...

КОМУНИЗЪМ братя = беззаконие и безправие ...

Купих си някога от първите "ролери" - казвахме им кънки.Уж бяха много качествени, дадох за тях 32 лева които сам си бях събрал, при положение че масовата заплата беше 120 лева- все едно днес да похарча 180 лева за ролери.

На третия месец "джелязото" от което бяха направени взе да се огъва и да се разчопатват.А аз не ги карах много - само по 2-3 дни в седмицата за по 2-3 часа.За по-малко от 100 часа каране взеха да поддават в средата на стъпалото.

Носих ги да направя рекламация в "Спортния магазин" от който бях ги купил.Не ми приеха рекламацията...

Чичо ми беше фрезист и стругар - каквото можа направи.Ама и то не издържа дълго.Масово се гънеха на 3 тия до 5-тия месец и "поправянето" беше чрез заваряване, защото направо се чупеха иначе и имаше опасност в един момент да се счупят докато караш и да се претрепеш...

Обаче едно дете расте, а растат и стъпалата му...

Повече не си купих нищо произведено в соц-а ...

======================================

Та не ми говорете за "Бели държави" - за да сме "Бяла държава" трябва да има преобладаващо хора с "бяло мислене", а от това което видях през последните 30 години безкръвна демокрация все Тодор Живковски хитреци ни управляват и са със същото дребно"мислие" без визия и каквато и да е перспектива за България и народа- все хора която са жадни да си напълнят джобчетата с дребни джобни стотинки да имат за бонбонки и парцалки ...

С такива хора няма закони няма и бъдеще ...

П.П. Та тая цялата "тирада" горе я написах, защото доста време ще мине докато измрат хора с мисленето от "онова хубавото време" и заедно с тях умре и мисленето им ...Затова и у "нашата земя" всичко става много бавно и мъчително ... = борба със статуквото, мисленето и хората от миналото ...

============================================


Calm&Relax винаги можеш да я продадеш.

Не зная каква динамика очакваш от комби?Това е семейна кола.Ауди имат разни изгъзици в стил RS А4 мисля които всичките са комби, но дори с такъв двигател една по-ниска кола с по-нисък център на тежестта има разказва играта по завои в планина: https://www.youtube.com/watch?v=_VqvrsDHxZc

А ултраси според мен тук няма.

Аз лично от новите модели единствено харесвам GIULIA QV-то.Дизелите според мен не струват- не че са лоши, но предпочитам 5, 6 цилиндровите, а и вече изглежда, че с разните старт-стоп и други системи е по-добре бензин отколкото дизел.

Е, който иска за повечко километри дизелът си е икономичен.