Page 511 of 530 FirstFirst ... 11411461501509510511512513521 ... LastLast
Results 7,651 to 7,665 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7651

    Default

    То няма и смисъл честно казано да се оправят всички тези дребни одрасквания.. В крайна сметка са коли на 10+ години... И тамън изхвърлил една торба пари за да ти е приятно на окото и след седмица пак някой кретен си отваря вратата без да го интересува и прави същата малка драскотина която ти бърка в здравето после...

  2. #7652

    Default

    Отдавна не ми пука за тея работи.
    И без това през 80% от времето е мръсна, тогава не се виждат никакви драскотини.

    А една кола ако има добри джанти и стойка (не е клекнала отзад примерно) и няма нещо фрапиращо вдлъбнато, си изглежда супер без значение от драскотините.

    ---------------------------------

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Здравейте,
    от доста време търся 159 1.8. Няколко пъти попадам на обяви на автомобили на които им липсват всички букви по задния капак и броня. Падат ли или това е признак за сменена броня след удар?
    На моята 156-ца аз си ги махнах буквите, щото не ми харесват.

    Ако ги намеря може да си ги лепна на 159ката и да обърна 2.4 надписа , да се чудят хората кво е тва 159 4.2 T.SPARK
    Last edited by dhtj; 12-02-2020 at 14:38.

  3. #7653

    Default

    Моята ще я дам за боядисване със сигурност, като имам избор от 3 места, на едното съм говорил и цената е 1600-1800 лева, като по-вероятно е около 1800лв.На другите 2 места не съм питал, но едва ли ще е нещо по-различно.

    Има 2 опции за след боядисване:

    1. каско.Ма дори и тогава някои застрахователи поставят условие да им кажеш кой те е блъснал, та на мой познат дори му 'искаха" доказателства" - едва ли не да им намери имената на блъсналият го.Бяха му одрали новата кола с пирон де от край до край - от резервора през "муцуната" до другата задна гума ...
    2. задължително камера вътре в колата.Някой блъсне ли те/жулне ли те и побегне докато е паркирана и не си там камерата снима - викаш полиция и оня се оказва избягал от ПТП което е причинил сам ...

    Хем ще плаща, хем ще го дупят допълнително.

    И като гледам нещата отиват към камера висока резолюция, а като продавам 159-ката ще си я взема за следващата кола.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #7654

    Default

    Предвид че има каско и ще ѝ го подновявам, докато застрахователната стойност не падне под определена граница, не виждам смисъл да я оставям да стане на войнишко канче.
    Освен това щетите се обявяват в определен срок, та ако чакаш да се понатрупат може и да не мине номера.



  5. #7655

    Default

    Ем на армеец например ми седя колата при тях 1 месец, че да ми пребоядисат 2 врати с такива дребни коментари Е ако 10% от годината колата ти не е в теб.. Еб*л съм я и тая драскотина :Д

  6. #7656

    Default

    Аз я карах в един сервиз дето беше препоръчвал един колега тук във форума и за 5 дни някъде беше готова. Вярно, че ходих до другия край на града да я оставям и взимам, но поне си спазиха сроковете.



  7. #7657
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Моята ще я дам за боядисване със сигурност, като имам избор от 3 места, на едното съм говорил и цената е 1600-1800 лева, като по-вероятно е около 1800лв.На другите 2 места не съм питал, но едва ли ще е нещо по-различно.

    Има 2 опции за след боядисване:

    1. каско.Ма дори и тогава някои застрахователи поставят условие да им кажеш кой те е блъснал, та на мой познат дори му 'искаха" доказателства" - едва ли не да им намери имената на блъсналият го.Бяха му одрали новата кола с пирон де от край до край - от резервора през "муцуната" до другата задна гума ...
    2. задължително камера вътре в колата.Някой блъсне ли те/жулне ли те и побегне докато е паркирана и не си там камерата снима - викаш полиция и оня се оказва избягал от ПТП което е причинил сам ...

    Хем ще плаща, хем ще го дупят допълнително.

    И като гледам нещата отиват към камера висока резолюция, а като продавам 159-ката ще си я взема за следващата кола.
    Камерата няма да ти помогне, особенно ако някой реши да си "лъсне" ключовете по твоята боя. За каското е малко грешна информацията която даваш. В зависимост от застрахователя, при щета която засяга 3 или повече детайли се иска протокол за умишлена щета от неизвестен извършител. При един или два детайла не си иска такъв. Никой не ти иска да доказваш кой точно е причинил щетата. Звъниш на 112, идва патрул и съставя протокола. Давността на щетите е 2 години след завеждането. Т.с. завеждаш си щети, ако не дразнят не ги правиш веднага и като станат 6-7 детайла с щети я вкарваш за пребоядисване и си доплащаш останалато ако искаш всичко да е с нова боя. Миналата година така лъснах моята.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  8. #7658

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Давността на щетите е 2 години след завеждането. Т.с. завеждаш си щети, ако не дразнят не ги правиш веднага и като станат 6-7 детайла с щети я вкарваш за пребоядисване и си доплащаш останалато ако искаш всичко да е с нова боя. Миналата година така лъснах моята.
    Като добавиш цената на каското към това което си доплатил, не ти ли излиза все едно сам си си платил боядисването?

  9. #7659
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Като добавиш цената на каското към това което си доплатил, не ти ли излиза все едно сам си си платил боядисването?
    Доплатих 350лв за тавана и задния капак и получих изцяло боядисана кола, без капаците на огледалата . Често пътувам, нощувам в различни градове, все още на много места го има манталитета - "ПУ това място е за мен и който спре там, му драскам вратите". Миналата седмица в Русе някой реши че левите калник и врати има нужда от една хубава черта по тях Като сложим и малка щета по предната броня, вече имам щети за 800лв от както е боядисана колата. Каското ми е 650лв с включен автоасистант в БГ и ЕС, което също си е важно. Една авария на магистрала Тракия и да се наложи да си платиш извозването са ти поне 200лв. Отделно спокойствието да не я мисля колата като паркирам на непознато място или стои на паркинг по месец. Преди съм имал две щети по Гражданска отговорност , не по моя вина. Без да имам Каско . Застрахователя изплаща 150-200лв по първи оглед, щетите се оказват, че излиза над 500лв, после върви се разправяй. За нашите коли реално цената на каското е ремонт на 2-3 детайла. От опит знам, че за година това ми е минимума като щети. За моите нужди Каското едно, че е приемливо, друго си е задължително и ми носи спокойствие.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  10. #7660
    започва да се пристрастява m__to's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    87

    Default

    Започвам да се оглеждам за смяна на 156 със 159.
    Началото на следващият месец почвам да обикалям и да зяпам.

    Някой случайно да е ходил да гледа тази кола? , и да сподели мнения.

    Също съм отверен към предложения. Търся SW, дизел. Наясно съм че ми трябват 2,5к за да стъпи на пътя затова гледам в този ценови диапазон.
    156 SW 1,9 JTD

  11. #7661

    Default

    Не е твърде лоша, като изключим крайно мизерния интериор.
    Външно изглежда добре.
    Прочети за особеностите на тоя мотор, имаше нещо за хобота на маслената помпа мисля, който ако не се смени навреме и мотора приключва земния си път.

  12. #7662

    Default

    Quote Originally Posted by m__to View Post
    Започвам да се оглеждам за смяна на 156 със 159.
    Началото на следващият месец почвам да обикалям и да зяпам.

    Някой случайно да е ходил да гледа тази кола? , и да сподели мнения.

    Също съм отверен към предложения. Търся SW, дизел. Наясно съм че ми трябват 2,5к за да стъпи на пътя затова гледам в този ценови диапазон.
    Много пари за кола без екстри.. 2ро салона изглежда много захабен, около двигателя се виждат ръждички, дано отдолу да няма такива..
    Само като погледна салона и се отвращавам, все едно е събиран от 3 различни коли..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  13. #7663

    Default

    И на мен.ми се видя ръжда на тампон на двигателя или на закрепването на този тампон.

    Иначе изглежда запазена боята, като все ми се струва от снимките че емблемата отзад е леко натисната навътре.

    Верно няма екстри, ма колата е в София, можеш да скокнеш за едно око.

    Двигателят има драми с втвърдяващи се гумено уплътнение - О ринг мисля в картер или маслена помпа.Има го описан проблема на много места и в Опел форума.Имаше и снимки.
    Last edited by alfa racer GTA; 20-02-2020 at 10:36.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #7664
    започва да се пристрастява m__to's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    87

    Default

    Благодаря колеги, ще го имам предвид като хода да я гледам.

    Имам скоро работа покрай Сепарева баня и мисля да спра да погледна и тази:
    https://m.mobile.bg/details/11570704997890947

    На снимки ми изглежда добре пък ще видим и на място как е.
    Някакви наблюдения ?
    156 SW 1,9 JTD

  15. #7665
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Моята ще я дам за боядисване със сигурност, като имам избор от 3 места, на едното съм говорил и цената е 1600-1800 лева, като по-вероятно е около 1800лв.На другите 2 места не съм питал, но едва ли ще е нещо по-различно.
    И моята я цаня за цялостна боя и напасване на предна броня (леко се е отворила) и преден капак над шофьорския калник, както и оправяне на една вдлъбнатина на гредата над шофьорската врата.
    Но искам като дам пари да я направят хубаво. Ако може на ЛС препоръчани бояджии и тенекеджии за София ще съм благодарен!
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

Page 511 of 530 FirstFirst ... 11411461501509510511512513521 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •