Page 252 of 530 FirstFirst ... 152202242250251252253254262302352 ... LastLast
Results 3,766 to 3,780 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #3766
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Определено ако ще се дават 12К и повече марката няма да е Алфа ... най - малкото , защото останалите автомобили държат цени ... защо ли
    Ще се радвам да си вземеш друга марка. Не знам за другите, ама ми писна да ти чета глупостите, вече няколко месеца. Всички и всичко ти е криво. Замисли се.

    ПС Моето наблудение е че този раздел се пълни със спам от такива, които НЯМАТ 159.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  2. #3767

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor
    Специалистите по оценяването - я кажете колко според вас струва тази кола към днешна дата...
    Точно колкото са склонни да платят купувачите.Нито повече, нито по-малко.

    Не съм "специалист".

    Просто към днешна дата форумът се напълни с търговци/ сервизни "специалисти" които се опитват да "формират" мнението за цени на алфа ромео.

    През 2005 година не беше така.

    Може да е всичко, но в този форум потребители все едно вече не пишат, а само търговци.

    То не са "плювни", не е "вой" не е чудо ...

    За всеки влак си има пътници.Аз полежавам на BELLA да намери и си купи автомобила който търси.Дали ще е сега, след година или две, за 8 000, 12 000 или 15 000 лева или евро няма значение.
    Last edited by alfa racer GTA; 22-03-2015 at 18:30.

  3. #3768
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Специалистите по оценяването - я кажете колко според вас струва тази кола към днешна дата...


    2,4 е, автомар, два комплекта ляти джанти с гуми, производство Декември 2007, първа рег. Април 2008, не е фейслифт, но е прясно професионално обслужена: всички ремъци, ролки, масла, водна помпа, антифриз, без дпф и клапи, затапен егр, ремапната, върви на страх... Озвучаване Босе, кожен салон без забележки.







    Ти как я качи таз кола на тоз тротоар?
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  4. #3769
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Специалистите по оценяването - я кажете колко според вас струва тази кола към днешна дата...


    2,4 е, автомар, два комплекта ляти джанти с гуми, производство Декември 2007, първа рег. Април 2008, не е фейслифт, но е прясно професионално обслужена: всички ремъци, ролки, масла, водна помпа, антифриз, без дпф и клапи, затапен егр, ремапната, върви на страх... Озвучаване Босе, кожен салон без забележки.







    Ами така като я гледам,не е фейс лифт,не е на реални КМ, ще има няколко прикрити дефекта, гумите ще са изтрити, джантите ще са криви, ще си я обслужил с някакви евтини части !?!
    Абе шест бона ще ти дам и пускам обява на 18 .
    Но само ако ми дадеш гаранция 1 година !!!!!
    И ми зареждаш нафта !!!!!
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #3770
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Ами така като я гледам,не е фейс лифт,не е на реални КМ, ще има няколко прикрити дефекта, гумите ще са изтрити, джантите ще са криви, ще си я обслужил с някакви евтини части !?!
    Абе шест бона ще ти дам и пускам обява на 18 .
    Но само ако ми дадеш гаранция 1 година !!!!!
    И ми зареждаш нафта !!!!!
    Ееее колега ти пък искаш само далавери да правиш.Да взимаш някви 159-ки за по 4-5000 лв да вкараш още 2 бона и да е пуснеш за продажба след това на 15к.Ееее то не може тъкаааааа
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  6. #3771
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Специалистите по оценяването - я кажете колко според вас струва тази кола към днешна дата...


    2,4 е, автомар, два комплекта ляти джанти с гуми, производство Декември 2007, първа рег. Април 2008, не е фейслифт, но е прясно професионално обслужена: всички ремъци, ролки, масла, водна помпа, антифриз, без дпф и клапи, затапен егр, ремапната, върви на страх... Озвучаване Босе, кожен салон без забележки.







    Тъй като я гледам не повече от 5000 и прехвърлянето от тебе. Обслужил си я в двора с 2-ра употреба ремък и водна помпа от Голф....Кво искаш не мога да те разбера? Решавай, щото да не се откажа, докато мислиш!
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  7. #3772
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    5000 ама с апартамента и без да сваляш климатика!
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  8. #3773

    Default

    Явка, колко ти струва колата можеш да разбереш, само ако я обявиш за продаване!
    Въпроса не е само и единствено в това, колко струва!!!
    Както вече стана дума, някои коли били дървени и дялани с теслата, но понеже Алфите не са таива, то във форум с фенове на Алфа Ромео е много трудно да се проумее елементарната човешка мисъл, че има хора, които ТОЧНО ТОВА това харесват у една кола - да бъде дялана с теслата
    Не е идеята някой да си налага мнението, но когато един човек говори за нещо погледното от неговата камбанария, не е лошо да се подсеща, че и другите хора си имат камбанарии
    Та в тоя ред на мисли..... едва ли някой би могъл да даде оценка на определена кола - просто би изразил лично мнение от общ характер
    Нали разбирате, че ако аз имам богата любовница и тя ми подари 159-ка, това не значи, че и аз после трябва да я подаря, когато реша да я сменям
    Но е факт, че има хора, които си смятат едва ли не и горивото в цената на автомобила при продажба!
    Та за това казвам, че вместо някоя прехвалена барака (обикновено форумна - че те са най-възхвалявани), може да се купи безкрайно обикновен автомобил от по-висок клас и точно тук е разковничето - ПО-ВИСОК КЛАС!!!
    Надявам се, няма да ме карате да обяснявам, защо са измислени различните класове автомобили.....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  9. #3774
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Хахаха, радвам се на чувството ви за хумор!

    Лесно я качих на тротоара - пред предницата е ниско.

    Вероятно всички разпознахте, че това си е моята кола, ТИ, но със зимния комплект джанти с гуми. Днес я изкъпахме и момчетата от мивката я бяха почепили на този тротоар.

    За търсещите да купят - ако искате кола на такива километри, в такова състояние, се пригответе за поне 14-15бона. На мен ми наближи тези пари. Просто в Германия ТИ на такива километри си е 8-9 евра. Аз имах късмета да я взема по евтино заради счупена предна броня и одран заден калник. Била е собственост до 100 000 км на един човек, продал я е на някакъв пичлегар, който я е карал само 7-8000 км и я е чукнал. Аз имах късмета да я намеря в деня, вкойто я пуснаха за продажба. И я купих на другия ден, дистанционно, по снимка, естествено след оглед от приятел, чак толкова не съм луд. Сложих главата в торбата, но и капчица съжаление нямам.

    Казвам всичко това, защото ако сега някой дойде и ми предложи 12-13 000 за нея, изобщо няка да го обсъждам. Просто ще се усмихна. Макар да знам че след няколко години ще трябва да я дам за 7-8000, най много. Но просто си намерих кола с много живец в нея. И съм щастлив!

    Не гледайте цената, гледайте колата първо, после решавйате дали можете да си я позволите.

    ---------- Post added at 21:52 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

    Кики, грам намерения нямам да я обявявам за продан.
    Просто не мога да преживея още веднъж процеса на търсене и попадането само на умрели коли... Не изтощени, трупове са направо...

    Затова и мнението, което битува тук е донякъде вярно. Да, вярно е че 10 000лв са много за 159ка като тези, които се продават тук. То за тях и 5000 са много. Те стават само за разпродаване на части. Те затова и са бракувани в Италия.

    Идете и вижте в Италия, 159 на малко над 100к си е цифра, за Германия не говорим въобще.
    Last edited by Yavor; 22-03-2015 at 21:46.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  10. #3775
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Лелеее чета и не вярвам
    Та моята история - Бях решил да търся 159 комби до към 9000 лв

    Като се поразтърсих и като покарах и огледах , разбрах как стоят нещата и че един свестен екземпляр си отива ПОНЕ 12к. Плюс това гори повече от 156. ( нищо лично ).

    Поразмислих и купих 156sw 2.4 20v за 6500 ( по толкова се продават и 159-ки ) да ама моята е в уникално състояние . И сега като се замисля ...... разбирам колко правилно решение съм взел..... Някой ден ще имам и 159 , защото я харесвам заедно с косурите и , ама няма да е сега. За всичко си има време.

    Та и това е съвета ми към колежката .... не се юркай и не се мъчи да променяш пазара.... прецени си реално финансовата ситуация , защото купуването на една кола е НАЙ-ЛЕСНАТА част .... обаче поддръжката ...... е друга работа
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  11. #3776
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Явка, за съжаление, колата си е вечно твоя... Ще видиш.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #3777
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Защо за съжаление, ако иска точно това?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  13. #3778
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Явка, разцепваш някоя 530-ка, пускаш клипа tuk и може и 20к да и вземеш

  14. #3779
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Благодаря ти , Kuku ! Радвам се, че има хора които виждат и мислят и разсъждават дори ... иначе в Бг е прието да се практикува самонавиването което пък се подхваща от самите търговци с цел видите ли цената е 12К , нищо , че аз съм я взел за 6К . Имаше подобен балон и със 156-ците в началото ама се пукна и тоз на там е тръгнал ама който "закачи" и поверва ще се наиграе добре
    Определено ако ще се дават 12К и повече марката няма да е Алфа ... най - малкото , защото останалите автомобили държат цени ... защо ли
    Много правилно постъпи като не взе на Вовата скрапа.Виж го ся как черпи че е успял да набута някой и да се отърве от бараката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails вовата.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  15. #3780
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Явка, колко ти струва колата можеш да разбереш, само ако я обявиш за продаване!
    Въпроса не е само и единствено в това, колко струва!!!
    Както вече стана дума, някои коли били дървени и дялани с теслата, но понеже Алфите не са таива, то във форум с фенове на Алфа Ромео е много трудно да се проумее елементарната човешка мисъл, че има хора, които ТОЧНО ТОВА това харесват у една кола - да бъде дялана с теслата
    Не е идеята някой да си налага мнението, но когато един човек говори за нещо погледното от неговата камбанария, не е лошо да се подсеща, че и другите хора си имат камбанарии
    Та в тоя ред на мисли..... едва ли някой би могъл да даде оценка на определена кола - просто би изразил лично мнение от общ характер
    Нали разбирате, че ако аз имам богата любовница и тя ми подари 159-ка, това не значи, че и аз после трябва да я подаря, когато реша да я сменям
    Но е факт, че има хора, които си смятат едва ли не и горивото в цената на автомобила при продажба!
    Та за това казвам, че вместо някоя прехвалена барака (обикновено форумна - че те са най-възхвалявани), може да се купи безкрайно обикновен автомобил от по-висок клас и точно тук е разковничето - ПО-ВИСОК КЛАС!!!
    Надявам се, няма да ме карате да обяснявам, защо са измислени различните класове автомобили.....
    Да де ама тоя форум не е на БМВ, и в частност раздела е "Съвет относно покупка на 159", тук би трябвало да се изказват мнения за закупуване само на 159, не да се сравняват с други марки и модели и, че някоя си била по-висок клас и аджеба сме луди да си даваме по 12-13к за 159 като можело да вземем 530. Някой ако търси 530 няма да влезе във форума на Алфа и в частност раздела за съвет покупка на 159 за да прочете, че 530 е по-добрата кола. Тия мнения и сравнения тук според мен са излишни. Аз ако искам да взема 530 ще влезна във форума на БМВ и така...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

Page 252 of 530 FirstFirst ... 152202242250251252253254262302352 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •