Page 1 of 530 1231151101501 ... LastLast
Results 1 to 15 of 7937

Thread: Съвет относно покупка на 159

  1. #1

    Default Съвет относно покупка на 159

    Здравейте на всички! Регистрирах се специално, за да Ви помоля за съвет. Фен съм на марката, разбира се, откакто се качих на първата си Алфа, която беше 156 2.0 TS. Бях изключително доволен от колата и преди 2 години реших да я сменя, тъй като тя вече беше на 11 г., независимо от обстоятелството, че беше в изключително добро състояние. Исках нова кола и идеята ми беше 159 - за мен, идеалът за автомобил в своя, че и в по-горния клас. Разполагах обаче с ограничени средства, а исках нова кола. Не мога да Ви опиша недалновидното поведение на Милано мотърс в разгара на кризата лятото на 2010г. Както и да е - никакви отстъпки, никакви промоции - нищо. Пазарих се с тях за един тест автомобил 1.9 JTDm 150 к.с. на 9000 км., като им давах за него 38 хил. лева. Но не се съгласиха. Както и да е. Изневерих на марката и купих Мицубиши Лансер 2.0 дизел за 32 хил. лева в промоция от 40 хил. От тогава, до ден днешен, всеки пък като се кача в тая кола ми идва да се самоубеся! Няма такъв страшен ташак! Две години вече се мъча да я харесам тая кола... Без успех. Реших да я продам, независимо, че й остава още повече от година гаранция. Как съм я купил, убийте ме, не мога да Ви кажа. Но да не Ви занимавам повече и на въпроса. В момента Милано Мотърс продават две 159. Едната е 1.9 JTDm 150 к.с., а другата 2.0 JTDm 170 к.с. 1.9 е по-оборудвана, но 2.0 също е достатъчно накичена с екстри. Не ми трябват повече. Моля Ви да ме посъветвате по следните въпроси:
    1. Кой от двата мотора е по-сполучлив, като съдите по Вашите наблюдения. Това, което ме смущава при 2.0 е факта, че твърде малко се задържа в производство. После му намалиха мощността на 140 к.с. и днес именно в този вариант се монтира и на Джулиетата. Това трябва ли да ме притеснява. Означава ли, че във вариантът със 170 к.с. е бил проблемен?
    2. Другото важно нещо е, че и двете коли са попрестояли много в склада на Милано Мотърс. Не ми казват, но по мое мнение 1.9 е производство 2008г., а 2.0 вероятно е 2009г. Сега, предполагам, че са ги поприпалвали от време на време, но това не е сигурно. Дилърът например се изпусна, че на 1.9 трябва да й се смени акумулатор и да се монтира казанче на охладителната течност. Второто например ме навява на мисълта, че са ги ползвали за донори на резервни части. По отношение на 2.0 такива отбелязвания в системата им няма, но... Въпросът ми е, как мислите, възможно ли е да имам сериозни проблеми с тези коли заради това, че дълго са стояли неизползвани. И какви биха могли да бъдат, по Ваше мнение? Колите разбира се имат 3 год., респ. 150 хил. км. гаранция, която ме увериха, че си действа, но все пак едва ли на някой би му било приятно час по час да ходи до сервиза и да седи с дни без кола.
    3. На трето място - 159 - ките имат ли проблеми с ДПФ филтрите и колко често ако имате наблюдения, разбира се?
    4. И накрая... ох кажете какво да правя, че се побърках с тия коли - страшна болест са ми?
    Last edited by thecleaner; 20-08-2012 at 02:38.

  2. #2

    Default

    Не си купувай престояла по складовете кола!
    За тези пари си поръчай прясна 'Жулиета'
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  3. #3
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Човекът може да не иска да слиза в голфовия клас, та да си взима Жулиета. Почти всички продадени чисто нови 159 от ММ са си поседяли на склад преди да ги купят, пък собствениците си ги карат, нали така Сделката за тия пари си заслужава, като аз бих се спрял на 2,0 JTDm мотора, тъй като е последно поколение комънрейл и тези 20 кончета отгоре са си от значение при доста тежкото купе на 59-ката.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Не си купувай престояла по складовете кола!
    За тези пари си поръчай прясна 'Жулиета'
    Действително не ми се слиза в Голфовия клас, макар да съм наясно, че и Джулиетата е с нива над най-доброто в този клас. Първо имам резерви относно дизайна й - наречете ме консервативен, но 159-ката е "симфония от метал", докато Джулиетата... Единственият вариант на Джулиета, който представлява интерес за мен е QV, но цената там е с 10 хил. повече от тази, която бих платил за 159 2.0 JTDm. Но ако много от Вас са на твоето мнение... относно престоялите коли?! Джулиетата със сигурност ще се наложи да я чакам, т.е. няма да е престояла. Не знам.

  5. #5

    Default

    мисля, че най-добрия вариант е да си вземеш някоя 2-3 годишна 1.9 с фул-макс екстри!

    така хем ще победиш обезценяванет, през което е минала, хем ще е "разработена" хем няма да се занимаваш с тея РЕТАРДИ от милано моторс, които честно казано са може би едни от най-трагичните гаранционни сервизи в страната

    между другото жулиетата не е мойта любима кола с външния си дизайн, но качеството на изработката вътре е на доста добро ниво също... но 159 си е 159

    повтарям - насочи се към карана 159ка, отдели си 5-6 хиляди да я направиш като чисто нова и няма да съжаляваш

    с кола висяла 2-3-4 години в склад само ще се видиш в неприятности според мен - това уплътнения, това гарнитури, това просъхнали пластмаси и интериор, двигател, окачване... абе по-добре не си самонабивай автогол

    поздрави, и успех с покупката, няма да съжаляваш!!! (2008ма година и аз бях пред точно същата дилема, лансър или 159 и като покарах лансъра и поседях вътре ми се доповръща)

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    44

    Default

    даже не са стояли и на склад през цялото време - едната доста дълго стоеше пред магазина на Булвария ( в съседство на ММ)...... но не беше 2009 - мисля че беше 2010 ( може и по нова да е била защото беше с по-нов салон на вид ( отстрани с кожа - в средата с плат ) черно комби със светъл салон
    всичко си зависи от цената.... квото и да текне.. 3г. гаранция си имаш......

  7. #7
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Колега погледни и тези втора ръка. Има няколко доста добри в момента в Мобиле.бг. Добър вариант е и закупуването на тестовата кола на някое представителство на марката (визирам такива в Германия или Италия например), За ММ от всякъде се чуват само негативни отзиви и ако можеш да ги избегнеш, направи го.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Свържи се с някой голям дилър в Италия - ще ти намери
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #9

    Default

    Аз не исках да предлагам употребявана кола, за това предложих 'Жулиета'.
    Според мен, сценария с евтини складови автомобили е последния възможен и в тоя ред на мисли съм напълно съгласен със Стоян - за 15'000лв. си купи употребявана '159', приготви още 5'000лв. за пълно обслужване и евентуални ремонти, а после карай и пей
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  10. #10

    Default

    Това да си вземеш нещо за 15 хил и да дадеш още 5 пък и не се знае да ли ще ти стигнат е глупост.За 24-25 хил можеш да си вземеш много хубаво изпълнение на малко колометри от Германия , Холандия където има много предлагане и сервизното им състояние е гарантирано.И въпреки това аз търсих около два месеца и половина да изпадне 159 TI на хубава цена от дилър и в повечето случаи това изпълнение го продават първи собственици.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  11. #11

    Default

    Е, да де, ама ако си я купи от чужбина за 25'000лв., ще му струва поне 28'000лв. с всичките задължителни дреболии и пак не се знае дали няма да изкочи нещо
    В този случай малко се обезсмисля идеята на употребяваната кола за 28'000-30'000лв., при наличието на чисто нова с гаранция за 36'000лв.
    Да не говорим, че '159' по обявите в България може да имат забележки, ама не са чак толкова зле
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  12. #12

    Default

    много сте ми готини като говорите за коли от емнайсе стотин километра, на никой не му се занимава с двеста хиляди документации и разговори и т.н. и т.н.

  13. #13

    Default

    Абе аз принципно не искам дизел и съм се огледал в тези на Милано Мотърс, щото са добре оборудвани и се водят нови, пък и с гаранция. Пуснах обаче в момента всякакви връзки из Европа да ми търсят фабрично нова 1750 TBI. То се е видяло, че ще се влиза в тежки лизингови схеми, така че...
    Ама Вие нищо не ми казвате по другите ми два въпроса. Това означава ли, че колата е тип-топ и няма никакви проблеми what so ever?

  14. #14
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Това да си вземеш нещо за 15 хил и да дадеш още 5 пък и не се знае да ли ще ти стигнат е глупост.За 24-25 хил можеш да си вземеш много хубаво изпълнение на малко колометри от Германия , Холандия където има много предлагане и сервизното им състояние е гарантирано.И въпреки това аз търсих около два месеца и половина да изпадне 159 TI на хубава цена от дилър и в повечето случаи това изпълнение го продават първи собственици.
    Холандия, Германия, Австрия, Швейцария - хубаво. Ама отдолу за 5г. вече е тръгнало бавно, но славно. Хубаво е зимата да караш на разчистен път, но цената се плаща.
    А и пак не се обади да почерпиш. Ще ти се развали музиката, да знаеш

    ---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:36 ----------

    Quote Originally Posted by dino355 View Post
    Абе аз принципно не искам дизел и съм се огледал в тези на Милано Мотърс, щото са добре оборудвани и се водят нови, пък и с гаранция. Пуснах обаче в момента всякакви връзки из Европа да ми търсят фабрично нова 1750 TBI. То се е видяло, че ще се влиза в тежки лизингови схеми, така че...
    Ама Вие нищо не ми казвате по другите ми два въпроса. Това означава ли, че колата е тип-топ и няма никакви проблеми what so ever?
    Колата е като жената - на слука. Но определено не от Бг
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  15. #15

    Default

    И защо да не е от България?
    Очи гледали, очи плакали!
    На Мъри на колата какво й е? За 15 бона си купуваш регистрирана, обслужена, дизелова кола, с каско и достатъчно екстри.
    Имаше съединител за смяна, профилактично едно масло, евентуално още нещо дребно от консумативите и после само каране..... за максимум 16'000лв.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 1 of 530 1231151101501 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •