Page 251 of 530 FirstFirst ... 151201241249250251252253261301351 ... LastLast
Results 3,751 to 3,765 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3751
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колежке ,ти от едно време още търсиш начин да си возиш кучетата без пари,ма сега искаш и гъза да си возиш за дребни,ма не става,лично аз от 12 години продавам коли,и преди около 6 месеца,един колега от форма,ми се обади и вика,виж Ники има една колежка кадето си търси кола 159,ще и дам твоя номер,викам бива даи и го ,после като разбрах ,за кои иде реч,ме фана трифазния,викам бате бегай ,тая ако има х...й,ще си го ближе,та да не си купува сол.Та понеже по темата,влезни в аутоскаут,мобиле де ,или кадето ти е кеф,иди на разширено търсене,и ваведи всички изисквания кадето имаш,кожа,комби,автомат,сервизна книжка,малко километри,ма без да вкарваш цена от 8000 лева,или 4092 евро,понеже ако вкараш,и цената до 2028 година,няма да има резултати по твоето търсене,и виж каква е цената на търсения от тебе автомобил.Значи пак почваш да искаш,да живееш живота на генерала,със заплатата на сержанта,а после Вовата бил крив.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  2. #3752
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Bella, гаранция само в магазина, друг е въпросът дали 8-9 годишна кола струва 12 бона
    Според мен една кола /или нещо друго/ струва точно толкова за колкото го продадеш или купиш .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  3. #3753

    Default

    Момчета, стига глупости - '159' за 12'000лв. трябва да е поне фейслифт!!!
    Ако си спомняте по-нагоре в темата имаше обява за '159' 2010г. с новия двигател за 12500лв.
    Алфа за тия пари е направо кощунство.... вече има прекрасни '530d' за толкова!!!!!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  4. #3754
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Според мен една кола /или нещо друго/ струва точно толкова за колкото го продадеш или купиш .
    Да, де, не е луд тоя който яде баницата
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #3755
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Има 530-ки ама от 2004 година...опитвал съм се да ми харесат и отвън наистина ми харесват много, но като седнах вътре и всичко приключи. И тая помия трябва да я гледам през цялото време докато карам...табло, уреди, линия - пълна скръб. Ако трябва да съм честен и 159-ката вътре не е кой знае какво но за мен е в пъти по-красива от бмв. Аз съм човек който не купува автомобил защото според някой си е по-добър и по-здрав от други марки. Аз купувам автомобил който като се приближа към него и ми слага усмивка на лицето, като го видя и ми става готино и ми трепва нещо и в който сядам с удоволствие да си го карам. Пък ако ще и най-чупената марка да е - ако ми доставя радост от визията и шофирането - това е достатъчно. Ако ми трябва автомобил който само да ме закара от точка А до точка Б без да ми пука как изглежда, щях да си купя Голф. И в тая връзка и за моята дадох близо толкова пари, при положение, че имаше и за 7000 по това време. Сега съм си харесал Лексус ИС220 и макар, че струва 2 пъти колкото 159, бих си я купил понеже ме грабна като визия и поведение. За всеки влак си има пътници.
    Last edited by pesho_kj; 21-03-2015 at 10:15.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  6. #3756

    Default

    Да де, тоя разговор сме го водили и преди - по същата логика има хора, които предпочитат изчистения и опростен дизайн на други марки.
    Идеята ми беше, че за тия пари си купуваш по-висок клас кола
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  7. #3757
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Момчета, стига глупости - '159' за 12'000лв. трябва да е поне фейслифт!!!
    Ако си спомняте по-нагоре в темата имаше обява за '159' 2010г. с новия двигател за 12500лв.
    Алфа за тия пари е направо кощунство.... вече има прекрасни '530d' за толкова!!!!!
    моята я дадох за 11 800 ако колата е в топ състояние мисля,че могат да и се вземат тези пари

    ---------- Post added at 21:58 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Момчета, стига глупости - '159' за 12'000лв. трябва да е поне фейслифт!!!
    Ако си спомняте по-нагоре в темата имаше обява за '159' 2010г. с новия двигател за 12500лв.
    Алфа за тия пари е направо кощунство.... вече има прекрасни '530d' за толкова!!!!!
    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Има 530-ки ама от 2004 година...опитвал съм се да ми харесат и отвън наистина ми харесват много, но като седнах вътре и всичко приключи. И тая помия трябва да я гледам през цялото време докато карам...табло, уреди, линия - пълна скръб. Ако трябва да съм честен и 159-ката вътре не е кой знае какво но за мен е в пъти по-красива от бмв. Аз съм човек който не купува автомобил защото според някой си е по-добър и по-здрав от други марки. Аз купувам автомобил който като се приближа към него и ми слага усмивка на лицето, като го видя и ми става готино и ми трепва нещо и в който сядам с удоволствие да си го карам. Пък ако ще и най-чупената марка да е - ако ми доставя радост от визията и шофирането - това е достатъчно. Ако ми трябва автомобил който само да ме закара от точка А до точка Б без да ми пука как изглежда, щях да си купя Голф. И в тая връзка и за моята дадох близо толкова пари, при положение, че имаше и за 7000 по това време. Сега съм си харесал Лексус ИС220 и макар, че струва 2 пъти колкото 159, бих си я купил понеже ме грабна като визия и поведение. За всеки влак си има пътници.
    и кое му е помията от вътре?това,че няма излишни шумове в купето не е ли добре?няма да скръцне,няма да тропне,но ти си имаш мнение за което браво
    155ex 159ex 530new

  8. #3758
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    моята я дадох за 11 800 ако колата е в топ състояние мисля,че могат да и се вземат тези пари

    ---------- Post added at 21:58 ---------- Previous post was at 21:53 ----------





    и кое му е помията от вътре?това,че няма излишни шумове в купето не е ли добре?няма да скръцне,няма да тропне,но ти си имаш мнение за което браво
    Е60 може и да е с качествени материали, ама е като дялано с теслата отвътре, безумно и неергономично разположение на уредите, тясно като в Трабант. По-добре да има шумове, но да е удобно, като си пусна музиката, няма шумове.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #3759
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Е60 може и да е с качествени материали, ама е като дялано с теслата отвътре, безумно и неергономично разположение на уредите, тясно като в Трабант. По-добре да има шумове, но да е удобно, като си пусна музиката, няма шумове.
    в голяма грешка си,че е тясно,а и какви уреди търсиш след като имаш мулти волан от там всичко се управлява не го сравнявай с волвото
    155ex 159ex 530new

  10. #3760
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Момчета нека да не почваме пак вечната воина ,този раздел е най тегавия раздел в целия форум,само тука има тъпи спорове,и глупави сравнения,като 159 или 530.Значи Алфа Ромео 166 е 1000 пъти по кола от 159 ,като возия ,като комфорт,като цяло е много по висок клас,и няма място за сравнения,но дори и 166 цата е под 5 серия на бмв.След 90 те години започна много силен прогрес в автомобилната индустрия,а след 2000 година някои марки направиха чудеса.Алфа и всички италиянски марки ,не работят във високия клас.Силата на италянките винаги е била,в средните и малките класове,бързи и агресивни коли,спортни купета,семеини коли със спортен характер,говорим за 75 ,164,последните алфи,но те не са никога били на нивото на луксозните автомобили,SEL,SEC 740,750.Алфа 159 ,е наследника ,на 156,цата а тя наследи 155 цата,и ако тръгнем да ги мерим ,например Алфа 155 срещу Бмв серия 5 от 96 година,то разликата е точно като 159 и БМВ серия 5 от 2004.Италия е маиката на мафията,а мафията е маика на политиката,а политиката е наи големия крадец на света.Алфа за вас може да е страст,хоби,за други може да е религия ,ма за собственика и е само Пари.Немците са работливи,по малко корумпирани,и много по честни,от жабетата,затова кризата ги засегна по слабо.Жабетата обаче не обичат работата,и инвестициите,те обичат само да лапат,и затова са я докарали до този хал,Ламборджини Галардо за 50 000 евро може да го избираш по цвят.След 2000 година Алфа Ромео е един много слаб автомобил,по всички възможни показатели,сега вече има малко раздвижване,инвестиране,търсене на нови пазари,и дано след още някоя годинка,змията да дръпне на преде.За момента обаче е лудост да се правят подобни сравнения,като 159 или 530.Аз лично не мисля повече ,да ви тормозя,с дивотии ,и ще си пиша в 155 раздела,може да сме останали 5 човека,ма не се ловиме за гушите ,дали 155 ку4 е по добра,или М5 ,понеже сме наясно ,че караме,155 ци.Вие пичове си караите 159 ките със здраве,махаите им каквото ви е кеф,мапваите ги и клизма им правете,ако трее,нека да има мир,ма си поотворете очите,понеже играем в един цирк.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #3761
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    и кое му е помията от вътре?това,че няма излишни шумове в купето не е ли добре?няма да скръцне,няма да тропне,но ти си имаш мнение за което браво
    Добре де, файда, че не скърца и не тропа при положение, че ми е неприятна на дизайн вътре. Както казах, държа да ми е готино като седна да си я карам.

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Момчета нека да не почваме пак вечната воина ,този раздел е най тегавия раздел в целия форум,само тука има тъпи спорове,и глупави сравнения,като 159 или 530.Значи Алфа Ромео 166 е 1000 пъти по кола от 159 ,като возия ,като комфорт,като цяло е много по висок клас,и няма място за сравнения,но дори и 166 цата е под 5 серия на бмв.След 90 те години започна много силен прогрес в автомобилната индустрия,а след 2000 година някои марки направиха чудеса.Алфа и всички италиянски марки ,не работят във високия клас.Силата на италянките винаги е била,в средните и малките класове,бързи и агресивни коли,спортни купета,семеини коли със спортен характер,говорим за 75 ,164,последните алфи,но те не са никога били на нивото на луксозните автомобили,SEL,SEC 740,750.Алфа 159 ,е наследника ,на 156,цата а тя наследи 155 цата,и ако тръгнем да ги мерим ,например Алфа 155 срещу Бмв серия 5 от 96 година,то разликата е точно като 159 и БМВ серия 5 от 2004.Италия е маиката на мафията,а мафията е маика на политиката,а политиката е наи големия крадец на света.Алфа за вас може да е страст,хоби,за други може да е религия ,ма за собственика и е само Пари.Немците са работливи,по малко корумпирани,и много по честни,от жабетата,затова кризата ги засегна по слабо.Жабетата обаче не обичат работата,и инвестициите,те обичат само да лапат,и затова са я докарали до този хал,Ламборджини Галардо за 50 000 евро може да го избираш по цвят.След 2000 година Алфа Ромео е един много слаб автомобил,по всички възможни показатели,сега вече има малко раздвижване,инвестиране,търсене на нови пазари,и дано след още някоя годинка,змията да дръпне на преде.За момента обаче е лудост да се правят подобни сравнения,като 159 или 530.Аз лично не мисля повече ,да ви тормозя,с дивотии ,и ще си пиша в 155 раздела,може да сме останали 5 човека,ма не се ловиме за гушите ,дали 155 ку4 е по добра,или М5 ,понеже сме наясно ,че караме,155 ци.Вие пичове си караите 159 ките със здраве,махаите им каквото ви е кеф,мапваите ги и клизма им правете,ако трее,нека да има мир,ма си поотворете очите,понеже играем в един цирк.
    Лично аз достатъчно съм си отворил очите както казах и съвсем не съм като кон с капаци и за мен друга марка да не съществува...просто критерия ми за кола е да ми хареса вътре и вън и доста малко автомобили могат да го покрият.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  12. #3762
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Момчета, стига глупости - '159' за 12'000лв. трябва да е поне фейслифт!!!
    Ако си спомняте по-нагоре в темата имаше обява за '159' 2010г. с новия двигател за 12500лв.
    Алфа за тия пари е направо кощунство.... вече има прекрасни '530d' за толкова!!!!!
    Благодаря ти , Kuku ! Радвам се, че има хора които виждат и мислят и разсъждават дори ... иначе в Бг е прието да се практикува самонавиването което пък се подхваща от самите търговци с цел видите ли цената е 12К , нищо , че аз съм я взел за 6К . Имаше подобен балон и със 156-ците в началото ама се пукна и тоз на там е тръгнал ама който "закачи" и поверва ще се наиграе добре
    Определено ако ще се дават 12К и повече марката няма да е Алфа ... най - малкото , защото останалите автомобили държат цени ... защо ли
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  13. #3763

    Default

    Все си мисля, че да дадеш 12к за кола от класа на 5 или 4Ф си е предпоставка за яка заигравка. Дори да са в добро визуално състояние, най-вероятно ще има нещо техническо, което да е останало скрито. Все пак 12к е "началната" цена по сайтовете. Все едно да вземеш 159 за 5к и да се надяваш да е ок. Не съм търговец и нз как стоят нещата, просто така размишлявам.



  14. #3764
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Значи чета ви постовете и само глупости, и какво виждам.

    - Бела - голям мерак за 159, много притенции, и никаква пара в джоба, Бела, насои се към друг модел/ марка, за 8к лв само боклуци.
    Ако някой дйде да ми гледа колата, и не мустигата 50% от сумата, защо въобще идва, да покара и да полгеда ли . Смешна история, те бяха писания, притенции, и накрая може ли за 8к лв...еми вземи си от някой джамбаз в бг и й се радвай за 8к....колко стрували в Белгия, Африка и Камбоджа...еми купи си от там колежке!

    - Куку и Никола, големо хвалене на тоя дръгел 5-ца. Айде и ние сме виждали, бахти и кочината грозна, нито предница нито интериор ми харесват.
    Не скърцали, ми качете се на някоя след 200 к км да видим дали не скържа. (моята 159, още няма 80к км и не скърца още, всичко е до времето).
    Нито е много здрава, имам авер с такава, пича се видя в чудо, какво ли не сменя, счупи му се маховик, в Румъния, на 2000 оборота, парче се отчупи, много здрава ви казвам, и златна.

    - Като не ви харесва модела 159, не го купувайте, никой не ви кара....колко била струвала, толкова колкото и точка.

    Автомобила е страхотен, въври си чудесно, който иска да пробва 240 кончета да заповяда в Русе, не вървяла, дали ?

    Айде със здраве и без лоши чувства, напоследък нямам време да влизам в форума, но то не бяха глупости.
    Като 159 е скапан модел, защо толкова англичани и германци се отказват от немското и си купуват именно такава, глупави хора.

    Моля не се обиждайте, ма е хубаво да си гледате своята паничка, карайте си каквото ви кефи, но не е нужно да опявата великата немска мисъл, която беше ок до 2000г. след това е конвейр за боклуци!
    В магазините има сирене за 2.4 лв кг, защо не си купувате от него, а предпочитате това от 7 лв!
    Колега Пешо си го каза, като иска от т. А до т. Б има голфове за тая работа.
    И аз искам да се появява усмивка на лицето ми когато съм близо до колата, 159 е най-добрия избор, който направих и вече 2 год. 5 месеца си я нося тази усмивка.
    Last edited by rusiq86; 22-03-2015 at 11:28.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #3765
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Специалистите по оценяването - я кажете колко според вас струва тази кола към днешна дата...


    2,4 е, автомар, два комплекта ляти джанти с гуми, производство Декември 2007, първа рег. Април 2008, не е фейслифт, но е прясно професионално обслужена: всички ремъци, ролки, масла, водна помпа, антифриз, без дпф и клапи, затапен егр, ремапната, върви на страх... Озвучаване Босе, кожен салон без забележки.







    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 251 of 530 FirstFirst ... 151201241249250251252253261301351 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •