Page 489 of 530 FirstFirst ... 389439479487488489490491499 ... LastLast
Results 7,321 to 7,335 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #7321
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Тук не си прав приятелю?! Не Евросъюза трябва да ни каже, как да осигурим по-добър свят за децата ни? И двамата помним онази далечната 1986, какви марули ядохме, колкото на слон ухото. И сега по един или друг начин, всеки от онова поколение, плаща. И ако ние разхищаваме даденото от природата, тя ще ни го върне тъпкано, но ще страдат нашите деца и внуци. Колкото по-бързо се осъзнаем, толкова по-добре.
    Съгласен съм с това, което казваш...да Евросъюза ни подсказва, но ние не го прилагаме....а защо не го прилагаме....?...ами според мен, защото така им изнася на управляващите, бизнеса и т.н....не случайно един приятел преди време каза в социалните мрежи.....Благодаря на г-н Марешки за новите дюзи, а беше си взел чисто нова кола от магазина и дюзите му издържаха към има няма 30 000 хил. км....та той му благодари, че е успял да мине по гаранция...))....
    Темата е за покупка на кола на старо, а ние пак се отнесохме...екология, политика.....просто казах по назад...старая се колата ми да е в норми и сега е в норми, днес ходих на тест, но това не ми носи облекчение, товари ме почти двойно в разходите и затова се замислям до кога да я карам така....една птичка пролет не прави, трябват си закони, а да се спазват тези закони, който са свързани с еко стандарт си трябват пари, е щом народа няма доход да подържа даденият стандарт, просто няма как да вкараш тези закони, или както каза някой по назад...те няма как да издаржът....та така и твойто мислене, приемам го, но нещата не се оправят с него....
    Last edited by Бобби; 05-06-2019 at 15:43.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #7322

    Default

    Това с дюзите не е само заради нафтата, или поне не е само в България.

    Един приятел в холандия си купи 2 или 3 годишен меган на 110 000км. До 150 000 за една година смени три от четирите дюзи, и трите пъти колата го остави на пътя.

  3. #7323
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Да се има предвид че тази кола беше пусната на някакви луди километри (400+), чак се зачудих как е възможно да я публикуват на реалните и.
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...0&slink=b62cbe
    Няколко дни по-късно отново я отворих, и километрите са 155k.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #7324
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    По принцип темата наистина не е екологична и политическа, но ще се включа и в екологичната, политическата и автомобилната страна на нещата!
    В нашата държава е вярно, че всеки си прави каквото си иска, понеже няма контрол! Примери много с чужденци, които идваът тук и се учат да си правят каквото си искат и българи които отиват в чужбина, които тук са си правили каквото си искат, а там спазват всичко!!!
    Имам познат, който работи на ГТП и сме си говорили, че бензинов автомобил 2012г. за проба са му включили машинката за изпускателната система и не е влязъл в норми. Имате ли представа колко автомобили няма да минат преглед, ако всичко има истински контрол. И имате ли представа как може да се случи от раз ( примерно от догодина ) тези неща да се следят стриктно, при положение, че на втория ден хората ще изнесат правителството от парламента с парцалите. Така че на колегата, който се притеснява, че колата ми догодина няма да мине преглед, може да бъде спокоен!
    Друг е въпроса дали това е правилно или не.
    А за екологията и децата ни искам да попитам, дали имате представа, докато по - голям процент от хората са се отоплявали на дърва преди години, дали вредни емисии са били по - малки от тези сега. Не знам колко ви е ясно, че в сегашния капиталистически свят всяко действие е с цел да ви убеди за момента, че дадено нещо е така, а всъщност не е, както е и митът с електромобилите и още много други, за да могат дадена група от няколко човека в световен мащаб да направят още някой милиард. Един мой съгражданин беше казал "ремарке за другия свят няма", тъжното е, че този кръг от малко хора не осъзнават това и ние сега се филмираме тук и спорим за фалшиви и нереални неща!
    Вярно е , че автомобила ми вероятно вече не е EURO 5 на практика, но не съм видял една обява ,в която някой да си е написал колата с по - малък стандарт, понеже му е махнато това и онова!!!
    ЕГР клапан се елиминира при първа възможност на мой автомобил, освен ако не е на нов автомобил разбира се!!! Вярно е, че е добре за еконормите на автомобила, но на стария ми автомобил съм виждал какво се е натрупало от ЕГР клапан и за какви сажди става въпрос, с които автомобилът не може да "диша" !!! Кола не си взимам всеки ден и правя всичко възможно да я запазя най - дълго време в добро здраве. За мен ЕГР клапана по никакъв ама никакъв начин не пази автомобила ми в добро здраве, за еконормите съм съгласен! До сега съм продал два мои автомобила и двамата господа, които са ги взели от мен са от моя град и знаят как се поддържат автомобилите и за това ги взимат!
    Кара: Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm progression

  5. #7325
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    По принцип темата наистина не е екологична и политическа, но ще се включа и в екологичната, политическата и автомобилната страна на нещата!
    В нашата държава е вярно, че всеки си прави каквото си иска, понеже няма контрол! Примери много с чужденци, които идваът тук и се учат да си правят каквото си искат и българи които отиват в чужбина, които тук са си правили каквото си искат, а там спазват всичко!!!
    Имам познат, който работи на ГТП и сме си говорили, че бензинов автомобил 2012г. за проба са му включили машинката за изпускателната система и не е влязъл в норми. Имате ли представа колко автомобили няма да минат преглед, ако всичко има истински контрол. И имате ли представа как може да се случи от раз ( примерно от догодина ) тези неща да се следят стриктно, при положение, че на втория ден хората ще изнесат правителството от парламента с парцалите. Така че на колегата, който се притеснява, че колата ми догодина няма да мине преглед, може да бъде спокоен!
    Друг е въпроса дали това е правилно или не.
    А за екологията и децата ни искам да попитам, дали имате представа, докато по - голям процент от хората са се отоплявали на дърва преди години, дали вредни емисии са били по - малки от тези сега. Не знам колко ви е ясно, че в сегашния капиталистически свят всяко действие е с цел да ви убеди за момента, че дадено нещо е така, а всъщност не е, както е и митът с електромобилите и още много други, за да могат дадена група от няколко човека в световен мащаб да направят още някой милиард. Един мой съгражданин беше казал "ремарке за другия свят няма", тъжното е, че този кръг от малко хора не осъзнават това и ние сега се филмираме тук и спорим за фалшиви и нереални неща!
    Вярно е , че автомобила ми вероятно вече не е EURO 5 на практика, но не съм видял една обява ,в която някой да си е написал колата с по - малък стандарт, понеже му е махнато това и онова!!!
    ЕГР клапан се елиминира при първа възможност на мой автомобил, освен ако не е на нов автомобил разбира се!!! Вярно е, че е добре за еконормите на автомобила, но на стария ми автомобил съм виждал какво се е натрупало от ЕГР клапан и за какви сажди става въпрос, с които автомобилът не може да "диша" !!! Кола не си взимам всеки ден и правя всичко възможно да я запазя най - дълго време в добро здраве. За мен ЕГР клапана по никакъв ама никакъв начин не пази автомобила ми в добро здраве, за еконормите съм съгласен! До сега съм продал два мои автомобила и двамата господа, които са ги взели от мен са от моя град и знаят как се поддържат автомобилите и за това ги взимат!



    Смятам че това говори достатъчно. Занапред много наши сънародници ще се прибират пешеходци. Докато си мислим, "че всичко което хвърчи се яде" ще сме така. Няма кой да ни остави да си развяваме байряка.


    https://fakti.bg/avto/385905-v-germa...-neizpravnosti
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  6. #7326
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    По сервизите на ГТП поне спирачките проверяват.
    В КАТ и това не правят.
    Това, швабите, дали го знаят?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7327
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Моля Ви. Нали не сравнявате Вашите автомобили с този
    Кара: Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm progression

  8. #7328
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    Моля Ви. Нали не сравнявате Вашите автомобили с този
    Няма място за сравнение. Но е факт, че масово по пунктовете за ГТП се минава само по втория начин. Началото на Май, минах Митото че направи година и беше първия бензинов мотор от две седмици, който си покрива емисиите. И също е факт че на 80% от колите се режат катализатори и дипиефи и то не заради това че са задръстени, а за да имат хубав звук и повече мощност. И колкото и да си мислим че при нас няма да затегнат нещата, сме в голяма грешка. Тук може да минат 1,2,3 години, до като затегнат нещата, но извън България ще ни гонят като кирливи кучета.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  9. #7329
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    В България ГТП има една единствена цел. Да провери дали МПС има платен данък, и да го допусне до преглед. Глупава формалност.
    Ако имате пари за данък, минавате. Ако не - да го ду..т бедните.
    В Италия е подобна простотия, но поне е на 2 години!!!
    Дори в Румъния е на 2 години.
    А в Украйна са решили проблема - от 2011г. насам леките автомобили изобщо няма изискване да минават ГТП!
    Имало голяма корупция по пунктовете, и водени от принципът - има човек, има проблем, няма човек, няма проблем, приключили с прегледите.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #7330
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Гоце Делчев
    Age
    29
    Posts
    19

    Default

    https://m.cars.bg/offer/c3145308 колеги, я някой да сподели нещо за тази ако случайно я е виждал, че мещо много нереално ми се струва ��

  11. #7331
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    Някой, нещо за тази ti-ка? https://m.cars.bg/offer/c2650642

  12. #7332
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...60105112996325 това изглежда добро!?

  13. #7333
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Много убедително пише този човечец, че колата е фейсова, а всъщност не е!!!
    Кара: Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm progression

  14. #7334
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Varna, Bulgaria
    Posts
    46

    Default

    какво можете да ми кажете за тази, мисля утре да ходя да я гледам
    https://www.cars.bg/offer/c2996978

  15. #7335
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by Spaceblade View Post
    какво можете да ми кажете за тази, мисля утре да ходя да я гледам
    https://www.cars.bg/offer/c2996978
    Базов модел гола като пушка Няма нито темпомат,мулти волан ,навигация или парктроници, салона е възможно най "дресливия" като комбинация все едно е били изповръщан, по вратите липсват капачките под задната седалка стърчи някаква тел?? И цената е прекалено висока за базов модел от 2006г.

Page 489 of 530 FirstFirst ... 389439479487488489490491499 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •