Page 470 of 530 FirstFirst ... 370420460468469470471472480520 ... LastLast
Results 7,036 to 7,050 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7036
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    Дизелов автомобил от този клас,се взима с идеята,да се навърта по 30-40 к годишно.Това е доказан факт. Може да има и еднократно изключение!!!
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  2. #7037
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Значи по твоята логика, 98% от 159-ките 07г. трябва да са между 360 и 480к км.
    Аз пък, като човек, занимаващ се с внос на автомобили, ще ти кажа, че такива коли почти не се срещат, например в Милано.
    Масово 159 07г. е на 150-250к км. Тук-таме има коли на над 300к, обикновено са такава скръб, че просто не стават да се вземат, колкото и да се връща километража.
    Нафтата и тол-таксата в Италия не са съвсем без пари, че да караш като луд. Хората и там правят сметка, да не живеят твърде далеч от работата си, щото не им е много евтино да пътуват.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #7038
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Толкова крайни обобщения не е добре да се правят. В периода в който се произвеждаше 159 дизел манията в Европа беше най-силна. Дизели се купуваха не само за да се карат много, а и защото като цяло се представяха за по надежни от бензинките. Лично аз взех дизелова защото репутацията на бензиновите 159ки е по-лоша и автоматик има само на 3,2 JTS. Останлите са с некво роботче пак със съмнителна репутация. 159ки преди фейслифта на по 150 000км, че и по малко съм гледал доста. Последно гледах една 2007г, преди Коледа в Германия. Много запазен автомобил, от първи собственик, регистриция, TUV до средата на 2020, пълна сервизна история, човека си пазеше в една папка всяка фактура, два комплекта гуми, слънце - 4990 Евро. Е как да приема, че такъв автомобил в България с транспортни разходи и печалба за автокъщата ще е 3-4000 Евро и то за кола 2009 година?
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  4. #7039
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Понеделник-вторник живот и здраве ще я погледна, пък ще пиша. Ще нося лаптоп с кабел(с него си чета 156-цата, не съм го пробвал на 159,но няма логика да не стане), ще огледам за видими течове или удари, гуми, дискове, като цяло общо състояние.
    Бях тръгнал да гледам въпросната кола вторник, изчезна от обявите обаче и да не се разкарвам напразно звъннах в автокъщата, получих отговор„ звъннете след 2 часа”, не съм им звънял повече.
    Търсенето ми на 159 приключи, бях в Пловдив на следващия ден и запалих към Смолян, съответно купих смолянската, за която коментирахме преди време. Има си забележките и проблемите, но повечето са дребни работи, ще се включвам в други теми ако не се справя сам с оправянето им, но това напролет. Повечето са козметични, технически парктроника чат пат не работи, единия ксенон не винаги пали, две изгорели крушки отзад и задни дискове за смяна. Това е накратко, вече съм собственик на 159, от стотината километра каране на колата мога да кажа че е точно това което търсих като динамика, комфорт и екстри, останалото времето ще покаже..
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  5. #7040

    Default

    Хайде честита



  6. #7041

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Значи по твоята логика, 98% от 159-ките 07г. трябва да са между 360 и 480к км.
    Аз пък, като човек, занимаващ се с внос на автомобили, ще ти кажа, че такива коли почти не се срещат, например в Милано.
    Масово 159 07г. е на 150-250к км. Тук-таме има коли на над 300к, обикновено са такава скръб, че просто не стават да се вземат, колкото и да се връща километража.
    Нафтата и тол-таксата в Италия не са съвсем без пари, че да караш като луд. Хората и там правят сметка, да не живеят твърде далеч от работата си, щото не им е много евтино да пътуват.
    Абсурд 7-8 годишен дизел да е на под 350 хил км. Това са коли, направени и купени за много каране.

    Същото важи и за бензиновите с ГИ. Просто видиш ли такава - бягай надалеч.

  7. #7042
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Love Italian cars View Post
    Абсурд 7-8 годишен дизел да е на под 350 хил км. Това са коли, направени и купени за много каране.

    Същото важи и за бензиновите с ГИ. Просто видиш ли такава - бягай надалеч.
    Защо да няма- правиш справка в официалния вносител и горе долу си наясно с километрите.Моята е вече на 12години и все още е под 250 хиляди.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #7043
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    Наскоро баща ми си взе Рено Колеос 2008 дизел на 170 000 с подробна история от дилър на рено.
    P. S. Забравих да спомена, че е внос от Франция.
    Last edited by night_pz; 10-01-2019 at 07:41.
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  9. #7044
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by Love Italian cars View Post
    Абсурд 7-8 годишен дизел да е на под 350 хил км. Това са коли, направени и купени за много каране.

    Същото важи и за бензиновите с ГИ. Просто видиш ли такава - бягай надалеч.
    Понеже не обичам да съм голословен.
    Заповядай в моят гараж.
    В него мога да покажа на всеки един неверник, като теб, две дизелови 159-ки от 2007г.
    Едната е на точно 164 000км, километрите излизат в ЕКУ, има и прегледи, и фактури.
    Другата е на точно 234 000км, също доказуеми, с повече от един способ.
    И двете - лично внесени от мен. Купени лично от собствениците им, не от търговци.
    Баста.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #7045

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Понеже не обичам да съм голословен.
    Заповядай в моят гараж.
    В него мога да покажа на всеки един неверник, като теб, две дизелови 159-ки от 2007г.
    Едната е на точно 164 000км, километрите излизат в ЕКУ, има и прегледи, и фактури.
    Другата е на точно 234 000км, също доказуеми, с повече от един способ.
    И двете - лично внесени от мен. Купени лично от собствениците им, не от търговци.
    Баста.
    Не ми се спори. Това, което ще ми покажеш, ако е така, ще е по-скоро изключение. Но всеки е в правото си да вярва в каквото иска.

    На Запад няма балъци да си продават колите, в които има още много хляб, за без пари.

    Да, може би има 8 годишни на по 150 хил км. Но със сигурност не струват 5 хиляди евро. А доста повече.

    В масовия случай тук ти продават кола на 120-180 хил км по километраж, пък, ако номерът мине, мине. Всеки знае, че го лъжат. Ама за 6-8 хиляди лева какво очакваш да вземеш?

    Веднага давам пример с ланча тесис /понеже съм й фен/: в Бг може да намериш и за 3 бона, уж на 150 хил км. В страни, където километрите и измамата на километража наистина значат нещо - тесис на 150 хил км струва минимум три пъти повече.

  11. #7046
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Чакай, чакай. Не бързай, защото имам още няколко изключения.
    Имам VW от 2006г на 178 000км. доказуеми.
    Като каза Ланча, имам и такава от 2008г. на 185 000км също доказуеми.
    Трябва да видя колко коли има колегата, мога и тях да изредя, ако искаш.
    Просто ми омръзна от предубедени хора, които без никакви аргументи, просто решават, че коли под 300хил.км. не се вкарват в БГ.
    Тези хора, обикновено не се занимават с внос, не знаят какво попада на търговците, нямат никакъв практически опит, а просто имат една гола предубеденост.
    Истината е, че трудно се намират на малко километри, само огромни дизелови лимузини, тип Ауди А8.
    По-ниските класове коли, както вече съм доказал, се намират и на съвсем приемливи пробези.
    И ще се повторя. Когато изпадне кола на въпросните 350 000км., обикновено е така смазана, че дори да ми я подарят, и да платя за нея само транспорта, после няма как да я съживя, и я отказвам.
    Колкото и да връщам километража, веднъж станала грозна и амортизирана кола, не може да стане отново свежа и запазена, колкото и да се боядисва и тапицира. Не става, и не става.
    Last edited by Scrapera; 10-01-2019 at 00:04.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #7047

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Чакай, чакай. Не бързай, защото имам още няколко изключения.
    Имам VW от 2006г на 178 000км. доказуеми.
    Като каза Ланча, имам и такава от 2008г. на 185 000км също доказуеми.
    Трябва да видя колко коли има колегата, мога и тях да изредя, ако искаш.
    Просто ми омръзна от предубедени хора, които без никакви аргументи, просто решават, че коли под 300хил.км. не се вкарват в БГ.
    Тези хора, обикновено не се занимават с внос, не знаят какво попада на търговците, нямат никакъв практически опит, а просто имат една гола предубеденост.
    Истината е, че трудно се намират на малко километри, само огромни дизелови лимузини, тип Ауди А8.
    По-ниските класове коли, както вече съм доказал, се намират и на съвсем приемливи пробези.
    Семеен приятел на брат ми е човек, който притежава голяма автокъща извън София. Веднъж, след няколко питиета се отпусна и си каза доста работи. Оттогава винаги имам едно наум. Показа ми снимка на ауди А6 2008 г и ме пита: "На колко километра мислиш, че е?" На километража пишеше 182 000. Предположих: 300 000??? "Не", каза - "на 665 000 км". Много запазено купе, салон и т.н. И някой вярващ ще отиде и ще изсипе една торба с пари с идеята, че кара ауди на 180 хил реални километра

  13. #7048
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Който не разбира от коли и не знае, какво да гледа, се интересува от пробег.

    Останалите си купуват читави екземпляри и си ги ползват с кеф, пък били те и на 1 млн. км.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #7049
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    И е така, и не е така.
    Едната ми Алфа е на 369 000км. към момента.
    Когато я купих на 270 000км. почти всичко беше оригинално по нея, с щампата 96г. Колата беше пазена, и си личеше, затова я взех.
    Определено няма нещо, което да не съм пипнал по нея, за да може да пали, да ускорява, да спира, да вози, и да се държи на пътя, почти отлично.
    Никога не ме е оставила никъде, и не се е чупило нищо сериозно никога.
    Но просто изискванията ми за работата на повечето агрегати са високи, а при по-сериозен пробег, все още работят, но някак-си.
    Започва търсене на части от коли на по-малък пробег и смяна, или най-добре нови, оригинални.
    Няма да казвам колко пари и часове труд ми е коствало.
    С екземпляри на по-скромни километри, желаното усещане за стегната кола, се постига с доста по-малко ремонти.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  15. #7050
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Пишете така все едно всеки купил си дизелов автомобил в Европа е задължен да кара 20-30хил километра годишно.
    Над 400-500к км са много детайлите по които може да се познае колата, че е смазана от каране. Скрапера много добре обесни, че сумата която е нужна за освежаване на кола с такъв голям пробег, както и времето нужно за "реставрация", няма да са изгодни за прекупвачите, както и винаги ще има разлика между оригинален и горубленско намазан автомобил!

    п.с. за 12 години от първата ми кола (W123 ) до момента съм сменил над 20 автомобила и много добре си личи, кой тук говори от собствен опит и кой е предубеден от опита и знания на приятели/познати
    Last edited by italfen; 10-01-2019 at 09:07.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 470 of 530 FirstFirst ... 370420460468469470471472480520 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •