Page 310 of 530 FirstFirst ... 210260300308309310311312320360410 ... LastLast
Results 4,636 to 4,650 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #4636
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аз искам да добавя както и :
    - тясното пространство отзад
    - малоумният сензор за дъжд
    - оригиналното аудио е пълен отврат
    - заводските нави-та са все едно от 2000 година
    - слаби спирачки за това купе и тези килограми - поне версиите без Брембо, ма така като се замисла, то и тези с Брембо не са кой знае колко впечатляващи
    - смяната на крушки отново е много трудна

    Сигурно има и още 10 неща дето ме дразнят, ма в момента не мога да ги "стопла". Общо взето аз не съм претенциозен от горепосочените, но тези, които Мурджев ги е описал и особено МНОГО нещастната кутия ми вадят джигера. За автоматиците не знам, но съдейки по произодителя на кутиите - мани бегай ...

    Обощено - добре замислена кола, но някои основни възли са много зле реализирани на практика. Иначе - голямо ДА - относно пътно поведение. Това може би единствената кола от италиянските дето ако е обута правилно - можеш да и имаш едно 90% доверие. Което си е доста добре според мен.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #4637
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Аз искам да добавя както и :
    - тясното пространство отзад
    - малоумният сензор за дъжд
    - оригиналното аудио е пълен отврат
    - заводските нави-та са все едно от 2000 година
    - слаби спирачки за това купе и тези килограми - поне версиите без Брембо, ма така като се замисла, то и тези с Брембо не са кой знае колко впечатляващи
    - смяната на крушки отново е много трудна

    Сигурно има и още 10 неща дето ме дразнят, ма в момента не мога да ги "стопла". Общо взето аз не съм претенциозен от горепосочените, но тези, които Мурджев ги е описал и особено МНОГО нещастната кутия ми вадят джигера. За автоматиците не знам, но съдейки по произодителя на кутиите - мани бегай ...

    Обощено - добре замислена кола, но някои основни възли са много зле реализирани на практика. Иначе - голямо ДА - относно пътно поведение. Това може би единствената кола от италиянските дето ако е обута правилно - можеш да и имаш едно 90% доверие. Което си е доста добре според мен.
    Да всъщност,като се замисля музиката не е впечатляваща,особено лятото като прегрее умрялата синя точка,почват да гъгнат колоните............за навитата нищо не мога да кажа,не съм имал допир до тях.Това за смяната на крушките,при повечето по-нови коли е така,сам знаеш защо-за всичко да се ходи в сервиза !!!! Я ела да мениш крушка на Меган 2006-та например

    П.С.Айде стига сме ранили Стефане,че ще ни анатемосат.Момчета и момичета,карайте си колите докато им се накефите,аз така направих.159 е една прекрасна кола,но както съм казвал много пъти,не става за Бг.

    П.С.Всичко избухна от поста на колегата,че не му скърцали корите и пластмасите като в Стилото,всяка италианка е така през първата година а Бг,после при някои става страшно !!!!!!
    Last edited by Mury; 18-01-2016 at 15:12.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #4638
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    1.9-ките ясно, но 2.4ките пак ли са със слаб съединител, щото и на 156 ми се струва малко лигав като дойдат нютонметрите в повече. Доколкото знам е почти същата боза.
    Другия въпрос относно 2.4, коя версия е по-добра, 200 или 210кс, само в турбините ли е разликата или има още скрити жокери?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4639
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    1.9-ките ясно, но 2.4ките пак ли са със слаб съединител, щото и на 156 ми се струва малко лигав като дойдат нютонметрите в повече. Доколкото знам е почти същата боза.
    Другия въпрос относно 2.4, коя версия е по-добра, 200 или 210кс, само в турбините ли е разликата или има още скрити жокери?
    Ами и при 2.4 е слаба работа съединителя,ама там и маховика е ташак.Като цяло двете системи са различни,1.9 е с Валео съединител и маховик/който е почти вечен за разлика от съединителя/,2.4 е с Лук,там и двете са пълен ташак,особено маховика...............но всичко си зависи от шофьора,на практика ако се научиш да я караш,всичко ще е наред,ама защо по дяволите трябва да се учиш да караш една кола,и най-вече как да я пазиш !????? М/у 200 и 210 коня освен турбината,разлика има и в главата на мотора,уж конструктивно избягват вече проблема с пукането и...........това е само по думи на Фиат,макар че може би е вярно.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #4640
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    А относно "усиленото" Валео, върши ли работа или цъ ?
    При всички положения ще има някакъв умерен чипс който да я направи малко по приятна за забавление, но не и за гонки, самата кола не е за тази цел.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #4641
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    159 не става за гонки,хахахахахахха.Ако ме питаш за 1.9,аз не знам да има усилено Валео за нея,може и да има вече,аз като сменях преди 3-4 г. нямаше.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #4642
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Аз също сменях преди половин година и няма усилено Валео за нея.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  8. #4643
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Аз стм съгласен с почти всички изброени недостатъци, няма да споря, но я ми кажете една кола от този клас, на подобна цена, с подобен злобен вид и близко пътно поведение, която да няма никакви кусури!
    И без Тойоти, моля, особено Короли...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #4644
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Аз пък не се сещам за кола без кусури. Това изискване във филтъра май връща нулев резултат.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #4645
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    В сравнение с другите италиянски коли,корите и като цяло обезшумяването си е на едно добро прилично ниво,като се разтропат,винаги стои варианта за битумна лента и нови щипки,а и много зависи с какви коли сравнявате 159,относно шум ...
    За аудиото лоша дума не мога да кажа,свири си прилично,а и не знам какво очаквате от 8-10 годишна кола като аудио,ако си маняк и слушаш силно,сменяш колони и се радваш. Спирачките са добре,за този който не ходи на рали или да се състезава,но в нормална ситуация са си достатъчни.Сравнявам със стило,просто защото от него скочих на 159,но и си личи,че тоя път наистина са положени някакви усилия за комфорт в италиянска кола ...

    И понеже обичате да сравнявате :
    BMW 5 E90 - Тропащи кори,безмислена и неоправдана скъпа подръжка.Да не говорим,че пак е тясно отзад ...
    Мерцедес - Опитайте се да направите диагностика за без пари,за мапване да не споменаваме,успех ...
    Ауди - 2.5 двигателите са толкова хубави,че не е за говорене даже.

    Всеки сам си преценява и всеки има различни критерии,но не купуваме нови коли или поне аз за момента,истината е че след 2000г. колите се правят да си изкарат безпроблемно гаранционния период и от там на сетне-квото дойде.
    И да не ме изкарате,че други марки не признавам и други коли освен алфа няма,има и си ми харесват много даже,но са много над ценовия диапазон на 159,а тези които са,са скучни,отвратително грозни и с не по-малко дефекти,скъпа подръжка и чупливи.
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  11. #4646
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Аз стм съгласен с почти всички изброени недостатъци, няма да споря, но я ми кажете една кола от този клас, на подобна цена, с подобен злобен вид и близко пътно поведение, която да няма никакви кусури!
    И без Тойоти, моля, особено Короли...
    То е ясно че няма бе брат,особено в ценовия диапазон.Тук не е въпроса дали има или няма,просто първоначалното впечатление за добра сглобка при 159,в последствие се оказва пълен фалш,това е !!!!

    П.С.Пресен случай от сутринта с едно Ауди А4 2.0 ТДИ,запалих го докато го чистех от снега за има няма около 6-7 мин. работа на място,ами пустия немски кош вече духаше топло,разтопи всичко по предния джам и вътре беше доста комфортна температура,а стрелката не беше отлепила,това на ЖТД няма как да се случи-факт ..........Не ме разбирайте погрешно,всяка кола си има предимства и недостатъци.

    ---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:59 ----------

    Quote Originally Posted by Princo View Post
    В сравнение с другите италиянски коли,корите и като цяло обезшумяването си е на едно добро прилично ниво,като се разтропат,винаги стои варианта за битумна лента и нови щипки,а и много зависи с какви коли сравнявате 159,относно шум ...
    За аудиото лоша дума не мога да кажа,свири си прилично,а и не знам какво очаквате от 8-10 годишна кола като аудио,ако си маняк и слушаш силно,сменяш колони и се радваш. Спирачките са добре,за този който не ходи на рали или да се състезава,но в нормална ситуация са си достатъчни.Сравнявам със стило,просто защото от него скочих на 159,но и си личи,че тоя път наистина са положени някакви усилия за комфорт в италиянска кола ...

    И понеже обичате да сравнявате :
    BMW 5 E90 - Тропащи кори,безмислена и неоправдана скъпа подръжка.Да не говорим,че пак е тясно отзад ...
    Мерцедес - Опитайте се да направите диагностика за без пари,за мапване да не споменаваме,успех ...
    Ауди - 2.5 двигателите са толкова хубави,че не е за говорене даже.

    Всеки сам си преценява и всеки има различни критерии,но не купуваме нови коли или поне аз за момента,истината е че след 2000г. колите се правят да си изкарат безпроблемно гаранционния период и от там на сетне-квото дойде.
    И да не ме изкарате,че други марки не признавам и други коли освен алфа няма,има и си ми харесват много даже,но са много над ценовия диапазон на 159,а тези които са,са скучни,отвратително грозни и с не по-малко дефекти,скъпа подръжка и чупливи.
    Приятелю,ти си на 23 г.,има доста коли да ти минат през ръцете и бая хляб а изядеш,докато си изградиш мнение за автомобилите.Стилото като цяло не е лоша кола,като изключим проблемите с електрониката на екземплярите от първите 3-4 г..Трябва да ти кажа също,че Идеята например се разскърца доста за 1 г. в Бг,но 159-та не скърцаше по-малко след 1 г. в моите ръце,всъщност тя си скърцаше и лопаше още като я взех.

    П.С.Още едно пояснение,всичките изброени коли,не могат да стъпят в това отношение дори на малкия пръст на жена ми на Ипсилона,не знам как са ги сглобявали тези коли,но тя е на 16 г. и въобще не скърца нищо в нея,дори при минус 15 гр.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #4647
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Аз стм съгласен с почти всички изброени недостатъци, няма да споря, но я ми кажете една кола от този клас, на подобна цена, с подобен злобен вид и близко пътно поведение, която да няма никакви кусури!
    И без Тойоти, моля, особено Короли...
    Явка,
    Че нема без кусури - нема. То е ясно. За добро пътно поведение и злобен вид (по наште разбирания) аз лично за подобни пари .. бих взел Легаси. Примерно некое Spec B .. щото се "наситих" вече на автоматици.

    Примерно :



    Click image for larger version. 

Name:	subaru-legacy-15.jpg 
Views:	22 
Size:	98.0 KB 
ID:	150436

    п.с. Макар, че ше гледам да е комби дейба ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  13. #4648
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Бате с тва Уегаси си пътник..............помисли хубаво,преди да направиш тази грешка.................... при Митака вечно им 5-6 разглобени мотора,2 от които дизел !!!!! Не 1-2 а 6 !!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #4649
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Princo View Post
    И понеже обичате да сравнявате :
    BMW 5 E90 - Тропащи кори,безмислена и неоправдана скъпа подръжка.Да не говорим,че пак е тясно отзад ...

    Нема такова БМВ

    ---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:07 ----------

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Бате с тва Уегаси си пътник..............помисли хубаво,преди да направиш тази грешка....................онзи ден бях при Митака,имаше общо 6 разгобени мотора,2 от които дизел !!!!! Не 1-2 а 6 !!!!!
    Е аз нали имах H6 ... проблеми не имах с него. Верно е, че не го и карах много .. ма новия собственик му направи вече около 80 хилки по спомени и каза, че също нищо съществено не е правил.

    Мурджев! Дейба .. повече си зависи от екземпляра .. колко е пазен и обгрижван .. И 1.9 JTDm знам човек дето има 3-4 на части ги продава ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  15. #4650
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Нема такова БМВ

    ---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:07 ----------



    Е аз нали имах H6 ... проблеми не имах с него. Верно е, че не го и карах много .. ма новия собственик му направи вече около 80 хилки по спомени и каза, че също нищо съществено не е правил.

    Мурджев! Дейба .. повече си зависи от екземпляра .. колко е пазен и обгрижван .. И 1.9 JTDm знам човек дето има 3-4 на части ги продава ..
    То с всичко е така бе брат,късмет тва му е майката !!!!! Всички ми се смяха за Идеята,но 1 г. по късно смея да твърдя че попаднах на читава кола,която му върши идеална работа за целите ми,вярно не е 159,но има доста предимства за мен !!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 310 of 530 FirstFirst ... 210260300308309310311312320360410 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •